Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Problemów byłego radnego ciąg dalszy
2012.01.07 12:20 | aktualizacja: 2012.01.07 23:40

Były radny walczył o pracę w ZUS

W maju 2010 roku informowaliśmy o problemach zawodowych ówczesnego radnego. Chodziło o zamiar rozwiązania z nim umowy o pracę przez dyrektor ZUS. Powodem miały być poważne naruszenia obowiązków pracowniczych, jakich dopuścił się naczelnik Wydziału Realizacji Dochodów. Rada Miasta nie wyraziła na to zgody, ale naczelnik i tak stracił pracę. Sąd Rejonowy uznał, ze zwolnienie było zasadne. Były radny jednak wniósł apelację.
Były radny walczył o pracę w ZUS
Były radny walczył o pracę w ZUS

Sprawa ma swój początek w 2010 roku, kiedy to z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy, bez wypowiedzenia, z winy pracownika, zwrócił się do Rady Miasta Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
- Przyczyną rozwiązania umowy o pracę są okoliczności niezwiązane z pełnieniem mandatu radnego. W wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w sposób rażący naruszał podstawowe obowiązki pracownicze w zakresie czasu i organizacji pracy, wielokrotnie naruszając obowiązujący porządek pracy. Dopuszczając się przedmiotowych naruszeń obowiązków, utracił zaufanie pracodawcy w związku z pełnioną przez niego funkcją kierowniczą - pisała Danuta Kwiatkowska, ówczesna dyrektor ZUS Odział w Biłgoraju.

Pracodawca zarzucał radnemu m.in. naruszenie obowiązków polegające na bezpodstawnym pobieraniu uposażenia za czas, w którym uczestniczył on w posiedzeniach Rady Miasta, a także niewykazywanie wyjść prywatnych w książce wyjść.

Dyrekcja ZUS była zobowiązana do wystosowania prośby do radnych o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy. Ustawa o samorządzie gminny mówi bowiem, że "Rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu".

Negatywną opinię wyraziła wtedy Komisja Rewizyjna, która uznała, że zarzuty przedstawione przez pracodawcę są bezzasadne. Stanowisko to poprał mec. Eugeniusz Batkowski. W konsekwencji Rada Miasta nie wyraziła zgody na zwolnienie radnego.

Nie oznacza to, że sam zainteresowany nie poczuwał się do winy. Nie uchylając się od odpowiedzialności, zaproponował pracodawcy odpracowanie godzin, za które pobierał uposażenie lub potrącenie kwoty z pensji.

Nie zgodził się na to ZUS i tuż po zakończeniu kadencji radnego, jesienią 2010r., wręczył wypowiedzenie z pracy. Ze stanowiskiem swojego pracodawcy nie zgodził się naczelnik wydziału i złożył do sądu pozew o przywrócenie do pracy, uzasadniając brakiem konkretnych powodów do zwolnienia.

Po koniec ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Zamościu uznał jednak roszczenie byłego radnego za bezzasadne, stwierdzając jednocześnie, że odnotowywanie wyjść było sporadyczne. Wyrok nie jest prawomocny, ale zainteresowany wniósł już apelację.

To nie koniec kłopotów byłego radnego. Obecnie trwa także proces w Sadzie Pracy, wytoczony przez byłego pracodawcę, który domaga się zwrotu 3,6 tys. zł. Taka bowiem kwota została bezpodstawnie pobrana przez owego radnego za pracę, której nie wykonał.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Były radny walczył o pracę w ZUS, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 17778
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Z dość ogólnikowego artykułu należy aktualnie wnosić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami powód (czyli były radny i kierownik w ZUS) pracując w Zakładzie naruszał świadomie przepisy dotyczące dyscypliny pracy i finansowej. A mianowicie, nie wpisywał się zawsze do "książki wyjść" w czasie wypełniania obowiązków radnego. Za ten okres pobierał jednocześnie wynagrodzenie za pracę i dietę radnego. Pomijając fakt odrzucenia pozwu powoda w I instncji sądowej, dziwię, że powód (naczelnik wydziału ZUS) - czyli osoba na stanowisku kierowniczym - pobierała za ten sam okres podwójne uposażenie. W tym miejscu pomijam inne przyczyny zwolnienia go z pracy. Uwzględniając powyższe,należy stwierdzić, że to jest kary-godne. Nie możemy popierać cwaników na "stołkach", którzy "łupią" kasę państwową, a więc pośrednio - nasze podatki, czyli nas. Chybione stanowisko Komisji Rewizyjnej w tej sprawnie nie usprawiedliwiałby brak radcy prawnego w Radzie Miasta lub jego opinii prawnej w tym przedmiocie.
10 stycznia 2012
+5
-1
PL
b98-0c3
~ cde   do postow poniżej-temat dotyczy PODWÓJNEGO pobierania uposażenia :z tytułu pracy radnego i pracy w ZUS.Przepisy stanowią jasno że w tym samym czasie nie można pobierać uposażenia z 2 źródeł chociażby z tego powodu że fizycznie niemożliwe jest być i pracować w 2 miejscach.w Artykule nikt nie porusza kwestii przydatności tego pracownika w pracy czy wywiązywania się z obowiązków.Sprawa sądowa dotyczy kwestii finansowych.
10 stycznia 2012
+4
-4
PL
b98-0c3
~ nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności..   cytat.."Komisja Rewizyjna uznała, że zarzuty przedstawione przez pracodawcę są bezzasadne". Jak w Komisji Rewizyjnej mogą pracować ludzie kompletnie nie znający podstawowych przepisów Kodeksu Pracy i zasad oddelegowywania do pracy radnego .Czyżby wszyscy radni brali podwójne uposażenia i z pracy i za te same godziny pracując jako radni?
10 stycznia 2012
+4
-4
PL
b0a-369
~ ERROR N/W   Znowu, tj. dzisiejszego poranka w dniu 10 stycznia br., doświadczyłem i ustaliłem, że jest "guazi cenzura" na portalu internetowym gazety, prawdopodobnie ze strony niektórych jednostek z władzy publicznej.Informuję, że portal zażądał wyrażenia zgody na udostępnienie mojego adresu IP, prawodopodobnie w celu ułatwienia zainteresowanym (chyba wiem komu) poza prawnego-sądowego "dojścia do mnie" i chyba spowodowanie, abym nie dokonywał wpisów oceniającą władzę publiczną. W związku z tym, że moje wpisy są zgodne z prawem, oparte jedynie na faktach dot. władzy, bez słów "niecenzurowanych" i stwierdzeń znieważających kogo kogokolwiek. W tym stanie faktycznym i prawnym,żaden sąd nie wyrażiłby zgody na ujawnienie moich danych osobowych. Nadmieniam, że posiadam wiele konkretnych i ciekawych informacji. Portal doskonale wie, że zgodnie z ustawą - kpa, nikt nie może "hamować" uzasadnionej krytyki społecznej, oraz zabraniać trafnej oceny władzy publicznej.
10 stycznia 2012
+4
-2
PL
b0a-369
~ TEMIDA   GUAZI CENZURA - BEZPRAWNA
10 stycznia 2012
+4
-3
PL
b0a-369
~ Temida   Panie
10 stycznia 2012
+3
-3
PL
9a6-c27
~ znajomy   Na miejscu zainteresowanego znalazłoby się wielu radnych, gminnych czy też powiatowych. Wielu oburzonych taką postawą radnego zmieniłoby swoje zdanie, gdyby to dotyczyło ich bezpośrednio bądź też ich znajomych. Dlatego też zanim zaczniesz szukać kamieni i nimi rzucać warto się zastanowić nad sobą.Czy były pracownik ,źle wykonywał swoje obowiązki - a no nie- przynajmniej nic o tym nie piszą. Czy przez to,że nie był obecny w danym czasie za biurkiem w ZUS-e zaniedbał swoją pracę - a no nie.A czy nie zdarzało się tak ,że będąc naczelnikiem wydziału w czasie wolnym wykonywał pracę na rzecz ZUS (telefony,spotkania)które przełożyły się w efekcie na korzyść ZUSu. I z tego tytułu tego człowieka spotyka tyle przykrości oraz brak tolerancji.Czy osoba, która wytoczyła sprawę jest taka czysta ? Czy jest nieskazitelna i ma takie czyste sumienie, że w nocy śpi spokojnie. Czy też to osoba wyrachowana, pozbawiona jakichkolwiek skrupułów i uczuć wyższych? Czy nie polityka odegrała w tym przypadku zdecydowaną rolę. Jakie teraz Zus osiąga wyniki w tym konkretnym przypadku. Dla tych niezorientowanych posłużę się przysłowiem " zamienił stryjek siekierkę na kijek" .Wstyd mi za takiego dyrektora( na szczęście byłego) ,który pozbawił pracy dobrego fachowca i specjalistę w danej dziedzinie.Panie kolego głowa do góry.
Fortuna kołem się toczy !
9 stycznia 2012
+6
-7
PL
310-da7
~ zocha   w normalnym kraju taka postawa eliminuje z polityki i życia publicznego - TO NAJLEPSZY KOMENTARZ DO SPRAWY, WSZYSCY DAJĄ PLUSIKI A KTOŚ NIEUSTANNIE JE ZABIERA. CIEKAWE KTO? ;-)
9 stycznia 2012
+8
-8
PL
3f1-21f
~ baranow nie brakuje   Bezrobotny i Error - nie ma to jak pogadać z samym sobą i do tego polemizować... forum rośnie... ŻENUŁA
8 stycznia 2012
+4
-4
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Bilgoraja   Panie BŁĄD (ERROR),w okresie od kamienia łupanego do super ustroju jakim jest tzw.kapitalizm w stadium demokracji (nie mylić z kapitalizmem w stadium imperialistycznym, ktory minął z początkiem XX wieku) - z władzą nikt nie wygrał chociaż miałby rację. W swiecie rządzi kasa,ktora dysponuje wladza. Wniosek jest oczywisty. Wladza zawsze ma racje i zrobi co zechce.
8 stycznia 2012
+8
-3
PL
b0a-369
~ Error - nie należy ulegać naciskom, piszę ingognito   Od dzisiejszego poranka, doświadczyłem i ustaliłem, że jest "guazi cenzura" na portalu internetowym gazety, prawdopodobnie ze strony niektórych jednostek z władzy publicznej. Nie dziwię się temu, że portal internetowy ulega jej, bo ludzie w nim ztrudnieni chcą pracować.Informuję, że portal zażądał wyrażenia zgody na udostępnienie mojego adresu IP, prawodopodobnie w celu ułatwienia zainteresowanym (chyba wiem komu) poza prawnego-sądowego "dojścia do mnie" i chyba spowodowanie, abym nie dokonywał wpisów oceniającą władzę publiczną.
Mając powyższe na uwadze, niniejszym stwierdzam, że moje wpisy są zgodne z prawem, oparte jedynie na faktach dot. władzy, bez słów "niecenzurowanych" i stwierdzeń znieważających kogo kogokolwiek. W tym stanie faktycznym i prawnym,żaden sąd nie wyrażiłby zgody na ujawnienie moich danych osobowych. Nadmieniam, że posiadam wiele konkretnych informacji dot. władzy publicznej i wykorzystam je w razie potrzeby. Portal doskonale wie, że każdy obywatel ma prawo do oceny władzy publicznej i zgodnie z ustawą - kpa, nikt nie może "hamować" uzasadnionej krytyki społecznej.
8 stycznia 2012
+11
-5
PL
613-ded
~ wszystko sie da wytłymaczyć ????   Co ma polityka do uczciwej pracy i zakładowego regulaminu pracy?
8 stycznia 2012
+10
-8
PL
491-51c
~ znalazca   Ja troche nie na temat. Znaleziono przedmiot, chyba wartosciowy :) Zainteresowany wie co zgubil. 793920715
8 stycznia 2012
+3
-3
PL
a7b-ed2
~ cd   I jeszcze jedno- jeśli chce się komuś zrobić krzywdę- sposób można zawsze znaleźć- przepisy często działają tylko w jedną stronę- na korzyść silniejszego. Niech pan nie miesza polityki z pracą bo nie warto.przekonało się o tym kilkudziesięciu dyrektorów szkół, szpitali i innych podległych politycznie jednostek- nikt nie liczy się z wiedzą, doświadczeniem zawodowym, wykształceniem- dziś wszystko zależy od znajomości i kasy dającej niezależność- szkoda . Dlatego w Polsce jest biednie- głupi ten kraj który nie docenia swoich obywateli i bez przyszłości.
8 stycznia 2012
+9
-8
PL
a7b-ed2
~ dor.   Panie Zdzisławie - dziwi mnie postawa dyrekcji zw=e względu na fakt iż kierownicze stanowiska z reguły wymagają dyspozycyjności a w przypadku kiedy praca ma być efektywna koniecznością jest wychodzenie poza biuro, spotkania z ludźmi i to na gruncie często neutralnym głównie dla klienta!!! Dobry pracodawca to docenia i daje swobodę działania- chyba że oczekuje od pana jedynia "pieczątkowania" dokumentów.Jeżeli zaś szef ma do pana jakieś "wąty"- niech je skonkretyzuje i poda prawdziwą przyczynę- wydaje się ta sprawa śmieszna tak jak kwota na te lata pracy.Przykro mi że potraktowana pana w ten sposób jakkolwiek mało pana znam.
8 stycznia 2012
+8
-9
PL
3f5-fe3
~ żal   dzisiaj w Polsce można zniszczyć każdego kto jest z innej opcji politycznej
7 stycznia 2012
+13
-12
PL
613-ded
~ nosił.....   w normalnym kraju taka postawa eliminuje z polityki i życia publicznego
7 stycznia 2012
+13
-12
PL
613-ded
~ kłamstwo ma krótkie.....   Kto mieczem wojuje, ten od miecza...
7 stycznia 2012
+6
-11
PL
78b-e73
~ normalny   Jak widać artykuł na zamówienie, sprawa już trwa 1,5 roku i opisywana była wielokrotnie, była dyrektor jakoś dopiero pod koniec kadencji zobaczyła problem, zapewne na wniosek osoby zaufanej a i podgrzewanie sprawy nie jest przypadkowe, hetman i jego wspólnicy z Biłgoraja specjalnie wyciągają sprawę żeby zamieszać w biłgorajskich strukturach PiS. Już zaczął się nabór bezczelnych borowców.
7 stycznia 2012
+6
-10
PL
e68-50f
~ fdh   kur... po co tu pisac jak nie wiadomo o kogo chodzi, takich przypadkow jest w polsce tysiace
7 stycznia 2012
+11
-11
mac   Radny Kita tłumaczył że nie wiedział że wychodząc z pracy powinien sie wpisać na liste "wyjść z pracy" a nastepnie sie wpisać po powrocie. ( to jego słowa" Sam nie wiem czy lepiej stracić prace czy tłumaczyć sie że jest sie idiotą?
7 stycznia 2012
+12
-14
PL
937-abb
~ Boczniak   Ten artykuł jest skopiowaniem tematu specjalnie w odpowiednim czasie by wspomóc innych.Chyba sie nie mylę I po co to? Temat przecież był sygnalizowany dużo dawniej.
7 stycznia 2012
+13
-10
PL
613-ded
~ po prostu wstydu nie ma   Naczelnik Wydziału Windykacji Finansowych ZUS winien być osobą o nienagannej postawie etyczno-moralnej. Tymczasem w drodze intryg wewnątrzpartyjnych został szefem struktur powiatowych PiS promując na listę poselską Piotra Szeligę. Teraz czas na honorową postawę jednego i drugiego "dżentelmena"
7 stycznia 2012
+11
-10
PL
b3b-098
~ ola   Pan Kita nie jest już radnym!
7 stycznia 2012
+11
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
Gwałtowne burze nad powiatem. Możliwy grad
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
dzisiaj, 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
dzisiaj, 08:57 Biłgoraj
Władze miasta chcą odzyskać ciepło ze ścieków
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
dzisiaj, 08:24 Gliny
Tymczasowa organizacja ruchu w gminie Księżpol
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl