Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.11 19:38

Zebranie rady osiedla Roztocze

Inwestycje miejskie, ale także kwestie związane z lokalnymi, osiedlowymi problemami były tematami poruszanymi podczas tegorocznego zebrania sprawozdawczego rady osiedla Roztocze. Mieszkańcy dyskutowali z władzami Biłgoraja w środowe popołudnie, 11 kwietnia.
Zebranie rady osiedla Roztocze
Zebranie rady osiedla Roztocze

Zebranie sprawozdawcze rady osiedla Roztocze rozpoczęło się w środowe popołudnie, 11 kwietnia.

Przewodniczący rady Sebastian Cybulski podsumowując ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania tego organu powiedział: - W roku ubiegłym zgłaszane wnioski zostały w większości zrealizowane. Część z nich nie doczekała się jednak realizacji, więc ponownie będziemy wnioskować o rozpatrzenie.

Przewodniczący podkreślił, że apelowano m.in. o usunięcie drzewa stojącego w pasie drogowym przy Al. Młodości, jak również likwidację zastoin wody na tej samej ulicy. Pierwsza kwestia została załatwiona, drugi problem mimo działań wciąż się pojawia. Ponadto rada prosiła o oczyszczenie i udrożnienie przepustowości rowu na odcinku od PGK do ul. Zamojskiej, jak również ustawienie dodatkowego słupka ograniczającego wjazd pomiędzy ul. Żabią, a ul. Łąkową. Poruszaną kwestią była także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i ul. Długiej. ZDW w Lublinie wyjaśnił, że sygnalizacja działa bez zastrzeżeń, gdyż została wyregulowana w maju 2017r.

Mieszkańcy tego osiedla doczekają się w końcu placu zabaw, o budowę którego starali się od wielu lat. Jeszcze w tym roku powstanie taki obiekt przy ul. Łąkowej.

Na realizację czekają za to takie zadania jak: przykrycie rowu melioracyjnego biegnącego od ul. Słonecznej do PGK, doświetlenie łącznika ul. Żabiej z ul. Łąkową, remont nawierzchni ul. Krótkiej, ustawienie ekranów dźwiękochłonnych lub zasadzenie drzew wzdłuż obwodnicy północnej. - Zwiększenie ruchu na obwodnicy staje się coraz bardziej uciążliwe dla mieszkających w pobliżu tej trasy - mówił przewodniczący Cybulski.

Obecny na spotkaniu burmistrz Janusz Rosłan odnosząc się do ostatniej kwestii mówił, że jest to zasadne i miasto postara się wygospodarować kwotę na zakup drzew, które mogłyby rosnąć wzdłuż obwodnicy, chroniąc mieszkańców przed hałasem. Ale rozmawiano też o możliwości ograniczenia prędkości na obwodnicy północnej. Są tam bowiem dwa odcinki, obszary poza terenem zabudowanym, co oznacza, że dopuszczalna prędkość to 90km/h. Mieszkańcy apelowali, by zmniejszyć tę prędkość do 70 km/h, a do policji skierowali prośbę o częstsze kontrole.

Ważną kwestią było także ograniczenie możliwości przejścia przez teren Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Mieszkańcy mówili, że był to skrót między ul. Łąkową, a ul. Przemysłową, teraz konieczne jest przejście inną, dłuższą drogą. Ponadto wejście na nowe obiekty sportowe możliwe jest tylko od strony ul. Przemysłowej, nie ma takiej możliwości od ul. Łąkowej. Burmistrz tłumaczył, ze dyrektor szkoły podjął taką decyzję ze względów bezpieczeństwa, jednak postara się znaleźć inne rozwiązanie.

Poruszono też temat zapadającej się nawierzchni ul. Łąkowej, która niedawno przeszła remont. Włodarz wyjaśnił, że podczas przygotowań do inwestycji robione były odwierty na głębokość 2,5m, które wskazały jakość gruntu i w związku z tym przygotowano projekt. Zadanie zostało wykonane zgodnie z tym projektem. Dopiero później okazało się, że problem tkwi znacznie głębiej i to dosłownie. Wpuszczona sonda ujawniła, że są problemy z gruntem na głębokości ok. 5-6m. Żeby problem się nie powtarzał trzeba by było przebudować ulicę na takiej właśnie głębokości, jednak koszty byłyby ogromne.

Podczas spotkania rozmawiano też o jakości powietrza w Biłgoraju i możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę pieców na te gazowe. Burmistrz odpowiadał, że wiele osób jest tym zainteresowanych, więc jest plan, by w przyszłorocznym budżecie zapisać konkretną kwotę z przeznaczeniem na ten cel.

Jutrzejsze zebranie rady osiedla Ogrody podsumuje tegoroczne spotkania. Zapraszamy mieszkańców osiedla Ogrody do Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie rady osiedla Roztocze, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1594
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
bd7-28d
~ driver   tam się tej prędkości na obwodnicy nie czepiajcie! Jest dobrze po co ruszać? Widzimy jak wygląda ruch na kościuszki długiej czy poniatowskiego gdzie jest 40! Kto tak robi? 40 ustawione gdzie nie ma chodnika bezpośrednio przy drodze? Tam gdzie jest wyznaczona ścieżka dla rowerów! O co chodzi!!??? WTF po co 40?!
12 kwietnia 2018
+4
-0
066-fe1
~ a   A burmistrz traktuje te rady jak piąte koło u wozu stąd taka wspaniała frekwencja i zaangażowanie mieszkańców...
12 kwietnia 2018
+0
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl