Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.08.16 11:09

Trwa budowa ul. Nowakowskiego

Mieszkańcy ulicy Nowakowskiego na remont trasy czekali całymi latami. W tym roku marzenia o nowej drodze w końcu zostaną zrealizowane. Właśnie trwa budowa ulicy. Jak zapewnia burmistrz Michał Dec termin zakończenia prac nie jest zagrożony.
Trwa budowa ul. Nowakowskiego
Trwa budowa ul. Nowakowskiego

Do tej inwestycji przygotowywano się przez lata. Niestety brak środków nie pozwalał na wyremontowanie jednej z najdłuższych ulic, znajdujących się na terenie Biłgoraja. W tym roku się udało. Dzięki oszczędnościom poprzetargowym można było wpisać do budżetu miasta budowę ul. Nowakowskiego.

Realizacja inwestycji zależała także od możliwości pozyskania gruntów od mieszkańców tego terenu, łącznie potrzeba było ok. 1,5ha. Ta kwestia została poruszono ponad rok temu na spotkaniu zorganizowanym w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Wówczas mieszkańcy zgodzili się na ustalenie kwoty za m2. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Budowa ul. Nowakowskiego - spotkanie z mieszkańcami.

To otworzyło drogę do starania się o pozyskanie dofinansowania. Miasto otrzymało na ten cel, z Wieloletniego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, kwotę 3 mln zł. Wystarczyło więc ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Wybrano firmę Skanska. Plac budowy przekazano na początku kwietnia. Wartość robót to ok. 4,2 mln zł.

Projektowana droga składa się z trzech części o łącznej długości 2 160m. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Krzeszowską, ul. Polną i ul. Graniczną. W wyniku ograniczenia prędkości poruszania się pojazdów po tej ulicy do 30 km godz. wyeliminowany zostanie ruch tranzytowy przez osiedle z północnej do południowej części miasta i odwrotnie.

Inwestycja zakończy się w październiku br.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Trwa budowa ul. Nowakowskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4802
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
cd8-2bf
~ Jan  Brawa dla Burmistrza kolejna nowa droga dla miasta. Nikt nie zrobił tyle dla miasta co Burmistrz Rosłan
16 sierpnia 2016
+37
-8
PL
e71-b14
~ Obiektywnie  Miasto wygląda dobrze nie ma co zmieniać tego co dobrze funkcjonuje. Przyjdą nowi i wszystko popsują. Warto docenić to co jest a jest dużo i wierzę że za tego Burmistrza będzie więcej.Burmistrz ma wizję miasta bogatego dla wszystkich mieszkańców. Warto tej wizji ufać po tym co już mamy.
18 sierpnia 2016
+28
-3
PL
bc8-503
~ młody  Powiem ze ten Burmistrz jest ok i Skate-Patk mamy. Inni by się nami młodzieżą nie ineteresowali tak jak Burmistrz Rosłam.Rozmawialiśmy przy piwku z kolegami w następne wybory jak dowodziki dostaniemy pójdziemy na niego głosować, Cała ulica Burmistrza chwali
18 sierpnia 2016
+26
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
fe9-3fc
~ formaldehyd   Widzę,że obiektywnie z pracy pisał,a dokładnie z hurtowni...
18 sierpnia 2016
+2
-1
PL
bc8-503
~ młody   Powiem ze ten Burmistrz jest ok i Skate-Patk mamy. Inni by się nami młodzieżą nie ineteresowali tak jak Burmistrz Rosłam.Rozmawialiśmy przy piwku z kolegami w następne wybory jak dowodziki dostaniemy pójdziemy na niego głosować, Cała ulica Burmistrza chwali
18 sierpnia 2016
+26
-3
PL
e71-b14
~ Obiektywnie   Miasto wygląda dobrze nie ma co zmieniać tego co dobrze funkcjonuje. Przyjdą nowi i wszystko popsują. Warto docenić to co jest a jest dużo i wierzę że za tego Burmistrza będzie więcej.Burmistrz ma wizję miasta bogatego dla wszystkich mieszkańców. Warto tej wizji ufać po tym co już mamy.
18 sierpnia 2016
+28
-3
PL
74a-613
~ Jan   ,,Nikt nie tyle dla miasta co burmistrz..." -chyba w sedes!!!
16 sierpnia 2016
+4
-14
PL
b70-76d
~ formaldehyd  do ~ Jan   Mnie po 14 latach trochę zaczyna brakować układu odniesienia..
16 sierpnia 2016
+3
-11
PL
b70-76d
~ formaldehyd  do ~ do-~ Jan   A pamiętasz scenę z 'Misia' w barze i łaskawe 'proszę' kelnerki?To wszystko powinny być formy grzecznościowe za dobrze wykonaną pracę a nie wielką łaskę.To jeszcze się będzie za nami ciągnęło długo..
16 sierpnia 2016
+3
-11
PL
275-d77
~ do-~ Jan   Przecież ma za to wypłatę i to sowitą , więc co czy jeszcze trzeba dziękować za to ,że ktoś pracuje?Bez przesady ,w jakimś zakładzie pracodawca dziękuje niewolnikowi?Burmistrz i inni nie robią jako wolontariusze ,tak się utarło u nas , dziękuj lekarzowi , urzędasowi , fryzjerce , przecież maja za to szmal
16 sierpnia 2016
+5
-16
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Nowakowskiego   kiepściutko ci ta nagonka wychodzi..
16 sierpnia 2016
+18
-8
PL
cd8-2bf
~ Jan   Brawa dla Burmistrza kolejna nowa droga dla miasta. Nikt nie zrobił tyle dla miasta co Burmistrz Rosłan
16 sierpnia 2016
+37
-8
PL
8f1-b45
~ Wiktor   W pełni popieram nowego burmistrza trzeba i nowych miejsc pracy.
16 sierpnia 2016
+5
-23
PL
5de-d5c
~ Nowakowskiego   I tak na Rosłana nie zagłosujemy ani na Deca. Pora na zmiany w Biłgoraju.
16 sierpnia 2016
+7
-34
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 10:53 Lubelszczyzna
Ponad 900 nowych zakażeń
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w sobotę, godzina 09:27 Biłgoraj
Wystawa grzybów. Podstawowa zasada - nie znasz nie zbierasz!
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
18 września 2021 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:00 Biłgoraj
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower
dzisiaj, 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
19 września 2021 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl