Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2014.05.18 11:02 | aktualizacja: 2014.05.18 12:39

Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do kliku podtopień, a także pożaru stodoły od uderzenia pioruna. Sytuacja powodziowa na terenie powiatu biłgorajskiego jest jednak stabilna.
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna
Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

O zagrożeniu powodziowym informowaliśmy w artykule Powiat zagrożony powodzią?

Jak informuje dyżurny KP PSP w piątek i sobotę doszło do 10 podtopień, głównie na terenie gminy Turobin, m.in. w miejscowościach Tarnawa, Huta Turobińska, Chłopków, Hosznia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowywania wody z rozlewiska oraz zabezpieczenia w celu niedopuszczenia do dalszego zalewania posesji. W sobotę doszło także do zapalenia stodoły od wyładowania atmosferycznego. Pożar wybuchł w miejscowości Olchowiec, strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 10.29, działania trwały do 12.45. na miejscu działały 4 zastępy PSP i 1 zastęp OSP, łącznie 40 strażaków. Drewniana stodoła, przykryta eterenitem uległa spaleniu w 30%. Stodoła znajdowała się 7 metrów od budynków gospodarczych.

Sytuacja powodziowa na terenie powiatu jest stabilna. Od wczoraj w Biłgoraju o 10 cm wzrósł stan wody na rzece Czarna Łada - Te 10 cm wody przybyło w przedziale 12 godzin więc jest bezpiecznie. Dzisiaj już nie pada sytuacja się więc normuje - zaznacza Jan Jamiński, ze sztabu kryzysowego UM.

Gorzej sytuacja przedstawia się w innych rejonach województwa: stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązuje w powiatach: kraśnickim, opolskim, puławskim i ryckim, a alarm powodziowy - w gminach Łaziska, Wilków i Józefów nad Wisłą, a także w Krasnymstawie nad Wieprzem.

Ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego województwa ogłoszone przez IMGW obowiązuje do jutra do południa. Przypomnijmy zagrożenie powodziowe, w 3-stopniowej skali, zostało sklasyfikowane na stopień 3, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 95%.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 10760
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BR
964-89f
~ Krzysztof  Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
18 maja 2014
+37
-8
Ostatnio dodane komentarze
PL
c72-27f
~ Strażak   Widzę pomyłkę bo było 4 jednostki Osp i jedna psp .
25 maja 2014
brak ocen
PL
9a4-173
~ ofsh  do ~ do Krzysztofa   Mnie obchodzi, bo to pieniądze podatnika, a nie prywatne więc twój żenujący komentarz obnażył jedynie twoją ignorancję.
25 maja 2014
+2
-0
PL
550-a88
~ hgfyt   Czy wy myślicie ,że zarobki zależą od nauki?Zależą od układów i włażenia w d... Wykształconych jest pełno jako bezrobotnych ,u Chmiela w modelu jest wielu po studiach i pracują fizycznie , ale nie całują władzy w d,, i dlatego głodują , a jakie to stopnie na studiach mieli Tokarski , Schodzinski , Ruslan i inni?Czy sędziny komunistyczne albo prokuratorzy?Myślicie ,że byli takimi asami?
19 maja 2014
+2
-0
PL
af3-2fb
~ Jaś   Od pioruna budynków nie powinno się, gasić. Bo to może przynieść nieszczęście.
18 maja 2014
+1
-6
PL
394-305
~ do Krzysztofa   A co cię to obchodzi ile zarabia?Co szkoda ci.Trzeba było się uczyć nieuku!
18 maja 2014
+4
-22
BR
964-89f
~ Krzysztof   Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
18 maja 2014
+37
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl