Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.01.28 15:57 | aktualizacja: 2022.01.28 15:59

Burmistrz przeprasza i wyjaśnia

W środę poinformowaliśmy o pozytywnym wyniku testu na COVID-19, jaki otrzymał burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Z tego powodu po raz kolejny zaapelował o poddanie się szczepieniom. Przedstawił też swoje stanowisko dotyczące osób, które nie są przekonane do tej formy profilaktyki. Użył jednak słów, które wywołały lawinę nieprzychylnych komentarzy. - Uprzejmie wyjaśniam i przepraszam - napisał włodarz w piątkowe popołudnie 28 stycznia.
Burmistrz przeprasza i wyjaśnia
Burmistrz przeprasza i wyjaśnia

Z pewnością są Państwo już zmęczeni czytaniem moich próśb i apeli, a mnie coraz trudniej znaleźć nowe argumenty, które być może przekonałyby osoby dotychczas niezaszczepione do przyjęcia szczepionki. Ale w związku z komentarzami, które pojawiły się pod moim ostatnim apelem, jak również w związku z wypowiedzią mojego Przyjaciela - radnego Jana Skroka, czuję się zobowiązany do wyjaśnienia jednej kwestii budzącej kontrowersje.

Chodzi oczywiście o to nieszczęsne sformułowanie, którego jako osoba publiczna, nie powinienem w moim apelu użyć. Wyłącznie za użycie takiego sformułowania chcę mieszkańców Biłgoraja przeprosić. Natomiast wystarczy uważnie przeczytać mój list, aby stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że słowa te nie były skierowane ani do sąsiadów, ani znajomych Pana Jana Skroka. Nie były też skierowane do jakiegokolwiek mieszkańca Biłgoraja, bo nikt z mieszkańców nie namawiał mnie do nieszczepienia się.

Te nieszczęśliwie dobrane słowa skierowane były do tych, którzy wykorzystują media społecznościowe do szerzenia pseudonaukowych poglądów na temat szczepień oraz tych, którzy od kilku miesięcy blokują uchwalenie ustaw mogących uratować życie tysięcy ludzi, które zapobiegałyby zamykaniu zakładów pracy, szkół, przedszkoli, instytucji itd. Przypomnę, że liczba ofiar Covid-19 w Polsce to ponad 104 tys., to cztery miasta wielkości Biłgoraja. Drugie tyle to zgony ponadnormatywne, a więc dotyczące osób, które nie otrzymały pomocy medycznej, ze względu na zablokowanie systemu ochrony zdrowia. Wiele z tych osób mogłoby żyć, gdyby rząd posłuchał wybitnych polskich profesorów, a nasi parlamentarzyści w stosownym czasie podjęli właściwe decyzje.

Pan Jan Skrok ma rację, że w takiej sytuacji rzeczywiście puszczają nerwy i załamany swoją bezsilnością człowiek używa słów, których normalnie by nie użył. W związku z tym jeszcze raz za nie przepraszam i oczywiście namawiam osoby niezaszczepione do jak najszybszego zaszczepienia się!

Jednocześnie pragnę z całego serca podziękować Państwu za wszelkie wyrazy wsparcia, życzenia powrotu do zdrowia, deklaracje zrobienia zakupów i udzielania wszelkiej pomocy.

Z wyrazami szacunku

Janusz Rosłan

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Burmistrz przeprasza i wyjaśnia, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13183
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fala  Piję sobie mocnego Bucha i słucham "Znam ludzi z kamienia Co będą wiecznie trwać Znam ludzi z papieru Co rzucają się na wiatr" Nie no żartowałem :) słucham ambitnego utworu "WWO feat. Dekadencja - Uważaj jak tańczysz" (pojawiają się nawet klawisze ale chodzi o słowa). Ja tam Panie Burmistrzu wybaczę Panu może nie zapomnę ale najważniejsze że wybaczę. I cały sęk polega na tym że nawet nie chodzi o szczepienie bądź nie, segregacje na gorszych lepszych czy "przejęzyczenie się". Tu chodzi o WŁADZĘ! Powiedział Pan prawdę bo przyzwyczaił się Pan do władzy. Dzwonię tu - słyszę "już się robi", PROSZĘ GRZECZNIE i robią to, wydaję polecenie ledwo się obejrzę jest efekt. Piszę pismo - długo nie muszę czekać na odpowiedź. Zarządzam Miastem wdrażam pomysły które uważam za bardziej trafne nie muszą się wszyscy zgadzać grunt że idzie po mojej myśli. Ale przychodzi covid... szczepienia mówię "Durnie szczepcie się!" i okazuje się że na nic zdała się moja WŁADZA że nic ale to absolutnie nic nie mogę zrobić choć bym bardzo chciał. i to właśnie BOLI!. I tak właśnie czują się ludzie wielokrotnie pomijani bądź nie wnoszący tego co JA bym chciał wnieść. Trzeba spokoju i rozwagi by się nie okazało wkrótce że trzeba przeprosić ludzi którzy nie chcą się szczepić BO MOGĄ mieć jednak rację?? Pozdrawiam
28 stycznia 2022
+42
-9
Ostatnio dodane komentarze
Mariush   Pan burmistrz nie ma za co przepraszać, prawda sama się obroni.
30 stycznia 2022
+8
-8
Drakkar   Ja mam takie jedno pytanie do radnych od takiego jednego co ukradł księzyc kiedyś.
Nie jest wam tak po prostu wstyd że należycie do parti jego podnóżków?
Nie jest wam tak po prostu wstyd za to co wyrabia naszemu krajowi kociarz i jego klika?
29 stycznia 2022
+16
-9
jackarr   Pięknie mu wyjaśniłęś. Nic dodać, nic ująć
29 stycznia 2022
+7
-5
blondyn  do jackarr   Mów za siebie,nie za większość...
28 stycznia 2022
+8
-4
fala   Piję sobie mocnego Bucha i słucham "Znam ludzi z kamienia Co będą wiecznie trwać Znam ludzi z papieru Co rzucają się na wiatr" Nie no żartowałem :) słucham ambitnego utworu "WWO feat. Dekadencja - Uważaj jak tańczysz" (pojawiają się nawet klawisze ale chodzi o słowa). Ja tam Panie Burmistrzu wybaczę Panu może nie zapomnę ale najważniejsze że wybaczę. I cały sęk polega na tym że nawet nie chodzi o szczepienie bądź nie, segregacje na gorszych lepszych czy "przejęzyczenie się". Tu chodzi o WŁADZĘ! Powiedział Pan prawdę bo przyzwyczaił się Pan do władzy. Dzwonię tu - słyszę "już się robi", PROSZĘ GRZECZNIE i robią to, wydaję polecenie ledwo się obejrzę jest efekt. Piszę pismo - długo nie muszę czekać na odpowiedź. Zarządzam Miastem wdrażam pomysły które uważam za bardziej trafne nie muszą się wszyscy zgadzać grunt że idzie po mojej myśli. Ale przychodzi covid... szczepienia mówię "Durnie szczepcie się!" i okazuje się że na nic zdała się moja WŁADZA że nic ale to absolutnie nic nie mogę zrobić choć bym bardzo chciał. i to właśnie BOLI!. I tak właśnie czują się ludzie wielokrotnie pomijani bądź nie wnoszący tego co JA bym chciał wnieść. Trzeba spokoju i rozwagi by się nie okazało wkrótce że trzeba przeprosić ludzi którzy nie chcą się szczepić BO MOGĄ mieć jednak rację?? Pozdrawiam
28 stycznia 2022
+42
-9
Grzegorz z Chetyna  do jackarr   Chyba twojego... :(
28 stycznia 2022
+7
-6
JKlemens   Panie Burmistrzu, nie ma Pan za co przepraszać. Jak się mówi o ludziach prawdę to niby ma się ich zaraz przepraszać i bić się w pierś. Nic podobnego. Większość Polaków i rozumnych obywateli uważa np obecną władzę centralną za bandę szpicli podsłuchujących obywateli, ekonomicznych idiotów, ignorantów i nepotów oraz niepoprawnych złodziei co to wrzeszczą z sejmowych trybun ,,nam się te pieniądze należały". I co ma za to ich przepraszać? Nigdy !!!.Bo to jest prawda i obiektywna ocena.
28 stycznia 2022
+26
-26
jackarr   Na cześć naszego burmistrza Hip, Hip Huraa
28 stycznia 2022
+19
-17
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
12 maja 2022 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
w poniedziałek, godzina 10:20 Biłgoraj
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl