Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2024.03.18 17:21 | aktualizacja: 2024.03.18 20:51

Konferencja ws. afery banerowej

W poniedziałek 18 marca w Urzędzie Miasta w Biłgoraju zwołano konferencję prasową w sprawie banerów, które w ubiegłym tygodniu pojawiły się na ul. 3. Maja.
Konferencja ws. afery banerowej
Konferencja ws. afery banerowej

Przypomnijmy:

W ubiegłym tygodniu na ulicy 3. Maja w Biłgoraju dwukrotnie pojawił się baner, na którym umieszczono zarzuty dotyczące łapówkarstwa i korupcji zarówno wobec obecnego burmistrza, jak i jego współpracowników. Pod treścią umieszczono zachętę do zgłaszania nieprawidłowości, jakie mieszkańcy dostrzegają w działaniach władz i przesłania spostrzeżeń na adres e-mailowy.

W związku z tym oraz w odpowiedzi na artykuł zamieszczony na jednym z portali, w poniedziałek 18 marca w Urzędzie Miasta zorganizowano konferencję.

- W związku z artykułem z dnia 18 marca zamieszczonym w internetowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej, w którym anonimowy rozmówca informuje dziennikarza jakoby posiadał dowody na wszystkie zarzuty zamieszczone na bilbordach w okolicach Biłgorajskiej Galerii przy ul. 3. Maja wzywam go do jak najszybszego przekazania posiadanych przez niego dowodów organom ścigania. Natomiast Państwu oświadczam, że żaden z zarzutów nie jest prawdziwy - mówił burmistrz Rosłan i dodał, że gdyby było inaczej odbywałby karę pozbawienia wolności, albo miałby zakaz pełnienia funkcji publicznych.

- W każdej chwili jestem gotów poddać się kontroli wszelkich możliwych organów nadzorujących pracę samorządów, jak również jestem do dyspozycji organów ścigania. Z pełnym przekonaniem twierdzę, że celem piszącego i umieszczającego w przestrzeni publicznej nieprawdziwe, naruszające moje dobre imię, a wręcz zniesławiające mnie zarzuty, nie jest postawienie mnie w stan oskarżenia, lecz zdyskredytowanie w opinii publicznej w czasie kampanii wyborczej, w której, jak Państwo wiedzą, kandyduję na urząd burmistrza oraz radnego Rady Miasta - mówił burmistrz i wyraził ubolewanie, że autor zarzutów zniesławił również pracowników Urzędu Miasta, którzy od wielu lat rzetelnie i uczciwie pracują na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Na koniec podziękował Wojciechowi Gleniowi i staroście biłgorajskiemu Andrzejowi Szarlipowi, że natychmiast po ukazaniu się szkalującego bilbordu, potępili tego typu oszczerczą kampanię wyborczą oraz wyrazili słowa ubolewania i współczucia.

Podobnie skarbnik Roman Żuk wezwał autora baneru do zgłoszenia posiadanych rzekomo dowodów organom ścigania. Odniósł się również do wątku, który pojawił się w przestrzeni publicznej dotyczącego, pobierania przez niego pieniędzy od radcy prawnego Łukasza Burego.

- Chciałbym przypomnieć, że od 2016 roku w oświadczeniach majątkowych, które są publicznie dostępne, informuje wszystkich o tym fakcie, że jestem zatrudniony w kancelarii radcy prawnego Łukasza Burego jak również deklaruję wysokość dochodu z tego tytułu - mówił skarbnik i dodał, że oświadczenia są kontrolowane zarówno przez naczelnika Urzędu Skarbowego w Biłgoraju, jak również podlegają kontroli przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ponadto skarbnik odniósł się do nagrania, które pojawiło się w internecie. Słowa zawarte w nagraniu miały paść na sali sądowej, kiedy Roman Żuk reprezentował jako pełnomocnik miasto Biłgoraj. Miała je zarejestrować jedna z osób obecnych na procesie.

O krokach prawnych dotyczących tej sytuacji mówił mecenas Marek Błaszczak.

- Złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia dwóch przestępstw z art. 192 i 212 KK, tj. przestępstwa uporczywego nękania i zniesławienia - poinformował mecenas Błaszczak.

W odniesieniu do oskarżeń zawartych we wspomnianym przez burmistrza artykule, w którym anonimowa osoba insynuowała, że policja bezpodstawnie usunęła baner, mecenas stwierdził, że działania funkcjonariuszy były zgodne z postanowieniami art. 488 Kodeksu postępowania karnego.

- Skierowaliśmy pisma wzywające właściciela nieruchomości, na której dwukrotnie został zamieszczony baner, do zamieszczenia przeprosin, wobec osób które zostały bezprawnie pomówione o wymienione czyny - poinformował Marek Błaszczak.

Ponadto dodał, że nie ma możliwości wytoczenia procesu w trybie wyborczym, ponieważ ten materiał nie został zamieszczony przez komitet wyborczy.

- Czekamy na stosowaną informację, czy za tymi informacjami stoi komitet wyborczy, aby rozstrzygnąć sprawę w trybie wyborczym. Na chwilę obecną jeżeli taki komitet się nie ujawni, będziemy kierować powództwo o naruszenie dóbr osobistych, ponieważ dobra osobiste moich klientów zostały naruszone, są to m.in. cześć i dobre imię, na które moi klienci długo pracowali - wyjaśnił mecenas Błaszczak.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Konferencja ws. afery banerowej, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 12326

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl