Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zwłoki mężczyzny znalezione w Okrągłem
Zmarła Ewa Szabla
Zaginęła Teresa Bielańska [AKTUALIZACJA]
Tytoniarze świętują
home > Start > Aktualności > Radnych wybierzemy po nowemu
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.28 13:53

Radnych wybierzemy po nowemu

W najbliższych wyborach samorządowych będziemy wybierać radnych Rady Miasta Biłgoraj wg innych niż dotychczas zasad. Tym razem miasto zostanie podzielone na 4 okręgi - jeden sześciomandatowy oraz trzy pięciomandatowe. Dlaczego?
Radnych wybierzemy po nowemu
Radnych wybierzemy po nowemu

Kodeks wyborczy został zmieniony w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania organów publicznych. Ustawa z 11 stycznia zobowiązała rady gmin do dokonania podziału gmin na okręgi wyborcze w wyborach samorządowych. Trzeba o zrobić do 1 kwietnia.

Zmiana dotyczy gmin powyżej 20 tys. mieszkańców. Uchwałą zmieniającą okręgi wyborcze rani Rady Miasta Biłgoraj zajmą się w przyszłą środę, 7 marca.

Wojewoda lubelski zarządzeniem z 16 lutego ustalił, że do Rady Miasta Biłgoraj w wyborach samorządowych w 2018r. wybieranych będzie tak jak dotychczas 21 radnych. Do tej pory okręgi były jednomandatowe (z jednego okręgu do rady wybierana była osoba, która uzyskała największą ilość głosów). Teraz głosować będziemy na innych zasadach.

W każdym z nowych okręgów wyborczych wybierzemy od 5 do 8 radnych. Podział Biłgoraja na okręgi wyborcze, ich granice i numery oraz liczbę radnych wybieranych w danym okręgu ustalony zostanie wg normy przedstawicielstwa obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców (26 460 - stan na 31 grudnia 2017r.) przez liczbę radnych.

W ten sposób dokonano podziału miasta na 4 okręgi wyborcze - jeden sześciomandatowy i trzy pięciomandatowe. Uwzględniono przy tym granice istniejących osiedli, w dwóch przypadkach, osiedli Śródmieście i Sitarska, dokonano nieznacznego ich podziału ze względu na ustalone obwody głosowania i ich siedziby (jeden obwód nie może znajdować się w dwóch okręgach).

A zatem:

- okręg nr 1 to osiedla: Bagienna Batorego, Śródmieście (część płn.-zach.), Nadstawna i Różnówka - liczba mieszkańców - 7 483 - 6 mandatów,

- okręg nr 2 to osiedla: Bojary, Roztocze, Rapy, Sitarska (poza częścią płd.) - liczba mieszkańców 6 246 - 5 mandatów,

- okręg nr 3 to osiedla: Śródmieście (poza częścią płn.-zach.), Sitarska (część płd.), Ogrody - liczba mieszkańców - 6 140, 5 mandatów.

- okręg nr 4 to osiedla: Puszcza Solska, Piaski - liczba mieszkańców - 6 591 - 5 mandatów.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Radnych wybierzemy po nowemu, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3772
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
956-b45
~ Mariola  Macie racje. Trzeba zmienić takich radnych jak Tujak, Skrok, Rogowska, Klecha, Książek, Lipiński, Łęcki, Kudzia, Polak, Bondyra. Tak samo 16 lat pana Rosłana wystarczy. Zmiany są konieczne.
2 marca 2018
+28
-3
efc-b2a
~ Jesienią się może udać!!!  I bardzo dobrze wymieńmy wszystkich radnych bo takiej słabej rady nie było od 1991 r. Błagam Was ludzie zmieniajmy 90% radnych co kadencja. Zobaczycie że się dużo zmieni na dobre. Wystarczy w to uwierzyć i to zrobić. Skończmy z tymi skompromitowanymi radnymi, którzy nie mają żadnych pomysłów - a to oni są organem uchwałodawczym - a burmistrz wykonawczym. Czy teraz nie jest odwrotnie?? Wybierzmy ludzi niezależnych z mocnym kręgosłupem moralnych nie umoczonych w żadne układy ze znanymi partiami politycznymi i nie wierzymy tym którzy zmieniają co chwilę przynależność - gdyż kręgosłupa tam -NIET - czyli uwaga także na farbowane lisy i nie ufajcie oszystom.
1 marca 2018
+22
-2
b50-495
~ AfterParty  Przy taki podziale okręgów wyborczych przewidzenie kto będzie radnym jest prawie niemożliwe. Oj będzie się działo w Radzie Miasta po wyborach. Myślę, że zobaczymy duzo nowych osób.
1 marca 2018
+18
-1
Ostatnio dodane komentarze
8d9-1c9
~ pytanie   Kim jest gość z nickiem srakaczka? Ktoś wie?
3 marca 2018
+2
-4
00c-401
~ srakaczka   Burak nr 1
Do 150 idiotów z Biłgoraja, wybierajcie i wyberzcie wiecznego dyrektora. Człowiek legęda, ikona potrafił się tak ustawić, że nawet po śmierci na konto będzie mu wpływać emerytura i dieta radnego rady miasta. Nie zdziwi mnie mauzoleum w piwnicach szkoły gdzie kolejne pokolenia będą oddawały mu cześć i chwałę. DINOZAUR KTÓRY MYŚLI, ŻE JEST WYJĄTKOWY I NIE DO ZASTĄPIENIA.
Burak nr.2
Tu-jakin 20 lat czyli 240 miesięcy po 1000 zł plus przywileje koalicyjne, praca w juniorze, wice przewodniczący rady miasta itd. trochę się tego nazbierało Panie Tu-jakin. Zobaczmy co nam kalkulator wyliczył. Oooooooo jestem w szoku!!!! Około 300 tys. z rady miasta, z pełnienia funkcji kogoś tam w Juniorze to około 100 tys. Super tylko pogratulować betonowego elektoratu lub okręgu debili i czubków. Mój kolega zagłosował na Ciebie bo przy otwarciu ulicy stanąłeś blisko starosty i kolega myślął, że miałeś jakiś wkład w budowę tej ulicy. Przez 20 lat zawsze pojawiasz się na szkle aparatu lub kamery bez względu czy masz w tym udział czy nie.
Burak nr 3
Kiwaniec to rekordzista, fenomen w skali krajowej, bezrobotny, nie ma takiego radnego, który byłby tyle razy zwalniany z miejsca pracy. Warka to jego miejsce agitacji tam upatruje swojej szansy na zdobycie elektoratu. Nie muszę chyba tego wyjaśniać, ale powiem jedno, trzeba się dobrze zchlać, żeby uwierzyć Kiwańcowi w to co mówi. Trzeba mu jedno przyznać wzbudza litość, jako skrzywdzonego człowieka przez los i dzięki tej właśnie socjotechnice jest tu gdzie jest;-/
Burak nr 4
Poseł który pokazał torbę i spuchnięte dżondra będzie startował na burmistrza. Brawo Biłgorajanie jesteście tolerancyjną społecznością, wybaczacie nawet to, że ktoś bzyka baby na boku. Kilka lat temu jeden i drugi zwarli szyki, oczywiście jeden drugiego warty albo prawo jazdy na lewo albo dziwki na lewo bez płacenia.
Nauczyciel to największy BURAK nie mający pomysłu na życie.
Nauczyciele delrosłanek, donbondyrka, lipińskiu, kleszka, łęckinson, szelidżga plus ci z powiatu to ostatnie nieuki, które chcą uczyć jak żyć.
Pozdrawiamy
Środowisko Literacko-kulturalno-oświatowe.
PS Przy kolejnych wyborczych artykułach kolejne buraki zostawnął państwu przedstawione.
3 marca 2018
+9
-1
972-c04
~ Może tetaz https://www.youtube.com/watch?v=xHy6JQ7Xv7A  do ~ Dla wszyskich PO-wców  
3 marca 2018
brak ocen
2d4-a9f
~ Dla wszyskich PO-wców  
3 marca 2018
brak ocen
18d-f48
~ Heh  do ~ Mariola   ...o widzę, że Casanova już zaczyna...
3 marca 2018
+2
-2
956-b45
~ Mariola   Macie racje. Trzeba zmienić takich radnych jak Tujak, Skrok, Rogowska, Klecha, Książek, Lipiński, Łęcki, Kudzia, Polak, Bondyra. Tak samo 16 lat pana Rosłana wystarczy. Zmiany są konieczne.
2 marca 2018
+28
-3
efc-b2a
~ Jesienią się może udać!!!  do ~ AfterParty   I bardzo dobrze wymieńmy wszystkich radnych bo takiej słabej rady nie było od 1991 r. Błagam Was ludzie zmieniajmy 90% radnych co kadencja. Zobaczycie że się dużo zmieni na dobre. Wystarczy w to uwierzyć i to zrobić. Skończmy z tymi skompromitowanymi radnymi, którzy nie mają żadnych pomysłów - a to oni są organem uchwałodawczym - a burmistrz wykonawczym. Czy teraz nie jest odwrotnie?? Wybierzmy ludzi niezależnych z mocnym kręgosłupem moralnych nie umoczonych w żadne układy ze znanymi partiami politycznymi i nie wierzymy tym którzy zmieniają co chwilę przynależność - gdyż kręgosłupa tam -NIET - czyli uwaga także na farbowane lisy i nie ufajcie oszystom.
1 marca 2018
+22
-2
9d6-12e
~ Jan   Gwałtu, rety, co się dzieje!!! W PiS-ie też sami złodzieje. We Wrocławiu wojewódzki radny PiS a jednocześnie dyrektor PCK handlował na lewo ubraniami co ludzie wystawiają dla ubogich. Stworzył do tego celu spółkę co zajmowała się odbiorem odzieży i handlem tym towarem. Uskubali z tego 1,1 miliona zł, część kasy szła dp prywatnych kieszeni a część na reklamę wyborczą, nawet za tę kasę reklamowali minister oświaty w wyborach do Sejmu. Bo jak kradnie PIS to jest dobrze i z miłości do Rzeczpospolitej to robią. Jak kradnie kto inny to jest be bo dla nich zostaję mniej do kradzieży. Teraz PIS-lamskie bohatery zabierają tytuły generalskie Jaruzelskiemu I Kiszczakowi. Odważni się zrobili teraz jak obaj w grobach leżą. Czarnecki Rysio jest przeciw odbieraniu tytułów generalskich bo przyczepili się PIS-owskie Kałmuki do jego teścia generała Hermaszewskiego. Odbierać tytuły tak, ale nie rodzinie i znajomym PIS-lamistów.
1 marca 2018
+7
-5
406-780
~ stalin   My komuniści nie dopuścimy do zmian w mieście, raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy
1 marca 2018
+10
-7
a03-36d
~ Siara   Co to jest ten lewak? Widział ktoś?
1 marca 2018
+10
-1
238-9c4
~ j64   Czy radni sa potrzebni to jest pytanie .Co oni robia ,Burmistrz powinien decydowac o wszystkim odpowiadac przed wyborcami tak powinno byc Jaka oszczednosc dla Miasta Łatwiej było by rozliczyc Burmistrza Dobry niech zostaje zły bedzie inny
1 marca 2018
+6
-8
c6b-de6
~ Łuki   21 radnych ..........
nie da się 50-ciu ??
1 marca 2018
+6
-2
b50-495
~ AfterParty   Przy taki podziale okręgów wyborczych przewidzenie kto będzie radnym jest prawie niemożliwe. Oj będzie się działo w Radzie Miasta po wyborach. Myślę, że zobaczymy duzo nowych osób.
1 marca 2018
+18
-1
cb6-c9e
~ xyz  do ~ wyborca   Sam musisz kandydować z tego widać. Tyś naszym jedynym ratunkiem. Tylko najpierw naucz się ortografii i poprawnej polszczyzny, a kultury osobistej też, żeby się nikt za ciebie w Biłgoraju i poza nim nie wstydził. Bo teraz to marne na to widoki....
28 lutego 2018
+12
-6
5ba-c3e
~ wyborca   Dyrektor osirku wałeczki robił i w osirku i na głowie rudej ale się pożarli i współprcy już nie ma - PiS
Poseł ***** się na lewo i prawo a dzisiaj odbudowuje swoją pozycję w katolickim religijnym biłgorajskim społeczeństwie - PiS
Nauczyciel w-fu z ramienia PiS, chyba nie muszę tłumaczyć dramatu jaki by nastąpił.
Kolejny nauczyciel Lipnicki to maxymalna poraszka, ogolił by nas jak własą głowę.
Kolejnym wiecznym kandydat na burmistrza jest reprezętant miasteczka hebrajczyków na szlaku kultór, przyczajony tygrys, który chciał Deca wygryźć.
Kolejny to Jaś Fasola, chcecie kabaret to go wybierajcie jedno jest pewne będzie zabawnie.
NIE WYBIERAM NIKOGO Z POWYŻSZEJ BANDY TRUTNIÓW.
Burmistrz przez 4 kadencję dorobił się takigo majątku w raz z ustawioną żoną w BCK, że chociaż go lubię to i tak na niego nie zagłosuję.


28 lutego 2018
+18
-12
536-7d0
~ j64   gdzie sa media
28 lutego 2018
+2
-1
952-cf3
~ wyborca  do ~ TNT   Święte słowa!!!!! Żadnych lewaków ale ani tych którzy nimi są, ukrywają się lub tych którzy teraz są w PISie.Amen
28 lutego 2018
+7
-5
dbc-e08
~ 500-   Nie idę na wybory bo w niedzielę się nie pracuję, a komisja wyborcza złamie tą zasadę!
28 lutego 2018
+7
-8
784-daf
~ TNT   Czas już na odsunięcie lewaków od decydowania o sprawach naszego miasta. Zróbmy to razem.
28 lutego 2018
+15
-13
39e-f45
~ mhjh   Ważne żeby komuchy , uniwersytet 3 wieku, gumowce z PSL i inne stalinowskie pociotki głosowały na obecne władze
28 lutego 2018
+12
-3
667-36a
~ j64   KTO MORDOWAŁ POLAKÓW? KATYŃ holokaust Polaków przygotowany
28 lutego 2018
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
nekrolog
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl