Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.12 22:07 | aktualizacja: 2018.04.12 22:14

Ogrody ostatnie

Zebrania sprawozdawcze biłgorajskich rad osiedlowych dobiegły końca. Jako ostatni o lokalnych sprawach i problemach rozmawiali z władzami miasta mieszkańcy osiedla Ogrody.
Ogrody ostatnie
Ogrody ostatnie

Kolejna szansa na udział w zebraniu sprawozdawczym biłgorajskich rad osiedlowych dopiero za rok. W czwartkowe popołudnie, 12 kwietnia, odbyło się ostatnie z tegorocznych spotkań. Z władzami miasta rozmawiali mieszkańcy osiedla Ogrody.

Najpierw jednak przewodniczący rady osiedla odczytał sprawozdanie z ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania rady.

- Głównymi tematami naszych obrad były przede wszystkim sprawy infrastruktury, sprawy realizowanych i planowanych inwestycji w osiedlu, sprawy porządku, organizacyjne i problemy zgłaszane przez naszych mieszkańców - mówił Bogdan Buczkowski i dodał: - Nasze osiedle zmienia się. Ostatni rok to czas kolejnych inwestycji w osiedlu. W minionym okresie m.in.: przebudowano chodnik w ulicy Cegielnianej, po stronie południowej za kwotę 182 tys. zł, przebudowano oświetlenie tej ulicy, wartość tego zadania to 57 tys. zł, zrealizowane budowę ul. Kwiatowej wraz z przebudową ul. Poniatowskiego, wartość całego zadania to ponad 4,5 mln zł.

Wśród innych inwestycji, które zostały zrealizowane na terenie osiedla Ogrody przewodniczący wymienił: przebudowę oświetlenia ulicznego przy ul. Partyzantów, właśnie trwa dalsza część inwestycji od ul. Poniatowskiego do granic miasta, przebudowę dróg wewnętrznych realizowaną przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada". W bieżącym roku zrealizowane będzie zadanie polegające na budowie i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej, a SM będzie kontynuować remonty dróg wewnętrznych. Będzie to inwestycja która pochłonie ponad 1 mln zł.

- Na przestrzeni roku trudno jest nam zauważyć te wszystkie zmiany, gdyż są rozłożone w czasie, dzieją się w różnych częściach naszego osiedla, ale jeśli zbierze się to wszystko razem nie można oprzeć się wrażeniu, że są to same pozytywne wydarzenia dla osiedla, a jego wizerunek ulega diametralnej poprawie. Z roku na rok przybywa nam wyremontowanych ulic i chodników, rozwija się infrastruktura osiedla. Nasze propozycje, które kierujemy do władz miasta i do Spółdzielni Mieszkaniowej są sukcesywnie realizowane - stwierdził przewodniczący Buczkowski.

Podkreślił, że mieszkańcy wciąż czekają na: remont ul. Narutowicza, wykonanie odcinka ul. Kochanowskiego, remont ul. Piłsudskiego, przebudowę ul. Partyzantów, nową nawierzchnię na ul. Cegielnianej.

Poza inwestycjami rada osiedla zajmowała się też innymi sprawami. We wrześniu zorganizowała drugi już rekreacyjny rodzinny rajd rowerowy, który miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzację jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jak również był formą integracji społecznej.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji o zadaniach, które w tym roku będą zrealizowane na terenie całego miasta, a wśród nich: remonty dróg, budowa parkingu przy PKS, modernizacja budynków szkół i Urzędu Miasta, jednym z ważniejszych zadań będzie dokończenie budowy stałego targowiska przy ul. Jagiełły. Burmistrz Janusz Rosłan poinformował także, że właśnie rozpoczął się montaż kotłów na biomasę. Niestety zainteresowanie ze strony mieszkańców jest mniejsze niż deklarowane, dlatego osoby, które są zainteresowane zmianą źródła ciepła na taki kocioł mogą zgłosić się do Urzędu Miasta. W najbliższym czasie rozpocznie się także instalacja zestawów solarnych. Udało się rozstrzygnąć przetarg, mieszkańcy będą proszeni o podpisywanie umów.

Ponadto burmistrz podkreślił, że najważniejszą inwestycją inwestycją ma być rewitalizacja Placu Wolności. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 10 mln zł.

W trakcie zebrania mieszkańcy dopytywali o interesujące ich kwestie, a wśród nich termin przebudowy ul. Steglińskiego, czy wyregulowani świateł na skrzyżowaniach ul. Długiej z ul. Piłsudskiego oraz ul. Komorowskiego i ul. Boh. Monte Cassino. Poruszono też kwestię jazdy po śluzach dla rowerów i zaapelowano do policjantów o częstsze kontrole. Mieszkańcy pytali też o organizację ruchu na przebudowanej ul. Cegielnianej, jak również możliwość wykonania drogi prowadzącej do stacji kolejowej. Wiceburmistrz Michał Dec wyjaśnił, że już trwają rozmowy na ten temat z PKP, gdyż część drogi należy do miasta, a część do przedsiębiorstwa i tylko w porozumieniu będzie możliwa realizacja zadania.

Jeśli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszanymi podczas tegorocznych rad osiedlowych zachęcamy do przeczytania relacji. Nasi czytelnicy znajdą je pod adresami:
- Zebranie rady osiedla Bojary
- Zebranie sprawozdawcze rady osiedla Nadstawna
- O ogrzewaniu, bezpieczeństwie i alkoholu
- Zebranie rady osiedla Piaski
- Spotkanie mieszkańców osiedla Rapy
- Rewitalizacja śródmieścia najważniejsza
- Zebranie rady osiedla Puszcza Solska
- Zebranie rady osiedla Różnówka
- Zebranie rady osiedla Batorego
- Zebranie rady osiedla Bagienna
- Zebranie rady osiedla Roztocze

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ogrody ostatnie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2646
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
e2b-1d9
~ Leszek   ale ten R.Dycha spasł się jak prosiak
16 kwietnia 2018
+2
-1
975-e9b
~ mieszkaniec   Szacunek dla burmistrza Deca,któremu miasto wiele zawdzięcza w kwestii wielu inwestycji i innych spraw.
15 kwietnia 2018
+1
-1
4fb-c3a
~ warto wiedzieć co jest źle   Do wymienionych dokonań - należy dodać też naganne. Niestety władze powiatu wydały pozwolenie na budowę budynku prywaciarzom,w nieodpowiednim miejscu, wbrew protestom mieszkańców. A i miejska władza też potraktowała to przychylnie, nie licząc się z opiniami pokrzywdzonych. Interesujące jest to, dlaczego wydano prywaciarzom pozwolenie na budowę budynku przy Al. 400 lecia, naprzeciwko bloku spółdzielczego ( teraz będą sobie mieszkańcy zaglądać w okna), w dodatku ten budowany obiekt częściowo zasłania od wschodu inny blok, ograniczając jego mieszkańcom światło, kilka rodzin ma teraz w oknach mury. Co na to architekt miasta, że wygląda to wszystko źle.
Inna sprawa na tym osiedlu, to bardzo zaniedbany teren zieleni przy parkingu w pobliżu sklepu MILA, od strony ul. Cegielnianej. Skoro władza miasta zgodziła się na wycinkę brzózek w tamtym rejonie, to niech teraz przynajmniej zadba o estetycznie , ukwiecone zagospodarowanie kawałka zieleni, który wygląda tam bardzo szpetnie. Z uwagi na to, że o tej samej porze odbywało się też ważne zebranie mieszkańców w jednym z większych domów wielorodzinnych w tym osiedlu, co uniemożliwiło podjęcie w/w tematów na zebraniu osiedlowym wprost "w oczy" obecnych tam przedstawicieli władz.
13 kwietnia 2018
+5
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
w poniedziałek, godzina 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
w poniedziałek, godzina 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
we wtorek, godzina 14:11 Lubelszczyzna
3 przypadki śmiertelne w powiecie biłgorajskim
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
w poniedziałek, godzina 17:08 Biłgoraj
Potrącenie 13-letniego rowerzysty [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Wystawa Janusza Jarosławskiego na obchodach 200. rocznicy śmierci Napoleona
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
we wtorek, godzina 09:37 Biłgoraj
Chciała sprzedać buty, a straciła 6,5 tys. zł
22 września 2021 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby [AKTUALIZACJA]
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
we wtorek, godzina 08:15 Józefów
Odbierz darmową sadzonkę i przyłącz się do akcji SadziMY
we wtorek, godzina 08:22 Pływanie
Świetne starty Spartan
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w poniedziałek, godzina 17:23 Osuchy
W rocznicę pochówku partyzantów
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Zgarnij voucher na Festiwal Food Trucków
w poniedziałek, godzina 21:45 Biłgoraj
MOJITO VIRGIN! Kacper Ruciński wystąpił w BCK
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl