Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.01.25 14:27 | aktualizacja: 2022.01.25 14:31

Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"

Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"

Mimo, że od wprowadzenia szczepień przeciwko COVID-19 minął rok właśnie teraz trwa ożywiona dyskusja na ten temat, a to za sprawą próby uchwalenia zapisów de facto zobowiązujących do przyjęcia jednego z kilku dostępnych preparatów (tzw. ustawa Hoca). Do poddania się szczepieniom namawiał już burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

We wtorek 25 stycznia sam przyznał, że jest chory na COVID-19, diagnoza została potwierdzona pozytywnym wynikiem testu.

- W nocy z soboty na niedzielę poczułem się gorzej, miałem dreszcze i ból głowy, a temperatura ciała podwyższyła się do 37,8 kresek. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie na wykonanie testu pod kątem wystąpienia u mnie Covid 19 i we wtorkowy ranek dowiedziałem się, że wynik jest pozytywny. Ktoś pewnie powie, albo przynajmniej pomyśli, że zachęcałem ludzi do szczepień, krytykowałem antyszczepionkowców, a tymczasem sam zachorowałem i przekonałem się o nieskuteczności szczepień. Otóż nic bardziej mylnego - napisał na portalu społecznościowym gospodarz Biłgoraja i dodał: - Tym bardziej zachęcam wszystkich niezaszczepionych do jak najszybszego zaszczepienia się. Dzisiaj, po dwóch dniach od momentu, kiedy poczułem się gorzej, temperatura doszła prawie do normy (36,8), ustąpił ból głowy, jestem tylko trochę osłabiony.

Jak teraz czuje się włodarz?

- Z racji nałożonej na mnie izolacji siedzę sobie w domu, nadrabiam zaległości w czytaniu, słucham sobie koncertów fortepianowych S. Rachmaninowa w wykonaniu niesamowitej pianistki Anny Fedorowej (są naprawdę przepiękne), piszę do Państwa ten list i cieszę się życiem. Od jutra zaczynam pracę zdalną, bo chcę być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w mieście. Zwykłe przeziębienia, których doświadczamy niekiedy po kilka razy w roku, były o wiele bardziej dotkliwe, niż Covid 19. A tak lekki przebieg choroby zawdzięczam wyłącznie temu, że jestem zaszczepiony trzema dawkami. Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - pisze dalej Roslan.

W swoim liście skierowanym do mieszkańców Biłgoraja stwierdził również: - Jeśli Państwo Polskie finansuje wszelkie koszty szczepień, a najznakomitsi polscy profesorowie doradzający do niedawna Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu gwarantują mi, że szczepienia nie są eksperymentami medycznymi, to nie jestem w stanie pojąć, jak można ryzykować własne życie, głosić bzdurne teorie, nie szczepić się i jeszcze innych do tego samego namawiać. Od czterech lat szczepię się również przeciwko grypie. Lekarz rodzinny wyjaśnił mi, że szczepionka nie chroni w 100% przed zachorowaniem, ale przede wszystkim przed ciężkim przebiegiem choroby. Od tego czasu nie byłem ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim. Nawet jeśli jednego dnia pojawił się stan podgorączkowy, to po dwóch dniach, po wypiciu wody z miodem i cytryną, wszystko wracało do normy. Tak samo jest ze szczepionką przeciwko Covid 19. Nie gwarantuje ona 100 % ochrony przed zakażeniem, ale pozwala naszemu organizmowi szybko i skutecznie zwalczyć wirusa. Wiem, że nie przekonam do szczepień zagorzałych antyszczepionkowców, bo na głupotę nikt jeszcze ani lekarstwa, ani szczepionki nie wynalazł, ale jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości i waha się, czy powinien się zaszczepić, albo nie znalazł do tej pory czasu by udać się na szczepienie, to może mój głos sprawi, że szybko podejmie właściwą decyzję.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 16044
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fala  Panie Burmistrzu jest Pan osobą publiczną i może jednak trzeba by było zbadać jeszcze raz temperaturę sprawdzić termometr czy się "rtęć" nie przerwała albo wymienić po prostu baterie. Wie Pan co Pan napisał? Nazwał Pan w dużej mierze swoich wyborców "zacofanymi durniami" troszkę nie ładnie ale w sumie myślę tak samo jak Pan są Durniami przez duże "D" bo głosowali na człowieka który SCALI miasto i mieszkańców. Kogoś kto dba o swoje społeczeństwo a nie człowieka który OCENIA ludzi i dzieli ich. A zna Pan biblie i nieraz ładnie cytuje więc i Mt 7 1-7 zaczyna się "Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni." i życie przed Panem mam nadzieje długie pozostało i należy pamiętać że szczepionka przeciw COVID nie jest gwarancją nieśmiertelności i przeżycia w zdrowiu. Nidy nikomu nawet wrogowi złego nie życzę i będę się modlił żeby wrócił ten inteligentny człowiek na którego być może część takich durniów jak ja głosowali. Może katar i gorączka są łagodne ale cóż ta szczepionka robi w głowach ludzi?
Dodatkowo bardzo dziwne jest że Pan nagle zmienił poglądy z lewicowych na prawicowe i że uwierzył Pan w PiS i Pana Mateusza Morawieckiego oraz dr. prof. hab. nadzwyczajnego Adama Niedzielskiego. Myślałem głosując że lubimy poglądy zbliżone do SLD i znów na durnia wychodzę.... nie wiem co o tym myśleć. Niech Pan wraca do zdrowia zrelaksuje się i pomyśli przy muzyce że są większe problemy w tym MIEŚCIE!
25 stycznia 2022
+75
-24
Grzegorz z Chetyna  Niewątpliwie ktoś tu jest "zacofanym durniem"... :(
25 stycznia 2022
+59
-11
george  burmistrz wywodzi sie z najbardziej postepowej marksistowskiej partii na swiecie, ma prawo nazywac reszte zacofanymi durniam, jako ten ktory zostal jedynym jej przedstawicielem na ziemi bilgorajskiej
25 stycznia 2022
+40
-12
Ostatnio dodane komentarze
mors   Nie wiadomo czy ozdrowienie burmistrza wiąże się ze zdrowym umysłem bo z jego wypowiedzi to raczej nie
6 lutego 2022
+1
-2
biznes   Przepraszam wszystkich których obraziłem swoim komentarzem nie powinienem nikogo osądzać ani oceniać .Ta głupota kiedyś się skończy a ja nie chcę mieć tego na sumieniu.
28 stycznia 2022
+1
-1
biznes   Absolwent Germanistyki namawia na iniekcję preparatu genetycznego będącego warunkowo dopuszczonego do stosowania tzn będącego w fazie badań,nie zważając na skutki uboczne.Określa "durniami" swoich wyborców tu akurat trochę racji jak można wybierać komunistę w wyborach, po latach zbrodniczej komunistycznej niewoli narodu.Takiego wyboru zaiste dokonuję tylko skończony "DUREŃ"!!
27 stycznia 2022
+25
-9
JKlemens   Czuję się w obowiązku bronić Pana Burmistrza mimo tego, że w wielu sprawach się z nim nie zgadzam. Ale w tym przypadku jestem z nim zgodny. Durniów trzeba nazywać durniami. Bo to przecież nie inteligentni i wykształceniu ludzie napadają na Pana tylko PiS-owskie oszołomy którzy blokują uchwalenie ustaw antykowidowych. Przecież ci co popierają Rząd i ich samorządowych zauszników to jest motłoch o inteligencji szympansa z rezerwatu Ngoro-ngoro. Taki np Antek Macierewicz zwany przez wykształconych i mądrych Polaków Głupim Antkiem to on gdy był ministrem obrony /tak, tak mieliśmy takiego ministra/ to on powołał na rzecznika i szarą eminencję od spraw obronności faceta co był sprzedawcą w aptece. I jemu honory musieli oddawać generałowie czterogwiazdkowi!!! Wiec Panie Burmistrzu, nie przejmuj się Pan szczekaniem durniów i PiS-lamskich oszołomów. Niech Pana nie straszą ostatnią kadencją. Bo z kim miałby Pan przegrać? Z facetem co nigdy nie usiadł za biurkiem w urzędzie, nigdy nie miał do załatwienia spraw mieszkańców itd a co najwyżej może zajmować się skupem złomu i jego ważeniem. Alleluja i do przodu, pozbawić oszołomów wpływu jakiegokolwiek na cokolwiek.
26 stycznia 2022
+12
-32
Galun z Galicji   Żenujący D.pek. czy zdaje sobie sprawę, że obraził połowę mieszkańców Polski. Jeśli tak, to jeszcze gorzej o nim świadczy.
26 stycznia 2022
+21
-9
Janek-buc   Całe szczęście ostatnia kadencja na fotelu burmistrza. Widać przy tej okazji prawdziwe oblicze. Jak można tak oceniać ludzi i wyzywać ich od durni lub głupków? Jeszcze czekam na merytoryczny i wyczerpujący wpis odnośnie szkodliwości palenia papierosów - skoro mamy tu taką Krynicę wiedzy medycznej. Wstyd przede wszystkim dla ludzi, którzy oddali głos na takiego pyszałka.
25 stycznia 2022
+38
-11
george   burmistrz wywodzi sie z najbardziej postepowej marksistowskiej partii na swiecie, ma prawo nazywac reszte zacofanymi durniam, jako ten ktory zostal jedynym jej przedstawicielem na ziemi bilgorajskiej
25 stycznia 2022
+40
-12
Grzegorz z Chetyna  do fala   Całkowicie się zgadzam, ale lepiej pasuje to:
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości."
Mt 23, 27-28
25 stycznia 2022
+32
-6
Drakkar  do fala   Nic dodać nic ująć.
Krótko i na temat.
Jedna poprawka.
PIS to taka prawica jak z Adolfa i Stalina orędownicy pokoju na świecie.
25 stycznia 2022
+22
-17
fala   Panie Burmistrzu jest Pan osobą publiczną i może jednak trzeba by było zbadać jeszcze raz temperaturę sprawdzić termometr czy się "rtęć" nie przerwała albo wymienić po prostu baterie. Wie Pan co Pan napisał? Nazwał Pan w dużej mierze swoich wyborców "zacofanymi durniami" troszkę nie ładnie ale w sumie myślę tak samo jak Pan są Durniami przez duże "D" bo głosowali na człowieka który SCALI miasto i mieszkańców. Kogoś kto dba o swoje społeczeństwo a nie człowieka który OCENIA ludzi i dzieli ich. A zna Pan biblie i nieraz ładnie cytuje więc i Mt 7 1-7 zaczyna się "Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni." i życie przed Panem mam nadzieje długie pozostało i należy pamiętać że szczepionka przeciw COVID nie jest gwarancją nieśmiertelności i przeżycia w zdrowiu. Nidy nikomu nawet wrogowi złego nie życzę i będę się modlił żeby wrócił ten inteligentny człowiek na którego być może część takich durniów jak ja głosowali. Może katar i gorączka są łagodne ale cóż ta szczepionka robi w głowach ludzi?
Dodatkowo bardzo dziwne jest że Pan nagle zmienił poglądy z lewicowych na prawicowe i że uwierzył Pan w PiS i Pana Mateusza Morawieckiego oraz dr. prof. hab. nadzwyczajnego Adama Niedzielskiego. Myślałem głosując że lubimy poglądy zbliżone do SLD i znów na durnia wychodzę.... nie wiem co o tym myśleć. Niech Pan wraca do zdrowia zrelaksuje się i pomyśli przy muzyce że są większe problemy w tym MIEŚCIE!
25 stycznia 2022
+75
-24
JKlemens   To jest Pan na zwolnieniu lekarskim , czy pracuje Pan zdalnie? Czy sekretarka może Pana połączyć z interesantem jeśli on zadzwoni do Urzędu na nr 84 6869600? bo szkoda, żeby Pan marnował czas na czytanie książek w tym wieku. Czytanie bardzo pomaga w wieku 3-21 lat zrozumieć i poznać świat. W starszym pozwala tylko zabić nudę. A przede wszystkim zdrowia życzę i żeby Pan tego wirusa pognębił doszczętnie.
25 stycznia 2022
+19
-9
jackarr   Miód i cytryna z wódą lepiej grzeje, ale jak kto woli.
25 stycznia 2022
+18
-2
Grzegorz z Chetyna   Niewątpliwie ktoś tu jest "zacofanym durniem"... :(
25 stycznia 2022
+59
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl