"Nie przechodźmy obojętnie obok drugiego człowieka" - zgodnie ze słowami s. Faustyny postanowili postępować seniorzy zrzeszeni w sekcji emerytów ZNP. Z okazji Roku Miłosierdzia organizują cykl spotkań z niepełnosprawnymi dziećmi. Wszystko po to, by dać radość najmłodszym i pokrzywdzonym przez los.
17 maja br. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku hasło konkursu brzmiało: "Tak narodziła się Polska. 1050. rocznica Chrztu Polski".
32 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość to bilans niedzielnej akcji Komendy Powiatowej Policji, przeprowadzonej na drogach powiatu biłgorajskiego.
Gminne eliminacje konkursu "Radość czytania " odbyły się 13 maja 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju. Była to już XV jubileuszowa edycja konkursu, w której udział wzięło 17 uczestników z 7 szkół podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj.
Dwaj ranni motocykliści trafili z obrażeniami ciała do szpitali w wyniku wypadków drogowych, do których doszło 15 maja br. na terenie powiatu biłgorajskiego.
Metalowa rzeźba w kształcie sita stanęła na wjeździe do Bilgoraja. Jest to tzw. witacz, czyli instalacja informacyjno-reklamowo-promocyjna, ustawiona w ramach planu zagospodarowania miejskich rond.
Spotkania autorskie, warsztaty plastyczne i czytanie bajek dla dzieci wypełniły drugą część obchodów Tygodnia Bibliotek, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie.
Pod takim hasem, w niedzielę, 15 maja, zorganizowany został charytatywny piknik rodzinny. Impreza miała na celu zbiórkę środków na leczenie małego Jasia z Biłgoraja. Ile udało się zebrać?
15 maja br. odbył II Powiatowy Festiwal Zespołów Ludowych. Po zakończeniu części konkursowej, zgromadzeni obejrzeli koncert ludowych zespołów MDK, wystąpiła: "Sitareczka", "Tanew" i "Zwierucha".
15 maja br. odbyło się drugie spotkanie miłośników pojazdów zabytkowych i ciekawych, czyli Biłgorajskie Spotkanie Klasyków PRL. Organizatorem imprezy była Biłgorajska Grupa Miłośników Zabytków "OLDTIMER".
Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W ramach wydarzenia biłgorajski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miasta oraz PTTK o/Biłgoraj zorganizowali rajd rowerowy. Kilkudziesięciu cyklistów wyruszyło w trasę w niedzielne przedpołudnie, 15 maja.
Do końca wakacji gmina Księżpol chce wybudować w pięciu miejscowościach prawie 1,5 kilometra chodników. Przetarg na wykonanie robót jest już ogłoszony, a wszystkie prace samorząd sfinansuje z własnego budżetu.
Po raz drugi Muzeum Ziemi Biłgorajskiej włączyło się w ogólnokrajową imprezę Noc Muzeów. Impreza zyskała popularność w całym kraju, a polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. W Biłgoraju wydarzenie ma miejsce 14 maja 2016 roku.
W niedzielę 15 maja, od wczesnych godzin porannych na terenie całego województwa policjanci rozpoczną zintensyfikowane działania pod nazwą "Prędkość". Jest to kontynuacja cyklicznie przeprowadzanych akcji policji. Prowadzone działania ukierunkowane będą głównie na ujawnianie kierujących poruszających ...
Na takie atrakcje mogą liczyć przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola. W ubiegłym tygodniu maluchy ze wszystkich grup poznały tajniki lepienia w glinie, spotkały się także z Agamą Brodatą.
Po weryfikacji wniosków złożonych przez gminy w naborze przeprowadzonym w 2015 roku i zatwierdzeniu przez Zarząd Województwa Lubelskiego list rankingowych, powstały oszczędności - wolne ilości blachodachówki, gąsiorów i folii. W związku z tym został ogłoszony kolejny, dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie ...
Pod koniec ubiegłego miesiąca, w sądzie pracy, zakończyła się sprawa dotycząca zwolnienia byłego już dyrektora biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ugoda zakłada, że Michał F. nie wróci do pracy w tej instytucji, ale zostanie wypłacone mu odszkodowanie w wysokości ...
W piątkowe popołudnie, 13 maja, zakończyły się zebrania sprawozdawcze biłgorajskich rad osiedlowych. Jako ostatni z władzami miasta spotkali się mieszkańcy osiedla Sitarska - Kępy. Rozmawiano o inwestycjach, ale nie tylko. Poruszono temat bezpańskich psów, czy dostępności do placu zabaw.
Ponad 60 uczestników w czterech kategoriach wiekowych bierze udział w trwającym Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Wydarzenie, zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, odbywa się już po raz. 36.
Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju zorganizowało dziś Dzień Otwarty Szkoły. Były występy młodych sportowców, prezentacje klas, a po szkole swoje młodsze koleżanki i kolegów oprowadzali sami gimnazjaliści. Na zwiedzających czekały pyszne i zdrowe przekąski.
Do czołowego zderzenia Volkswagena i Renault doszło wczoraj popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Aleksandrów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, do wypadku doszło w wyniku zasłabnięcia 73-letniego kierowcy pierwszego pojazdu, który na prostym odcinku drogi ...
Takie m.in. zagadnienia poruszano podczas spotkania młodzieży z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji. Dyskusja o narkotykach odbyła się 12 maja br. w Medycznym Centrum Zawodowym.
Podwójny sukces chóru "Tęcza" z Zespołu Szkół w Księżpolu. Podczas Powiatowego Konkursu Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych dziadków" zespół zdobył Nagrodę Publiczności i Grand Prix w kategorii gimnazjów.
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie władz powiatu biłgorajskiego i miasta Biłgoraja odnośnie planów realizacji ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Dąbrowskiego i Armii Kraków.
we wtorek, godzina 14:13
Frampol
Zderzenie osobówek na DK 74. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:36
Biłgoraj
Interwencja posłanki Gromadzkiej ws. zwolnień grupowych w BRW
6 marca 2025
Biłgoraj
Zmiany w BRW. Austriacy przejmują pełną kontrolę nad firmą z Biłgoraja
Black Red White, jedna z największych polskich firm meblarskich, przejdzie w całości pod kontrolę austriackiej grupy XXXLutz. Dotychczasowy właściciel 50% udziałów w BRW zdecydował się na wykupienie pozostałej połowy. Teraz transakcja jest finalizowana.
w niedzielę, godzina 10:52
Gmina Biłgoraj, Gmina Tarnogród
Sołtysi wyróżnieni przez wojewodę
w poniedziałek, godzina 17:11
Biłgoraj
Szkolna wycieczka ZSBiO na Malediwy
7 marca 2025
Region
Nowa obwodnica odciąży Biłgoraj i drogi wojewódzkie
Wojewoda lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Projekt obejmuje rozbudowę oraz budowę nowego odcinka o długości blisko 6,7 km, który powstanie na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego, w gminach Frampol i Radecznica.
9 marca 2025
Region
Tragedia na DK nr 74. Nie żyje motocyklista
we wtorek, godzina 10:22
Roztocze
Ryś w obiektywie Nadleśnictwa Józefów
4 marca 2025
Biłgoraj
Tak wyglądał Powiatowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
We wtorkowe popołudnie, 4 marca, w Biłgoraju zorganizowano Powiatowy Dzień Kobiet. Mieszkanki powiatu spotkały się w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, by wspólnie świętować. Nie zabrakło muzycznych niespodzianek oraz symbolicznych upominków.
we wtorek, godzina 17:48
Aleksandrów
Zarzuty ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
w sobotę, godzina 15:04
Zagrody
22-latek staranował latarnię [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 17:17
Powiat
Autodrom będzie zarządzany przez spółkę
Na XI sesji VII kadencji Rady Powiatu, która odbyła się w czwartek, 13 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, radni głosowali nad uchwałą w sprawie utworzenia spółki pod firmą Autodrom Biłgoraj Sp. z o.o.
we wtorek, godzina 09:47
Biłgoraj
Charytatywne granie dla Karolka
w sobotę, godzina 09:44
Biłgoraj
W poniedziałek w Biłgoraju rozpocznie się zbiórka tekstyliów
5 marca 2025
Biłgoraj
Wiemy, kto wystąpi na Dniach Biłgoraja
Tegoroczne Dni Biłgoraja odbędą się w dniach 7-8 czerwca na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Na scenie pojawią się gwiazdy polskiego hip-hopu, rocka, reggae oraz pop-rocka. Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny.
w sobotę, godzina 11:04
Biłgoraj
Ekstremalna Droga Krzyżowa przejdzie przez region. Jest apel do mieszkańców
we wtorek, godzina 14:01
Tereszpol
Solary i pompy ciepła przechodzą na własność mieszkańców
6 marca 2025
Gmina Biłgoraj
33-latek zaatakował ratownika medycznego. Jest akt oskarżenia
Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi gminy Biłgoraj, który w sylwestrowe popołudnie 2024 roku w jednej z miejscowości w gminie Biłgoraj zaatakował ratowników medycznych oraz interweniujących policjantów.