Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Na ul. Nowakowskiego wjedzie ciężki sprzęt
2012.06.18 15:25 | aktualizacja: 2012.06.18 16:16

Mieszkańcy wywalczyli remont

Kilka tygodni temu na ul. St. Nowakowskiego w Biłgoraju trwały drobne prace remontowe, mające na celu ułatwienie przejazdu tą drogą. Niestety nie wystarczyły one na długo, nawierzchnia znowu jest w opłakanym stanie. - Świat idzie do przodu ale w Polsce ściana wschodnia cofa się do epoki kamienia łupanego - oburza się jeden z właścicieli posesji przy tej ulicy.
Mieszkańcy wywalczyli remont
Mieszkańcy wywalczyli remont

O obecnej sytuacji nawierzchni ulicy Nowakowskiego poinformowali nas jej mieszkańcy, skarżą się na stan drogi. Uważają, że jest on na tyle zły, że niemożliwym jest przejazd np. wózkiem dziecięcym, a po opadach deszczu trudno nawet przejść suchą stopą.

Interweniowaliśmy u dyrektora Miejskiej Służby Drogowej, instytucji odpowiedzialnej za utrzymanie przejezdności na ulicach należących do Miasta Biłgoraj.

- Ja również otrzymałem telefon od jednej z mieszkanek tej ulicy, z informacją o fatalnym stanie odcinka drogi od ul. Granicznej. Poinformowałem, że priorytetem dla MSD jest obecnie trwający remont ul. Ogrodowej, ponieważ zbliża się oddanie do użytku nowego budynku Biłgorajskiego Centrum Kultury - powiedział w rozmowie z bilgorajska.pl Ryszard Korniak, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju. Zaznaczył jednak, że w trosce o komfort mieszkańców Nowakowskiego na jeden dzień przerwane zostaną roboty na ul. Ogrodowej, by wykorzystać potrzebny sprzęt do szybkiej poprawy nawierzchni drugiej z ulic.

- Ustaliłem już technologię i sposób naprawy ul. Nowakowskiego. Prace będą polegały na tym, że będziemy usypywać drobnym klińcem dołki, które wybite zostały przez samochody, zamówiłem już także na środę walec drogowy, mający ubić wysypane kruszywo. Nie będzie już sytuacji, w której niemożliwe będzie przejechanie wózkiem dziecięcym - zapewnia Korniak. Efekty napraw nie będą oczywiście trwałe, wystarczą najwyżej na kilka tygodni, ale zależeć to będzie od panujących warunków atmosferycznych.

W najbliższym czasie w podobnej technologii zostanie wyremontowana także ul. Spokojna. - Jeśli pozwoli nam na to czas to zechcemy wysypać kruszywo również na tej ulicy, tak by w środę wykorzystując walec drogowy ubić nawierzchnię. Jeszcze nie używałem tej metody, ale trzeba spróbować ponieważ jak się okazuje samo wysypanie tłucznia nie daje oczekiwanych efektów - dodaje dyrektor Korniak.

Koszty wszystkich prac pokryje Miejska Służba Drogowa, a przeznaczono na ten cel ok. 4 tys. zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 13368
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
ef1-efe
~ misiek z nowakowskiego   Ta droga jest po remoncie to ja jestem święty macie ludzi za debilów tu jak się jedzie samochodem to łeb podskakuje chyba że się jeżdzi jakąś limuzynką albo wypasioną terenówka. W sadzcie sobie ten remont i to kruszywo daleko w du.ę radni bez radni i pan panie Korniak wysyp sobie to na swojej ulicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! RATUNKU!!!
18 czerwca 2012
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 08:14 Aleksandrów
Pożar kotłowni
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
dzisiaj, 10:16 Biłgoraj
Skusiły go inwestycje w sieci
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 07:52 Powiat
Będzie jaśniej i oszczędniej
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
1 grudnia 2023 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Najlepsi graficy odebrali nagrody
w czwartek, godzina 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w czwartek, godzina 14:27 Biłgoraj
Umowa na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy ZSZiO w Biłgoraju podpisana
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl