Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.22 22:27 | aktualizacja: 2018.03.22 22:31

Zebranie rady osiedla Różnówka

W czwartkowy wieczór, 23 marca, w Szkole Podstawowej Nr 4 odbyło się zebranie sprawozdawcze rady osiedla Różnówka. O czym rozmawiano?
Zebranie rady osiedla Różnówka
Zebranie rady osiedla Różnówka

Czwartkowe zebranie rady osiedla Różnówka otworzyła przewodnicząca rady Anna Blacha. Przedstawiła też sprawozdanie za ostatni rok działalności rady.

- W okresie sprawozdawczym rada odbyła 8 posiedzeń, zajmowała się sprawami bieżącymi, a także sprawami zgłoszonymi przez mieszkańców osiedla. Ważnym tematem obrad było m.in. zgłoszenie wniosków do budżetu miasta na 2018r. Podczas dyskusji zgłoszone zostały następujące zadnia: wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Parkowa i Makowa, wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Korczaka i Sokołowskiego, pozyskanie gruntów i doprowadzenie przejezdności ul. Klonowej, utwardzenie ulic Gałczyńskiego, Andersena, Fredry, Wiśniowej, wykonanie ulicy Wesołej, wykonanie oświetlenia ulic Wiśniowej, Morelowej i Makowej. Ponadto wnioskowaliśmy o ustalenie statusu szkółki leśnej przy ul. Polnej i rozważnie przejęcia terenu przez miasto w celu zagospodarowania na skwer miejski - mówiła Anna Blacha i podkreśliła, że żaden z wymienionych wniosków nie znalazł się w budżecie na 2018r.

W minionym roku na terenie osiedla udało się za to wykonać drobniejsze inwestycje takie jak: nawierzchnia ul. Ligi Obrony Kraju, utwardzenie ul. Jaśminowej (zadanie współfinansowane przez mieszkańców), remont bramy wjazdowej i ogrodzenia na terenie Parku Nowakowskiego.

- Na naszym osiedlu wskutek wieloletnich zaniedbań jest wiele ważnych zadań, które od kilkudziesięciu lat czekają na realizację. Najbardziej palącym problemem są wymienione drogi gruntowe - posumowała przewodnicząca Blacha.

I właśnie o wykonanie tych dróg prosili podczas czwartkowego spotkania mieszkańcy. Mówili o trudnościach w przejściu, a nawet przejechaniu samochodem przez ul. Gałczyńskiego, czy ul. Andersena ze względu na fatalny stan nawierzchni, mieszkańcy podkreślali, że podczas deszczu lub roztopów jest tam błoto, podczas słonecznej pogody wzbija się kurz utrudniając oddychanie. Pytali nawet o możliwość dołożenia się do inwestycji. Obecni na zebraniu prosili też o uwzględnienie w planach remontów ul. Kruczej oraz Parkowej. Odnośnie tej ostatniej drogi wiceburmistrz Michał Dec wyjaśnił, że opracowywana jest koncepcja układu komunikacyjnego, będzie ona konsultowana z mieszkańcami, jednak samo wykonanie inwestycji to nie kwestia kilku miesięcy, budżet na ten rok jest już zamknięty. Włodarz odpowiadając na wnioski inwestycyjne mówił, że miasto stara się inwestować w te zadania, na które można pozyskać środki zewnętrzne. Programy, z których pozyskaliśmy wiele milionów zł już się kończą, nie wiadomo jak będą wyglądały kolejne. Nie można więc obiecywać gruszek na wierzbie, zwłaszcza, że przed władzami Biłgoraja jednak z większych inwestycji ostatni lat, czyli rewitalizacja Placu Wolności wraz z przyległymi ulicami.

Rozmawiano też o jakości powietrza w mieście, mieszkańcy usłyszeli też dlaczego w Biłgoraju nie powstaną nowe mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Mieszkanie Plus nie w Biłgoraju.

Poruszono też kwestie braku komunikacji miejskiej, co utrudnia dostanie się np. do domu kultury, czy lekarza seniorom. Wiceburmistrz tłumaczył, że były rozmowy z biłgorajskim PKS, jednak okazało się, że niewielu mieszkańców było zainteresowanych korzystanie z transportu publicznego na terenie miasta, poza tym komunikacja miejska generuje spore koszty, a pieniądze można przeznaczyć np. na inwestycje drogowe. Seniorzy pytali też o możliwość wydzielenia lokalu na terenie osiedla, który mógłby pełnić rolę świetlicy na działalność np. klubu seniora. Mieszkańcy usłyszeli, że miasto w byłym budynku szkoły muzycznej planuje otworzyć dzienny dom pobytu dla osób starszych, z pewnością będzie też zapewniony transport osób zainteresowanych.

Mieszkańcy pytali także o podział Biłgoraja na okręgi wyborcze podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Więcej na ten temat przeczytają Pastwo w artykule pt. Radnych wybierzemy po nowemu. Rozmawiano również o planach budowy obwodnicy zachodniej, jak również szansach na zmianę wyglądu Parku Nowakowskiego. Burmistrz Dec tłumaczył, że park na razie będzie musiał poczekać, gdyż szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel są niewielkie, a miasta nie stać na taką inwestycję.

To było ostatnie przedświąteczne zebranie rady osiedla. Na kolejne zapraszamy 9 kwietnia, wtedy z władzami miasta będą mieli okazję spotkać się mieszkańcy osiedla Batorego. Zebranie zorganizowane zostanie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, początek zaplanowano na godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 4092
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
083-c48
~ Babazakierownicą  do ~ janosik   Oczywiście. Z tego co pamiętam był pomysł żeby zlikwidować murek przed szkołą, przesunąć ogrodzenie przedszkolnego placu zabaw i zrobienie tam zatoczek. Zlikwidowanie "parkingu" wzdłuż bloku na początku ulicy też rozładowałoby ruch.
23 marca 2018
brak ocen
e8e-936
~ Jan Uszek   Forsy nie mam na drogi i mieć nie będę. Przecież musiałem dać proboszczowi z kościoła WNMP na ul. Zamojskiej 200 tyś zł z budżetu miasta bo chciał sobie nowe drzwi do kościoła wyfasować. A proboszczowi nie mogłem odmówić bo on by mnie nie poparł w nadchodzących wyborach. A jak wiadomo w wyborach każdy głos się liczy. Teraz poprą mnie zakonnice, członkowie kółek różancowych, słuchacze wiadomego radia. A to jest spora grupa osób i oni moga przychylić szalę zwycięstwa na moją stronę.
23 marca 2018
+1
-0
06c-909
~ I tyle w temacie   Budżet obywatelski kolejny raz trafi na Nadstawną. Wnioski z innych osiedli nie mają żadnych szans! Decyduje ilość głosów popierających wniosek! A jaki wniosek poprze najwięcej osób? A taki który dotyczy największego blokowiska w Biłgoraju!
23 marca 2018
+2
-0
d89-ad0
~ janosik  do ~ Babazakierownicą   No ale przyznasz że coś z tą nienormalną!!!!!!!! sytuacją na Sienkiewicza trzeba zrobić!!!
23 marca 2018
brak ocen
27c-a4f
~ mieszkaniec   Dlaczego nie napisaliście wniosku do Budżetu Obywatelskiego?
23 marca 2018
+1
-1
3df-eb6
~ olka   no dobrze , że nie było tego tujaka,dobrze ,że nie było 72 letniego klechy ,żle że był dec bo juz emeryt i to co mówił za chwilę będzie nie aktualne , bo przejdzie na emeryturę,pawie wszystko na wodzie pisane.
23 marca 2018
+2
-3
36e-fec
~ jeździć co to jeździć   a na piechotkę chodzić albo rowerkiem popierdzielać . Bardzo dobrze że będzie jednokierunkowa nadstawną też powinni zrobić jednokierunkową , może szlachta wiejska przestanie jeździć samochodami a przesiądzie się na inne środki lokomocji wtedy zmniejszy się zanieczyszczenie powietrza w mieście.
23 marca 2018
+5
-2
8fd-709
~ Babazakierownicą   Czy my, mieszkańcy okolic ulicy Sienkiewicza i ci, którzy podwożą dzieci do szkoły i przedszkola nr 3, naprawdę chcemy, aby ta ulica była jednokierunkowa? Rozumiem, że bezpieczeństwo jest priorytetem, ale czy ktoś przemyślał, jak będzie to wyglądało w praktyce? Ruch na tej ulicy jest ogromny, ale kierowcy (odpukać) wykazują się rozsądkiem i ostrożnością, dzięki czemu radzimy sobie tu całkiem dobrze. Co będzie się działo na ulicach: Kościuszki w tej okolicy, na Piaskowej, Armii Kraków i Skłodowskiej (obojętne w którą stronę ten ruch jednokierunkowy będzie skierowany ) kiedy te wszystkie auta będą wjeżdżać i wyjeżdżać spod szkoły i przedszkola? Przecież staniemy w gigantycznych (jak na Biłgoraj) korkach! Poza tym tu mieszkają ludzie, którzy korzystają z ulicy Sienkiewicza także w godzinach popołudniowych, w wakacje itp, kiedy szkoła jest nieczynna. Będziemy zmuszeni do nadkładania drogi, aby dojechać do domu.
22 marca 2018
+4
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 21:59 Biłgoraj
Bieg Sitarski po raz 11.
dzisiaj, 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
dzisiaj, 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 10:33 Lubelszczyzna
Natychmiastowe stawiennictwo żołnierzy 2 LBOT
dzisiaj, 09:32 Biłgoraj
Seniorzy aktywnie
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w czwartek, godzina 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:31 Kraj
Ważne zmiany w programie "Czyste Powietrze"
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w piątek, godzina 11:55 Biłgoraj
Olimpiada w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w piątek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka
Dzięki reakcji świadka 57 - latek, który wsiadł za kierownicę Peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem. Oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę "na podwójnym gazie" sąd może również orzec o przepadku należącego do niego pojazdu
w czwartek, godzina 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
dzisiaj, 09:52 Lekkoatletyka
Mistrzynie województwa z I LO im. ONZ
w piątek, godzina 13:22 Tereszpol-Kukiełki
Jednostka OSP z powiatu będzie miała nowy wóz
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl