Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.01.28 15:57 | aktualizacja: 2022.01.28 15:59

Burmistrz przeprasza i wyjaśnia

W środę poinformowaliśmy o pozytywnym wyniku testu na COVID-19, jaki otrzymał burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Z tego powodu po raz kolejny zaapelował o poddanie się szczepieniom. Przedstawił też swoje stanowisko dotyczące osób, które nie są przekonane do tej formy profilaktyki. Użył jednak słów, które wywołały lawinę nieprzychylnych komentarzy. - Uprzejmie wyjaśniam i przepraszam - napisał włodarz w piątkowe popołudnie 28 stycznia.
Burmistrz przeprasza i wyjaśnia
Burmistrz przeprasza i wyjaśnia

Z pewnością są Państwo już zmęczeni czytaniem moich próśb i apeli, a mnie coraz trudniej znaleźć nowe argumenty, które być może przekonałyby osoby dotychczas niezaszczepione do przyjęcia szczepionki. Ale w związku z komentarzami, które pojawiły się pod moim ostatnim apelem, jak również w związku z wypowiedzią mojego Przyjaciela - radnego Jana Skroka, czuję się zobowiązany do wyjaśnienia jednej kwestii budzącej kontrowersje.

Chodzi oczywiście o to nieszczęsne sformułowanie, którego jako osoba publiczna, nie powinienem w moim apelu użyć. Wyłącznie za użycie takiego sformułowania chcę mieszkańców Biłgoraja przeprosić. Natomiast wystarczy uważnie przeczytać mój list, aby stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że słowa te nie były skierowane ani do sąsiadów, ani znajomych Pana Jana Skroka. Nie były też skierowane do jakiegokolwiek mieszkańca Biłgoraja, bo nikt z mieszkańców nie namawiał mnie do nieszczepienia się.

Te nieszczęśliwie dobrane słowa skierowane były do tych, którzy wykorzystują media społecznościowe do szerzenia pseudonaukowych poglądów na temat szczepień oraz tych, którzy od kilku miesięcy blokują uchwalenie ustaw mogących uratować życie tysięcy ludzi, które zapobiegałyby zamykaniu zakładów pracy, szkół, przedszkoli, instytucji itd. Przypomnę, że liczba ofiar Covid-19 w Polsce to ponad 104 tys., to cztery miasta wielkości Biłgoraja. Drugie tyle to zgony ponadnormatywne, a więc dotyczące osób, które nie otrzymały pomocy medycznej, ze względu na zablokowanie systemu ochrony zdrowia. Wiele z tych osób mogłoby żyć, gdyby rząd posłuchał wybitnych polskich profesorów, a nasi parlamentarzyści w stosownym czasie podjęli właściwe decyzje.

Pan Jan Skrok ma rację, że w takiej sytuacji rzeczywiście puszczają nerwy i załamany swoją bezsilnością człowiek używa słów, których normalnie by nie użył. W związku z tym jeszcze raz za nie przepraszam i oczywiście namawiam osoby niezaszczepione do jak najszybszego zaszczepienia się!

Jednocześnie pragnę z całego serca podziękować Państwu za wszelkie wyrazy wsparcia, życzenia powrotu do zdrowia, deklaracje zrobienia zakupów i udzielania wszelkiej pomocy.

Z wyrazami szacunku

Janusz Rosłan

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 14898
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fala  Piję sobie mocnego Bucha i słucham "Znam ludzi z kamienia Co będą wiecznie trwać Znam ludzi z papieru Co rzucają się na wiatr" Nie no żartowałem :) słucham ambitnego utworu "WWO feat. Dekadencja - Uważaj jak tańczysz" (pojawiają się nawet klawisze ale chodzi o słowa). Ja tam Panie Burmistrzu wybaczę Panu może nie zapomnę ale najważniejsze że wybaczę. I cały sęk polega na tym że nawet nie chodzi o szczepienie bądź nie, segregacje na gorszych lepszych czy "przejęzyczenie się". Tu chodzi o WŁADZĘ! Powiedział Pan prawdę bo przyzwyczaił się Pan do władzy. Dzwonię tu - słyszę "już się robi", PROSZĘ GRZECZNIE i robią to, wydaję polecenie ledwo się obejrzę jest efekt. Piszę pismo - długo nie muszę czekać na odpowiedź. Zarządzam Miastem wdrażam pomysły które uważam za bardziej trafne nie muszą się wszyscy zgadzać grunt że idzie po mojej myśli. Ale przychodzi covid... szczepienia mówię "Durnie szczepcie się!" i okazuje się że na nic zdała się moja WŁADZA że nic ale to absolutnie nic nie mogę zrobić choć bym bardzo chciał. i to właśnie BOLI!. I tak właśnie czują się ludzie wielokrotnie pomijani bądź nie wnoszący tego co JA bym chciał wnieść. Trzeba spokoju i rozwagi by się nie okazało wkrótce że trzeba przeprosić ludzi którzy nie chcą się szczepić BO MOGĄ mieć jednak rację?? Pozdrawiam
28 stycznia 2022
+42
-10
Ostatnio dodane komentarze
Mariush   Pan burmistrz nie ma za co przepraszać, prawda sama się obroni.
30 stycznia 2022
+9
-8
Drakkar   Ja mam takie jedno pytanie do radnych od takiego jednego co ukradł księzyc kiedyś.
Nie jest wam tak po prostu wstyd że należycie do parti jego podnóżków?
Nie jest wam tak po prostu wstyd za to co wyrabia naszemu krajowi kociarz i jego klika?
29 stycznia 2022
+18
-10
jackarr   Pięknie mu wyjaśniłęś. Nic dodać, nic ująć
29 stycznia 2022
+7
-6
blondyn  do jackarr   Mów za siebie,nie za większość...
28 stycznia 2022
+9
-4
fala   Piję sobie mocnego Bucha i słucham "Znam ludzi z kamienia Co będą wiecznie trwać Znam ludzi z papieru Co rzucają się na wiatr" Nie no żartowałem :) słucham ambitnego utworu "WWO feat. Dekadencja - Uważaj jak tańczysz" (pojawiają się nawet klawisze ale chodzi o słowa). Ja tam Panie Burmistrzu wybaczę Panu może nie zapomnę ale najważniejsze że wybaczę. I cały sęk polega na tym że nawet nie chodzi o szczepienie bądź nie, segregacje na gorszych lepszych czy "przejęzyczenie się". Tu chodzi o WŁADZĘ! Powiedział Pan prawdę bo przyzwyczaił się Pan do władzy. Dzwonię tu - słyszę "już się robi", PROSZĘ GRZECZNIE i robią to, wydaję polecenie ledwo się obejrzę jest efekt. Piszę pismo - długo nie muszę czekać na odpowiedź. Zarządzam Miastem wdrażam pomysły które uważam za bardziej trafne nie muszą się wszyscy zgadzać grunt że idzie po mojej myśli. Ale przychodzi covid... szczepienia mówię "Durnie szczepcie się!" i okazuje się że na nic zdała się moja WŁADZA że nic ale to absolutnie nic nie mogę zrobić choć bym bardzo chciał. i to właśnie BOLI!. I tak właśnie czują się ludzie wielokrotnie pomijani bądź nie wnoszący tego co JA bym chciał wnieść. Trzeba spokoju i rozwagi by się nie okazało wkrótce że trzeba przeprosić ludzi którzy nie chcą się szczepić BO MOGĄ mieć jednak rację?? Pozdrawiam
28 stycznia 2022
+42
-10
Grzegorz z Chetyna  do jackarr   Chyba twojego... :(
28 stycznia 2022
+7
-6
JKlemens   Panie Burmistrzu, nie ma Pan za co przepraszać. Jak się mówi o ludziach prawdę to niby ma się ich zaraz przepraszać i bić się w pierś. Nic podobnego. Większość Polaków i rozumnych obywateli uważa np obecną władzę centralną za bandę szpicli podsłuchujących obywateli, ekonomicznych idiotów, ignorantów i nepotów oraz niepoprawnych złodziei co to wrzeszczą z sejmowych trybun ,,nam się te pieniądze należały". I co ma za to ich przepraszać? Nigdy !!!.Bo to jest prawda i obiektywna ocena.
28 stycznia 2022
+26
-27
jackarr   Na cześć naszego burmistrza Hip, Hip Huraa
28 stycznia 2022
+19
-17
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
dzisiaj, 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Tancerze z Biłgoraja w stolicy polskiej piosenki
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
dzisiaj, 07:58 Kraj
300 zł dla uczniów
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl