Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2014.05.18 11:02 | aktualizacja: 2014.05.18 12:39

Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do kliku podtopień, a także pożaru stodoły od uderzenia pioruna. Sytuacja powodziowa na terenie powiatu biłgorajskiego jest jednak stabilna.
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

O zagrożeniu powodziowym informowaliśmy w artykule Powiat zagrożony powodzią?

Jak informuje dyżurny KP PSP w piątek i sobotę doszło do 10 podtopień, głównie na terenie gminy Turobin, m.in. w miejscowościach Tarnawa, Huta Turobińska, Chłopków, Hosznia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowywania wody z rozlewiska oraz zabezpieczenia w celu niedopuszczenia do dalszego zalewania posesji. W sobotę doszło także do zapalenia stodoły od wyładowania atmosferycznego. Pożar wybuchł w miejscowości Olchowiec, strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 10.29, działania trwały do 12.45. na miejscu działały 4 zastępy PSP i 1 zastęp OSP, łącznie 40 strażaków. Drewniana stodoła, przykryta eterenitem uległa spaleniu w 30%. Stodoła znajdowała się 7 metrów od budynków gospodarczych.

Sytuacja powodziowa na terenie powiatu jest stabilna. Od wczoraj w Biłgoraju o 10 cm wzrósł stan wody na rzece Czarna Łada - Te 10 cm wody przybyło w przedziale 12 godzin więc jest bezpiecznie. Dzisiaj już nie pada sytuacja się więc normuje - zaznacza Jan Jamiński, ze sztabu kryzysowego UM.

Gorzej sytuacja przedstawia się w innych rejonach województwa: stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązuje w powiatach: kraśnickim, opolskim, puławskim i ryckim, a alarm powodziowy - w gminach Łaziska, Wilków i Józefów nad Wisłą, a także w Krasnymstawie nad Wieprzem.

Ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego województwa ogłoszone przez IMGW obowiązuje do jutra do południa. Przypomnijmy zagrożenie powodziowe, w 3-stopniowej skali, zostało sklasyfikowane na stopień 3, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 95%.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 10222
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BR
964-89f
~ Krzysztof  Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
18 maja 2014
+37
-8
Ostatnio dodane komentarze
PL
c72-27f
~ Strażak   Widzę pomyłkę bo było 4 jednostki Osp i jedna psp .
25 maja 2014
brak ocen
PL
9a4-173
~ ofsh  do ~ do Krzysztofa   Mnie obchodzi, bo to pieniądze podatnika, a nie prywatne więc twój żenujący komentarz obnażył jedynie twoją ignorancję.
25 maja 2014
+2
-0
PL
550-a88
~ hgfyt   Czy wy myślicie ,że zarobki zależą od nauki?Zależą od układów i włażenia w d... Wykształconych jest pełno jako bezrobotnych ,u Chmiela w modelu jest wielu po studiach i pracują fizycznie , ale nie całują władzy w d,, i dlatego głodują , a jakie to stopnie na studiach mieli Tokarski , Schodzinski , Ruslan i inni?Czy sędziny komunistyczne albo prokuratorzy?Myślicie ,że byli takimi asami?
19 maja 2014
+2
-0
PL
af3-2fb
~ Jaś   Od pioruna budynków nie powinno się, gasić. Bo to może przynieść nieszczęście.
18 maja 2014
+1
-6
PL
394-305
~ do Krzysztofa   A co cię to obchodzi ile zarabia?Co szkoda ci.Trzeba było się uczyć nieuku!
18 maja 2014
+4
-22
BR
964-89f
~ Krzysztof   Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
18 maja 2014
+37
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
we wtorek, godzina 10:10 Lubelszczyzna
Motocykle BMW w lubelskiej policji. Pojazdy trafiły też do Biłgoraja?
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
we wtorek, godzina 08:35 Biłgoraj
Największa zdawalność w Budowlance, najwyższa średnia w ONZ-ecie
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
we wtorek, godzina 13:04 Osuchy
Rocznica pochówku żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
we wtorek, godzina 08:08 Lubelszczyzna
Zainteresowanie służbą w WOT nie słabnie. Ponad 100 nowych ochotników zasiliło 2 LBOT
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
we wtorek, godzina 14:03 Kraj
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
13 września 2022 Biłgoraj
Unieważniono postępowanie przetargowe. Przebudowy drogi nie będzie?
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl