Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.29 08:55

Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Na razie są plany. Jeśli jednak uda się pozyskać dofinansowanie budowa ul. Nowakowskiego może stać się faktem. W środę, 28 października, podjęta została uchwała intencyjna w tej sprawie.
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Temat budowy ul. Nowakowskiego w Biłgoraju podjęto podczas środowej sesji Rady Miasta. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały intencyjnej, która zabezpieczy środki finansowe w kwocie 4,5 mln zł w budżecie miasta na 2016 rok. Ma to być wkład własny na realizację zadania pn.: "Budowa dróg nr 109262L - ulica Nowakowskiego w Biłgoraju". Droga ma być wykonana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

Podjęcie uchwały intencyjnej stanowiło niezbędny załącznik do wniosku o dofinansowanie zadania składanego w ramach wymienionego programu.

Wartość kosztorysowa zadania wynosi 7,5 mln zł, w tym możliwa maksymalna kwota dofinansowania ze środków budżetu państwa wynosi 3 mln zł.

- Od początku bieżącego roku pracujemy nad tym, aby można było złożyć wniosek o dofinansowanie budowy ul. Nowakowskiego. Szacowaliśmy, że kosztorysowo wartość zadania będzie wynosiła 6 mln zł, okazało się, że będzie to kwota 7,5 mln zł, a tak naprawdę dopiero po przetargu okaże się za ile to zadanie będziemy w stanie wykonać - wyjaśnił skarbnik miasta Roman Żuk i dodał: - Angażujemy środki budżetu roku 2016 w kwicie 4,5 mln zł. Przypominam też, że wcześniej zabezpieczyliśmy 2,7 mln na realizację zadania polegającego na remoncie ul. Długiej i Boh. Monte Casino, co daje łącznie prawie 7,2 mln zł. Konstruując budżet na przyszły rok będziemy musieli wziąć to pod uwagę.

Skarbnik zaznaczył także, że na przyszły rok nie mamy na razie żadnych środków zewnętrznych. Okres finansowania z UE się skończył, a nowe nabory nie zostały jeszcze ogłoszone.

Komisja budżetu pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, a jej przewodniczący przypomniał, że jest to uchwała intencyjna. - W ten sposób rozdysponujemy całą nadwyżkę operacyjną, nie będziemy więc mogli myśleć o innych inwestycjach - stwierdził Jan Skrok. Wszyscy radni byli za podjęciem uchwały.

Planowane jest wykonanie ul. Nowakowskiego od ul. Polnej do ul. Granicznej, wraz z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją burzową. Ma powstać też część drogi od rzeki do ul. Krzeszowskiej. Całość ma mieć długość ok. 2,3 km. Władze miasta już postarały się o pozyskanie gruntów od mieszkańców tego terenu. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Budowa ul. Nowakowskiego - spotkanie z mieszkańcami.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3769
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2f9-841
~ Witek   Tylko, że ta część ze zdjęcia w sam raz nie będzie robiona, bo jest chyba za stara. Robią tam gdzie mieszka radny.
30 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ mieszkaniec Nowakowskiego   Do fsdfdsfd
jedziesz z wielkiego błota i chcesz być panem?
Oczywiście muszę udzielić ci pierszeństwa oraz zachować odległość bo musiał bym jechać do myjni i umyć twoje błoto z auta.
29 października 2015
+0
-2
PL
619-62b
~ cfgdrgr   A jakie ma znaczenie jak wygląda Borowcowa?Ważne jak głosuje . Polityka to nie konkurs piękności .Tokarska też nie najmłodsza i głosowała za ustawami 67 i 1066 i litości nie miała , ale znalazła poparcie we wsi i rodzinie i to wystarczyło. I zawsze będzie posłem bo taka ordynacja jej dużo nie trzeba
29 października 2015
+2
-0
PL
52b-6af
~ canaris   ja uwazam ze ul.Nowakowskiego je ok. wysypali troche skruszonego safaltu i ma byc a w innych miejscach miasta nic nie zrobia . A po za tym czu ul . Nowakowskiego to droga miejska czy powiatowa bo jezeli powiatowa to ok a jezeli miejska to kruszywo asfaltowe tam nie powinno trafic.
29 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ smieszne   faktycznie śmiesznie wypadła ta Borowiec (i nie mówię tu o czytaniu z kartki, chociaż to też żałosne) samo jej zachowanie...chyba paniusia obrosła w piórka :-)no nic pożyjemy zobaczymy co to będzie...
29 października 2015
+3
-0
PL
a44-123
~ XXI   Z tym czytaniem z kartki, to rzeczywiście trochę śmieszne. 40 sekund wypowiedzi nie mogła z pamięci powiedzieć?
Ciekawe, czy w Sejmie też wszystko z kartki będzie czytać.
29 października 2015
+3
-0
PL
d9a-181
~ dobrze że z Ciebie Mahomet   szacun
29 października 2015
+3
-0
PL
52b-6af
~ smieszek   Policyjny patrol na interwencji łączy się z komisariatem:
- Przyślijcie ekipę z kryminalnego, mamy zabójstwo...
- Szczegóły?
- Ofiara to mężczyzna, lat 30, matka kilkanaście razy dźgnęła go kuchennym nożem za to, że wszedł na mokrą, świeżo umytą podłogę.
- Aresztowaliście ją?
- Nie, podłoga jeszcze mokra
29 października 2015
+4
-1
PL
a09-8f6
~ fsdfdsfd   przypominam pacanom z jadącym Nowakowskiego w kierunku kościoła że wyjeżdżający z Magnoliowej ma pierwszeństwo !
29 października 2015
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:52 Smólsko
Mieszkańcy pomogli wdowie i wybudowali dom. "Spotkałam prawdziwe anioły"
Daniel zginął w wypadku samochodowym w ubiegłym roku. Zostawił żonę i dwoje małych dzieci. Jego ostatnim, niespełnionym marzeniem była budowa własnego domu. Po tej tragedii rodzinie na pomoc ruszyli mieszkańcy. W niedzielne popołudnie młoda wdowa otrzymała klucze do swojego nowego domu. - Spotkałam na swojej drodze prawdziwe anioły - mówiła dziękując za okazane wsparcie.
we wtorek, godzina 15:30 Biłgoraj
Wypadek z udziałem dwóch osobówek i pieszego [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 07:15 Szarajówka
Rocznica pacyfikacji Szarajówki
15 maja 2022 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w środę, godzina 19:23 Lubelszczyzna
Komendant biłgorajskiej straży wśród 16 nowych zastępców komendanta wojewódzkiego
19 maja 2022 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
15 maja 2022 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
15 maja 2022 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
w środę, godzina 11:08 Józefów
Pierwszy taki konkurs z okazji EKO-Festiwalu
w niedzielę, godzina 08:08 Biłgoraj
Złoty indeks dla Oli
w środę, godzina 11:04 Biłgoraj
Co mają samorządowcy, czyli oświadczenia majątkowe
Wracamy do publikacji oświadczeń majątkowych osób sprawujących najważniejsze stanowiska w powiecie biłgorajskim. Dziś prezentujemy naszym czytelnikom oświadczenia burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana oraz przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja Andrzeja Łęckiego.
17 maja 2022 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
17 maja 2022 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:13 Biłgoraj
Spotkanie z Grzegorzem Braunem w najbliższy piątek
18 maja 2022 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
19 maja 2022 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w poniedziałek, godzina 09:40 Korczów
Granat z zapalnikiem odnaleziony podczas prac budowlanych
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl