Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Naprawa dróg w mieście
2013.04.11 07:25 | aktualizacja: 2013.04.11 10:21

Drogi z odzysku

Na ulicach Nowakowskiego, Spokojnej, Wiśniowej, Kwiatowej wykonana zostanie nowa nawierzchnia pochodząca z materiałów z rozbiórki głównych ulic miasta, które są właśnie w przebudowie.
Drogi z odzysku
Drogi z odzysku

Obecnie w Biłgoraju realizowane są duże inwestycje drogowe o wartości prawie 57 mln złotych. Trwa przebudowa głównych ulic miasta, o tym mogą państwo przeczytać w artykule pt. Ruszyła przebudowa głównych ulic miasta oraz budowa obwodnicy północnej, więcej informacji - Będzie obwodnica północna

Na pierwszy ogień poszła ul. Zamojska, obecnie w przebudowie jest także ul. Kościuszki, na koniec lifting przejdzie ul. Tarnogrodzka. Jednak to duże ulice. Gorzej sytuacja wygląda z mniejszymi drogami, w tym osiedlowymi.

Temat remontu ul. Nowakowskiego ciągnie się od dawna. Miasto starało się pozyskać środki na ten cel, jednak dofinansowanie otrzymała inna ulica (200 tys. zł na remont ul. Romanowskiego, Nowakowskiego bez środków).

Temat tej ulicy podjęto także podczas obrad Rady Osiedla Puszcza Solska.

Mieszkańcy apelowali do burmistrza, jego zastępcy, radnych i urzędników, aby choć raz przejechali się tą ulicą. Jednak nie będzie to konieczne. Zdecydowano, że materiały pochodzące z rozbiórki ulic Kościuszki, Zamojskiej i Tarnogrodzkiej przeznaczone zostaną na utwardzenie kilku dróg w mieście, w tym ul. Nowakowskiego.

- Wiemy jak ważna jest ta inwestycja. Wszystkie materiały pochodzące z rozbiórki są zagospodarowywane przez dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Są to gruz, kostka, beton. Materiały te przewożone są do firmy Atos, tam mielone i składowane w bazach. Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą ulica ta zostanie wyrównana gruzem i tłuczniem - zapewniał Michał Dec, zastępca burmistrza.

Nie tylko ta. Jeśli tylko wystarczy materiałów utwardzone zostaną też takie ulice jak: Spokojna, Wiśniowa i Kwiatowa.

O tym jak jeździ się ul. Nowakowskiego mogą się Państwo przekonać oglądając filmik nadesłany przez czytelnika portalu bilgorajska.pl pt. "W średniowieczu mieli lepsze drogi".

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 9850

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
694-8fa
~ bilgorajanka  ŚREDNIOWIECZE ! powiem krótko
11 kwietnia 2013
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
DE
ce0-1c2
~ Kamil   Jak głupim trzeba być, by tak oczerniać i ośmieszać własne miasto? Po co dawali ten filmik na youtube`a? Można go było puścić w tv biłgorajskiej, a nie od razu w cały świat puszczać?
14 kwietnia 2013
+0
-1
PL
1c3-993
~ md   można by troche utwardzić materiałami z budowy domów na to osiedle, zawsze przeciez zostaje troche cegieł czy gruzu
12 kwietnia 2013
+1
-0
PL
a14-e27
~ Nina   Dzięki chłopaki za film. Szkoda, że nie nakręciliście go kilka dni temu tzn przed równaniem powierzchni, bo jak wiadomo to już po remoncie!
11 kwietnia 2013
+3
-0
PL
694-8fa
~ bilgorajanka   ŚREDNIOWIECZE ! powiem krótko
11 kwietnia 2013
+12
-0
Drakkar   Pretensje mieszkańców co do stanu drogi jak najbardziej uzasadnione,jednak budując sie na uboczu tudzież "przemieściach"gdzie droga jest w takim stanie jak jest trzeba liczyć z takimi niedogonościami.Budując sie tam każdy wiedział na co sie decyduje.Wiele podobnych dróg jest w wiekszych znacznie bogatszych miastach i ludzie też tam funkcjonują.Skoro władze miasta nie mają funduszy na wybudowanie drogi albo nie chcą mieć to może warto założyć spółdzielnie,wspólnote użytkowników drogi czy jak tam to nazwać i wybudować ją za własne pieniądze które potem można odliczyc od podatków na rzecz miasta.Panowie na filmie powiedzieli o 150 domach do tego dochodzą właściciele działek tam połozonych powiedzmy 50 osób jaki jest koszt wybudowania takiej drogi o dlugości 2,2 km? Milion mniej niż milion ?Podzielić,dogadać się założyć,spółdzielnie,wydane pieniadze od podatku odliczyć i nikogo o łaske nie prosić.Oczywiscie o wzroście wartości działek nikomu przypominać chyba nie musze.
Tak na marginesie to ładne macie tam domy.
11 kwietnia 2013
+3
-9
PL
627-3d0
~ ...   Moniuszki, Nadstawna i Radzięcka tymi ulicamy trzeba sie zajac w pierwszej kolejnosci...
11 kwietnia 2013
+5
-5
PL
709-43b
~ dziadek maroz z ruskich   Co Wy chcecie?? Nowakowskiego "ładniej wygląda" niż Moniuszki,Kościuszki czy Nadstawna!:) Moim zdaniem lepiej niech tak zostanie bo po następnej zimie będziecie mijać tzw. ubytki w asfalcie !! Biłgoraj i niby wielcy "rządzący" to jeden wielki kabaret!!! Wstyd kogoś zaprosić w goście, bo się zeszczy ze śmiechu!To wszystko wygląda jak miasto po wojnie!
11 kwietnia 2013
+12
-1
PL
80d-fed
~ Marian   Niech Rosłan sobie zrobi drogę z odzysku. Była szansa na schetynówke to nie chciał zrobić Nowakowskiego wtedy a teraz nam bagno chce zrobić. W wyborach zobaczy.
11 kwietnia 2013
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
dzisiaj, 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 08:14 Aleksandrów
Pożar kotłowni
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
dzisiaj, 10:16 Biłgoraj
Skusiły go inwestycje w sieci
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 07:52 Powiat
Będzie jaśniej i oszczędniej
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
1 grudnia 2023 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Najlepsi graficy odebrali nagrody
w czwartek, godzina 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w czwartek, godzina 14:27 Biłgoraj
Umowa na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy ZSZiO w Biłgoraju podpisana
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl