Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.29 08:55

Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Na razie są plany. Jeśli jednak uda się pozyskać dofinansowanie budowa ul. Nowakowskiego może stać się faktem. W środę, 28 października, podjęta została uchwała intencyjna w tej sprawie.
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Temat budowy ul. Nowakowskiego w Biłgoraju podjęto podczas środowej sesji Rady Miasta. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały intencyjnej, która zabezpieczy środki finansowe w kwocie 4,5 mln zł w budżecie miasta na 2016 rok. Ma to być wkład własny na realizację zadania pn.: "Budowa dróg nr 109262L - ulica Nowakowskiego w Biłgoraju". Droga ma być wykonana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

Podjęcie uchwały intencyjnej stanowiło niezbędny załącznik do wniosku o dofinansowanie zadania składanego w ramach wymienionego programu.

Wartość kosztorysowa zadania wynosi 7,5 mln zł, w tym możliwa maksymalna kwota dofinansowania ze środków budżetu państwa wynosi 3 mln zł.

- Od początku bieżącego roku pracujemy nad tym, aby można było złożyć wniosek o dofinansowanie budowy ul. Nowakowskiego. Szacowaliśmy, że kosztorysowo wartość zadania będzie wynosiła 6 mln zł, okazało się, że będzie to kwota 7,5 mln zł, a tak naprawdę dopiero po przetargu okaże się za ile to zadanie będziemy w stanie wykonać - wyjaśnił skarbnik miasta Roman Żuk i dodał: - Angażujemy środki budżetu roku 2016 w kwicie 4,5 mln zł. Przypominam też, że wcześniej zabezpieczyliśmy 2,7 mln na realizację zadania polegającego na remoncie ul. Długiej i Boh. Monte Casino, co daje łącznie prawie 7,2 mln zł. Konstruując budżet na przyszły rok będziemy musieli wziąć to pod uwagę.

Skarbnik zaznaczył także, że na przyszły rok nie mamy na razie żadnych środków zewnętrznych. Okres finansowania z UE się skończył, a nowe nabory nie zostały jeszcze ogłoszone.

Komisja budżetu pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, a jej przewodniczący przypomniał, że jest to uchwała intencyjna. - W ten sposób rozdysponujemy całą nadwyżkę operacyjną, nie będziemy więc mogli myśleć o innych inwestycjach - stwierdził Jan Skrok. Wszyscy radni byli za podjęciem uchwały.

Planowane jest wykonanie ul. Nowakowskiego od ul. Polnej do ul. Granicznej, wraz z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją burzową. Ma powstać też część drogi od rzeki do ul. Krzeszowskiej. Całość ma mieć długość ok. 2,3 km. Władze miasta już postarały się o pozyskanie gruntów od mieszkańców tego terenu. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Budowa ul. Nowakowskiego - spotkanie z mieszkańcami.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 4249
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2f9-841
~ Witek   Tylko, że ta część ze zdjęcia w sam raz nie będzie robiona, bo jest chyba za stara. Robią tam gdzie mieszka radny.
30 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ mieszkaniec Nowakowskiego   Do fsdfdsfd
jedziesz z wielkiego błota i chcesz być panem?
Oczywiście muszę udzielić ci pierszeństwa oraz zachować odległość bo musiał bym jechać do myjni i umyć twoje błoto z auta.
29 października 2015
+0
-2
PL
619-62b
~ cfgdrgr   A jakie ma znaczenie jak wygląda Borowcowa?Ważne jak głosuje . Polityka to nie konkurs piękności .Tokarska też nie najmłodsza i głosowała za ustawami 67 i 1066 i litości nie miała , ale znalazła poparcie we wsi i rodzinie i to wystarczyło. I zawsze będzie posłem bo taka ordynacja jej dużo nie trzeba
29 października 2015
+2
-0
PL
52b-6af
~ canaris   ja uwazam ze ul.Nowakowskiego je ok. wysypali troche skruszonego safaltu i ma byc a w innych miejscach miasta nic nie zrobia . A po za tym czu ul . Nowakowskiego to droga miejska czy powiatowa bo jezeli powiatowa to ok a jezeli miejska to kruszywo asfaltowe tam nie powinno trafic.
29 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ smieszne   faktycznie śmiesznie wypadła ta Borowiec (i nie mówię tu o czytaniu z kartki, chociaż to też żałosne) samo jej zachowanie...chyba paniusia obrosła w piórka :-)no nic pożyjemy zobaczymy co to będzie...
29 października 2015
+3
-0
PL
a44-123
~ XXI   Z tym czytaniem z kartki, to rzeczywiście trochę śmieszne. 40 sekund wypowiedzi nie mogła z pamięci powiedzieć?
Ciekawe, czy w Sejmie też wszystko z kartki będzie czytać.
29 października 2015
+3
-0
PL
d9a-181
~ dobrze że z Ciebie Mahomet   szacun
29 października 2015
+3
-0
PL
52b-6af
~ smieszek   Policyjny patrol na interwencji łączy się z komisariatem:
- Przyślijcie ekipę z kryminalnego, mamy zabójstwo...
- Szczegóły?
- Ofiara to mężczyzna, lat 30, matka kilkanaście razy dźgnęła go kuchennym nożem za to, że wszedł na mokrą, świeżo umytą podłogę.
- Aresztowaliście ją?
- Nie, podłoga jeszcze mokra
29 października 2015
+4
-1
PL
a09-8f6
~ fsdfdsfd   przypominam pacanom z jadącym Nowakowskiego w kierunku kościoła że wyjeżdżający z Magnoliowej ma pierwszeństwo !
29 października 2015
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 08:14 Aleksandrów
Pożar kotłowni
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
dzisiaj, 10:16 Biłgoraj
Skusiły go inwestycje w sieci
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 07:52 Powiat
Będzie jaśniej i oszczędniej
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
1 grudnia 2023 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Najlepsi graficy odebrali nagrody
w czwartek, godzina 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w czwartek, godzina 14:27 Biłgoraj
Umowa na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy ZSZiO w Biłgoraju podpisana
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl