Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.10.17 14:37 | aktualizacja: 2016.10.17 15:41

Inwestycja podsumowana. Ul. Nowakowskiego otwarta

Zakładany termin ukończenia inwestycji to koniec października. Zadanie udało się zrealizować znacznie wcześniej. Z gotowej trasy mieszkańcy Biłgoraja mogą korzystać od kilkunastu dni. Dziś, w poniedziałkowe południe, jednak z większych inwestycji drogowych, czyli budowa ul. Nowakowskiego, została podsumowana.
Inwestycja podsumowana. Ul. Nowakowskiego otwarta
Inwestycja podsumowana. Ul. Nowakowskiego otwarta

Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych, czyli budowa ul. Nowakowskiego w Biłgoraju została zrealizowana. Droga to tego momentu była jednak długa.

Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta podjęła uchwałę intencyjną, zabezpieczając środki finansowe w kwocie 4,5 mln zł w budżecie miasta na 2016 rok jako wkład własny na realizację zadania pn.: "Budowa dróg nr 109262L - ulica Nowakowskiego w Biłgoraju". Jednak mieszkańcy Biłgoraja mogli być pewni realizacji inwestycji dopiero po ogłoszeniu listy rankingowej projektów złożonych do Wieloletniego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wniosek złożony przez miasto Biłgoraj na dofinansowanie zadania został umieszczony na 5. miejscu w gronie 74 pozytywnie ocenianych wniosków. Po wyłonieniu wykonawcy zadania okazało się, że inwestycja będzie kosztować ok. 4,2 mln zł. Plac budowy przekazano na początku kwietnia br.

Realizacja inwestycji zależała także od możliwości pozyskania gruntów od mieszkańców tego terenu, łącznie potrzeba było ok. 1,5ha. Zasady sprzedaży gruntów ustalono podczas spotkania, które odbyło się wiosną ub.

Mimo, że wykonawca miał czas do końca października, od kilkunastu dni mieszkańcy korzystają z nowej trasy. Dziś, w poniedziałek, 17 października, uroczyście podsumowano zadanie. Goście zostali zaproszeni do sali konferencyjnej biłgorajskiego Urzędu Miasta.

Obecni byli m.in.: wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego Paweł Nakonieczny, posłanka Genowefa Tokarska, starosta powiatu biłgorajskiego Marian Tokarski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Korniak, przewodniczący Rady Miasta Marian Klecha, wiceprzewodniczący Rady Miasta Mirosław Tujak, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Transportowej i Drogowej Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Tajer, komendancki straży i policji Wiesław Krent i Marek Jamroz, byli też przedstawiciele wykonawcy zadania, czyli firmy Skanka, oraz inspektor nadzoru, a także projektant.

Wszystkich gości witał gospodarz miasta Janusz Rosłan. Włodarz podkreślał, że jest to jedna z największych inwestycji ostatnich lat, a te były możliwe do wykonania dzięki dobrze zaplanowanej polityce finansowej. - Punkt kulminacyjny przypadł na lata 2015-2016, zdajemy sobie sprawę, że prędko taka sytuacja się nie powtórzy. Bardzo dobrze już było, teraz będzie tylko dobrze - mówił burmistrz Biłgoraja. Przypomniał także, że inwestycja kosztowała 4 195 795,19 zł, wartość wydatków kwalifikowanych to 3 721 50 zł, dotacja z budżetu państwa wyniosła 1 860 754 zł, a udział partnera gminy Biłgoraj to 1 300 000 zł.

- W ramach zadania powstała tak bardzo wyczekiwana i potrzebna droga o nawierzchni bitumicznej długości 2,16 km, chodnik z kostki brukowej o długości 1 721 m i szerokości 3 m, wykonano odwodnienie na całej długości ulicy oraz oświetlenie energooszczędne, wodno-kanalizacyjne, teletechniczne. Wykonano również roboty w związku z umocnieniem skarp rzeki Biała Łada - wyliczał Janusz Rosłan. Nowa trasa składa się z trzech części. W ramach inwestycji przebudowane zostały skrzyżowania z ul. Krzeszowską, ul. Polną i ul. Graniczną.

- Temat budowy ulicy Nowakowskiego często był poruszany w czasie spotkań z mieszkańcami, dyżurów poselskich i rozmów z samorządowcami. Po wielu latach starań, w końcu udało się pozyskać pieniądze na realizację inwestycji. Zapoczątkowany w 2008 roku program wspierania infrastruktury lokalnej przez środki z budżetu państwa popularnie zwany "schetynówkami" dziś przyniósł wymierne korzyści. Liczę, że oddana dziś do użytku droga przyczyni się do poprawy jakości życia oraz rozwoju miasta - napisał poseł na Sejm Stanisław Żmijan.

Wicewojewoda Robert Gmitruczuk przypomniał, że wliczając właśnie ukończoną inwestycję, wykonano już 255 km ulic, których budowa została dofinansowana z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Gratulacje z okazji kolejnej ukończonej inwestycji złożyła samorządowcom poseł Genowefa Tokarska. - Ta aktywność widoczna jest na każdym kroku, myślę, że to się nie skończy i wcale nie jestem zaskoczona pierwszym miejscem w rankingu wydatków inwestycyjnych, bo Biłgoraj po prostu na to zasługuje - mówiła parlamentarzystka, podkreślając, że gdyby nie współpraca i dobra wola mieszkańców, którzy zgodzili się na sprzedaż działek po symbolicznych kwotach inwestycja byłaby znacznie droższa.

Po części oficjalnej władze oraz zaproszeni goście udali się na ul. Nowakowskiego, gdzie dokonano, poświęcenia ulicy, przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia drogi dla ruchu.

Prezentowany poniżej film został przygotowany przez Biłgorajską Telewizję Kablową.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Inwestycja podsumowana. Ul. Nowakowskiego otwarta, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6577

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2be-c75
~ abc  do ~ gn   Jak Cię stać to zapraszaj ;)
18 października 2016
+3
-0
PL
157-722
~ gn   A wysypisko śmieci na okrągłym tez poświęcone i wstęga była i władze przy otwarciu?P,płot pomalowałem ,tżz mam go święcić i władze zapraszać do przecięcia wstęgi?
18 października 2016
+4
-0
PL
2be-c75
~ abc  do ~ 835   Każde województwo robi swoją działkę. Rozmowy niewiele tu dadzą. Dla Podkarpacia ta droga nie ma zbyt dużego znaczenia. Po ich stronie w następnym roku rusza przebudowa odcinka Sieniawa - łącznik do autostrady w Gorliczynie, tyle, że standard znacznie dorszy niż DW835 w naszym województwie. Odcinek Majdan Sieniawski - Sieniawa nie jest uwzględniony w żadnych planach i nie będzie robiony chyba wcale.
Na Lubelszczyźnie, odcinek Biłgoraj - Tarnogród - Majdan Sieniawski jest na liście podstawowej i ma być robiony około 2020-2021.
18 października 2016
+2
-0
PL
c65-735
~ Rynek   Chwała notablom, bez aluzji, gdzie indziej byłoby to niemożliwe, a w Biłgoraju idzie wszystko z góry , jak po płatku. Tak dalej i Rynek będzie...
18 października 2016
+4
-0
PL
3a5-234
~ jest gdzieś?   Czy jest w Biłgoraju jakiś most i ulica niepoświęcona,żeby normalni ludzie mogli się tam poruszać?
18 października 2016
+1
-2
PL
2d4-bf2
~ aaaa   do poprawki !!!!!!!!
dlaczego pobocza przy rowach kolo dzialek wysypane sa zwirem ktory jest powyzej powierzchni tych rowów , bedzie on sie obsypywal i zapychal droznosc rowów mozna bylo dac jakis kraweznik albo poboczae wylozyc kostka
18 października 2016
+1
-1
PL
2d4-bf2
~ 835   Poslowie samorzadowcy - czy prowadzone sa rozmowy w sprawie remontu drogi 835 do autostrady ??? wielu mieszkancow powiatu dojezdza na studia do rzeszowa przedsieborcy potrzebuja dobrego dostepu do autostrady wielu ludzi pracuje w niemczech - a tu jakos CICHO ,czy sa jakies rozmowy z przedstawicielami wojewodztwa podkarpackiego ? wszystkie drogi czy ulice sa potrzebne ale niektore sluza kilkunastu czy kilkudziesieciu osobom a ta droga jest kluczowa dla calego powiatu !!!!!!!!!!!
18 października 2016
+1
-0
PL
4e3-cc6
~ vc   Proponuję mieszkańcom ,żeby sami zrobili otwarcie bez władz ,nikt nie jest na nich skazany ani też oni nie maja monopolu na otwieranie ulic , zawsze będą ludzi olewać bo dla nich to motłoch jak za komuny
18 października 2016
+4
-3
PL
4e3-cc6
~ do-~ mieszkaniec Nowakowskiego   Te otwarcia nie są dla ludzi tylko dla władzy, po co będą ludzi zapraszać,żeby ktoś im prawdę w oczy powiedział?
18 października 2016
+6
-2
PL
23e-656
~ marko   Bralem udzial w budowie tej ulicy
18 października 2016
+4
-3
PL
52b-6af
~ mieszkaniec Nowakowskiego   Witam!
Nie wiem czemu mieszkańcy nie wiedzieli kiedy będzie to uroczyste otwarcie?
Kto by mógł to by przyszedł i podziękował.
17 października 2016
+3
-2
PL
6d8-3bc
~ bnm   Kokoszą się jak za komuny sekretarze , czasy się zmieniły ale przyzwyczajenia i tradycja pozostała , księża tylko dodatkiem i też uderzyli w ten system .To za kasę podatników ta droga a nie Rosłana Deca czy innych oni nic od siebie nie dali a to co robią ,za to biorą wypłaty to co laskę robią ,że pracują ?Nażreć się na koszt podatnika pogadać na wiecu to nie praca
17 października 2016
+5
-3
PL
150-613
~ obiektywny  do ~ Jan   Niestety zazdrość przez ciebie przemawia bo Rosłan zrobił jedną drogą więcej dla mieszkańców niż ty przez całą kadencję.
17 października 2016
+8
-5
PL
150-613
~ kolega   A gdzie radny tego osiedla Jan, drogę zrobiła nie jego opcja polityczna i nie będzie się czym przed wyborami pochwalić, nie ma jak się pod to podpiąć ale przykro.
17 października 2016
+9
-2
PL
8ab-804
~ Adela K.  do ~ Jan   A co w nocy mają otwierać, a z drugiej strony można burmistrza nie darzyć sympatią, ale ulic w mieście trochę wyremontował za swojej kadencji.
17 października 2016
+11
-5
PL
243-8fb
~ Mac   Za 10-20 lat Biłgoraj bedzie miał wszystkie drogi równe, tylko kto po nich bedzie jeździł skoro wszyscy wyjada zagranice lub do zachodniej Polski za praca?
Cieszę sie ze drogi coraz lepsze ale gdzie działania proinwestycyjne?. Gdzie tereny inwestycyjne?
17 października 2016
+13
-2
PL
473-200
~ ja   A kiedy będzie robiona najstarsza część Nowakowskiego? Czy może nazwę zmienili tej części a ja nic nie wiem. Szkoda, że tot towarzystwo nie przyszło na piechotę na tą część to buty trzebaby nowe kupić.
17 października 2016
+4
-1
DE
ad1-1e3
~ mira  do ~ Jan   Janeczku, aleś ty błyskotliwy!Też weź jutro wolne z pracy aby wykonywać obowiązki służbowe.
17 października 2016
+7
-4
PL
52b-6af
~ pol   Czy ktoś może wie co słychać w sprawie CH n1 Park?
17 października 2016
+2
-1
PL
d9a-181
~ Marta   A co było na obiad?
17 października 2016
+3
-2
PL
8f1-b45
~ Jan   Patrzcie ilu urzędników łącznie z Decem i Rosłanem. Wszystko w godzinach pracy urzędu. Wolne wzięli? Dalej głosujcie na Rosłana to wam zrobi kawałek drogi za wasze pieniądze.
17 października 2016
+10
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
w czwartek, godzina 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
dzisiaj, 11:42 Lubelszczyzna
Rekordowa liczba potwierdzonych przypadków
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w czwartek, godzina 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
w czwartek, godzina 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
w piątek, godzina 10:17 Gródki
Nie ustąpił pierwszeństwa, dostał mandat w wysokości 1800 zł
w czwartek, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
dzisiaj, 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
Trwają prace przygotowawcze pod sadzenie lasu
we wtorek, godzina 07:37 Podlesie
Droga będzie zamknięta
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
dzisiaj, 08:17 Lubelszczyzna
26 mln na walkę ze skutkami COVID-19
we wtorek, godzina 10:24 Biłgoraj
Chciała wynająć mieszkanie w Krakowie, została oszukana
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w piątek, godzina 08:44 Lubelszczyzna
Aktualny raport drogowy. Jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie?
w środę, godzina 08:54 Biłgoraj
Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19
w poniedziałek, godzina 08:09 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
w piątek, godzina 10:40 Lubelszczyzna
Rekord zakażeń. Ponad 36 tys. nowych przypadków
w piątek, godzina 07:41 Lubelszczyzna
Wojewoda o aktualnej sytuacji epidemicznej i dalszych planach
10 stycznia 2022 Biszcza
Zmiana zarzutów dla sprawcy śmiertelnego wypadku
W maju ubiegłego roku, na terenie gminy Biszcza doszło to tragicznego w skutkach wypadku. Zginęło dwóch mężczyzn siedzących pod wiatą na stacji paliw. Teraz sprawcy wypadku śledczy zmienili zarzuty. Będzie odpowiadać za pozbawienie życia z zamiarem ewentualnym, a nie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
we wtorek, godzina 09:41 Biłgoraj
26-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany
w niedzielę, godzina 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl