Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.11.08 15:54 | aktualizacja: 2021.11.08 15:58

Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty

"Panie Marto, Agnieszko, Elżbieto, Panowie Krzysztofie, Jacku, Bogdanie, Pawle, i wszyscy inni znajomi i nieznajomi, nieprzekonani do tej pory do szczepionek, naprawdę chcemy dla Was dobrze!" - burmistrz Janusz Rosłan odpowiada na komentarze i e-maile, które pojawiły się po apelu zachęcającym do szczepienia się przeciw COVID-19.
Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty
Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty

Szanowni Państwo,

po moim ostatnim apelu zachęcającym do szczepienia się przeciw COVID-19 pojawiło się w internecie wiele komentarzy i e-maili z pytaniami i zarzutami. Odnosząc się do nich wyjaśniam, że zwróciłem się do mieszkańców z apelem w sprawie szczepień, ponieważ kocham życie, a jako osoba publiczna czułem się zobowiązany, aby zająć stanowisko w sprawie. Mimo, że zdaję sobie sprawę z tego, iż każdy z nas wcześniej czy później odejdzie, chciałbym aby ten moment nastąpił jak najpóźniej, wtedy kiedy nikt, nawet najlepszy lekarz nie będzie mógł już nic zrobić. Kocham ludzi, tych najbliższych, dalszych, nieznajomych i cieszę się z każdego z nimi spotkania. Kocham pracę i lubię cieszyć się jej efektami. Kocham piękno przyrody i napawam się nim każdego dnia. Kocham muzykę i chciałbym jeszcze wiele razy mieć możliwość posłuchania ulubionych dzieł muzyki poważnej, rockowej czy jazzowej. Chcę żyć również z powodów religijnych i wielu, wielu innych.

Ale widzę każdego dnia wiele tragedii, np. kiedy młoda kobieta, która podobnie jak ja chciała żyć, umiera przy porodzie, ponieważ się nie zaszczepiła. Zostawiła zrozpaczonego męża i nowo narodzone dziecko. Przeżywam, że inna młoda kobieta zostawia bez opieki dorastającego syna, a mogłaby jeszcze długo żyć, ale niestety ktoś "życzliwy" jej doradził, żeby się nie szczepić. Boli mnie, że tysiące ludzi chorych na choroby onkologiczne, kardiologiczne i inne, niestety przedwcześnie umiera, ponieważ nie ma dla nich miejsca w szpitalach. Ich łóżka szpitalne łóżka służą obecnie chorym na COVID. Mogłyby być inaczej, gdyby ci którzy tam leżą, w odpowiednim czasie się zaszczepili.

I ja i moi bliscy jesteśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19. Szczepiliśmy się różnymi preparatami i nic złego nam się nie stało. U niektórych wystąpił stan podgorączkowy, innych bolała przez kilka dni ręka po ukłuciu igłą. Ale wszyscy żyjemy! Prawdą jest, że niektórzy, mimo zaszczepienia się, zachorowali na COVID, ale przechorowali go w domu, mając co najwyżej stan podgorączkowy. Nie znam nikogo, kto umarłby po szczepieniu.

Nie jestem lekarzem i decyzje w zakresie zdrowia podejmuję po konsultacji z moim lekarzem rodzinnym, który przez sześć lat studiował medycynę (jeden z najtrudniejszych kierunków studiów), potem odbywał praktyki lekarskie i przez kolejne lata kształcił się, aby zdobyć stopnie specjalizacji lekarskich. W sumie nazbierałoby się kilkanaście lat nauki. Lekarze, to ludzie, którzy uczą się całe życie, bo pojawiają się nowe badania naukowe, nowe leki, nowe sposoby leczenia. I ja mam z takimi ludźmi dyskutować? Byłoby mi wstyd, gdybym wygłaszał przy nich moje filozofie dot. leczenia lub skuteczności szczepionek. W dostępnej mi telewizji, wszyscy naukowcy, lekarze z tytułami profesorskimi zachęcają do szczepienia się jako najbardziej skutecznego sposobu pokonania pandemii. Apelują do sumień ludzkich i Papież Franciszek i nasi Biskupi, przywołując przy tym, bardzo słusznie, piąte przykazanie, które brzmi "Nie zabijaj" (ani innych, ani siebie). I ja mam im wszystkim powiedzieć, że ja wiem lepiej, bo na YouTube ktoś powiedział, że COVID to "ściema"?

Panie Marto, Agnieszko, Elżbieto, Panowie Krzysztofie, Jacku, Bogdanie, Pawle, i wszyscy inni znajomi i nieznajomi, nieprzekonani do tej pory do szczepionek, naprawdę chcemy dla Was dobrze! Chcemy, abyście jak najdłużej byli z nami, nikomu nie chcemy szkodzić, bo niby w jakim celu mielibyśmy to robić?

Ratujcie siebie i  nie szkodźcie innym - bo do tego prawa nie macie!!!

Janusz Rosłan

UM Biłgoraj/red.
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty, 3.1667 out of 5 based on 6 ratings
UM Biłgoraj/red. dodany
 
Odsłon: 6319
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
george   gdyby to nie byl stary komunista ,moze bym i posluchal. Komunistom nie wierze za grosz
14 listopada 2021
+2
-0
Janek-buc   Facet, który jara że dwie paczki fajek dziennie będzie umoralniał innych w kwestiach ich zdrowia.... Jesteś Pan zwykły hipokryta
10 listopada 2021
+4
-7
Galun z Galicji   Dla jednego medycznym autorytetem jest burmistrz Bilgoraja, dla innego profesor medycyny, a trzeci sam ma się za autorytet. Pozwólmy każdemu decydować za siebie.
9 listopada 2021
+10
-6
Edward1947   Mądry słucha mądrzejszego tylko głupi uważa że wszystko już wie,szkoda ludzi zarażonych przez innych chorych mających się za pseudo lekarzy bez żadnego wykształcenia..I tu ciemnogród ma szansę zaistnieć.Anty szczepionkowców w razie choroby od razu kierować do stolarza a nie do szpitala...WIELKIE UZNANIE DLA PANA BURMISTRZA ...
9 listopada 2021
+24
-16
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl