Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.06.09 19:24

"Mamy dość korków i wypadków"

W piątkowe popołudnie, 9 czerwca 2017 r., na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej odbyła się manifestacja. Mieszkańcy Biłgoraja apelowali o poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu w tym miejscu.
"Mamy dość korków i wypadków"
"Mamy dość korków i wypadków"

Od kilku lat mieszkańcy postulują o wykonanie sygnalizacji świetlnej lub przebudowę skrzyżowania ul. Nadstawnej z ul. Lubelską. Oprócz wzmożonego natężenia ruchu w godzinach szczytu, w tym miejscu wielokrotnie dochodziło do zdarzeń drogowych. Ostatni wypadek, w którym poszkodowana została nastoletnia mieszkanka Biłgoraja skłonił mieszkańców okolicznych osiedli do zorganizowania protestu.

Manifestacja polegała na cyklicznym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu wymienionych ulic przez 10 minut, po czym następowało 5 minut przerwy. W trakcie protestu zbierano podpisy pod petycjami, skierowanymi do burmistrza Janusza Rosłana oraz starosty Kazimierza Pateraka, o szybkie podjęcie działań w celu poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

Podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta w Biłgoraju radni podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiemu na remont skrzyżowania. Pozytywnie o konieczności zmian w tym miejscu wypowiada się Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Inwestycja jest więc kwestią czasu.


Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Mamy dość korków i wypadków", 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 12462
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (56)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
03f-7e1
~ asad  Przeciw komu protestujecie? Samym sobie,swoim dzieciom znajomym którzy nie potrafią poruszać się po mieście zarówno jako zmotoryzowani jak i rowerzyści czy w końcu piesi.Pierwsi pędzą jak głupi nawet po osiedlowych uliczkach,drudzy pędzą po chodniku trzeci włażą na przejścia czy poza nimi jak święte krowy.A przecież wystarczy trochę życzliwości,zrozumienia czy w końcu empatii by np. rowerzysta na chodniku nie przeszkadzał pieszemu i szanował jego pierwszeństwo w ty miejscu a pieszy nie będzie miał pretensji.Wystarczy nie parkować po chamsku blokując ruch,wystarczy zadbać o tłumik w samochodzie by nie ryczał na zamkniętym osiedlu itd. przykładów można mnożyć.Popatrzmy na nasze drogi usiane trupami zwierząt,na uliczce gdzie rozsądna prędkość to 10 km/h i co..leży przejechany gołab bo głąb w samochodzie na w d.... ważne że łun jedzie i ani myśli się zatrzymać.Sami sobie to robicie i żadne ronda niczego tu nie załatwią,poza spokojnym snem tzw.działaczy.
9 czerwca 2017
+36
-7
Ostatnio dodane komentarze
d55-139
~ step   Jurek Granda na burmistrza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13 czerwca 2017
+1
-0
817-91f
~ Elo   Agent Jurek G. - kupę lat go nie widziałem :)))
12 czerwca 2017
brak ocen
2b4-7eb
~ tda  do ~ Kolo   Wnerwiali się tylko idioci, a ludzie rozumni rozumieją problem. Bardziej to się wnerwiają mieszkańcy osiedla codziennie, ci którzy chcą przejść przez Lubelską lub wyjechać na nią z Nadstawnej. Codziennie od kilku lat. Także tego.
12 czerwca 2017
+1
-1
2b4-7eb
~ tda  do ~ ???   Nie koleżko to gadanie to kogoś kto ma prawo jazdy i to nie jednej kategorii, a pokonał w sowim życiu pół miliona kilometrów, ale to one i ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, że kierowca ma OBOWIĄZEK myśleć też za innych na drodze, a w miejscach gdzie te drogi się krzyżują zachować ostrożność. Być może ty uważasz inaczej, że kierowca wsiada za kierownicę i zakłada klapki na oczy jak koń? O nie, mylisz się z takim podejściem to ty długo nie pojeździsz i nie życzę nikomu, aby cię spotkał na swojej drodze.
12 czerwca 2017
+1
-1
2b4-7eb
~ tda  do ~ abc   I tutaj jest sedno sprawy. Bo 10 letnie dziecko na rowerze to pieszy, a karta rowerowa jest od 11 roku życia. Więc wg prawa kim jest przez rok to dziecko? Nie istnieje? Po za tym jaka jest różnica miedzy 10 latkiem a 11 latkiem w postrzeganiu świata, percepcji, myśleniu abstrakcyjnym, wyobraźni, odbieraniu bodźców i ich interpretowaniu? No jaka? Żadna. Ale na pewno jest różnica między 10 latkiem a 26 latkiem (kierowca - sprawca potrącenia). Od 26 latka wymaga się chyba więcej myślenia na drodze. Gdyby 26 latek przestrzegał przepisów, czytał znaki (B-33, D-6 i P-10) i się do nich stosował o czym wspomina nijaki Rebai, to do zdarzenia by nie doszło, lub skutki tego zdarzenia byłyby mniej tragiczne. Roztrząsanie czy to 10 latka czy 11 latka i że jechała po P-10 rowerem to nie powód aby tracić zdrowie czy życie. Nikt nie dał prawa temu 26 latkowi do wymierzania kary temu dziecku. 26 latek jest winien tragedii i cierpieniu całej rodziny tego dziecka.
12 czerwca 2017
+2
-1
2b4-7eb
~ tda  do ~ logan   A skąd masz pewność, że nikt jej tego nie mówił.
A tobie ktoś powiedział, że lepiej się nie odzywać i udawać głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości?
12 czerwca 2017
+2
-0
2b4-7eb
~ tda  do ~ logan   Ale wytłumacz jaki to ma związek z manifestacją w sprawie budowy ronda w celu poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu?
Co mają wspólnego z tytułem artykułu prasowego twoje frustracje na temat tego kto w jakich gaciach jeździ na rowerze? Facet zmień strefę swoich zainteresowań na tą trochę wyżej ramion.
12 czerwca 2017
+1
-0
2b4-7eb
~ tda  do ~ Rebai   Za to ty błyszczysz za każdym razem na forum komentatorskim. Ze swoimi inteligentnymi i błyskotliwymi pomysłami. Wystarczy, aby każdy respektował przepisy. No jasne że wystarczy, nic tutaj nie powiedziałeś ambitnego i twórczego. Gdybyś odpowiedział zatem dlaczego nie każdy respektuje tych przepisów i jak zmusić wszystkich, aby je respektowali to byś błysnął. A tak co? Nic. Masz jakiś pomysł, i argument do tego pomysłu? Czy tylko narzekać potrafisz i KRYTYKOWAĆ? Filozof twoja mać się znalazł.
12 czerwca 2017
+2
-1
5d0-d1c
~ U P A D Ł A  do ~ Rebai   Upadła już dawno ale znacznie niżej tego poziomu.
Oczywiście w wykonaniu tych kolesi.
11 czerwca 2017
+2
-3
243-6e8
~ do: brak logiki   "sygnalizacja jest kilkadziesiąt metrów dalej, tamtędy bezpiecznie można przechodzić - w każdym kierunku"
/
Tak? patrzyłem na zdjęcia satelitarne i wychodzi, że od przejścia z sygnalizacja do tego gdzie był protest jest ~140 metrów. Jak ktoś chce przejść akurat na tym skrzyżowaniu to policz sobie, że musiał by przejść Lubelską dodatkowo 2x140m, to daje prawie 300 metrów, razem z ewentualnym oczekiwaniem na zielone światło będzie jakieś 5 minut zmarnowane, aby przejść na drugą stronę jezdni.
To przecież dla aut można podobnie, zamknąć Lubelską między JP2, a Kościuszki (wjazd tylko dla mieszkańców Lubelskiej i sąsiednich ulic), a reszta niech jedzie przez obwodnicę północną, przecież autem to tylko kilka minut więcej, prawda?
10 czerwca 2017
+4
-3
25d-795
~ Rebai   Skrzyżowanie jak wiele innych w kraju.Wystarczy respektować przepisy przez wszystkich i tyle.Tak tylko Pan M. i B.mieli okazję błysnąć bo ich masa krytyczna upadła do poziomu krytyki..
10 czerwca 2017
+5
-5
25d-795
~ Rebai  do ~ asad   Nie,to chodziło o to żeby Masa Krytyczna znów błysnęła pod przewodnictwem Pana M. i B.
10 czerwca 2017
+0
-1
243-6e8
~ abc  do ~ Tak   Tyle, że z informacji policji po zdarzeniu wynikało, że miała 11 lat.
10 czerwca 2017
+2
-1
7d1-776
~ mieszkaniec   -nadstawna
Tylko jedna radna zaczęła kampanię wyborczą :))))))))))))))
10 czerwca 2017
+4
-3
d9a-181
~ czy wszyscy mają pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu  do ~ odpowiedzialność   ,
10 czerwca 2017
+1
-2
0ed-655
~ odpowiedzialność   nie zamierzam dociekać kto jest winny. Obrażać pieszych, rowerzystów czy kierowców. Winni są wyłącznie zarządcy tego skrzyżowania i zamiast siedzieć w biurze i pierdzieć w stołek ze nasze pieniądze zlecam wam przebudowanie tego skrzyżowania. Tak aby było bezpieczne dla pieszych, dzieci, rowerzystów, kierowców . Ile ma tam jeszcze być wypadków abyście ruszyli tyłki LENIE ?!!!
10 czerwca 2017
+10
-6
0ed-655
~ pieszy   Pragnę zwrócić uwagę, że od poczty aż do samej ulicy lubelskiej jest zakaz pakowania. A auta stoją tam notorycznie, utrudniając widoczność. A to bmka przemytnika, a to volvo czerwonogębnego w kamizelce z PRL, a to audi lowelasa od maniciurzystki. A policja, czy straż miejską, tną głupa że tego nie widzą....do roboty lenie !!
10 czerwca 2017
+11
-3
8d5-3b9
~ Ponury   Ten protest to za pewne Szeliga zorganizował.
10 czerwca 2017
+4
-5
693-d28
~ bar93xxx   protestują przeciw korkom i protestuja przeciw temu jakże niebezpiecznemu skrzyzowaniu a samo roibią korki i stwarzają niebezpieczeństwo i wszystko celowo
10 czerwca 2017
+3
-7
ee7-073
~ nie na temat ale potrzebne   może ktoś z czytających wie kto zablokował prace remontowe na osiedlu OGRODY ? dotyczy robót pomiędzy blokami.
10 czerwca 2017
+3
-2
4c0-1d8
~ ???  do ~ Tak   Typowe gadanie osoby nie posiadającej prawa jazdy: "nie zachował zdrowego rozsądku" - to kierowca ma myśleć za wszystkich na drodze?!
Co jest łatwiej zatrzymać? Pojazd czy rower lub chód?
Pieszy i rowerzysta jest gościem na drodze i sam powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo!
10 czerwca 2017
+4
-6
383-952
~ masasucks  do ~ brak logiki   Ci goście mają jakąś dziwną potrzebę zwracania na siebie uwagi poprzez utrudnianie życia innym.
10 czerwca 2017
+1
-1
11e-399
~ nvb   Problem wielkiego kalibru.
Manifa w Biłgoraju (pożal się Boże).
Proste - ktoś chce zaistnieć i ma parcie na szkło.
10 czerwca 2017
+7
-6
147-2af
~ logan   Dlaczego blokady sa durne? Oto dwa jaskrawe przyklady-gornicy blokujacy Krakowskie Przedmiescie w Warszawie i palacy opony,utrudniaja zycie zwyklym mieszkancom a nie politykom,trujac sie przy okazji wyziewami z opon.Drugi,niegdysiejszy przyklad-rolnicy blokujacy glowne drogi,gdzie w palacym sloncu,w korkach blokowali czesto wlasnych synow i zieciow,ciezko tyrajacych w ciezarowkach,zmuszonych do owej pracy ze wzgledu na biede na wsi.A politycy w swoich klimatyzowanych gabinetach,do rozpuku zasmiewali sie z durnoty blokujacych
10 czerwca 2017
+1
-3
cbf-d44
~ as  do ~ Ja   Sam jesteś Zenek Martyniuk.To że ktoś nie słucha tego co ty od razu według ciebie jest muzycznym ignorantem,otóż żebyś się nie zdziwił wielki znafco muzyczny.Inaczej byś gadał gdyby przyszło ci zapłacić za bilet na ten koncert.Co do wydatków to jak ktoś chce powielać błędy to niech to robi z własnej kieszeni.Bredzisz coś tam o świadectwie i ignorancji to ci powiem że wcale nie jesteś lepszy bo tym co nabazgroliłeś mogłeś obrazić fanów owego Zenka tudzież wyznawców innych gatunków muzyki tylko dlatego że ktoś nie zna Genesis czy Wilsona.Wiesz ty co wcale im się nie dziwie nie znają bo nie muszą.
10 czerwca 2017
+0
-4
72f-0f9
~ nadstawna   tylko jedna radna z nami? A gdzie reszta? Teraz widać kto walczy o nadstawną. Kierowcy się zatrzymywali i też popierali. unosili kciuki do góry. brawo my!!!
10 czerwca 2017
+10
-5
cbf-d44
~ as  do ~ gdzie tam widzisz radnych   Czytaj między słowami.Skoro ludzie się organizują i urządzają protest w dość ważnej sprawie to znaczy że mają ku temu powód.W tym wypadku bezpieczeństwo.Skoro są tam wypadki i trudności z płynnością ruchu i nikt z tym nic nie robi to tylko świadczy o podejśćiu urzedników do kwestii bezpieczeństwa ludzi.Jak pokazuje rzeczywistość nie jest to bezpieczne skrzyżowanie i pomimo tego kierowcy dalej postępują tak jak postępują tym miejscu.Problem powinien być już dawno rozwiązany bo kierowcy bardzo wolno zmieniają swoje zachowania.Popieram protest bo protestującym nie chodzi u budowanie zamku z piernika tylko o tak ważną rzecz jaką jest własne bezpieczeństwo Poszedłbym nawet o krok dalej i w kilku miejscach w mieście postawił fotoradary,nie po to by napychać skarbonkę miejska tylko dla zwykłej prewencji żeby zapobiegać rajdom chociażby po Kościuszki jak to już kilka razy miałem okazję widzieć.Wracając do krzyżówki padły głosy że się nie da gdyż jest tam zbyt mało miejsca polecam zobaczyć rondko w Zwierzyńcu które jakoś funkcjonuje.Przy okazji tego protestu warto tez poruszyć problem parkowania na chodnikach niedawno zresztą wyremontowanych plamy po oleju,utrudnianie ruchu pieszym,parkowanie w zatoczkach dla autobusów,parkowanie na trawnikach,zastawianie przejść dla pieszych.Panowie urzędnicy oraz radni chyba najwyższy czas się temu przyjrzeć.
https://www.facebook.com/Tylko-CHAM-parkuje-na-chodniku-w-Bi%C5%82goraju-380252955507575/
10 czerwca 2017
+3
-3
23e-925
~ Ja  do ~ as   Jakby miał Zenek Martyniuk przyjechać, to zapewne byś był pierwszym uczestnikiem jego występu, prawda? Gusta muzyczne są różne, ale dyskredytowanie postaci Raya Wilsona, który był kolejnym wokalistą zespołu GENESIS po Philu Collinsie świadczy, że jesteś kompletnym ignorantem i gustu muzycznego nie masz za grosz. Obecny koncert przyciągnie masę ludzi, bo wydarzenie muzyczne zostało z dużym wyprzedzeniem właściwie rozreklamowane w mieście i w środkach masowego przekazu. A poprzednio tak się nie stało, dlatego na koncercie nie było wielu osób, a szkoda... A na koniec powiem Ci, że literówki i zasady ortografii są ważne, bo świadczą zawsze o autorze. Czyli sam sobie wystawiasz świadectwo niechlujną pisownią.
10 czerwca 2017
+6
-2
147-2af
~ logan   I jeszcze przyklad roznicy w mentalnosci,np.rowerzystow,W Polsce rowerzysta,jedzie po asfalcie w miescie gorskim rowerem,na grubych oponach,pochylony,w szpanerskim,obcislym kostiumie i udaje sportowca,czesto taszczac w reklamowce na kierownicy piwo.Na tzw zachodzie,po miescie jezdzi sie na rowerze miejskim,z cienkimi oponami(mniejszy opor toczenia)z wygodna kierownica i bagaznikiem na zakupy,obowiazkowo lusterko wsteczne.Rowerzysta czesto ubrany w garnitur i pantofle ale zawsze ma na sobie kamizelke i kask ochronny.Zgadnijcie ktory jest bezpieczniejszy...
10 czerwca 2017
+8
-4
147-2af
~ logan   korki to gwaltownie rosnacy problem cywilizacyjny,skutek bogacenia sie spoleczenstw i zadne ronda ani sygnalizacje tego nie zmienia,tak jest na calym swiecie.Powinno zmieniac sie mentalnosc uczestnikow ruchu drogowego-dobry stan techniczny pojazdow,obowiazkowe oswietlenie rowerow,odblaskowe kamizelki i EDUKACJA przyszlych uczestnikow ruchu(to tak w skrocie)Spojrzmy na Skandynawie,ciezkie warunki klimatyczne,malo autostrad,czesto drogi szutrowe ale dyscyplina, roztropnosc,bardzo wysokie mandaty i malo wypadkow.I mala dygresja w sprawie tego wypadku dziewczynki.KTOS POWINIEN JEJ WCZESNIEJ POWIEDZIEC,ZE GWALTOWNIE WJEZDZAJACY NA PRZEJSCIE ROWERZYSTA TO WYPADEK PEWNY
10 czerwca 2017
+3
-3
cbf-d44
~ as  do ~ ja   Ojoj wielkie mecyje z jednej literówki.Już raz ten pan był w Biłgoraju i z tego co pamiętam wielkich tłumów nie było.Można zatem przypuszczać że ludzie nie są zainteresowani i wobec tego zaprosimy go jeszcze raz.Za darmo to raczej nie zagrają i za tysionc pińcet też nie.Nic to zobaczymy jaka będzie frekwencja i potem pogadamy.
10 czerwca 2017
+1
-4
ee7-073
~ gdzie tam widzisz radnych  do ~ as   raczej radną - długopis co protestując przeciwko korkom robi korek
10 czerwca 2017
+4
-3
2b4-7eb
~ Tak  do ~ czy to prawda ?   Tak jechała, bo miała prawo. Dziecko 10 letnie na rowerze wg prawa jest pieszym, więc legalnie może przyjeżdżać po PDP. A nie zapytasz z jaką prędkością jechał sprawca potrącenia i dlaczego nie zastosował się do prawa, znaków i zwykłego rozsądku?
10 czerwca 2017
+3
-12
fd3-8fc
~ a ja  do ~ czytelnik   w ramach PROTESTU LUDZI niskiego przekroju na czele z radną panią S. pojechałem rowerem bardzo dużo. Wole taka formę protestu niż z siebie robić(aż żal pisać co). LUDZIE NAJWYŻSZA PORA OPAMIĘTAJCIE SIĘ A NIE BŁAZNUJECIE
10 czerwca 2017
+3
-5
23e-925
~ ja  do ~ as   Jeszcze nie był, a już wie, że koncert będzie smutny.... Jakiś jasnowidz czy co??? A, musisz wiedzieć, że się pisze LĄDOWAĆ, a nie LONDOWAĆ. Jakieś problemy z ortografią, Jasnowidzu?
10 czerwca 2017
+8
-1
cbf-d44
~ as   Na zdjęciach widać poparcie radnych Biłgoraja.
9 czerwca 2017
+3
-1
cbf-d44
~ as  do ~ Manfred   Kilku typów bodajże ze szkocji londuje w biłgoraju.Oczywiscie cały biłgoraj mało sie nie posika na ten pożal sie boże koncert.Pograja godzine moze dwie,hajc wezmą on i ona zadowoleni bo se mogli posłuchać na żywo.Prawda jest taka że w biłgoraju i okolicach jest tyle zespołow które chetnie zagraja za darmo aby tylko urozmaicić ten smutny jak... koncert.
9 czerwca 2017
+3
-10
363-118
~ MaNi  do ~ Manfred   Posłuchajcie od: 36 min. do 40 min. koncertu REWELACJAAAAAAA dzwięki w stylu Maryllion i EXTRA perkusistę SOLO -PAJĄKA- od: 1godz:44min. do 1godz:51min. SUPERRRR
i to wszystko będzie w Biłgoraju
na dodatek zagrają wielki przebój Phila Colinsa - MAMA
9 czerwca 2017
+6
-5
217-18f
~ czytelnik   Akcja może i dobra i w szczytnym celu, ale jak ktoś już napisał "ludzie sami przeciw sobie" piesi,kierowcy, rowerzyści...
właśnie nawet w takim miejscu i przy tylu osobach nikt nie zwrócił uwagi, zdj nr.42 potencjalny kandydat na mandat i gdyby był wypadek czyja byłaby wina?
9 czerwca 2017
+1
-3
363-118
~ Manfred   PROPONUJE UCISZYĆ EMOCJE I POSŁUCHAĆ TEGO

Przyjeżdza d Biłgoraja GENESIS i Ray Wilson - polecam na uspokojenie emocji posłuchać koncertu.
Na Dni Biłgoraja 18 czerwcza przyjedzie super zespół na zaproszenie Janusza Rosłana
Dziękujemy
9 czerwca 2017
+6
-8
fac-904
~ Rondo to bezpieczeństwo ruchu   Kto pamieta jakie opory społeczne były gdy Powiat budował
pierwsze rondo w Biłgoraju na ul.Sikorskiego? Skończyły się codzienne stłuczki i różne kolizje na tym skrzyżowaniu. Rondo o króre proszą ludzie jest bardzo potrzebne w tym rejonie.
9 czerwca 2017
+8
-5
b4c-fc6
~ czy to prawda ?   czy to prawda, że dziewczynka jechała rowerem po przejściu na tak ruchliwej ulicy ?
9 czerwca 2017
+6
-8
bd2-688
~ Kolo   To się kierowcy dopiero musieli wnerwić
...
9 czerwca 2017
+4
-4
9fd-281
~ j 64   Rondo powinno byc juz dawno Wina jest po stronie wladzy Wladza nie ma jaj zeby podjac madra decyzje kogo sie boi wlasnego cienia Lubelska droga powiatowa Starosta bilgorajski nie ma problemu
9 czerwca 2017
+4
-5
b4c-fc6
~ brak logiki   masa krytyczna zachęca na rowery,a tu proszę teraz rondo !!
im więcej gratów na ulicach to więcej korków, to oczywiste,
sygnalizacja jest kilkadziesiąt metrów dalej, tamtędy bezpiecznie można przechodzić - w każdym kierunku
9 czerwca 2017
+6
-7
4c0-1d8
~ ???   a nie mówiłem?
W poprzednim artykule wspomniałem, że to protest powodujący korki, a na transparentach m.in. "MAMY DOŚĆ KORKÓW". No głupota ludzka nie zna granic...
Jak się nie potrafi jeździć i planować trasy w zależności od natężenia ruchu to byle rondo nie pomoże - pójdą tacy na kolejne skrzyżowanie gdzie im skręcanie w lewo nie wychodzi...
9 czerwca 2017
+8
-6
b13-5fa
~ kierowca  do ~ Bogdan   Bogdan zamilcz zmiana jest konieczna.
9 czerwca 2017
+3
-7
e7a-fa5
~ Bogdan   Rosłan musi odejść. Zmiana w Biłgoraju jest konieczna.
9 czerwca 2017
+5
-18
10c-28c
~ 0p   Protest powinien być pod domem jakiegoś polityka , a tak ucierpieli tylko kierowcy. Gdzie palone kukły polityków i palone opony?Tam giną ludzie!!!!!!!!Ludzi odpowiedzialnych za ten stan jaki jest trzeba brać za mordy, albo wypad na ulicę , czy oni biorą wypłaty za to ,że są czy za pracę?
9 czerwca 2017
+6
-3
d9d-e0c
~ Prezepraszam,   że nie na temat. Może ktoś wie, co słychać u tego mądrego inaczej asystenta posła Olszówki? Tego co wydłubał sobie za starego wydechu wypełnienie tłumiące i mówił, że to zamach.
9 czerwca 2017
+6
-4
566-36b
~ basr93xxx   żadne rondo nie zastąpi zdrowego rozsądku jak ktoś nie będzie uważał to nawet w polu sie potknie przewróci i kark sobie skręci jak chodze piechotą jeżdze rowerem jak i samochodem i po prostu uważam a skrzyżowanie lubelskiej z nadstawną po prostu omijam szczególnie w godzinach szczytu bo jaki jest sens jechac tamtedy jak mozna pojechac inna ulica zamiast stac tam w korku
9 czerwca 2017
+12
-6
bba-215
~ Master chef   Nauczta się czytać znaków. W internecie są wytłumaczenia poszczególnych znaków
9 czerwca 2017
+4
-3
23c-de1
~ heh   Zdjęcia uczestników juz mamy, we wtorek jest zbiórka krwi w onz to zobaczymy ile osób z tam obecnych przyjdzie naprawde pomoc
9 czerwca 2017
+9
-5
bba-215
~ Kpw   W tym roku pewnie musi być projekt, wykupienie działek,oraz wiele decyzji oraz spraw sądowych. Na drugi rok będzie przebudowa😇 Fajnie że dopięliśmy tą budowę i czekamy na 2018😘
9 czerwca 2017
+3
-2
03f-7e1
~ asad   Przeciw komu protestujecie? Samym sobie,swoim dzieciom znajomym którzy nie potrafią poruszać się po mieście zarówno jako zmotoryzowani jak i rowerzyści czy w końcu piesi.Pierwsi pędzą jak głupi nawet po osiedlowych uliczkach,drudzy pędzą po chodniku trzeci włażą na przejścia czy poza nimi jak święte krowy.A przecież wystarczy trochę życzliwości,zrozumienia czy w końcu empatii by np. rowerzysta na chodniku nie przeszkadzał pieszemu i szanował jego pierwszeństwo w ty miejscu a pieszy nie będzie miał pretensji.Wystarczy nie parkować po chamsku blokując ruch,wystarczy zadbać o tłumik w samochodzie by nie ryczał na zamkniętym osiedlu itd. przykładów można mnożyć.Popatrzmy na nasze drogi usiane trupami zwierząt,na uliczce gdzie rozsądna prędkość to 10 km/h i co..leży przejechany gołab bo głąb w samochodzie na w d.... ważne że łun jedzie i ani myśli się zatrzymać.Sami sobie to robicie i żadne ronda niczego tu nie załatwią,poza spokojnym snem tzw.działaczy.
9 czerwca 2017
+36
-7
4e4-b91
~ Mieszkanka z Nadstawnej   Pieniadze z budzetu ida jak wida na ronda poza obrzezami miasta, a urzednicy uciekaja od problemu jaki maja prawie pod nosem. Ile jeszcze musi byc wypadkow,ile rodzin straci bliskich żeby dostrzegli bardzo powazny problem. Zaczna dzialac jak ktorys z urzednikow straci na tej krzyzowce kogos bliskiego. Ludzie prosza, wychodza na ulice, wysylaja pisma...ale po co? Dadza na rondo to wakacji sobie nie zrobią... a ludzi zobacza,jak wybory tuż tuż beda.
9 czerwca 2017
+5
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:29 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku dyrektora I LO im. ONZ
Dziś, w piątek, 21 lutego Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora największej szkoły średniej w regionie - I LO im. ONZ. Dotychczas, przez wiele lat tę funkcję pełnił Marian Klecha. Czas na składanie ofert mija 5 marca.
dzisiaj, 15:03 Powiat
Ostrzeżenie IMGW - wiatr może osiągnąć prędkość 110 km/h
w sobotę, godzina 18:25 Gmina Biłgoraj
Zderzenie z sarną
w sobotę, godzina 19:20 Tarnawa Duża
Dom Senior+ w Tarnawie Dużej otwarty
W Tarnawie Dużej, w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, powstał dzienny dom opieki dla seniorów. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w sobotnie popołudnie 22 lutego.
w sobotę, godzina 20:22 Biłgoraj
Biuro poselskie Beaty Mazurek i Jacka Sasina już działa
dzisiaj, 09:37 Biłgoraj
Dzień Otwarty w "Piątce"
w czwartek, godzina 14:27 Biłgoraj
Nowa karetka dla bilgorajskiego pogotowia
Dzięki rządowemu wsparciu w postaci dofinansowania w kwocie 400 tys zł możliwy był zakup nowego ambulansu dla pogotowia w Biłgoraju. Uroczyste przekazanie kluczy do pojazdy odbyło się w czwartek, 20 lutego.
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Przedszkolny bal
w sobotę, godzina 15:39 Wola Dereźniańska
Walczą o czyste lasy
w piątek, godzina 11:20 Biłgoraj
Wszawica atakuje?
Wszawica powraca do szkół i przedszkoli jak bumerang. Cyklicznie otrzymujemy sygnały o występowaniu problemu w naszym powiecie. Mimo, że do biłgorajskiego sanepidu nie wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się wesz w placówkach informacje o zakażeniach krążą między rodzicami uczniów.
dzisiaj, 08:18 Łukowa
Karnawałowe spotkanie seniorów w Łukowej
w sobotę, godzina 12:58 Biłgoraj
"Trójka" dla wszystkich
w czwartek, godzina 13:03 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja wydali ponad 31 mln zł na alkohol
Taka kwota przyprawia o zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli porówna się ją z poprzednimi latami. W ubiegłym roku w biłgorajskich barach i sklepach z alkoholem wydaliśmy o ponad 3 mln zł więcej niż w 2018 roku.
dzisiaj, 08:17 Powiat
Rusza wielki konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich
w środę, godzina 12:21 Biłgoraj
Drzewa poszły pod piłę
w czwartek, godzina 08:44 Biłgoraj
Nowy zarząd biłgorajskiego oddziału PCK
W poniedziałek, 17 lutego, odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z minionej kadencji i wybrano nowy zarząd na lata 2020-2024.
15 lutego 2020 Biłgoraj
Bal maturalny ZSZiO
9 lutego 2020 Biłgoraj
Niech żyje bal
9 lutego 2020 Biłgoraj
Najlepsi w sporcie, kulturze i działalności społecznej nagrodzeni
Już po raz kolejny burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody najlepszym sportowcom i osobom wyróżniającym się w działalności społecznej oraz kulturalnej. Uroczysta gala odbyła się w niedzielne popołudnie, 9 lutego, w Biłgorajskim Centrum Kultury.
w piątek, godzina 07:55 Biłgoraj
Przedszkolaki na balu
w piątek, godzina 08:53 Księżpol
Nowy ośrodek kultury prawie gotowy
14 lutego 2020 Biłgoraj
78 lat temu powstała Armia Krajowa
14 lutego to bardzo ważna data w historii Polski. Tego dnia została powołana Armia Krajowa. Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości rocznicowe. 78. rocznicę powstania jedynej, realnej, wojskowej i moralnej siłą, która w latach okupacji przeciwstawiła się terrorowi i wynaradawianiu ludności polskiej zorganizowano także w Biłgoraju.
11 lutego 2020 Gromada
Pożar w Gromadzie
we wtorek, godzina 09:53 Brody Duże
O czterech pasażerów za dużo
14 lutego 2020 Czernięcin Główny
Jubileusz 100-lecia urodzin
W środę, 5 lutego mieszkanka gminy Turobin Balbina Ciastuła obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. Z tej okazji Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych, USC oraz KRUS.
w środę, godzina 09:05 Łukowa
Będą kontrole w gminie Łukowa
12 lutego 2020 Biłgoraj
Sala obsługi interesanta otwarta
11 lutego 2020 Biłgoraj
Historia i rowery kołem się toczą
To tytuł wystawy rowerów z kolekcji mieszkańca Biłgoraja Andrzeja Zabłotnego, którą można oglądać w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się we wtorek, 11 lutego.
w czwartek, godzina 08:03 Biłgoraj
Mistrzowie ortografii
10 lutego 2020 Biłgoraj
Policjanci wydostali dwie osoby z dymiącego auta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl