Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.14 08:05

Odszkodowanie dla byłego dyrektora OSiR

Pod koniec ubiegłego miesiąca, w sądzie pracy, zakończyła się sprawa dotycząca zwolnienia byłego już dyrektora biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ugoda zakłada, że Michał F. nie wróci do pracy w tej instytucji, ale zostanie wypłacone mu odszkodowanie w wysokości 13 tys. zł.
Odszkodowanie dla byłego dyrektora OSiR
Odszkodowanie dla byłego dyrektora OSiR

Sprawa zaczęła się wiosną ubiegłego roku, gdy po audycie przeprowadzonym w biłgorajskim Ośrodku Sportu i Rekreacji okazało się, że było sporo nieprawidłowości.

Burmistrz Janusz Rosłan zamierzając zwolnić z pracy ówczesnego dyrektora wystąpił z wnioskiem o opinię do Rady Powiatu. Swoje stanowisko uzasadnił na kilku stronach. Zarzuty dotyczyły m.in. ponoszenia wydatków ze środków publicznych w sposób nielegalny, nadmierny, niecelowy i nieoszczędny, dodatkowo bez zachowania zasad uzyskiwania najlepszych efektów z dokonywania nakładów. Ponadto władze miasta zarzucały brak kontroli merytorycznej, jak również fałszowanie dokumentów przy nabywanych usługach, robotach budowlanych i dostawach. Sprawa trafiła do prokuratury.

Rada Powiatu zwlekała jednak z wydaniem opinii. Negatywnie o pomyśle zwolnienia Michała F. wypowiedziała się komisja rewizyjna. Decyzja jednak nie była wiążąca i 6 maja wręczone zostało byłemu dyrektorowi wypowiedzenie umowy o pracę. Ten, nie zgadzając się z decyzją władz miasta, odwołał się do sądu pracy. W międzyczasie toczyło się śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Tomaszowie Lubelskim. Zakończyło się w lutym umorzeniem sprawy, o czym pisaliśmy w artykule pt. Sprawa nieprawidłowości w OSiR umorzona. Jeszcze tego samego miesiąca zażalenie na tę decyzję złożył burmistrz Janusz Rosłan. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Będzie zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie OSiRu. Pod koniec kwietnia Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim przekazał sprawę do Sądu Rejonowego w Biłgoraju. O dalszym ciągu będziemy informować.

Także pod koniec kwietnia zakończyła się natomiast sprawa w sądzie pracy. Doszło do ugody. Najpierw były szef OSiR chciał przywrócenia do pracy. Wycofał pozew, gdyż to nie burmistrz był jego pracodawcą. Złożył kolejny, tym razem roszczenia były skierowane do OSiR. Za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę Michał F. otrzyma 13 tys. zł, nie wróci jednak do pracy w instytucji.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Odszkodowanie dla byłego dyrektora OSiR, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8213
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
74a-613
~ Jan  Michał F- wyjątkowo moralna gnida. Najpierw latał za Palikotem i skręta mu podpalał za co załapał się na stołek dyr KRUS. Intelektualna miernota, która nie miała żadnych kwalifikacji żeby objąć to stanowisko. jak się tam zbłaźnił to Zosia-Samosia platformiana radna wojewódzka załatwiła mu u burmistrza Rosłanka posadę dyr OSiR. ten zaś w podzięce wypiął na nich cztery litery i POszedł do PiS-u. Dostał tam miejsce na liście kandydatów do rady powiatu, chodzą pogłoski, że to miejsce na liście sobie po prostu kupił. Wiadomo PIS-owce na forsę łase są. To się Rosłanek z Zosią-Samosią wkurzyli i facia ze stanowiska wykidnęli- nie przygotowując pod tę decyzję podstawy prawnej. Wiadomo-w Urzędzie Miasta radcą jest emeryt B co o prawie obowiązującym ma POjęcie mgliste i istnieje POdejrzenie, że cierpi na starczy uwiąd. I dlatego Burmistrz sprawę przegrał a forsę płaci z kasy miasta. Taka przegrana sprawa to jest dla niego PO prostu nic, nie ponosi żadnych konsekwencji bo nawet Rada Miasta tańczy jak on jej zagra. W jednym z miast w Polsce urzędnik zapłacił z własnej kieszeni za niezgodne z prawem postępowanie, ale w Biłgoraju to się nie może zdarzyć, gdyż prokuratura nigdy nie postawi burmistrzowi zarzutu niegospodarności i działanie na szkodę interesu publicznego. Po prostu ich komitywa jest zbyt zażyła, żeby to się mogło zdarzyć. Cóż Biłgoraj to jest podobny do mieściny na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. W którym szeryf trzymał z koniokradami i złodziejami.
14 maja 2016
+32
-9
PL
a2e-9b0
~ D  Ten Michał F. to jakiś przestępca, że piszecie Michał F.?
14 maja 2016
+21
-0
PL
888-46f
~ Hejter  W czasie kampanii pisałem na tym portalu niejednokrotnie, że kogo nie wybierzecie, to i tak ten zniknie po wyborach. No i nie widać nikogo, pochowali się jak szczury po kątach w stodole. Zero widocznej działalności. Siedzą cicho, kasa z budżetu płynie. A tacy byli medialni przed samymi wyborami. Posłanko Borowiec, gdzie pani jest? Pośle Olszówka, sezon na grzyby się rozpoczyna, pokaż się pan choć raz!
14 maja 2016
+17
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
5cf-5fa
~ Ave--ja  do ~ abc   Borowcowa to moze powinna kare placic za nie usuniecie baneru wyborczego w Aleksandrowie ,, a juz tyle po wyborach a ona wisi i wisi ... ,maszkara jedna
17 maja 2016
+2
-0
PL
908-c47
~ Taka jest prawda   Furlepa udowodnił, ze ma ambicje i to pozytywne. Chciał robić konkrety, kosztem nawet malutkich wykroczeń. Coś za coś. To wie kazdy, kto chciał robić coś pożytecznego. A zarzuty Burmistrza były pochopne i dlatego Burmistrz powinien zapłacić wszystkie koszty związane z tymi zarzutami, gdyz On btł tego sprawcą, Nic dodać nic ująć, Taka jest prawda.
16 maja 2016
+2
-4
PL
d1c-47a
~ TW Bolek  do ~ brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr   Tępe głowy nie pojmują znaczenia podstawowych słów. Furlepa nie ukradł, tylko wydał kasę "w sposób nielegalny, nadmierny, niecelowy i nieoszczędny, dodatkowo bez zachowania zasad uzyskiwania najlepszych efektów z dokonywania nakładów". Tyle tylko, że to była OPINIA, nie stwierdzenie faktu. Bo co dla jednego będzie wydatkiem niecelowym, dla innego będzie słusznym. Dla Rosłana wydanie pieniędzy na BCK i promocję żydowskiej kultury będzie wydatkiem celowym i najlepszym, na sport - niekoniecznie. Żeby jednak najlepiej ocenić sprawę, trzeba przeanalizować wydatki OSiR za rządów Furlepy z wydatkami prominentnej córeczki, efekty działań jednego i drugiej, wypracowane zyski jednego i drugiej itd.
16 maja 2016
+6
-0
PL
5cf-5fa
~ brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr   za przekręcenie 200000t ugoda z rekompensata 13000tmoralnosc obu panów 0% zaj,,,,bal ? na ch ,,u j drązyc temat :)) miasto przychylne przekrętasom, ugoda stanowi przyznanie się do winy za co jak wspomniane jest wyzej nagroda :) POganski Bilgoraj POganskie Obyczaje kiedys ten pan, obudzi sie i znow nie bedzie teleranka
15 maja 2016
+3
-0
PL
52b-6af
~ smosia   oj ta zosia samosia ma dobry kontrakt zdrowotny łupi kasę za 30 emerytów rocznie i politykuje furlepa to jej idol jak skończył widać,banak kapuś kolejny idol wcześniej komunistyczny pozniej psl-owski ,obecnie platformiany oj wychodzi ,brak frania kierownika politycznego,oj zosia samosia zagrożona ziemia bo pło za dużo kupiło i teraz trudniej sprzedać,czyżby spekulacje stały sie trudniesze,zgłos do muchy ona cudowna zostawiła synów i z drugim w warszawie,tak zgodnie z dekalogiem.
15 maja 2016
+3
-0
PL
30a-b00
~ cdn.  do ~ Jan   Oto prawdziwe przedstawienie kariery Michała F oraz układów i układzików w mieście B! Nic dodać, nic ująć.
15 maja 2016
+7
-0
PL
888-46f
~ Hejter  do ~ abc   Dobrze wiesz, że zasługi Borowiec w tym nie było...
15 maja 2016
+8
-2
PL
496-63b
~ abc  do ~ Hejter   Nie jestem za pis, ale trzeba przyznać, że Borowiec coś już zrobiła. 17 milionów na drogi w powiecie od lasów państwowych. Tylko powiat biłgorajski dostał takie wsparcie.
14 maja 2016
+5
-10
PL
d1b-8ac
~ WTF  do ~ Obserwator   Panie Obserwatorze pora udać się do okulisty po gruuuube szkła :>
14 maja 2016
+6
-2
PL
888-46f
~ Hejter  do ~ a ja czekam   W czasie kampanii pisałem na tym portalu niejednokrotnie, że kogo nie wybierzecie, to i tak ten zniknie po wyborach. No i nie widać nikogo, pochowali się jak szczury po kątach w stodole. Zero widocznej działalności. Siedzą cicho, kasa z budżetu płynie. A tacy byli medialni przed samymi wyborami. Posłanko Borowiec, gdzie pani jest? Pośle Olszówka, sezon na grzyby się rozpoczyna, pokaż się pan choć raz!
14 maja 2016
+17
-0
PL
052-2e7
~ a ja czekam   a ja czekam kiedy ktos poda do sądu posłów tych byłych już i obecnych co kadencje mają kolejną- za nic nie robienie, tylko negatywny obraz o Biłgoraju potrafili zrobić!
Jedynie nasz poseł Piotr O uratuje wizerunek zobaczycie- on już nie patrzy na układy i popiera i ludzi z PO i PSL i to ja rozumiem- dogadac sie dla dobra ludzi poza podziałami!!
14 maja 2016
+3
-9
PL
74a-613
~ Jan   Michał F- wyjątkowo moralna gnida. Najpierw latał za Palikotem i skręta mu podpalał za co załapał się na stołek dyr KRUS. Intelektualna miernota, która nie miała żadnych kwalifikacji żeby objąć to stanowisko. jak się tam zbłaźnił to Zosia-Samosia platformiana radna wojewódzka załatwiła mu u burmistrza Rosłanka posadę dyr OSiR. ten zaś w podzięce wypiął na nich cztery litery i POszedł do PiS-u. Dostał tam miejsce na liście kandydatów do rady powiatu, chodzą pogłoski, że to miejsce na liście sobie po prostu kupił. Wiadomo PIS-owce na forsę łase są. To się Rosłanek z Zosią-Samosią wkurzyli i facia ze stanowiska wykidnęli- nie przygotowując pod tę decyzję podstawy prawnej. Wiadomo-w Urzędzie Miasta radcą jest emeryt B co o prawie obowiązującym ma POjęcie mgliste i istnieje POdejrzenie, że cierpi na starczy uwiąd. I dlatego Burmistrz sprawę przegrał a forsę płaci z kasy miasta. Taka przegrana sprawa to jest dla niego PO prostu nic, nie ponosi żadnych konsekwencji bo nawet Rada Miasta tańczy jak on jej zagra. W jednym z miast w Polsce urzędnik zapłacił z własnej kieszeni za niezgodne z prawem postępowanie, ale w Biłgoraju to się nie może zdarzyć, gdyż prokuratura nigdy nie postawi burmistrzowi zarzutu niegospodarności i działanie na szkodę interesu publicznego. Po prostu ich komitywa jest zbyt zażyła, żeby to się mogło zdarzyć. Cóż Biłgoraj to jest podobny do mieściny na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. W którym szeryf trzymał z koniokradami i złodziejami.
14 maja 2016
+32
-9
PL
73a-37e
~ w...  do ~ Obserwator   Wszyscy wiemy jak pracują sądy. Skąd wiadomo, że tym razem było , albo nie było inaczej
14 maja 2016
+6
-0
PL
8bf-210
~ Obserwator   Brawo gratulacje. Jestem obiektywnym obserwatorem sytuacji i wysuwam pewne wnioski.
Za poniesione straty wizerunkowe, oskarżenia, tułanie się po sądach ugoda 13 tysięcy to jest chyba żart. Urzędnik lub osoba która doprowadziła do takiej sytuacji czyli zniszczenia tak naprawdę kariery młodego człowieka powinien odpowiadać za swoje błędy. 130.000 zł to jest absolutne minimum które powinno być zasądzone. Panie Michale jest Pan czysty i nie powinien Pan rezygnować z pracy. Prawidłowo wykonywał Pan swoje obowiązki i już nikt Panu tego nie zarzuci. Jak czytałem o tej sytuacji na początku też myślałem, że jest Pan przekrętem. Mam teraz nauczkę, że nie trzeba wierzyć plotkom tylko czekać na prawdziwe fakty. Sąd oczyścił Pana z zarzutów, ciekawe jak się teraz czują wszyscy ci ludzie którzy przed orzeczeniem sądu wydali już wyrok i w dodatku wymyślali niestworzone historie na Pana. Sprawa nadaje się na ciekawy reportaż do TV.
14 maja 2016
+7
-18
PL
f81-fa4
~ ja   Nic mi nie mowi imie i nazwisko tego pana. niewiem czy slusznie czy nie slusznie dostal odszkodowanie. Cieszy mnie jednak ze pracodaca wtym przypadku osir dostał po czterech literach. Ludzie dbajcie o swoje prawa. Sad pracy jest dla kazdego obywatela ZA DARMO. Nie bojmy sie korzystac z naszych praw.
14 maja 2016
+9
-0
PL
28f-cb9
~ Radek   To jak przekazali sprawę do sądu w Biłgoraju to może już Furlepa szykować się na Michała F.
14 maja 2016
+3
-1
PL
a2e-9b0
~ D   Ten Michał F. to jakiś przestępca, że piszecie Michał F.?
14 maja 2016
+21
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
17 października 2020 Biłgoraj
Tak będzie wyglądał skwer
Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
dzisiaj, 08:52 Biłgoraj
Jutro protest kobiet w Biłgoraju
dzisiaj, 11:12 Lubelszczyzna
310 aktywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie
18 października 2020 Różaniec
Wojewódzki Dzień Pola w Różańcu
W niedzielę, 18 października w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu zorganizowano IV Wojewódzki Dzień Pola pod hasłem "Lubelszczyzna spichlerzem Polski". Wydarzeniu towarzyszyła konferencja pt. "Konwencja BIO gwarantem zdrowej żywności oraz opłacalności produkcji roślinnej".
dzisiaj, 08:26 Biłgoraj
Starosta podziękował policjantowi, który uratował 3-latkę
w poniedziałek, godzina 15:52 Biłgoraj
Możliwe utrudnienia w ruchu w związku z protestami
15 października 2020 Kraj
Powrót obostrzeń. Nauczanie hybrydowe w szkołach średnich
W zależności od rozwoju sytuacji rząd na bieżąco będzie reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. - Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków - podkreślał podczas czwartkowej konferencji premier Morawiecki. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja z apelem do mieszkańców
dzisiaj, 10:20 Gmina Biłgoraj
Zamówił konsolę, otrzymał... dachówkę
13 października 2020 Powiat
Nauczyciele nagrodzeni
Jak co roku przyznano wyróżnienia państwowe, resortowe i kuratoryjne dla nauczycieli. Wśród nagrodzonych znaleźli się również pracownicy placówek oświatowych z powiatu biłgorajskiego.
w poniedziałek, godzina 11:17 Lubelszczyzna
70 nowych przypadków zakażenia w powiecie, zmarły dwie osoby z tego terenu
20 października 2020 Biłgoraj
Daniel zginął w poniedziałkowym wypadku. Ruszyła zbiórka pieniędzy
16 października 2020 Biłgoraj
Respirator przekazany
W piątek, 16 października do biłgorajskiego szpitala trafił respirator zakupiony ze środków zgromadzonych podczas zbiórki, zorganizowanej z inicjatywy Grupy "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" i Centrum Rozwoju Wolontariatu przy Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
w niedzielę, godzina 11:13 Powiat
W izolacji domowej zmarła kobieta chora na COVID-19
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
Konsultacje społeczne PKP PLK S.A. dotyczące m.in. planowanej linii kolejowej Szastarka - Biłgoraj
19 października 2020 Biłgoraj
26-latek zginął w wypadku na drodze Biłgoraj - Smólsko [AKTUALIZACJA]
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek, 19 października, tuż za Biłgorajem, na drodze w kierunku Smólska. Niestety jest to wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Są utrudnienia w ruchu.
dzisiaj, 08:08 Obsza
Remont drogi wojewódzkiej rozpoczęty
w sobotę, godzina 12:40 Biłgoraj
Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują
w piątek, godzina 09:33 Biłgoraj
Rewitalizacja centrum Biłgoraja - prace zakończone
W połowie bieżącego tygodnia dokonano odbioru technicznego zadania polegającego na rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju. Inwestycja pochłonęła 20 mln zł. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego terenu już za kilka dni.
w środę, godzina 12:16 Kraj
Cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja
w niedzielę, godzina 09:06 Biłgoraj
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych
w piątek, godzina 11:40 Kraj
Cała Polska w czerwonej strefie - daleko idące ograniczenia w każdej sferze
Już od jutra, czyli soboty 24 października, wejdą w życie nowe obostrzenia, związane z walką z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zasady, które będą obowiązywać na terenie całego kraju przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Lokale gastronomiczne mają zostać zamknięte, młodzież nie będzie mogła wychodzić bez osoby dorosłej. Zakaz obejmie też wszelkie zebrania i spotkania powyżej 5 osób.
w poniedziałek, godzina 10:14 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Nie policzyli wiernych
w niedzielę, godzina 07:37 Biłgoraj
Licealista uczestniczył w Maths Beyond Limits
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl