Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.16 00:21 | aktualizacja: 2018.03.16 00:29

Zebranie rady osiedla Piaski

W czwartkowy wieczór, 15 marca, odbyło się zebranie rady osiedla Piaski. Mieszkańcy z władzami Biłgoraja rozmawiali m.in. o ekologicznych sposobów ogrzewania domu, czystości w mieście i inwestycjach.
Zebranie rady osiedla Piaski
Zebranie rady osiedla Piaski

Zebranie rady osiedla Piaski odbyło się w budynku DPS dla Kombatantów. Wszystkich obecnych, wśród których byli przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Januszem Rosłanem na czele, witał przewodniczący rady osiedla Janusz Mazurek. Przedstawił też sprawozdanie z działalności za ubiegły rok.

- W 2017 roku odbyły się 4 zebrania rady osiedla, na których omawiano sprawy dotyczące tego terenu takie jak: dbałość o systematyczne koszenie traw, czyszczenie studzienek kanalizacyjnych. Zgłoszono też wnioski inwestycyjne do budżetu miasta, a wśród nich budowę chodnika przy ul. Batalionów Chłpskich i Różnówka Stawy, zainstalowanie słupów oświetleniowych przy ul. Różnówka Stawy, remont ul. Piskora i ul. Kresowej, remont mostu na rzece Próchnica. Rada wydała 6 pozytywnych opinii na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie osiedla - mówił przewodniczący Mazurek.

Zaznaczył również, że w ciągu minionych miesięcy na terenie osiedla wykonano nowe oświetlenie ledowe ulic: Gen. Okulickiego, Batalionów Chłopskich, Różnówka Stawy, Piskora - w sumie 27 punktów. Obecnie trwa przebudowa ul.: Batalionów Chłopskich i Różnówka Stawy oraz budowa chodników przy tych drogach. Udało się też wykonać remont mostu na rzece.

W trakcie czwartkowego spotkania mieszkańcy poruszyli temat zapadniętych studzienek kanalizacyjnych. Burmistrz Rosłan odpowiadał, że sprawa zostanie zgłoszona Miejskiej Służby Drogowej i to ta jednostka powinna zająć się problemem. Pytano też o kanalizację przy ul. Poniatowskiego. Realizacja tego zadania jest przewidziana przez PGK w 2019r.

Wiele czasu poświęcono również czystości i dbałości o środowisko. Padło pytanie dotyczące możliwości montażu zestawów solarnych. Włodarz przypomniał, że ostatni nabór się zakończył. Obecnie trwa przygotowanie do realizacji inwestycji, ale jedynie na tych budynkach, których właściciele zgłosili taką chęć podczas naboru. Teraz trzeba czekać na ogłoszenie kolejnych programów. Rozmawiano też o sposobie ogrzewania domów, które w znaczący sposób wpływa na jakość powietrza w Biłgoraju. Znaczna część mieszkańców (ok. 900 gospodarstwa) w ostatnim czasie, ze względów finansowych, zrezygnowała z ogrzewania swoich domów gazem. Są jednak też tacy, którzy interesują się wymianą tradycyjnego pieca na bardziej ekologiczny. Burmistrz Rosłan przekazał, że miasto rozważa możliwość wydzielenia w budżecie kwoty na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła np. na piece gazowe.

Inną możliwością, choć dla niewielu mieszkańców, jest możliwość przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, którą buduje Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. - Zachęcamy BPEC, by konsultowało z mieszkańcami okolic, w których wykonują kanały ciepłownicze, możliwość przyłączenia się do sieci i skorzystania z ciepła systemowego - mówił burmistrz.

Ponadto rozmawiano o zaśmiecaniu miasta i konieczności postawienia dodatkowych koszy na śmieci. Mimo, iż miasto każdego roku ustawia nowe kosze, okazuje się, że dalej jest ich za mało. Dokonany zostanie więc przegląd miejsc, by ustalić gdzie powinny stanąć kolejne, tak, by nie były od siebie dalej niż 200-300 metrów. Warto zaznaczyć, że tylko w ubiegłym roku z budżetu miasta na utrzymanie czystości przeznaczono 1,2 mln zł.

W trakcie spotkania mieszkańcy wnioskowali o zamontowanie progów zwalniających na ul. Różnówka Stawy, jak również wyznaczenie przejść dla pieszych na ul. Wańkowicza i ul. Prusa.

Kolejne zebranie rady osiedla już w najbliższy poniedziałek, 19 marca. Na spotkanie zapraszamy mieszkańców osiedla Rapy, a cały harmonogram dostępny jest pod adresem Ruszają zebrania rad osiedlowych [AKTUALIZACJA].

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie rady osiedla Piaski, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2096
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
b24-c28
~ Wyborca   Maniek Klecha działa jak Breżniew. Ur 12 września 1946r, 72 lata na karku a stanowisk trzyma się jak rzep psiego ogona. Oświadczenie o dochodach za 2017 r. Emerytura- 63 355,34 zł, pobory dyr LO-89 242,47zł, dieta przewodniczącego Rady Miasta 22 260zł, działalność osob. 1600 zł, dieta ze wspólnoty gruntowej 1557 zł,/ wszystko dochody roczne/. Do tego ,,gospodarz" na 10,69 ha gruntów do których podatnik łoży na dopłaty rolnicze!!!Oto mamy IV Rzeczpospolitą. W normalnym kraju np w USA jak emeryt chce pracować to musi zawiesić pobieranie emerytury bo gdyby go dopadł odpowiedni urząd to zrobili by z niego bankruta. U nas wszystko jest możliwe, bo u nas jest nie tylko kasta sędziowsko-prokuratorska ale nauczycielska, samorządowo-urzędnicza oraz leśnicza. Klechę Maryjana na stanowisku dyr utrzymywał bonzo Tokarski z Biszczy a teraz w jego ślady poszedł także PSL-owski oprycznik Paterak co starostwem rządzi. Ale jesienią będą wybory samorządowe i Polacy będą mieli możliwość biłgorajską PSL-owsko,SLD-wską klikę posłać do diabła. Czy z tego skorzystają to zobaczymy po wyborach. Jeśli zostanie wszystko tak jak jest teraz to następne 500-600 młodych osób będzie musiało z biłgorajskiego grajdoła wyemigrować w poszukiwaniu pracy. Oby do tego nie doszło.
18 marca 2018
+2
-1
391-059
~ Jan Uszek   Przewodniczący Rady Osiedla jest po to,żeby brać kasę a nie żeby zajmować się ***** czy jakimś zbieraniem śmieci. Sprawa opiniowania ilości punktów sprzedaży alkoholu to jest właśnie sprawa nad którą ciężko pracuje Rada Osiedla. A co do budowy ul. Partyzantów to mieszkańcy z tej ulicy są mało zorientowani w finansach miasta i zawracają mi tył..ek. Przecież musiałem przelać 200 tyś zł na ,,malowanie" kościoła WNMP przy ul. Zamojskiej. Bo jak nie otrzymali by tej kasy to wypieli by się na mnie podczas wyborów i mógłbym przegrać i robić za bakałarza. A co tam 200 tyś dla budżetu miasta, zresztą nie mogę być gorszy od wojewody Czarnka-on dosypał proboszczowi też prawie 100 tyś zł. A przecież na Partyzantów maja płyty drogowe to niech się cieszą, bo jak się wkurzę to wyślę dzwig,płyty zabiorę i wtedy dopiero będą mieli rozpierduchę.
16 marca 2018
+3
-3
77e-ad2
~ Piaski   Takie spotkanie o niczym, śmieszne sprawozdanie rady w którym jakby nie patrzeć nie ma żadnych jej osiągnięć. Wszak czlonkowie tacy elokwentni i obeznani w przepisach, szkoda ze w sprawach osiedla nie wykazują za grosz zaangażowania. Jakby nie patrzeć 6 opinii nt sprzedaży alkoholu to nie za dużo roboty. A problemów do rozwiązania całkiem sporo. Bardzo szkoda ze rada przez ten rok nie zajęła sie tak ważnym problemem skrzyżowania ul. Cichej z ul. Poniatowskiego czy choćby wymiana lustra na tym skrzyżowaniu na większe umożliwiające bezpieczniejsze włączenie się do ruchu.
16 marca 2018
+3
-1
54f-fa9
~ radny   Z założenia powołane Rady Osiedlowe mają służyć "społecznemu dobru" mieszkańców miasta w dzielnicach i poprzez radnych pomagać władzom miasta w rozwiązywaniu wszystkich problemów. Szczególnie tych mających na względzie: bezpieczeństwo mieszkańców, zagrożenia i problemy z infrastrukturą, ochronę środowiska, usuwanie wszelkich barier i problemów, które się pojawiają w mieście a także inicjowanie działań na rzecz dobra i współżycia mieszkańców ! Chociaż zostałem radnym to mam poczucie, że nie do końca sam jestem w stanie wypełniać tej "misji". Nie oceniając pracy Rady i przewodniczącego (pewnie uczestnicy regularnie w sesjach RM), który składa sprawozdania -uważam, że na tego typu ZEBRANIA OSIEDLOWE powinni być zapraszani (poprzez jakiś klucz) jeszcze mieszkańcy poszczególnych ulic, którzy mogliby zgłosić więcej konkretnych problemów!? Nie oszukujmy się radny osiedlowy nie "załatwi" tego tematu kompleksowo (sprawa czasu i zaangażowania). Sądzę, że należy zachęcać "aktywniejsze" osoby z osiedla do udziału w takich zebraniach w szerszym gronie! Miejsca zwykle wystarcza na sali!? Chyba przewodniczący może to wziąć pod uwagę?
16 marca 2018
+2
-1
e34-f79
~ mieszkaniec   A jak wygląda sprawa z budową ul. Partyzantów?
16 marca 2018
+1
-1
f93-e85
~ x-men  do ~ on tu   jak dla Ciebie to Pan Tujak łajzo
16 marca 2018
+3
-4
5b3-c7b
~ on tu   też przylazł ,ten tujak . po co ,on tu ,,,
16 marca 2018
+4
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
we wtorek, godzina 15:32 Biłgoraj
Wizyta ukraińskiej delegacji. Goście odwiedzili starostwo, szkoły i Zakład Zagospodarowania Odpadów
we wtorek, godzina 18:24 Biłgoraj
37. rocznica męczeńskiej śmierci legendarnego kapelana "Solidarności"
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w poniedziałek, godzina 11:56 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znów w czołówce pod względem zakażeń
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
13 października 2021 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl