Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.29 08:55

Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Na razie są plany. Jeśli jednak uda się pozyskać dofinansowanie budowa ul. Nowakowskiego może stać się faktem. W środę, 28 października, podjęta została uchwała intencyjna w tej sprawie.
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego

Temat budowy ul. Nowakowskiego w Biłgoraju podjęto podczas środowej sesji Rady Miasta. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały intencyjnej, która zabezpieczy środki finansowe w kwocie 4,5 mln zł w budżecie miasta na 2016 rok. Ma to być wkład własny na realizację zadania pn.: "Budowa dróg nr 109262L - ulica Nowakowskiego w Biłgoraju". Droga ma być wykonana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

Podjęcie uchwały intencyjnej stanowiło niezbędny załącznik do wniosku o dofinansowanie zadania składanego w ramach wymienionego programu.

Wartość kosztorysowa zadania wynosi 7,5 mln zł, w tym możliwa maksymalna kwota dofinansowania ze środków budżetu państwa wynosi 3 mln zł.

- Od początku bieżącego roku pracujemy nad tym, aby można było złożyć wniosek o dofinansowanie budowy ul. Nowakowskiego. Szacowaliśmy, że kosztorysowo wartość zadania będzie wynosiła 6 mln zł, okazało się, że będzie to kwota 7,5 mln zł, a tak naprawdę dopiero po przetargu okaże się za ile to zadanie będziemy w stanie wykonać - wyjaśnił skarbnik miasta Roman Żuk i dodał: - Angażujemy środki budżetu roku 2016 w kwicie 4,5 mln zł. Przypominam też, że wcześniej zabezpieczyliśmy 2,7 mln na realizację zadania polegającego na remoncie ul. Długiej i Boh. Monte Casino, co daje łącznie prawie 7,2 mln zł. Konstruując budżet na przyszły rok będziemy musieli wziąć to pod uwagę.

Skarbnik zaznaczył także, że na przyszły rok nie mamy na razie żadnych środków zewnętrznych. Okres finansowania z UE się skończył, a nowe nabory nie zostały jeszcze ogłoszone.

Komisja budżetu pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, a jej przewodniczący przypomniał, że jest to uchwała intencyjna. - W ten sposób rozdysponujemy całą nadwyżkę operacyjną, nie będziemy więc mogli myśleć o innych inwestycjach - stwierdził Jan Skrok. Wszyscy radni byli za podjęciem uchwały.

Planowane jest wykonanie ul. Nowakowskiego od ul. Polnej do ul. Granicznej, wraz z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją burzową. Ma powstać też część drogi od rzeki do ul. Krzeszowskiej. Całość ma mieć długość ok. 2,3 km. Władze miasta już postarały się o pozyskanie gruntów od mieszkańców tego terenu. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Budowa ul. Nowakowskiego - spotkanie z mieszkańcami.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Krok w stronę budowy ul. Nowakowskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3858
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2f9-841
~ Witek   Tylko, że ta część ze zdjęcia w sam raz nie będzie robiona, bo jest chyba za stara. Robią tam gdzie mieszka radny.
30 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ mieszkaniec Nowakowskiego   Do fsdfdsfd
jedziesz z wielkiego błota i chcesz być panem?
Oczywiście muszę udzielić ci pierszeństwa oraz zachować odległość bo musiał bym jechać do myjni i umyć twoje błoto z auta.
29 października 2015
+0
-2
PL
619-62b
~ cfgdrgr   A jakie ma znaczenie jak wygląda Borowcowa?Ważne jak głosuje . Polityka to nie konkurs piękności .Tokarska też nie najmłodsza i głosowała za ustawami 67 i 1066 i litości nie miała , ale znalazła poparcie we wsi i rodzinie i to wystarczyło. I zawsze będzie posłem bo taka ordynacja jej dużo nie trzeba
29 października 2015
+2
-0
PL
52b-6af
~ canaris   ja uwazam ze ul.Nowakowskiego je ok. wysypali troche skruszonego safaltu i ma byc a w innych miejscach miasta nic nie zrobia . A po za tym czu ul . Nowakowskiego to droga miejska czy powiatowa bo jezeli powiatowa to ok a jezeli miejska to kruszywo asfaltowe tam nie powinno trafic.
29 października 2015
brak ocen
PL
52b-6af
~ smieszne   faktycznie śmiesznie wypadła ta Borowiec (i nie mówię tu o czytaniu z kartki, chociaż to też żałosne) samo jej zachowanie...chyba paniusia obrosła w piórka :-)no nic pożyjemy zobaczymy co to będzie...
29 października 2015
+3
-0
PL
a44-123
~ XXI   Z tym czytaniem z kartki, to rzeczywiście trochę śmieszne. 40 sekund wypowiedzi nie mogła z pamięci powiedzieć?
Ciekawe, czy w Sejmie też wszystko z kartki będzie czytać.
29 października 2015
+3
-0
PL
d9a-181
~ dobrze że z Ciebie Mahomet   szacun
29 października 2015
+3
-0
PL
52b-6af
~ smieszek   Policyjny patrol na interwencji łączy się z komisariatem:
- Przyślijcie ekipę z kryminalnego, mamy zabójstwo...
- Szczegóły?
- Ofiara to mężczyzna, lat 30, matka kilkanaście razy dźgnęła go kuchennym nożem za to, że wszedł na mokrą, świeżo umytą podłogę.
- Aresztowaliście ją?
- Nie, podłoga jeszcze mokra
29 października 2015
+4
-1
PL
a09-8f6
~ fsdfdsfd   przypominam pacanom z jadącym Nowakowskiego w kierunku kościoła że wyjeżdżający z Magnoliowej ma pierwszeństwo !
29 października 2015
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
we wtorek, godzina 10:10 Lubelszczyzna
Motocykle BMW w lubelskiej policji. Pojazdy trafiły też do Biłgoraja?
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
we wtorek, godzina 08:35 Biłgoraj
Największa zdawalność w Budowlance, najwyższa średnia w ONZ-ecie
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
we wtorek, godzina 13:04 Osuchy
Rocznica pochówku żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:08 Lubelszczyzna
Zainteresowanie służbą w WOT nie słabnie. Ponad 100 nowych ochotników zasiliło 2 LBOT
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
13 września 2022 Biłgoraj
Unieważniono postępowanie przetargowe. Przebudowy drogi nie będzie?
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
we wtorek, godzina 14:03 Kraj
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl