Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.29 08:55

Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Na razie są plany. Jeśli jednak uda się pozyskać dofinansowanie budowa ul. Nowakowskiego może stać się faktem. W środę, 28 października, podjęta została uchwała intencyjna w tej sprawie.
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Temat budowy ul. Nowakowskiego w Biłgoraju podjęto podczas środowej sesji Rady Miasta. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały intencyjnej, która zabezpieczy środki finansowe w kwocie 4,5 mln zł w budżecie miasta na 2016 rok. Ma to być wkład własny na realizację zadania pn.: "Budowa dróg nr 109262L - ulica Nowakowskiego w Biłgoraju". Droga ma być wykonana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

Podjęcie uchwały intencyjnej stanowiło niezbędny załącznik do wniosku o dofinansowanie zadania składanego w ramach wymienionego programu.

Wartość kosztorysowa zadania wynosi 7,5 mln zł, w tym możliwa maksymalna kwota dofinansowania ze środków budżetu państwa wynosi 3 mln zł.

- Od początku bieżącego roku pracujemy nad tym, aby można było złożyć wniosek o dofinansowanie budowy ul. Nowakowskiego. Szacowaliśmy, że kosztorysowo wartość zadania będzie wynosiła 6 mln zł, okazało się, że będzie to kwota 7,5 mln zł, a tak naprawdę dopiero po przetargu okaże się za ile to zadanie będziemy w stanie wykonać - wyjaśnił skarbnik miasta Roman Żuk i dodał: - Angażujemy środki budżetu roku 2016 w kwicie 4,5 mln zł. Przypominam też, że wcześniej zabezpieczyliśmy 2,7 mln na realizację zadania polegającego na remoncie ul. Długiej i Boh. Monte Casino, co daje łącznie prawie 7,2 mln zł. Konstruując budżet na przyszły rok będziemy musieli wziąć to pod uwagę.

Skarbnik zaznaczył także, że na przyszły rok nie mamy na razie żadnych środków zewnętrznych. Okres finansowania z UE się skończył, a nowe nabory nie zostały jeszcze ogłoszone.

Komisja budżetu pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, a jej przewodniczący przypomniał, że jest to uchwała intencyjna. - W ten sposób rozdysponujemy całą nadwyżkę operacyjną, nie będziemy więc mogli myśleć o innych inwestycjach - stwierdził Jan Skrok. Wszyscy radni byli za podjęciem uchwały.

Planowane jest wykonanie ul. Nowakowskiego od ul. Polnej do ul. Granicznej, wraz z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją burzową. Ma powstać też część drogi od rzeki do ul. Krzeszowskiej. Całość ma mieć długość ok. 2,3 km. Władze miasta już postarały się o pozyskanie gruntów od mieszkańców tego terenu. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Budowa ul. Nowakowskiego - spotkanie z mieszkańcami.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3581
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2f9-841
~ Witek   Tylko, że ta część ze zdjęcia w sam raz nie będzie robiona, bo jest chyba za stara. Robią tam gdzie mieszka radny.
30 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ mieszkaniec Nowakowskiego   Do fsdfdsfd
jedziesz z wielkiego błota i chcesz być panem?
Oczywiście muszę udzielić ci pierszeństwa oraz zachować odległość bo musiał bym jechać do myjni i umyć twoje błoto z auta.
29 października 2015
+0
-2
PL
619-62b
~ cfgdrgr   A jakie ma znaczenie jak wygląda Borowcowa?Ważne jak głosuje . Polityka to nie konkurs piękności .Tokarska też nie najmłodsza i głosowała za ustawami 67 i 1066 i litości nie miała , ale znalazła poparcie we wsi i rodzinie i to wystarczyło. I zawsze będzie posłem bo taka ordynacja jej dużo nie trzeba
29 października 2015
+2
-0
PL
52b-6af
~ canaris   ja uwazam ze ul.Nowakowskiego je ok. wysypali troche skruszonego safaltu i ma byc a w innych miejscach miasta nic nie zrobia . A po za tym czu ul . Nowakowskiego to droga miejska czy powiatowa bo jezeli powiatowa to ok a jezeli miejska to kruszywo asfaltowe tam nie powinno trafic.
29 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ smieszne   faktycznie śmiesznie wypadła ta Borowiec (i nie mówię tu o czytaniu z kartki, chociaż to też żałosne) samo jej zachowanie...chyba paniusia obrosła w piórka :-)no nic pożyjemy zobaczymy co to będzie...
29 października 2015
+3
-0
PL
a44-123
~ XXI   Z tym czytaniem z kartki, to rzeczywiście trochę śmieszne. 40 sekund wypowiedzi nie mogła z pamięci powiedzieć?
Ciekawe, czy w Sejmie też wszystko z kartki będzie czytać.
29 października 2015
+3
-0
PL
d9a-181
~ dobrze że z Ciebie Mahomet   szacun
29 października 2015
+3
-0
PL
52b-6af
~ smieszek   Policyjny patrol na interwencji łączy się z komisariatem:
- Przyślijcie ekipę z kryminalnego, mamy zabójstwo...
- Szczegóły?
- Ofiara to mężczyzna, lat 30, matka kilkanaście razy dźgnęła go kuchennym nożem za to, że wszedł na mokrą, świeżo umytą podłogę.
- Aresztowaliście ją?
- Nie, podłoga jeszcze mokra
29 października 2015
+4
-1
PL
a09-8f6
~ fsdfdsfd   przypominam pacanom z jadącym Nowakowskiego w kierunku kościoła że wyjeżdżający z Magnoliowej ma pierwszeństwo !
29 października 2015
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 10:53 Lubelszczyzna
Ponad 900 nowych zakażeń
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w sobotę, godzina 09:27 Biłgoraj
Wystawa grzybów. Podstawowa zasada - nie znasz nie zbierasz!
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
18 września 2021 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:00 Biłgoraj
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower
dzisiaj, 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
19 września 2021 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl