Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.03.15 08:36 | aktualizacja: 2014.03.15 11:09

O drogach, szkole i wyborach samorządowych

Między innymi właśnie te tematy poruszono podczas spotkania sprawozdawczego Rady Osiedla Różnówka. Odbyło się ono w czwartkowy wieczór, 13 marca. Udział w nim wzięli mieszkańcy, jak również przedstawiciele władz Biłgoraja.
O drogach, szkole i wyborach samorządowych
O drogach, szkole i wyborach samorządowych

Dotychczas na zebraniach sprawozdawczych debatowali mieszkańcy osiedli: Piaski, Bagienna, Roztocze i Bojary.

Relację z tych spotkań znajdą państwo w artykułach pt.:

- (Na)Rada Osiedla Piaski

- Spotkanie Rady Osiedla Bojary

- Problemy Osiedla Bagienna

- Problemy osiedla Roztocze.

W bieżącym tygodniu odbyło się także zebranie Rady Osiedla Różnówka. W czwartkowe popołudnie, 13 marca, w Szkole Podstawowej Nr 4 spotkali się członkowie Rady Osiedla, mieszkańcy, radni Rady Miasta, policjanci, straż miejska oraz przedstawiciele władz miasta z wiceburmistrzem Michałem Decem na czele.

Wszystkich obecnych witał przewodniczący Rady Osiedla Tomasz Grabias. Przedstawił sprawozdanie z działalności RO Różnówka w ubiegłym roku. - Rada wystosowała 5 wniosków, w tym ten dotyczący zadań do budżetu miasta na 2014r., który zawierał ok. 60 zadań inwestycyjnych. Jednocześnie podejmowałem interwencje w Urzędzie Miasta i u dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Uczestniczyłem także w sesjach Rady Miasta i pracach komisji Rady Miasta - mówił przewodniczący Grabias.

Przypomniał także zadania, które zostały zrealizowane na terenie osiedla w 2013r. Miejska Służba Drogowa wykonała m.in. ul. Kruczą, utwardzono destruktem asfaltowym ulice: Sokołowskiego, Borowskiego, Baczyńskiego, Parkową, Gałczyńskiego, Andersena, Fredry, Wiśniowa, Staffa, Asnyka, Szymborskiej.

- Mieszkańcy osiedla Różnówka zwracają się do burmistrza miasta o większą przychylność dla przyszłych inwestycji, ponieważ osiedle jest rozwojowe i jego potrzeby będą coraz większe - dodał Tomasz Grabias.

I właśnie inwestycje zdominowały czwartkowe spotkanie. Rozmawiano m.in. o planowanej przebudowie czterech ulic: Włosiankarskiej, Polnej, Zielonej i Parkowej. - Nie otrzymaliśmy jeszcze ostatecznej decyzji o przyznaniu dofinansowania, jednak jest to bardzo prawdopodobne. Ogłosiliśmy już przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Jeśli dostaniemy, środki cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku - wyjaśniał wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Mieszkańcy pytali o zakres inwestycji. Padały pytania dotyczące wykonania chodników, czy parkingów. - Nawet tam, gdzie chodnik nie będzie przebudowany z pewnością zostanie poprawiony tak, by nie było np. nierówności - wyjaśniał Jan Jamiński, kierownik referatu gospodarki komunalnej.

Nie zabrakło także tematu montażu instalacji solarnych. Jak tłumaczył Michał Dec najpierw kolektory zostaną zainstalowane na budynkach użyteczności publicznej, czyli na OSiR, następnie na budynkach należących do wspólnoty mieszkaniowej i budynkach prywatnych. Kolejność ustalona zostanie z radami osiedlowymi. Następnie mieszkańcy otrzymają informację o konieczności wpłaty określonej sumy pieniędzy.

Podczas zebrania poruszono też temat Parku Różnówka. Obecni mieszkańcy zgłaszali konieczność przebudowy tego miejsca. Wiceburmistrz wyjaśnił, że ze środków miasta trudno będzie wygospodarować kwotę potrzebna na taką inwestycję, jednak w zbliżającej się perspektywie finansowej będą środki przeznaczone na infrastrukturę społeczną. - Nabór wniosków nastąpi nie wcześniej niż w 2015r., jednak zrobimy wszystko, by do tego czasu przygotować wszelkie niezbędne dokumenty - dodał burmistrz Dec.

Kolejną inwestycją, która zainteresowała mieszkańców była przebudowa Al. Jana Pawła II i budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych od Parku Różnówka w stronę Szkoły Podstawowej Nr 5. Dyskutowano również o zbliżających się wyborach samorządowych. Sekretarz Bogdan Kowalik tłumaczył na czym będą polegały okręgi jednomandatowe. - Po raz pierwszy będziemy głosowali w ten sposób. Chodziło o to, by konkretna ilość mieszkańców wybrała swojego przedstawiciela. Radnym zostanie osoba z największą liczbą głosów. Ta zasada będzie obowiązywała tylko w wyborach do Rady Miasta, w pozostałych, czyli do Europarlamentu, na burmistrza, czy do Sejmu, wszystko pozostaje po staremu - mówił sekretarz.

Spore emocje wzbudził też temat Szkoły Podstawowej Nr 4. Mieszkańcy pytali o dalszy los placówki. Michał Dec tłumaczył, że wszystkie decyzje dotyczące oświaty trzeba podjąć do końca lutego. W tym roku nie będzie więc żadnych zmian.

Kolejne spotkanie Rady Osiedla odbędzie się w najbliższy wtorek, 18 marca. Tym razem możliwość zadania pytań będą mieli mieszkańcy osiedla Rapy. Zebranie odbędzie się w budynku Nadleśnictwa, rozpoczęcie zaplanowane jest ana godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 4289
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e10-f49
~ Biłgoraj do autora tego "sondażu"   Widzę, że jakiś nowy idiota zabrał się za preparowanie pseudo sondaży:)))
18 marca 2014
+2
-3
PL
8c7-8bd
~ Sondaż OPOP z LO dnia: 13.03.14r.   Sondaż uliczny z dnia: 13.03.14r. Ul Kościuszki - Cegielniana - Dąbrowskiego w Biłgoraju
Gdyby wybory na Burmistrza odbyły się już dziś:
- Tadeusz Kuźmiński poparcie 21% ankietowanych
- obecny Burmistrz Janusz Rosłan 18% ankietowanych
- Krzysztof Iwaniec 15% ankietowanych
- Jacek Piskorski 12% ankietowanych
- Poseł Piotr Szeliga poparcie 11% ankietowanych
- Andrzej Miazga 9% ankietowanych
- Klecha Marian 5% ankietowanych
- Mirosław Lipiński 3% ankietowanych
- Stanisław Schodziński 1% ankietowanych
- Tadeusz Ferens 0,5% ankietowanych
- Michał Furlepa 0,5% ankietowanych
5% respondentów nie zdecydowało na kogo zagłosuje.
Nowy sondaż wyborczy OPOP z LO pokazuje przewagę Kandydata Tadeusza Kuźmińskiego nad obecnym burmistrzem Januszem Rosłanem o 4%. Oprócz tych dwóch Kandydatów, wysokie poparcie znalazłby Radny Krzysztof Iwaniec i Jacek Piskorski i Poseł Piotr Szeliga . Pozostali kandydaci nie przekraczają 10% poparcia wśród respondentów.
18 marca 2014
+10
-1
PL
1bc-69a
~ Endeju   Przecież to normalne, że na parę miesięcy przed wyborami nie będą decydować o likwidacji szkoły.
Ale przecież każdy wie, że zaraz po wyborach czwórka idzie do likwidacji.
Czas najwyższy, bo już za długo się z tym bawią. Gdyby nie wybory to naboru już w tym roku by nie było.
17 marca 2014
+0
-4
PL
484-53e
~ z Biłgoraja   Czwórka już dawno powinna być przeniesiona do Szkoły Podstawowej nr 5. To szkoła jak należy.Jak najgorzej świadczy o władzach, że do tej pory tej przeprowadzki nie wykonano.
17 marca 2014
+2
-6
PL
8e6-b9b
~ Rodzina   Panie Grabias trzymaj Pan tak dalej ma Pan głos mojej rodziny.
17 marca 2014
+3
-3
PL
e07-57e
~ Mieszkanka Polnej   Jednym słowem Dec dał do Zrozumienia, że jak Rosłan zostanie burmistrzem to zlikwiduję 4kę
Więc dalej głosujcie z zadowoleniem na Rosłana
16 marca 2014
+3
-2
PL
e10-f49
~ 2 Mieszkaniec   Co Szeliga piszesz za siebie? Co ty zrobiłeś dla naszego miasta? Zrób najpierw porządek w swej rodzinie.
16 marca 2014
+5
-2
PL
08e-a38
~ @mieszkaniec  do ~ Mieszkaniec   i burdel nowy będzie!
16 marca 2014
+7
-1
PL
71d-d3e
~ NO!  do ~ Mieszkaniec   Ja bym poszedł dalej. Dlaczego Szeliga? Może Ciciolina, albo nasza Teresa Orlowski! To byłoby coś! Co tam jakiś Szeliga.
16 marca 2014
+6
-2
PL
a9a-b48
~ Mieszkaniec   Pan SZELIGA jak zostanie BURMISTRZEM to zrobi porządek w mieście i zadba też o rowerzystów! BIŁGORAJ potrzebuje MŁODEGO BURMISTRZA BO to MIASTO z PERSPEKTYWAMI NA PRZYSZŁOŚĆ!
16 marca 2014
+2
-9
PL
40f-7a9
~ do wyborcy   Odezwali się koledzy - bardzo dobrze tylko,że może zabraknąć wam glosów cosić mi się widzi.Tylko nie zapomnijcie zabrać na głosowanie TACZKE tego to my wam nie zapomnimy! Wasi fani?
15 marca 2014
+9
-2
PL
4e6-fdd
~ wyborca   Proszę odczepić się od naszego przewodniczącego lepszego w mieście nie znajdziecie ma pan moje poparcie i moich znajomych.
15 marca 2014
+4
-9
PL
4e6-fdd
~ mieszkanka   ponoć Pan L obiecywał Aquapark w Biłgoraju? pamiętamy... niedługo wybory!!!!!
15 marca 2014
+7
-1
PL
34c-ba5
~ jy  
Dyskryminacja u najbogatszych
Najgorszym pracodawcą roku 2012 został producent mebli BRW Sofa z Olsztyna, jeden z 21 zakładów biłgorajskiego holdingu Black Red White.
Jak wskazują autorzy zestawienia, w firmie łamane są niemal wszystkie prawa pracownicze począwszy od nieprzestrzegania kodeksu BHP, pracy i przepisów przeciwpożarowych. W zakładzie nie zabezpieczono hal przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Brakuje urządzeń do sprzątania i środków pierwszej pomocy, a wypadki zdarzające się w miejscu pracy są ukrywane.
Zarządzający BRW Sofa prowadzą regularny mobbing i dyskryminację płacową kobiet i mężczyzn. Zmuszają do pracy w nadgodzinach,a premie przeznaczają wyłącznie dla swoich rodzin.
15 marca 2014
+0
-1
PL
34c-ba5
~ jj   Wy byście chcieli żeby was znowu wybrać,a zasuwajcie u Chmiela za 1500zł wstawajcie o 5.00 róbcie w pyle smrodzie hałasie i niech jeszcze się nad wami wyzywa jakiś jehowy,wtedy zobaczycie jak ludzi upodliliście
15 marca 2014
+1
-2
PL
40f-7a9
~ 2 obserwator   Co Lipiński piszesz za siebie?Co ty zrobiłeś dla naszego osiedla?Ty masz spóżniony zapłon,do czego się nie weżmiesz to już jest za póżno!Wy razem wzięci z Grabiasem jesteście sobie równi- jak jeden tak i drugi nie nie robi tylko gada i gada.
15 marca 2014
+5
-5
PL
2a3-87b
~ Obserwator   Zapomniał przewodniczący, że o większość z tych inwestycji zabiegał radny Lipiński, identyczna sytuacja jak na Roztczu, gdzie przewodniczący Ćwikła chwalił się tym o co interpelował i zabiegał radny Kudzia. Brawa dla radnego Lpińskiego, mam mój głos i poparcie.
15 marca 2014
+3
-15
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 21:59 Biłgoraj
Bieg Sitarski po raz 11.
dzisiaj, 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
dzisiaj, 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 10:33 Lubelszczyzna
Natychmiastowe stawiennictwo żołnierzy 2 LBOT
dzisiaj, 09:32 Biłgoraj
Seniorzy aktywnie
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w czwartek, godzina 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:31 Kraj
Ważne zmiany w programie "Czyste Powietrze"
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w piątek, godzina 11:55 Biłgoraj
Olimpiada w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w piątek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka
Dzięki reakcji świadka 57 - latek, który wsiadł za kierownicę Peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem. Oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę "na podwójnym gazie" sąd może również orzec o przepadku należącego do niego pojazdu
w czwartek, godzina 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
dzisiaj, 09:52 Lekkoatletyka
Mistrzynie województwa z I LO im. ONZ
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl