Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Pieniądze na popowodziowe remonty
2012.05.15 13:26

200 tys. zł na remont ul. Romanowskiego, Nowakowskiego bez środków

Promesę w tej wysokości udało się zdobyć miastu Biłgoraj na popowodziowe remonty. Niestety dofinansowanie otrzyma tylko ul. Romanowskiego w Biłgoraju. Nie przyznano natomiast funduszy na remont ul. Nowakowskiego.
200 tys. zł na remont ul. Romanowskiego, Nowakowskiego bez środków
200 tys. zł na remont ul. Romanowskiego, Nowakowskiego bez środków

O sprawie informowaliśmy państwa w artykule Będą remonty dróg po powodzi?

Wtedy specjalna komisja zdecydowała, że Biłgoraj może się starać o środki na odbudowę ul. Nowakowskiego oraz remont ul. Romanowskiego. Wtedy wydawało się, że znacznie większe szanse ma ta pierwsza ulica. Okazało się jednak inaczej. Miasto Biłgoraj otrzymało promesę w kwocie ok. 200 tysięcy złotych na remont ulicy Romanowskiego. - Obecnie trwają pracy przy ustalaniu zakresu prac jakie zostaną wykonane na ul. Romanowskiego. Nie wiadomo jeszcze kiedy pracę ruszą, ale na pewno wykonamy je w tym roku, gdyż do końca 2012 musimy te inwestycję rozliczyć - wyjaśnia Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

Pieniądze na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. W całej Polsce na ten cel minister spraw wewnętrznych przeznaczył około 621 mln. złotych. Z tej kwoty 213 mln zł przeznaczono na zasiłki dla powodzian,a 148,6 mln zł na odbudowę lub remont zniszczonej infrastruktury komunalnej (m.in. dróg, mostów, kładek, przepustów, szkół, przedszkoli), 108 mln zł na naprawę wałów, a 97 mln dla samorządów, w których prowadzono akcje ratownicze.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
200 tys. zł na remont ul. Romanowskiego, Nowakowskiego bez środków, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7025
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2d4-adf
~ obserwator   UB nie ośmieszaj się. Oprócz deszczowej aury winnym powodzi było nadleśnictwo, odpowiedzialne za jakość zbiornika, który "pękł".
16 maja 2012
+1
-2
PL
99a-719
~ UB   Ulicę winien wyremontować na własny koszt cieć yego miasta JR winny rzekomej powodzi spowodowanej zaniedbaniami z niewiedzy i nieuctwa .
15 maja 2012
+2
-4
PL
b0a-369
~ ...ależ się narobiło - wzrasta w sezonie bezrobocie wśród drogowców - bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja.   Mamy sezon na budowy, remonty, modernizacje itd. dróg i ulic. Natomiast z wpisów w serwisie wynika, że ciągle wzrasta liczba bezrobotnych robotników drogowych z Biłgoraja. Może burmistrz wreszcie załatwi zwiększenie ilości inwestycji tzw. drogowych, bo jak do tej pory plany inwestycyjne w tym zakresie są "obcinane". W przeciwnym razie bezrobotni drogowcy będą zmuszeni do zorganizowania referendum, w którym zagłosuje ustawowo co najmniej 30% mieszkańców, oraz w jego wyniku burmistrz zasili armię bezrobotnych robotników drogowych z Biłgoraja.
15 maja 2012
+2
-3
PL
c95-4b3
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   STANOWCZO ŻĄDAM POWOŁANIA"SPECJALNEJ KOMISJI"KTÓRA BEDZIE CZUWAĆ NAD PRAWIDŁOWĄ REALIZACJĄ ZADAŃ,"MOJA OSOBA" JAKO PRZEWODNICZĄCY KOMISJI GWARANTUJE RZETELNY PRZEBIEG PRAC,GDYŻ WYMAGA TEGO INERES SPOŁECZNY,JAK RÓWNIEŻ ODCZUWAM POTRZEBE NADZOROWANIA TEJ INWESTYCZJI PRZEZ"MOJĄ OSOBE",GDYŻ TAKCHCE WIĘKOSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW
15 maja 2012
+3
-4
PL
672-655
~ jot'e   Czy nad ulicą Nowakowskiego ciąży jakaś klątwa czy też ich ciągłe żądania o wszystko są znane nawet w Warszawie ,która adekwatnie do tego zareagowała? A może ktoś gdzieś się doczytał,że na Nowakowskiego nie ma drogi,więc śmiesznym byłoby dawać pieniądze na remont czegoś co nie istnieje.
15 maja 2012
+9
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w poniedziałek, godzina 13:57 Józefów
Nastolatek utknął na skalnej ścianie. Wezwano strażaków
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl