Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2014.05.18 11:02 | aktualizacja: 2014.05.18 12:39

Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

W ciągu ostatnich dwóch dni doszło do kliku podtopień, a także pożaru stodoły od uderzenia pioruna. Sytuacja powodziowa na terenie powiatu biłgorajskiego jest jednak stabilna.
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

O zagrożeniu powodziowym informowaliśmy w artykule Powiat zagrożony powodzią?

Jak informuje dyżurny KP PSP w piątek i sobotę doszło do 10 podtopień, głównie na terenie gminy Turobin, m.in. w miejscowościach Tarnawa, Huta Turobińska, Chłopków, Hosznia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowywania wody z rozlewiska oraz zabezpieczenia w celu niedopuszczenia do dalszego zalewania posesji. W sobotę doszło także do zapalenia stodoły od wyładowania atmosferycznego. Pożar wybuchł w miejscowości Olchowiec, strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 10.29, działania trwały do 12.45. na miejscu działały 4 zastępy PSP i 1 zastęp OSP, łącznie 40 strażaków. Drewniana stodoła, przykryta eterenitem uległa spaleniu w 30%. Stodoła znajdowała się 7 metrów od budynków gospodarczych.

Sytuacja powodziowa na terenie powiatu jest stabilna. Od wczoraj w Biłgoraju o 10 cm wzrósł stan wody na rzece Czarna Łada - Te 10 cm wody przybyło w przedziale 12 godzin więc jest bezpiecznie. Dzisiaj już nie pada sytuacja się więc normuje - zaznacza Jan Jamiński, ze sztabu kryzysowego UM.

Gorzej sytuacja przedstawia się w innych rejonach województwa: stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązuje w powiatach: kraśnickim, opolskim, puławskim i ryckim, a alarm powodziowy - w gminach Łaziska, Wilków i Józefów nad Wisłą, a także w Krasnymstawie nad Wieprzem.

Ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego województwa ogłoszone przez IMGW obowiązuje do jutra do południa. Przypomnijmy zagrożenie powodziowe, w 3-stopniowej skali, zostało sklasyfikowane na stopień 3, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 95%.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Lokalne podtopienia i pożar od pioruna, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 10000
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BR
964-89f
~ Krzysztof  Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
18 maja 2014
+37
-8
Ostatnio dodane komentarze
PL
c72-27f
~ Strażak   Widzę pomyłkę bo było 4 jednostki Osp i jedna psp .
25 maja 2014
brak ocen
PL
9a4-173
~ ofsh  do ~ do Krzysztofa   Mnie obchodzi, bo to pieniądze podatnika, a nie prywatne więc twój żenujący komentarz obnażył jedynie twoją ignorancję.
25 maja 2014
+2
-0
PL
550-a88
~ hgfyt   Czy wy myślicie ,że zarobki zależą od nauki?Zależą od układów i włażenia w d... Wykształconych jest pełno jako bezrobotnych ,u Chmiela w modelu jest wielu po studiach i pracują fizycznie , ale nie całują władzy w d,, i dlatego głodują , a jakie to stopnie na studiach mieli Tokarski , Schodzinski , Ruslan i inni?Czy sędziny komunistyczne albo prokuratorzy?Myślicie ,że byli takimi asami?
19 maja 2014
+2
-0
PL
af3-2fb
~ Jaś   Od pioruna budynków nie powinno się, gasić. Bo to może przynieść nieszczęście.
18 maja 2014
+1
-6
PL
394-305
~ do Krzysztofa   A co cię to obchodzi ile zarabia?Co szkoda ci.Trzeba było się uczyć nieuku!
18 maja 2014
+4
-22
BR
964-89f
~ Krzysztof   Czy wiecie że redaktor Bilgoraj.com.pl Tomasz Ferens pracuje dla Starostwa Biłgorajskiego za 2600zl na rękę. Inni ludzie nie maja co jeść a on zarabia podwójnie jako redaktor i rzecznik starostwa. Żona Burmistrza Janusza Rosłana też Pracuje na Dwa etaty w BCK zarabiając 10000 tys zł na rękę na mieście.Czy nie mamy do czynienia z bardzo złymi sytuacjami w tym przypadku???. Burmistrz i Starosta śmieją sie z biednych ludzi co jeść nie mają co.
18 maja 2014
+37
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
w czwartek, godzina 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
dzisiaj, 11:42 Lubelszczyzna
Rekordowa liczba potwierdzonych przypadków
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w czwartek, godzina 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
w czwartek, godzina 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
w piątek, godzina 10:17 Gródki
Nie ustąpił pierwszeństwa, dostał mandat w wysokości 1800 zł
w czwartek, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
dzisiaj, 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
Trwają prace przygotowawcze pod sadzenie lasu
we wtorek, godzina 07:37 Podlesie
Droga będzie zamknięta
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
dzisiaj, 08:17 Lubelszczyzna
26 mln na walkę ze skutkami COVID-19
we wtorek, godzina 10:24 Biłgoraj
Chciała wynająć mieszkanie w Krakowie, została oszukana
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w piątek, godzina 08:44 Lubelszczyzna
Aktualny raport drogowy. Jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie?
w piątek, godzina 10:40 Lubelszczyzna
Rekord zakażeń. Ponad 36 tys. nowych przypadków
w poniedziałek, godzina 08:09 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
w środę, godzina 08:54 Biłgoraj
Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19
w piątek, godzina 07:41 Lubelszczyzna
Wojewoda o aktualnej sytuacji epidemicznej i dalszych planach
10 stycznia 2022 Biszcza
Zmiana zarzutów dla sprawcy śmiertelnego wypadku
W maju ubiegłego roku, na terenie gminy Biszcza doszło to tragicznego w skutkach wypadku. Zginęło dwóch mężczyzn siedzących pod wiatą na stacji paliw. Teraz sprawcy wypadku śledczy zmienili zarzuty. Będzie odpowiadać za pozbawienie życia z zamiarem ewentualnym, a nie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
we wtorek, godzina 09:41 Biłgoraj
26-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany
w niedzielę, godzina 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl