Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.08.16 11:09

Trwa budowa ul. Nowakowskiego

Mieszkańcy ulicy Nowakowskiego na remont trasy czekali całymi latami. W tym roku marzenia o nowej drodze w końcu zostaną zrealizowane. Właśnie trwa budowa ulicy. Jak zapewnia burmistrz Michał Dec termin zakończenia prac nie jest zagrożony.
Trwa budowa ul. Nowakowskiego
Trwa budowa ul. Nowakowskiego

Do tej inwestycji przygotowywano się przez lata. Niestety brak środków nie pozwalał na wyremontowanie jednej z najdłuższych ulic, znajdujących się na terenie Biłgoraja. W tym roku się udało. Dzięki oszczędnościom poprzetargowym można było wpisać do budżetu miasta budowę ul. Nowakowskiego.

Realizacja inwestycji zależała także od możliwości pozyskania gruntów od mieszkańców tego terenu, łącznie potrzeba było ok. 1,5ha. Ta kwestia została poruszono ponad rok temu na spotkaniu zorganizowanym w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Wówczas mieszkańcy zgodzili się na ustalenie kwoty za m2. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Budowa ul. Nowakowskiego - spotkanie z mieszkańcami.

To otworzyło drogę do starania się o pozyskanie dofinansowania. Miasto otrzymało na ten cel, z Wieloletniego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, kwotę 3 mln zł. Wystarczyło więc ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Wybrano firmę Skanska. Plac budowy przekazano na początku kwietnia. Wartość robót to ok. 4,2 mln zł.

Projektowana droga składa się z trzech części o łącznej długości 2 160m. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Krzeszowską, ul. Polną i ul. Graniczną. W wyniku ograniczenia prędkości poruszania się pojazdów po tej ulicy do 30 km godz. wyeliminowany zostanie ruch tranzytowy przez osiedle z północnej do południowej części miasta i odwrotnie.

Inwestycja zakończy się w październiku br.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Trwa budowa ul. Nowakowskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5105
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
cd8-2bf
~ Jan  Brawa dla Burmistrza kolejna nowa droga dla miasta. Nikt nie zrobił tyle dla miasta co Burmistrz Rosłan
16 sierpnia 2016
+37
-8
PL
e71-b14
~ Obiektywnie  Miasto wygląda dobrze nie ma co zmieniać tego co dobrze funkcjonuje. Przyjdą nowi i wszystko popsują. Warto docenić to co jest a jest dużo i wierzę że za tego Burmistrza będzie więcej.Burmistrz ma wizję miasta bogatego dla wszystkich mieszkańców. Warto tej wizji ufać po tym co już mamy.
18 sierpnia 2016
+28
-3
PL
bc8-503
~ młody  Powiem ze ten Burmistrz jest ok i Skate-Patk mamy. Inni by się nami młodzieżą nie ineteresowali tak jak Burmistrz Rosłam.Rozmawialiśmy przy piwku z kolegami w następne wybory jak dowodziki dostaniemy pójdziemy na niego głosować, Cała ulica Burmistrza chwali
18 sierpnia 2016
+26
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
fe9-3fc
~ formaldehyd   Widzę,że obiektywnie z pracy pisał,a dokładnie z hurtowni...
18 sierpnia 2016
+2
-1
PL
bc8-503
~ młody   Powiem ze ten Burmistrz jest ok i Skate-Patk mamy. Inni by się nami młodzieżą nie ineteresowali tak jak Burmistrz Rosłam.Rozmawialiśmy przy piwku z kolegami w następne wybory jak dowodziki dostaniemy pójdziemy na niego głosować, Cała ulica Burmistrza chwali
18 sierpnia 2016
+26
-3
PL
e71-b14
~ Obiektywnie   Miasto wygląda dobrze nie ma co zmieniać tego co dobrze funkcjonuje. Przyjdą nowi i wszystko popsują. Warto docenić to co jest a jest dużo i wierzę że za tego Burmistrza będzie więcej.Burmistrz ma wizję miasta bogatego dla wszystkich mieszkańców. Warto tej wizji ufać po tym co już mamy.
18 sierpnia 2016
+28
-3
PL
74a-613
~ Jan   ,,Nikt nie tyle dla miasta co burmistrz..." -chyba w sedes!!!
16 sierpnia 2016
+4
-14
PL
b70-76d
~ formaldehyd  do ~ Jan   Mnie po 14 latach trochę zaczyna brakować układu odniesienia..
16 sierpnia 2016
+3
-11
PL
b70-76d
~ formaldehyd  do ~ do-~ Jan   A pamiętasz scenę z 'Misia' w barze i łaskawe 'proszę' kelnerki?To wszystko powinny być formy grzecznościowe za dobrze wykonaną pracę a nie wielką łaskę.To jeszcze się będzie za nami ciągnęło długo..
16 sierpnia 2016
+3
-11
PL
275-d77
~ do-~ Jan   Przecież ma za to wypłatę i to sowitą , więc co czy jeszcze trzeba dziękować za to ,że ktoś pracuje?Bez przesady ,w jakimś zakładzie pracodawca dziękuje niewolnikowi?Burmistrz i inni nie robią jako wolontariusze ,tak się utarło u nas , dziękuj lekarzowi , urzędasowi , fryzjerce , przecież maja za to szmal
16 sierpnia 2016
+5
-16
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Nowakowskiego   kiepściutko ci ta nagonka wychodzi..
16 sierpnia 2016
+18
-8
PL
cd8-2bf
~ Jan   Brawa dla Burmistrza kolejna nowa droga dla miasta. Nikt nie zrobił tyle dla miasta co Burmistrz Rosłan
16 sierpnia 2016
+37
-8
PL
8f1-b45
~ Wiktor   W pełni popieram nowego burmistrza trzeba i nowych miejsc pracy.
16 sierpnia 2016
+5
-23
PL
5de-d5c
~ Nowakowskiego   I tak na Rosłana nie zagłosujemy ani na Deca. Pora na zmiany w Biłgoraju.
16 sierpnia 2016
+7
-34
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
w środę, godzina 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
w środę, godzina 10:38 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie KP PSP
29 września 2022 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
29 września 2022 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w środę, godzina 09:20 Biegi przełajowe
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
w piątek, godzina 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
29 września 2022 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
24 września 2022 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
w środę, godzina 07:17 Karolówka
Droga gminna w Karolówce po remoncie
w piątek, godzina 14:17 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
28 września 2022 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w poniedziałek, godzina 08:53 Biłgoraj
Jubileusz 20-lecia biłgorajskiego UTW
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl