Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.21 10:21 | aktualizacja: 2020.10.21 11:11

Protest rolników z powiatu biłgorajskiego

W całej Polsce rolnicy protestują przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W ponad 200 miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Do protestu dołączyli również rolnicy z powiatu biłgorajskiego.
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego

W środę, 21 października po raz kolejny rolnicy wyszli na drogi, aby zaprotestować przeciwko tak zwanej "piątce Kaczyńskiego". W ponad 200 miejscach w kraju kierowcy mogą spodziewać się spowolnienia ruchu, czy blokad na drogach wojewódzkich i krajowych.

Z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt nie zgadzają się również rolnicy z powiatu biłgorajskiego, którzy swój sprzeciw wyrazili zawieszając banery na trasach wjazdowych do Biłgoraja. Protest ma charakter symboliczny, bo jak podkreślają organizatorzy ich celem nie jest utrudnienie funkcjonowania mieszkańcom, ale zwrócenie uwagi na sytuację rolników. Jak wyjaśnia Marcin Łazorczyk, organizator protestu w Biłgoraju rolnicy z powiatu są niezadowoleni z wieloletnich zaniedbań na rzecz rolnictwa.

- Wyrażamy sprzeciw wobec “piątki Kaczyńskiego", chcemy zwrócić uwagę na problem niskich cen płodów rolnych i żywca, problem AFS, w wyniku którego doszło do likwidacji małych rodzinnych gospodarstw, brak rekompensat za wybite zwierzęta oraz brak stabilizacji cen na rynku owoców i zbóż - podkreśla Marcin Łazarczyk.

Wśród protestujących był również pochodzący z Józefowa senator Jacek Bury, który podkreśla, że nie zgadza się ze zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. - Przedsiębiorczość jest w Polsce jest bardzo istotna żebyśmy mogli wszyscy dostatnio żyć. Rolnik jest swego rodzaju przedsiębiorcą i nie można dopuścić do tego, że polscy przedsiębiorcy jakimi są rolnicy byli pozbawieni możliwości pracy i zarobkowania - mówi senator Jacek Bury i dodaje, że polska wieś przez wiele lat była zaniedbywana i potrzebuje inwestycji.

Na miejsce została wezwana policja. Protestujący zostali pouczeni.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenia uboju rytualnego, czy zakaz wykorzystania zwierząt w celach rozrywkowych. Ustawa została przyjęta przez Sejm głosami większości posłów. Przeciw zmianom byli m.in. politycy Konfederacji i Solidarnej Polski. Senatorowie przyjęli piątkę dla zwierząt z poprawkami, m.in. zaproponowaną przez premiera Morawieckiego - aby z zakazu uboju rytualnego wyłączyć drób. Teraz ustawa musi wrócić do Sejmu, żeby posłowie pochylili się nad naniesionymi poprawkami.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego, 3.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 9805
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Bobek  Przydały się jeszcze raz banery wyborcze PiSu i Dudy :)
21 października 2020
+31
-7
69  Wybraliście PIS i Andrzeja, to teraz korzystajcie z owoców swoich decyzji. Szkoda, że Was nikt nie potraktował tak jak przedsiębiorców w Warszawie.
21 października 2020
+18
-3
Ostatnio dodane komentarze
krzysztofpa   głosowali na Pis to teraz mordy w kubeł. Pis powinien zabrać chłopkom roztropkom dotacje ,wprowadzić podatek od sprzedanych produktów i wprowadzić obowiązkowe składki ZUS dla wszystkich posiadających powyżej 10 ha. Może chłopki roztropki zrozumieją że trzeba myśleć rozumem a nie krzyżykiem podczas głosowania
21 października 2020
+14
-8
69   Wybraliście PIS i Andrzeja, to teraz korzystajcie z owoców swoich decyzji. Szkoda, że Was nikt nie potraktował tak jak przedsiębiorców w Warszawie.
21 października 2020
+18
-3
Grzegorz z Chetyna   "Chłop to u nas ciemny jest..."
Stanisław Bareja "Miś"
21 października 2020
+14
-3
Drakkar   Jak to szło?
Wieś murem za PIS?
Za blokowanie i zanieczyszczanie dróg pałami was powinni przegonić.
21 października 2020
+13
-4
Bobek   Przydały się jeszcze raz banery wyborcze PiSu i Dudy :)
21 października 2020
+31
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:20 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w piątek, godzina 09:13 Powiat
Apel policji do kierowców
w piątek, godzina 10:13 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy on-line
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w dniu 21 listopada, jak co roku zorganizowała "Wieczór Darczyńcy" jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju miał on nieco inny wymiar. Po raz pierwszy odbył się on-line. W uroczystości mogli wziąć udział zaproszeni goście, ale także wszyscy zainteresowani, którzy wyrazili taką chęć.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
w środę, godzina 08:48 Biłgoraj
Zmarł Bolesław Szymanik
w środę, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 13:02 Lubelszczyzna
Znaczny spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w skali kraju
Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mamy 670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W skali kraju to nieco ponad 10 tys. nowych przypadków. Na razie szczegółowych danych o powiatach nie będzie.
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w czwartek, godzina 21:23 Powiat
Możliwy marznący deszcz. Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
20 listopada 2020 Biłgoraj
Burmistrz dziękuje za inwestycję, która zmieniła Śródmieście Biłgoraja
Mija 5 lat od momentu podjęcia starań o rewitalizację centrum Biłgoraja. Drogę do realizacji inwestycji wspomina burmistrz miasta Janusz Rosłan. Jednocześnie włodarz dziękuje wszystkim zaangażowanym w projekt.
we wtorek, godzina 09:58 Biłgoraj
Spała w krzakach. Poszukujemy właściciela suczki
w piątek, godzina 08:13 Biłgoraj
Stwórzmy wspólnie Galerię Uliczną
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl