Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Naprawa dróg w mieście
2013.04.11 07:25 | aktualizacja: 2013.04.11 10:21

Drogi z odzysku

Na ulicach Nowakowskiego, Spokojnej, Wiśniowej, Kwiatowej wykonana zostanie nowa nawierzchnia pochodząca z materiałów z rozbiórki głównych ulic miasta, które są właśnie w przebudowie.
Drogi z odzysku
Drogi z odzysku

Obecnie w Biłgoraju realizowane są duże inwestycje drogowe o wartości prawie 57 mln złotych. Trwa przebudowa głównych ulic miasta, o tym mogą państwo przeczytać w artykule pt. Ruszyła przebudowa głównych ulic miasta oraz budowa obwodnicy północnej, więcej informacji - Będzie obwodnica północna

Na pierwszy ogień poszła ul. Zamojska, obecnie w przebudowie jest także ul. Kościuszki, na koniec lifting przejdzie ul. Tarnogrodzka. Jednak to duże ulice. Gorzej sytuacja wygląda z mniejszymi drogami, w tym osiedlowymi.

Temat remontu ul. Nowakowskiego ciągnie się od dawna. Miasto starało się pozyskać środki na ten cel, jednak dofinansowanie otrzymała inna ulica (200 tys. zł na remont ul. Romanowskiego, Nowakowskiego bez środków).

Temat tej ulicy podjęto także podczas obrad Rady Osiedla Puszcza Solska.

Mieszkańcy apelowali do burmistrza, jego zastępcy, radnych i urzędników, aby choć raz przejechali się tą ulicą. Jednak nie będzie to konieczne. Zdecydowano, że materiały pochodzące z rozbiórki ulic Kościuszki, Zamojskiej i Tarnogrodzkiej przeznaczone zostaną na utwardzenie kilku dróg w mieście, w tym ul. Nowakowskiego.

- Wiemy jak ważna jest ta inwestycja. Wszystkie materiały pochodzące z rozbiórki są zagospodarowywane przez dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Są to gruz, kostka, beton. Materiały te przewożone są do firmy Atos, tam mielone i składowane w bazach. Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą ulica ta zostanie wyrównana gruzem i tłuczniem - zapewniał Michał Dec, zastępca burmistrza.

Nie tylko ta. Jeśli tylko wystarczy materiałów utwardzone zostaną też takie ulice jak: Spokojna, Wiśniowa i Kwiatowa.

O tym jak jeździ się ul. Nowakowskiego mogą się Państwo przekonać oglądając filmik nadesłany przez czytelnika portalu bilgorajska.pl pt. "W średniowieczu mieli lepsze drogi".

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Drogi z odzysku, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 9586

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
694-8fa
~ bilgorajanka  ŚREDNIOWIECZE ! powiem krótko
11 kwietnia 2013
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
DE
ce0-1c2
~ Kamil   Jak głupim trzeba być, by tak oczerniać i ośmieszać własne miasto? Po co dawali ten filmik na youtube`a? Można go było puścić w tv biłgorajskiej, a nie od razu w cały świat puszczać?
14 kwietnia 2013
+0
-1
PL
1c3-993
~ md   można by troche utwardzić materiałami z budowy domów na to osiedle, zawsze przeciez zostaje troche cegieł czy gruzu
12 kwietnia 2013
+1
-0
PL
a14-e27
~ Nina   Dzięki chłopaki za film. Szkoda, że nie nakręciliście go kilka dni temu tzn przed równaniem powierzchni, bo jak wiadomo to już po remoncie!
11 kwietnia 2013
+3
-0
PL
694-8fa
~ bilgorajanka   ŚREDNIOWIECZE ! powiem krótko
11 kwietnia 2013
+12
-0
Drakkar   Pretensje mieszkańców co do stanu drogi jak najbardziej uzasadnione,jednak budując sie na uboczu tudzież "przemieściach"gdzie droga jest w takim stanie jak jest trzeba liczyć z takimi niedogonościami.Budując sie tam każdy wiedział na co sie decyduje.Wiele podobnych dróg jest w wiekszych znacznie bogatszych miastach i ludzie też tam funkcjonują.Skoro władze miasta nie mają funduszy na wybudowanie drogi albo nie chcą mieć to może warto założyć spółdzielnie,wspólnote użytkowników drogi czy jak tam to nazwać i wybudować ją za własne pieniądze które potem można odliczyc od podatków na rzecz miasta.Panowie na filmie powiedzieli o 150 domach do tego dochodzą właściciele działek tam połozonych powiedzmy 50 osób jaki jest koszt wybudowania takiej drogi o dlugości 2,2 km? Milion mniej niż milion ?Podzielić,dogadać się założyć,spółdzielnie,wydane pieniadze od podatku odliczyć i nikogo o łaske nie prosić.Oczywiscie o wzroście wartości działek nikomu przypominać chyba nie musze.
Tak na marginesie to ładne macie tam domy.
11 kwietnia 2013
+3
-9
PL
627-3d0
~ ...   Moniuszki, Nadstawna i Radzięcka tymi ulicamy trzeba sie zajac w pierwszej kolejnosci...
11 kwietnia 2013
+5
-5
PL
709-43b
~ dziadek maroz z ruskich   Co Wy chcecie?? Nowakowskiego "ładniej wygląda" niż Moniuszki,Kościuszki czy Nadstawna!:) Moim zdaniem lepiej niech tak zostanie bo po następnej zimie będziecie mijać tzw. ubytki w asfalcie !! Biłgoraj i niby wielcy "rządzący" to jeden wielki kabaret!!! Wstyd kogoś zaprosić w goście, bo się zeszczy ze śmiechu!To wszystko wygląda jak miasto po wojnie!
11 kwietnia 2013
+12
-1
PL
80d-fed
~ Marian   Niech Rosłan sobie zrobi drogę z odzysku. Była szansa na schetynówke to nie chciał zrobić Nowakowskiego wtedy a teraz nam bagno chce zrobić. W wyborach zobaczy.
11 kwietnia 2013
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 07:15 Księżpol
Piosenka o Księżpolu
w sobotę, godzina 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
20 listopada 2022 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 08:02 Budzyń
Otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
w sobotę, godzina 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
w poniedziałek, godzina 15:48 Biłgoraj
"To wszystko było naprawdę..."
we wtorek, godzina 08:42 Biłgoraj
Pożar domu. Społeczność szkolna SP nr 1 ruszyła z pomocą
W ubiegłym tygodniu, z czwartku na piątek, wybuchł pożar w domu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Społeczność szkolna nie pozostała obojętna na dramat rodziny i ruszyła z pomocą.
we wtorek, godzina 16:12 Józefów
W józefowskich lasach stanęła figura św. Mikołaja. Odsłonięcie już w niedzielę
we wtorek, godzina 08:07 Biłgoraj
Dyżury radnych w biurze poselskim
w sobotę, godzina 21:29 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
W sobotnie popołudnie 26 listopada, po przerwie spowodowanej pandemią wrócił Wieczór Darczyńcy w tradycyjnej formie. Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zaprosiła do wspólnego świętowania do hotelu Dodo.
w poniedziałek, godzina 11:36 Biłgoraj
Kto zajmie się bezdomnymi kotami? Burmistrz ogłasza konkurs
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
we wtorek, godzina 12:00 Biłgoraj
Nie będzie świątecznych iluminacji. A co z choinką?
W tym roku ze względu na oszczędności świąteczne iluminacje zdobiące ulice Biłgoraja, nie zostaną włączone. Taką decyzje podjęły władze miasta. A co z choinką, która każdego roku stała na placu przy magistracie?
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 16:47 Powiat
Stanowisko w sprawie DPS-ów. Rada Powiatu wyraziła zaniepokojenie
Podczas wtorkowych obrad Rady Powiatu Biłgorajskiego (29 listopada) przyjęte zostało stanowisko rady w sprawie sytuacji prawno-ustrojowej w DPS-ach. - Rada wyraża głębokie zaniepokojenie - napisano w oświadczeniu.
w poniedziałek, godzina 09:39 Biłgoraj
Tej zimy lodowiska nie będzie?
23 listopada 2022 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl