Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zmiana na stanowisku komendanta w Biłgoraju
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
home > Start > Aktualności > Na Ogrodach o inwestycjach drogowych
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.19 22:17

Na Ogrodach o inwestycjach drogowych

W środowy wieczór, 19 kwietnia, odbyło się jedno z ostanich zebrań sprawozdawczych biłgorajskich rad osiedlowych. Tym razem z władzami miasta spotkali się mieszkańcy osiedla Ogrody. Zebranie zdominował temat inwestycji drogowych.
Na Ogrodach o inwestycjach drogowych
Na Ogrodach o inwestycjach drogowych

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Ogrody rozpoczęło się w środowy wieczór, 19 kwietnia, zorganizowane zostało w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.

Sprawozdanie za ostatni rok działalności przedstawił przewodniczący rady Bogdan Buczkowski. - Podsumowując ubiegły rok należy zaznaczyć, że w miniony okresie w naszym osiedlu zostało podjętych wiele działań. Wykonano projekty techniczne remontów dla ul. Partyzantów i ul. Kwiatowej, wykonane zostało oświetlenie odcinka ul. Piłsudskiego, rozpoczęto remonty wewnętrznych dróg osiedlowych wokół bloków spółdzielczych, rozpoczęto remont linii energetycznej i wymianę oświetlenia w ul. Cegielnianej, wykonano dokumentację projektowo - kosztorysową dla ul. Cegielnianej - wymieniał przewodniczący Buczkowski i dodał, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zakończyło budowę sieci wodociągowej w ul. Piłsudskiego.

Ponadto w najbliższym czasie rozpocznie się długo wyczekiwany remont strego odcinka ul. Poniatowskiego oraz ul. Kwiatowej, a pod koniec marca ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania polegającego na przebudowie chodnika przy ul. Cegielnianej po stronie południowej, na odcinku od ul. Długiej do ul. Poniatowskiego. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wnioskowali o wykorzystanie pozostałych po przetargu środków i wykonanie chodnika także po drugiej stronie ulicy.

- Większość z tych zadań będzie miała swój ciąg dalszy w roku bieżącym, a nawet i w przyszłym. Chcę podkreślić, że są zadania które nas cieszą, ale są również takie, o których realizację się obawiamy - dodał Bogdan Buczkowski tłumacząc, że z radością mieszkańcy osiedla przyjęli rozpoczęty już remont dróg wewnętrznych realizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada", duże nadzieje mieszkańcy wiążą także z remontem ul. Cegielnianej (rozpoczęła się od modernizacji linii energetycznej i wymiany oświetlenia), jednak na całościową przebudowę nawierzchni na razie nie ma szans. Z niepokojem patrzą za to na brak możliwości wykonania ul. Partyzantów.

I to właśnie ten temat zdominował środowe spotkanie. Mieszkańcy przypominali, że na remont tej drogi czekają od lat. Część ulicy, za ul. Poniatowskiego, jest w fatalnym stanie, nie ma nawierzchni, a utwardzanie odbywa się materiałem nie do przyjęcia. Obecni na spotkaniu grzmieli, że materiał wysypany na drogę powoduje zapychanie studzienek, nie utwardza drogi, bo po opadach robi się błoto, w słoneczne dni jest za to ogromny problem z kurzem. Prosili, by nie "poprawiać" sytuacji zasypując kolejnymi warstwami, gdyż może to spowodować podniesienie terenu ulicy i w konsekwencji zalewanie posesji.

Niestety na realizację inwestycji polegającej na kompleksowym remoncie drogi mieszkańcy nie mogą liczyć. W budżecie na bieżący rok uwzględniono środki na wykonanie oświetlenia, na odcinku od ul. Długiej do ul. Poniatowskiego. Wiceburmistrz Michał Dec zapewnił jednak, że będzie interweniował w Miejskiej Służbie Drogowej, by możliwe było utwardzenie newralgicznych miejsc za pomocą dobrej jakości destruktu.

Poruszono też kwestię odwodnienia ul. Partyzantów w okolicach boiska ZSBiO. - Realizacja tego zadania jest konieczna zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i ze względów gospodarczych. Stojąca tam woda sanowi zagrożenie poślizgu i powoduje sukcesywne niszczenie ulicy w tym miejscu. Dlatego prosimy o wykonanie zadania jeszcze w tym roku - mówił przewodniczący Buczkowski.

Obecni na zebraniu mieszkańcy mogli się także dowiedzieć, że pod koniec lutego br. została podjeta uchwała w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w osiedlu Ogrody w obszarach oznaczonych symbolami 9 MN i 12 MN.Z. Zgodnie z oczekiwaniami właścicieli działek na tym terenie uchwalono wariant przewidujący wykonanie dróg wewnętrznych prywatnych.

W najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia, odbędzie się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Śródmieście. Mieszkańców tego terenu zapraszamy do sali konferencyjnej Urzędu Miasta, spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Na Ogrodach o inwestycjach drogowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 3381
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
acb-c09
~ pierwsze zebranie gdzie więcej jest mieszkańców jak notabli   wystarczy popatrzeć na inne zebrania (wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Mieszkańcy "Ogrodów" chcą rozmawiać a reszta tylko narzekać albo zmieniać burmistrza
20 kwietnia 2017
+1
-0
d9a-181
~ Sna   Po co tam dobre drogi i infrastruktura do nich , bo dzisiaj się inaczej nie buduje kiedy tam nie ma żadnego przemysłu tylko mieszkańcy z zacięciem do dokuczania władzom jakie to by nie były .Nie ma kto spojżeć na Graniczną co ruch na niej niesamowity i różnorodny - mimo 10 ton na zakazie jeżdżą nią sprzęt ciężki , dłużyce z drewnem i wywrotki z ładunkiem o wadze blisko 30 ton. Jest to też droga rekreacyjna dla rowerzystów którzy nie mają swoich ścieżek rowerowych.Brak oświetlenia stwarza zagrożenie wypadkiem
20 kwietnia 2017
+1
-1
940-f4d
~ fff   Trochę inna sprawa, ale też dotycząca dróg.
Może dzienniekarze się ponownie zainteresują?
.
W dniu 10.11.2015 na tym portalu ukazał się artykuł: "Ulica nowa, a studzienki coraz niżej".
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,10884,0,0,0,Ulica-nowa-a-studzienki-coraz-nizej.html
.
Wypowiedź zastępcy burmistrza z tego artykułu:
"Kwestia zapadających się studzienek znana jest władzom miasta. - To zadanie obejmuje jeszcze 5-letni okres gwarancji. Ja również, jadąc samochodem, odczuwam nierówności. Wykonawca dokona napraw w ramach gwarancji. Nastąpi to po okresie zimowym, gdy zrobimy wiosenny przegląd dróg - zapewnia wiceburmistrz Michał Dec"
.
Minęła jedna zima, minęła druga i nic.
No w sumie co się dziwić. Biłgoraj to bogate miasto to po co biedną firmę, która odwaliła fuszerkę obciążać kosztami naprawy.
Lepiej poczekać do końca 2018, bo gdzieś wtedy kończy się okres gwarancyjny i naprawić za pieniądze podatników (z budżetu miasta).
20 kwietnia 2017
+2
-0
d9a-181
~ usłyszeli że stołki mają rozdawać  do ~ ja na razie najwięcej mieszkańców na zebraniu   to przyszli
20 kwietnia 2017
+2
-2
b9a-63d
~ Biłgorajak   Przecież vice burmistrz wyraźnie podpowiadał w jaki sposób można zrealizować wszystkie upragnione ulice.Mieszkańcy jak chcą mieć asfalt albo kostkę brukową pod swoim domem,niech dołożą 20 % wartości inwestycji.Tak jak to zrobili na ul.Agaty Mróz i Jaśminowej.Niektórzy ciężko myślą i nie załapali o co chodzi.
20 kwietnia 2017
+1
-0
6b9-aa0
~ xyz123   Burmistrz Dec to był chyba na wiecu wyborczym bo cały czas wymieniał ile to zrobiono w mieście. Apelował do zebranych o wzajemny szacunek ale w jego wypowiedziach szacunku do zebranych nie było. Bo jak traktować wypowiedzi omijające odpowiedź na zadane pytanie? Dużo, dużo słów a konkretów niewiele, lanie wody plus reklama władz miasta. Pytanie kiedy w końcu zostanie zrealizowana ulica Partyzantów pozostało niestety bez odpowiedzi......
20 kwietnia 2017
+1
-1
502-36a
~ do ja   mamo chwalą nas,kto - ja was a my was.
20 kwietnia 2017
+2
-1
ee7-073
~ ja na razie najwięcej mieszkańców na zebraniu   ze wszystkich zebrań.
19 kwietnia 2017
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl