Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Władze miasta walczą o dofinansowanie
2012.01.31 11:21 | aktualizacja: 2012.01.31 12:46

Będą remonty dróg po powodzi?

Ubiegłoroczne podtopienia, jakie miały miejsce na trenie Biłgoraja spowodowały spore straty. Poza wyposażeniem domów woda zniszczyła także część dróg. Jest szansa na pozyskanie pieniędzy na remont dwu z nich. Władze miasta już złożyły wnioski.
Będą remonty dróg po powodzi?
ul. Nowakowskiego - 1 sierpnia 2011r.

ul. Nowakowskiego - 1 sierpnia 2011r.

Mimo, że wysoka woda utrzymywała się przede wszystkim na terenie Bojar, czy ul. Granicznej, to nie te rejony zostały uznane za najbardziej zniszczone. Specjalna komisja uznała, że Biłgoraj może się starać o środki na odbudowę ul. Nowakowskiego.

- Być może będziemy mogli dofinansować remont tejże w ramach środków z budżetu państwa przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi. Taki wniosek został już złożony, obecnie jest rozpatrywany przez Urząd Wojewódzki - wyjaśnił w rozmowie z bilgorajska.pl burmistrz Janusz Rosłan i dodał: - Nie chciałbym, za dużo obiecywać, ale istnieje szansa, że nasz wniosek zostanie pozytywnie zaopiniowany.

Nie jest znana konkretna kwota, jaka w przypadku otrzymania dofinansowania zostałaby przyznana, wiadomo jednak, że może to być nawet 80% wartości zadania. Jest o co walczyć. Ten etap budowy ul. Nowakowskiego, na który złożony został wniosek, wg kosztorysu pochłonie ok.1 mln 400 tys. zł. 20% to kwota 280 tys. zł - przynajmniej tyle miasto musiałoby dołożyć, by inwestycja mogła zostać wykonana. Niestety w budżecie miasta trudno będzie znaleźć taką sumę. - Na dzień dzisiejszy tych pieniędzy nie mamy i trudno mi powiedzieć czy będziemy je mieli w przyszłości - dodał burmistrz.

Nawet w przypadku otrzymania dofinansowania i pokrycia części kosztów budowy z budżetu miasta, wykonana zostanie jedynie część drogi. - Środki finansowe z budżetu państwa możemy otrzymać tylko na tę część ul. Nowakowskiego, która została zniszczona podczas powodzi. Komisja wojewody dokonywała oględzin terenów popowodziowych, zakwalifikowała ten konkretny fragment drogi - stwierdził Rosłan.

Poza wspomnianą ulicą, miasto walczy także o dofinansowanie na remont ul. Romanowskiego, która również została zakwalifikowana do dofinansowania. W tym przypadku również został złożony odpowiedni wniosek, jednak na jakiekolwiek informacje trzeba jeszcze poczekać. O przyznaniu pieniędzy lub odmowie ich przekazania na pewno poinformujemy, gdy tylko będzie znana decyzja Wojewody Lubelskiego.

- Wg nas, jak również ekspertów z Urzędu Wojewódzkiego szanse na przyznanie środków na drugą z ulic są znacznie mniejsze - podsumował Rosłan.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 10061
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b0a-369
~ n/w bezroborny   NIECH N/W KOMITET WCIĄGNIE SIĘ NA CZUBEK PALANTA i z tej wysokości coś mądrego napisze. W przeciwnym przypadku, niech w "ramach samo-obsługi" sam się wyruguje z serwisu.
2 lutego 2012
+5
-0
PL
c84-a57
~ Komitet Poparcia Wyrugowania Bezrobotnego z Biłgorajskich Serwisów Internetowych   skończ pier...ić Bezrobotny
1 lutego 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Panie Burmistrzu, wnioski na dofinansowanie remontu 2 dróg powinny być złożone w Lubelskim Urzędzie Wojewódzim już dawno, po podtopieniach dróg. Nastąpiła bezzasadna kilkumiesięczna zwłoka w tym zakresie.
31 stycznia 2012
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w niedzielę, godzina 13:19 Biłgoraj
Kilkaset osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych [NOWE ZDJĘCIA]
24 lutego 2024 Obsza
Akcyza do zwrotu
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 08:57 Powiat
7 miejscowości bez prądu
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
"Medyk" zaprosił na Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Kampania już widoczna na ulicach miasta
Jutro, czyli 4 marca mija termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin, czy miast. Wiele osób już ogłosiło swój start, uśmiechając się z plakatów, które zostały rozwieszone przy głównych ulicach. Kampania się rozkręca i nie trwa już wyłącznie w internecie.
w piątek, godzina 10:36 Harasiuki
Biłgorajanka zapłaci 2,5 tys. zł za zbyt szybką jazdę
w sobotę, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego już jutro. O koronę powalczą także mieszkanki powiatu
25 lutego 2024 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
24 lutego 2024 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w piątek, godzina 08:33 Biłgoraj
Jarosław Lipiec zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR
W czwartek 29 lutego, radny Rady Powiatu i dotychczasowy pracownik biłgorajskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosław Lipiec odebrał powołanie na stanowisko zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału największej agencji płatniczej w Polsce.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w piątek, godzina 13:42 Biłgoraj
Kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo, trafiła do szpitala
w piątek, godzina 15:25 Biłgoraj
Biłgoraj w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W piątek 1 marca, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kombatantów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Biłgoraja, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
w niedzielę, godzina 08:41 Biłgoraj
Kobiety - kobietom
25 lutego 2024 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
24 lutego 2024 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w piątek, godzina 13:20 Biłgoraj
Zderzenie osobówek. Sprawca zapłaci 1 300 zł mandatu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl