Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.09.17 13:17

Łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą w budowie. Nie wszyscy są zadowoleni

Właśnie ruszyły prace przy budowie łącznika pomiędzy ul. Bagienną, a obwodnicą północną. Zadanie będzie kosztować ponad 330 tys zł. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego faktu. Dlaczego?
Łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą w budowie. Nie wszyscy są zadowoleni
Łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą w budowie. Nie wszyscy są zadowoleni

Rozmowy o inwestycji trwały od kilku lat. Radni poprzednich kadencji wnioskowali o wykonanie drogi łączącej ul. Bagienną z obwodnicą północną. Były już plany wykonania zadania, jednak ze względu na brak środków w budżecie miasta musiały zostać odłożone w czasie. Informowaliśmy o tym w artykułach pt. Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną, Przebudowa ul. Dąbrowskiego i łącznik z ul. Bagienną w przyszłym roku oraz Tym razem się uda?.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania ogłoszono przed wakacjami. W sierpniu postępowanie zostało rozstrzygnięte. Najkorzystaniejsza oferta opiewała na nieco ponad 336 tys. zł. Umowa z wykonawcą już została podpisana. Jednak, by możliwe było zrealizowanie inwestycji konieczne było przyjęcie zmian w budżecie (taka kwota musiała zostać zapisana w tegorocznym budżecie miasta). Radni dyskutowali na ten temat pod koniec sierpnia.

O to, by jednak wycofać się z budowy apelował radny Tomasz Grabias. W przypadku realizacji inwestycji wnioskował, aby mieszkańcy, podobnie jak ci mieszkający przy ul. Jaśminowej (Mieszkańcy dołożą się do budowy dróg) partycypowai w kosztach budowy łącznika.

- Wiele inwestycji w mieście zostało wykonanych bez udziału finansowego mieszkańców, oczywiście w sensie dosłownym, bo wszystkie inwestycje wykonywane są z podatków, czyli tego co mieszkańcy wpłacają - mówił burmistrz Janusz Rosłan i dodał: - Nie można porównywać sytuacji mieszkańców ul. Jaśminowej, którzy sami wyszli z propozycją dołożenia się do budowy ulicy, przy łączniku nie mieszka nikt, jest dwóch przedsiębiorców, którzy są żywo zainteresowani, by ten łącznik powstał, ale przypominam, że już podczas budowy hali sportowej, jak również podczas budowy obwodnicy północnej to radni kładli nacisk na konieczność wykonania tego właśnie łącznika, drogi pomiędzy ul. Moniuszki, a Al. Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że zadanie jest współfinansowane przez przedsiębiorców z ul. Bagiennej (wkład w wysokości 20 tys. zł). Włodarz podkreślał, że nowa inwestycja będzie służyć nie tylko przedsiębiorcom, ale również mieszkańcom całego osiedla. - Umowa z wykonawcą jest już podpisana, więc czas na wycofanie się z decyzji o realizacji inwestycji minął - podsumował burmistrz.

Radni większością głosów przyjęli proponowane zmiany w budżecie miasta. 24 sierpnia został przekazany plac budowy. Zadanie ma być gotowe w ciągu najbliższych kilku tygodni, do 20 listopada br.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą w budowie. Nie wszyscy są zadowoleni, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7053
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
65c-145
~ fru  Chodnik burmistrzu by się przydał na Bagiennej. Nie oszukujmy się to nie jest żaden łącznik. To tylko tak ładnie się nazywa. To jest zjazd z drogi publicznej do prywatnej firmy. Ja rozumiem że biznesmen potrzebuje tego zjazdu, bo wydaje mu się, że zwiększą mu się przez to obroty, a nawet jest tego pewien, więc powinien w większym procencie partycypować w kosztach tej budowy. 6%? to są żarty. Jeśli dorzuciłby się chociaż w 30 % to było by etyczne.
Ciekawy jestem czy jak ja przyjdę do burmistrza i powiem ze potrzebuję żeby zrobić mi drogę kilkadziesiąt metrów bo otwieram w stodole fabrykę skarpetek to czy tak chętnie burmistrz wyda publiczne pieniążki.
18 września 2017
+20
-1
48a-f4e
~ z puszczy  Ludzie zróbcie coś ze skrótem przez parking na cmentarzu w puszczy bo się stanie tragedia! Jeżdżą tam jak wariaci, jadąc z Jana Pawła nawet nie zwalniają!!
17 września 2017
+24
-5
2d4-bf2
~ aaaa  buduje sie laczniki gdzie nikt nie mieszka albo mieszka tam malo mieszkancow a kiedy NADSTAWNA gdzie mieszka kilka tysiecy mieszkanców szkola sklepy dojazd do miasteczka kresowego -powinny byc pasy rowerowe chodnik po dwóch stronach nowe oswietlenie
17 września 2017
+13
-1
Ostatnio dodane komentarze
4b8-154
~ bca   Proponuję aby ktoś sprawę zgłosił do CBA i NIKu aby zbadali w jaki sposób są wydawane publiczne pieniądze.
19 września 2017
+3
-1
522-cb0
~ mieszkanka osiedla  do ~ fru   zgadzam się z powyższym wpisem. co z tego, że będzie zjazd na ulice Bagienną jak na całym osiedlu nie ma chodników a kierowców w Biłgoraju, którzy łamią przepisy prędkości nie brak...
zjazd powinien być co najwyżej TYLKO do firmy prywatnej, lub jak ktoś wspomniał obwodnica - osir. tam gdzie jest to bardziej przydatne.
18 września 2017
+3
-1
f48-0ed
~ nie  do ~ z puszczy   ze skrótem tylko z tą zaściankową TEMPA sygnalizacją! Żadna to inteligentna krzyżówka!! na baltonie tak tu to porażka.! wielkie kamery analizują i nic z tego nie wynika stoi się i korkuje bubel!
18 września 2017
brak ocen
888-b1d
~ aa  do ~ Naprawde dziwna   skoro się bierze 500+ od państwa to znaczy, że państwo to dziecko kupiło..
18 września 2017
brak ocen
c74-70f
~ logan   skrot w Puszczy sponsorowany jest przez Unie Europejska w programie dostosowywania dostepu mieszkancow terenow wshodnich Unii do uslug,na wniosek jednej z firm pogrzebowych z Bilgoraja,pod tytulem Szybciej na cmentarz kierowco - ISO 2017
18 września 2017
+3
-0
c74-70f
~ logan   w zwiazku z ostatnimi ulatwieniami komunikacyjnymi,wprowadzanymi prze wladze Najjasniejszej RP zglaszam wniosek aby nowopowstaly(mam nadzieje)pociag ekspresowy EIC Kijow=Paryz,przez Bilgoraj,Hute Kszeszowska i Kolbuszowa,koniecznie ztrzymywal sie na stacji Bilgoraj Centralny.W Brzeszczu mozna to Bilgoraj nie gorszy.Wezme 500 plus to se kurna pojade,a co!!!
18 września 2017
+1
-1
e6d-213
~ Naprawde dziwna  do ~ czytając   Jak mozna porwac wlasne dziecko? Od kogo? Od panstwa?
Dziwny jest ten swiat.
18 września 2017
+1
-1
e6d-213
~ Zgadzam sie  do ~ GallAnonim   prawie w calosci. Rondo na pewno, czy dwupasmowe to sprawa dyskusyjna.
18 września 2017
+0
-1
65c-145
~ fru   Chodnik burmistrzu by się przydał na Bagiennej. Nie oszukujmy się to nie jest żaden łącznik. To tylko tak ładnie się nazywa. To jest zjazd z drogi publicznej do prywatnej firmy. Ja rozumiem że biznesmen potrzebuje tego zjazdu, bo wydaje mu się, że zwiększą mu się przez to obroty, a nawet jest tego pewien, więc powinien w większym procencie partycypować w kosztach tej budowy. 6%? to są żarty. Jeśli dorzuciłby się chociaż w 30 % to było by etyczne.
Ciekawy jestem czy jak ja przyjdę do burmistrza i powiem ze potrzebuję żeby zrobić mi drogę kilkadziesiąt metrów bo otwieram w stodole fabrykę skarpetek to czy tak chętnie burmistrz wyda publiczne pieniążki.
18 września 2017
+20
-1
c76-e70
~ Apel   Popieram wpisy dot. zagrożeń w związku z przejazdami koło cmentarza w Puszczy. Czy aż ktoś musi zginąć, żeby zablokować tam przejazd?
18 września 2017
+7
-1
c76-e70
~ czytając   Dziwna sprawa z porwaniem dziecka. Zdumiewają fobie antyszczepionkowe, które mogą skutkować dramatem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia epidemią, jeśli dzieci nie będą szczepione odpowiednimi szczepionkami.
18 września 2017
+4
-1
6ea-9da
~ wolf666   Roslan ty lepiej powiedz kiedy trybune na stadionie , poprawisz deszcz pada wszyscy mokna , ale zadaszenie jest:)))) lacznik robi sie do Bielaka , a nie do ulicy ,, i podatnicy musza zaplacic ,mam nadizje z ekiedys Roslanaowi misto zaplaci ,, cynamonem z gaci
17 września 2017
+8
-1
b4f-90f
~ j 64   Jerzy Zieba do Jaroslawa Kaczynskiego cz 3 o koncu WOLNOSCI POLAKOW youtube ogladaj
17 września 2017
brak ocen
1b3-b93
~ Mirek   Rosłan do zmiany. Łącznik trzeba było budować w czasie budowy obwodnicy za środki unijne a nie teraz.
17 września 2017
+4
-0
2d4-bf2
~ aaaa   buduje sie laczniki gdzie nikt nie mieszka albo mieszka tam malo mieszkancow a kiedy NADSTAWNA gdzie mieszka kilka tysiecy mieszkanców szkola sklepy dojazd do miasteczka kresowego -powinny byc pasy rowerowe chodnik po dwóch stronach nowe oswietlenie
17 września 2017
+13
-1
b4f-90f
~ j 64   Za komuny nie bylo tego co jest teraz Sygnatariusze „DEKLARACJI WARSZAWSKIEJ Karty wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepień ochronnych domagają się od rządu RP i światowych organizacji strzegących praw człowieka:
natychmiastowego respektowania praw naturalnych i praw człowieka oraz zapisów pozostałych ww dokumentów, w tym także prawa wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepień ochronnych,
wprowadzenia odpowiednich regulacji odnośnie wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepień ochronnych do rodzimych przepisów prawa i respektowania ich,
wzorem krajów rozwiniętych natychmiastowego zaprzestania szczepień w pierwszej dobie życia, gdy nie można wykluczyć u dziecka wrodzonych patologii będących przeciwwskazaniem do szczepienia,
zakazania stosowania substancji toksycznych w tzw. szczepieniach ochronnych, takich jak rtęć, aluminium i inne oraz wyeliminowania niebezpiecznych zanieczyszczeń, jak np. glifosat, zanieczyszczenia wirusowe itd.,
wypracowania odpowiedniego dobrowolnego kalendarza szczepień (pozbawionych ww toksycznych substancji) jako zalecenia, a nie przymusu,
wprowadzenia obowiązku udzielania osobom poddającym się tzw. szczepieniom ochronnym oraz rodzicom szczepionych dzieci przez personel medyczny rzetelnych informacji na temat składu szczepionek i wszystkich mogących wystąpić niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych,
wprowadzenia obowiązkowych rejestrów niepożądanych odczynów poszczepiennych w oparciu o relacje osób szczepionych, rodziców szczepionych dzieci oraz personel medyczny, a także niezależną od producentów szczepionek analizę statystyczną zgłaszanych przypadków,
wypracowania własnych technologii produkcji szczepionek i wdrożenia ich w kraju,
wdrożenia etycznych programów nauczania, tj. programów opartych na prawach naturalnych i prawach człowieka, zarówno w szkolnictwie medycznym średnim, jak i wyższym.
Pod deklaracją podpisało się dotychczas ponad 4 tys. osób i można ją nadal podpisywać na stronie http://www.podpisz.to
Justyna Socha
17 września 2017
brak ocen
b4f-90f
~ j 64  

Jak odbiera się rodzicom prawo do bezpieczeństwa. Relacja rodziców którym próbuje mafia farmaceutyczna z sądową odebrać dziecko. Media manipulują informacjami. Musimy się bronić. To jest frontalny atak na nasze prawa rodzicielskie. Czas dam temu opór. udostępniajcie ten film. Prawdziwa wersja rodziców, których poszukuje policja. http://www.radiomaryja.pl/informacje/... Wyrażam zgodę na udostępnianie przez wszelkie środki masowego przekazu materiału zamieszczonego przeze mnie, jeśli zostanie opublikowany w całości, jak również z informacją skąd pochodzi czyli z kanału Sławomira Sikory
17 września 2017
+2
-1
cd5-8bf
~ GallAnonim  do ~ z puszczy   A pisałem jak bylo budowane... nie dosc ze korki po pol km w godzinach 13-15 to jeszcze te swiatla w konfiguracji warszawskiej.... DWUPASMOWE RONDO TYLE
17 września 2017
+3
-0
c78-bf1
~ jarek   kiedy zrobią ul. spacerową bo ten łacznik to leka przesada
17 września 2017
+1
-3
720-437
~ to ja   Ty się Tomek nie pchaj gdzie nie trzeba.Pilnuj swojego osiedla.Kto cię prosi o zabieranie głosu tam gdzie nie trzeba!
17 września 2017
+5
-4
48a-f4e
~ z puszczy   Ludzie zróbcie coś ze skrótem przez parking na cmentarzu w puszczy bo się stanie tragedia! Jeżdżą tam jak wariaci, jadąc z Jana Pawła nawet nie zwalniają!!
17 września 2017
+24
-5
247-1c7
~ nvghn   Łącznik jest potrzebny ale osir - obwodnica , kiedy chodniki na Bagiennej?
17 września 2017
+10
-1
b3f-e6e
~ as   Panowie radni z Puszczy kiedy naprawa wiadomego źle zaprojektowanego parkingu i przejścia dla pieszych które często robi za parking?
17 września 2017
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
dzisiaj, 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
dzisiaj, 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
dzisiaj, 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl