Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.07.29 10:30 | aktualizacja: 2016.07.29 10:54

Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną

Podczas budowy obwodnicy północnej w Biłgoraju, zarówno mieszkańcy, jak i radni Rady Miasta, podnosili kwestię braku połączenia nowej trasy z ulicą Bagienną. Taki łącznik powstanie niebawem. Już został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania.
Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną
Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną

Budowa obwodnicy północnej w Biłgoraju to jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Kosztowała prawie 35 mln zł. Przygotowania do budowy drogi trwały od 2012 roku. Pod koniec 2014 roku inwestycja została uroczyście podsumowana, o czym bilgorajska.pl pisała w artykule pt. Obwodnica północna gotowa - inwestycja uroczyście podsumowana.

Podczas realizacji zadania pojawiły się jednak problemy. Radni poprzednich kadencji wnioskowali o wykonanie łącznika pomiędzy trasą a ul. Bagienną, część mieszkańców nie poparła jednak tego pomysłu. Burmistrz Janusz Rosłan tłumaczył wówczas, że pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną. Jednak nie będzie to dostęp bezpośredni. Planowano wprowadzić tę inwestycję do ubiegłorocznego budżetu. O tym informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Tak blisko, a tak daleko.

Dzięki oszczędnościom poprzetargowym udało się zabezpieczyć 200 tys. zł na ten cel w tegorocznym budżecie. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania.

Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi serwisowej stanowiącej połączenie ul. Bagiennej z obwodnica północną w Biłgoraju. Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy. Łączna długość projektowanego odcinka drogi wynosi 143,34 m.

Obecnie w miejscu projektowanego odcinka znajdują się nieużytki, pas drogowy obwodnicy oraz część działki zagospodarowanej przez warsztat samochodowy. W bliskim sąsiedztwie projektowanej drogi znajdują się zabudowania oraz obwodnica obsługująca ruch tranzytowy. Zaprojektowana została droga klasy D, czyli jednojezdniowa, dwupasmowa.

Trasę drogi serwisowej zaprojektowano jako złożenie odcinków prostych oraz łuków poziomych o promieniach: 160m, 12m. Pochylenie poprzeczne na odcinkach prostych i na łukach zaprojektowano jednostronne 2%. Szerokość jezdni będzie wynosić 6,0m.

Głównym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. Firmy mogą składać swoje oferty do 18 sierpnia br.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4492
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b94-b1c
~ Mieszkaniec  do ~ znafca   Ponad rok temu był temat łącznika na spotkaniu mieszkańców Bagienna z burmistrzem i jakoś nikt się nie sprzeciwiał. Każdy mógł przyjść na spotkanie i powiedzieć swoje zdanie ale jak się komuś nie chce to teraz wypisuje głupoty na forum że nikt nie pytał.
30 lipca 2016
+3
-2
PL
e9f-b91
~ formaldehyd   Zauważcie na zdjęciu,że tam zjazd w lewo jest i to całkiem spory ale na łąkę...więc może tamtędy.. Ale drugiego mostu na samochody z OSiR-u to raczej nie zrobią..Dziwne to..
30 lipca 2016
+1
-0
PL
5e4-b6b
~ frank szwajcarski  do ~ Ja   A jak ktoś nakradł ale nie przekroczył 200
30 lipca 2016
+1
-0
PL
74a-613
~ Ja   Zapewne ten oponiarz dał ,, w łapę" jakiemuś decydentowi. Wiadomo, że w Biłgoraju to tylko ryby w zalewie ,,nie biorą" Samorządowcy tak, jak najbardziej. Jeden nie chce być gorszy od drugiego. W starostwie -w wydziale komunikacji- w łapę brał i wydawał pijakom prawa jazdy. W budownictwie też sami spoufaleni ZSL-PSL-owcy a ci jak nie ,,wezmą w łapkę " to w depresję wpadają. Wystarczy przyjrzeć sie budynkowi pana G na rogu ul. Zamojskiej i Przemysłowej. Przecież ten budynek powinien nosić nazwę ,,Wielka Łapówa" Jeszcze teraz facetowi na sąsiedniej działce każą zamurować okna !!! A z podatnikami nikt się nie liczy, traktują ich jak się traktuje baranów w rzeźni. Najpierw Rosłan ***** jaką on tu OBWODNICĘ nam wybuduje a teraz robi do tej obwodnicy zjazdy, łączniki. Niedługo to zrobi jeszcze przejście dla kaczek i kóz co 150 metrów. Przecież jak któryś z mieszkańców ul. Bagiennej zechce wyruszyć na Lublin czy Zamość to ma tylko kilkaset metrów do ul. Lubelskiej i dalej może sobie szarżować do obwodnicy. Większość mieszkańców jedzie w kierunku miasta i jedzie do ul. Lubelskiej. Powiem krótko- sprawowanie urzędu burmistrza przez jedną kadencję degeneruje człowiek o 20% sprawowanie zas tej funkcji przez trzy kadencję degeneruje w 100%. Taki człowiek nie liczy się z mieszkańcami a szczególnie z forsą zagrabioną podatnikom i szasta nią na lewo i prawo. Jak to jest, że obwodnica zrobiona rok temu i wszystko było uzgadniane i zgodne z przepisami a teraz dodatkowo topi się pieniądze w wykonywanie jakiś łączników i zjazdów? Czy ten klient co mu zależy na tym zjeździe spóźnił się z łapówką ? Czy pierw dawał za mało a teraz zwiększył pulę? Czy wykonywaniem tego łącznika nie powinna zainteresować się prokuratura? Kto występował o ten łącznik, kto się jeszcze podpisywał? Oraz czy zaniechanie wykonania tego łącznika w trakcie głównej inwestycji nie spowodowało strat w budżecie miasta w wysokości kosztu wykonania tego łącznika obecnie? Organy śledcze mają pole do POPIS-u. Zapewne znajdą czas jak rozpracują kobiecinę co chciała sprzedać przez internet używany szal z przyszytą metką ,,znanej światowej firmy" czym spowodowała straty na 2 tyś zł. Zapewne biłgorajski sąd skarze ją na 10 lat ciężkich robót w łagrze, bo być może była ona w lokalnej mafii która podrobiła ten niepodrabialny, używany szal.
29 lipca 2016
+5
-3
PL
ab4-3cb
~ znafca   Mieszkańcy byli przeciwni więc nie zrobiono łącznika.
A teraz się ich po prostu nie zapytano czy już nie są przeciwni?
Ktoś z władnych ludzi "lubi w gumie" że gumiarzowi tak dobrze robi?
29 lipca 2016
+5
-3
PL
3fe-50e
~ Rebai   I zaraz krzykacze z Bagiennej będą krzyczeć że mają duży ruch pod oknami bo zwiększy się i to bardzo.
29 lipca 2016
+3
-3
PL
09f-8c3
~ XXI   Ten łącznik, no może i trochę potrzebny, ale dużo ważniejszy i bardziej potrzebny jest łącznik obwodnicy z terenami OSiRu. OSiR jest tuż przy obwodnicy, a nie można z niej do niego dojechać. Trzeba pchać się przez Lubelska i Targową.
Rozumiem, że może sprawa dojazdu dla aut jest dość ciężka w realizacji, za sprawą ogródków działkowych, no ale połączenie chodnika i ścieżki rowerowej z OSiRem powinno już dawno być zrobione, zaraz po wybudowaniu obwodnicy, a może i nawet w ramach jej budowy.
To jakaś paranoja, żeby tuż obok kompleksu sportowego biegła ścieżka rowerowa i chodnik, a nie można było się z nich dostać na tereny sportowe.
29 lipca 2016
+9
-1
PL
6c8-56a
~ formaldehyd   Przepraszam,że off topic ale nie mogę się powstrzymać z radości.Robią wiaty przystankowe na Kościuszki w Puszczy.A tyle było gadania,że nie da się,że jak,że przepisy i tym podobny jazgot uzasadniający błąd w sztuce. Widok ludzi w słońcu, w deszczu i na śniegu i mrozie w środku miasta był skandalem w 21 wieku.Przepisy mają być dla człowieka a nie odwrotnie.
29 lipca 2016
+7
-1
PL
d02-3ad
~ abc   Nie przesadzajcie, nie będzie tam jakiegoś zwiększonego ruchu.
Kto niby będzie korzystał z tego łącznika? Praktycznie tylko mieszkańcy osiedla Bagienna chcący jechać w stronę Zamościa/Gromady oraz klienci wulkanizacji (ale oni nie będą jeździć Bagienną, bo zakład jest na końcu przy samej obwodnicy).
Kto inny by się tam pchał i zjeżdżał z obwodnicy? Jak ktoś jedzie do centrum to od strony Zamościa wygodniej zjechać Moniuszki, a od strony Lublina wygodniej jechać do ronda na Lubelskiej.
Poza tym po otwarciu łącznika zmniejszy się ruch na Bagiennej o większość aut jadących do wulkanizacji, bo wielu osobom wygodniej będzie pojechać obwodnicą niż Bagienną.
29 lipca 2016
+5
-3
PL
804-8dd
~ Z Polnej   Współczuje mieszkańcom, nie ma nic gorszego niż mieszkać przy przelotowej ulicy.
29 lipca 2016
+6
-1
PL
25e-ee9
~ Kazik   Patrzcie jak budowali obwodnice to zamiast odrazu zrobić łącznik i dostać dotacje unijną byłoby taniej to nagle po latach budują łącznik i chwala sie tym bezczelnie. Sam nabierałem sie a teraz mowię jasno trzeba zmienić burmistrza na nowego lepszego gospodarza.
29 lipca 2016
+3
-2
PL
094-63b
~ bnm   No pewnie temu co ma wulkanizacje na rękę, na tamtym osiedlu nie ma chodników i jak ludzie maja chodzić ?Po plotach jak będzie więcej samochodów?niech się ktoś stuknie w w łepetynę i zastanowi się nad tym co robi, bo jak dojdzie do wypadków to będzie miał ofiary na sumieniu jak je ma .A kiedy łącznik osir i obwodnica?Chyba to by lepsze było
29 lipca 2016
+7
-2
PL
0b9-2ea
~ c   ile to"kapci"trzeba było zrobić żeby sprawę załatwić!?
29 lipca 2016
+4
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl