Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.27 08:52 | aktualizacja: 2020.10.27 09:15

Jutro protest kobiet w Biłgoraju

Na środowe popołudnie, 28 października, zaplanowano w Biłgoraju wspólny "spacer", który ma być wyrazem sprzeciwu wobec zmian w ustawie antyaborcyjnej.
Jutro protest kobiet w Biłgoraju
Jutro protest kobiet w Biłgoraju

W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok dotyczący prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Większość sędziów uznała, że ten zapis jest niezgodny z konstytucją.

Z tego powodu w całym kraju organizowane są protesty, w których udział biorą nie tylko kobiety. Fala strajków już przetoczyła się przez wiele miast. Także w Biłgoraju wyrażono swoje niezadowolenie ustawiając znicze przy biurach poselskich posłów koalicji: Beaty Strzałki, Jacka Sasina i Beaty Mazurek. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują.

Nowy zapis nie jest jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że sprawa nadal jest otwarta. Protestujący w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet dali rządzącym czas na zmianę decyzji do najbliższej środy. Właśnie na ten dzień zaplanowano akcję protestacyjną także w Biłgoraju.

Chętni do wzięcia udziału we wspólnym "spacerze" z plakatami zbiorą się o godz. 16 na Placu Wolności i ruszą w różne strony miasta. - Tego jeszcze Biłgoraj nie widział . To my, przeciętni obywatele zmieniamy rządy i robimy rewolucje. Nie może Was zabraknąć! - piszą organizatorzy.

Najprawdopodobniej druga część protestu odbędzie się w sobotę, o godz. 15. Tym razem zbiórka zaplanowana jest w Parku Solidarności.

Przypomnijmy, że do tej pory, zgodnie z konsensusem aborcyjnym z 1993 roku zabieg przerywania ciąży mógł zostać przeprowadzony w trzech sytuacjach:

  • gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,

  • gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,

  • gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Jutro protest kobiet w Biłgoraju, 4.8571 out of 5 based on 7 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14441
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBLANIN  Brawo Kobiety! Trzeba walczyć z pislamistami chcącymi nam tu wprowadzać dyktature jedynej słusznej partii i jedynej słusznej wiary. To już nie te czasy, naród się budzi i to napawa mnie nadzieją że Polska kiedyś stanie się prawdziwie wolnym krajem, bez kleru wpychającego się w każdy aspekt naszego życia.
27 października 2020
+64
-43
Ostatnio dodane komentarze
Beti   Taka zaraza,miejsc w szpitalach już zaczyna brakować a wybierają się jeszcze na "spacer" popierać morderstwo na drugim człowieku,bezbronnym.. :(
27 października 2020
+35
-44
krzysztofpa   Stan , jak trzeba mieć zrytą psychikę życzę ci żeby Twoją żonę ,córkę zgwałcili zwyrodnialcy a dziecko wnuczki ma się urodzić martwe w 21 tygodniu ciąży
27 października 2020
+20
-30
LBLANIN   Brawo Kobiety! Trzeba walczyć z pislamistami chcącymi nam tu wprowadzać dyktature jedynej słusznej partii i jedynej słusznej wiary. To już nie te czasy, naród się budzi i to napawa mnie nadzieją że Polska kiedyś stanie się prawdziwie wolnym krajem, bez kleru wpychającego się w każdy aspekt naszego życia.
27 października 2020
+64
-43
stan   Prosimy redakcje o dużo zdjęć . Chcemy zobaczyć które to chodzą do kościoła a dzisiaj biegają z lewactwem i piorunami? Policję prosimy o pilnowanie porządku i mandaty zgodnie z sytuacja epidemiologiczna i zakazem zgromadzeń powyżej 5 osób.
27 października 2020
+58
-82
formaldehyd   Redakcja niech da znać czy będą wszystkie kobiety z Biłgoraja i okolic. Jeśli nie to ktoś tu jest kłamczuszkiem...
27 października 2020
+27
-32
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:20 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
dzisiaj, 10:06 Gmina Biłgoraj
Podwójne wyróżnienie dla Zespołu śpiewaczo - obrzędowego "Jarzębina" z Bukowej
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Wnioski o zwolnienie ze składek ZUS do 30 listopada
dzisiaj, 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
dzisiaj, 09:18 Obsza
Fundusz sołecki w przyszłorocznym budżecie
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w piątek, godzina 10:13 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy on-line
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w dniu 21 listopada, jak co roku zorganizowała "Wieczór Darczyńcy" jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju miał on nieco inny wymiar. Po raz pierwszy odbył się on-line. W uroczystości mogli wziąć udział zaproszeni goście, ale także wszyscy zainteresowani, którzy wyrazili taką chęć.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w środę, godzina 08:48 Biłgoraj
Zmarł Bolesław Szymanik
we wtorek, godzina 13:02 Lubelszczyzna
Znaczny spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w skali kraju
Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mamy 670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W skali kraju to nieco ponad 10 tys. nowych przypadków. Na razie szczegółowych danych o powiatach nie będzie.
w piątek, godzina 09:13 Powiat
Apel policji do kierowców
w środę, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl