Trzej naukowcy - Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash and Michael W. Young - zostali laureatami nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie molekularnych mechanizmów kontrolujących rytmy okołodobowe u organizmów żywych ...
W ciągu ostatnich 4 lat największy wzrost ilości odpadów zebranych selektywnie nastąpił w województwach śląskim, podlaskim i świętokrzyskim. Jednocześnie w 2016 r. w całym kraju zebrano o 4,6 proc. więcej odpadów zmieszanych.
Uruchomienie policyjnej mapy pozwoli m.in. ocenić zagrożenia przestępczością na tle seksualnym w skali kraju, jak i na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.
Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że zaproponowane rozwiązania ułatwią dostęp do leczenia specjalistycznego przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego poziomu finasowania szpitali.
W ciągu najbliższych 30 lat wszystkie spośród 66 największych miast w Polsce odnotują spadek liczby ludności. Populacja Zabrza, Bytomia, Świętochłowic czy Tarnowa może skurczyć się nawet o połowę - wynika z prognoz ...
Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustaw, która zakłada, że rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł.
Wartość pracy małżonka będzie można wliczyć w koszt uzyskania przychodu, natomiast status ?małego podatnika CIT" uzyskają firmy o dochodach do 2 mln euro rocznie, obecnie jest to 1,2 mln euro - takie ...
Limit dla twórców, od którego będzie można liczyć 50-proc. koszty uzysku, zostanie dwukrotnie zwiększony - poinformował w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Kwestia reparacji jest analizowana; rząd chce być dobrze przygotowany, przed wystąpieniem na drogę dyplomatyczną - podkreślił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Chcemy mieć mocne argumenty, które będą uzasadniały nasze kroki - dodał.
System przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej sprzed 1999 r. jest nieskuteczny; wielu obywateli ma problemy z udokumentowaniem zarobków, a od tego zależy wysokość emerytury - wskazano w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.
Wpływy do budżetu UE na poziomie 1 proc. dochodu narodowego brutto państw członkowskich nie wystarczą i powinny być wyższe ? ocenił na spotkaniu z samorządowcami w Komitecie Regionów unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich Gunther Oettinger.
Rynek kapitałowy, rozwój po roku 2020 i innowacyjność ? to tematy ostatnich trzech wykładów, które odbędą się w ramach Prasowej Akademii Pieniądza XXI. Zapraszamy!
Trzeba napisać nową konstytucję, mamy teraz dobry czas, żeby to zrobić - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezydent Andrzej Duda. Opowiada się za zapisaniem w niej systemu prezydenckiego. Zapewnia też, ...
Polska znalazła się na 39 miejscu tegorocznego globalnego rankingu konkurencyjności Światowego Forum Ekonomicznego - poinformowali w środę na konferencji przedstawiciele NBP.
Trzeci rok niższych składek na ZUS dla zaczynających działalność gospodarczą być może pozwoli okrzepnąć małym firmom - oceniła w środę minister pracy Elżbieta Rafalska. Zwróciła jednak uwagę, że zmniejszone składki mają wpływ ...
J.P. Morgan największa instytucja finansowa na świecie, otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne, co ogłosili na wspólnej konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający, Szef Centrum ...
Firma, która zapłaci kontrahentowi na konto niezarejestrowane przez fiskusa nie będzie mogła zaliczyć takiego wydatku do kosztów uzyskania przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT, który we wtorek ma opublikować Ministerstwo Finansów.
Wprowadzenie pracowniczych programów kapitałowych (PPK), będących elementem III filara w systemie emerytalnym, może nastąpić od 2019 roku - mówił we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że może to ...
W projekcie ustawy o SN nie będzie, bo się z tym nie zgadzam, zapisu o przeniesieniu wszystkich sędziów SN w stan spoczynku - powiedział prezydent Andrzej Duda prezentując zapowiadane własne projekty ustaw ...
Z badania EU-SILC wynika, iż w 2016 r. ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Polsce dotkniętych było ok. 22 proc. mieszkańców Polski. Rok 2016 był kolejnym, w którym odnotowano spadek wartości wskaźnika zagrożenia ubóstwem ...
Wynik wyborów w Niemczech jest obiecujący; może doprowadzić do sporej spójności oczekiwań Warszawy i Berlina wobec UE w takich sprawach, jak zachowanie jedności Unii, polityka wobec Rosji, czy nawet migracje - powiedział ...
Powrót do szkolnictwa zawodowego to jedyne, co może nas uratować, bo brak rąk do pracy może spowodować spowolnienie gospodarcze - mówi PAP Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton.
Podwyższenie poziomu ochrony prywatności obywateli i zapewnienie im nowych mechanizmów ochrony przed naruszeniami - to główne założenia projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych, który trafił do konsultacji społecznych.
Największy Orszak Trzech Króli w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
W poniedziałek, 6 stycznia, czyli święto Objawienia Pańskiego, w Biłgoraju zorganizowana została kolejna edycja Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy przeszli od sanktuarium św. Marii Magdaleny do Biłgorajskiego Centrum Kultury.
w czwartek, godzina 14:08
Biłgoraj
Medal dla PKS w Biłgoraju
dzisiaj, 16:05
Tereszpol-Zaorenda
Zbiórka odzieży wstrzymana
w poniedziałek, godzina 14:24
Chmielek
Zmarł ks. Marek Tworek - proboszcz parafii Chmielek
W poniedziałkowe przedpołudnie, 6 stycznia, w gminie Łukowa doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął ks. Marek Tworek, proboszcz parafii w Chmielku.
dzisiaj, 10:09
Wola Kulońska
Powalone drzewo zablokowało drogę i zerwało linię energetyczną
w czwartek, godzina 15:18
Chmielek
Ostatnie pożegnanie ks. Tworka. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu
31 grudnia 2024
Goraj
Mieszkańcy pożegnali stary rok
31 grudnia na Rynku 600-lecia mieszkańcy Goraja i okolic tradycyjnie pożegnali stary rok i powitali nowy podczas widowiska sylwestrowego zwanego "Diabełkami". Wydarzenie, organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Goraju, po raz kolejny zgromadziło tłumy.