Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.07.20 09:51 | aktualizacja: 2023.07.20 18:26

"21 osób nie będzie decydować o bezpieczeństwie"

Ciąg dalszy przepychanek o chodnik, który ma powstać przy. ul. Bagiennej. Tym razem mieszkańcy osiedla napisali petycję popierającą inwestycję. - Nie może być tak, że liczba 21 osób niezadowolonych z inwestycji będzie decydować o bezpieczeństwie - napisali mieszkańcy.
"21 osób nie będzie decydować o bezpieczeństwie"
"21 osób nie będzie decydować o bezpieczeństwie"

Takiego braku porozumienia w sprawie planowanej inwestycji w Biłgoraju chyba jeszcze nie było. Grupa niezadowolonych z projektu mieszkańców może zablokować jej wykonanie, a pieniądze leżą już na stole.

Chodzi o chodnik przy ul. Bagiennej. Starania o wykonanie tej inwestycji trwały bardzo długo, pojawiła się szansa na dofinansowanie, więc samorządy miasta i powiatu dogadały się, by wspólnie wykonać zadanie.

Zwołano zebranie mieszkańców i od razu okazało się, że tak łatwo nie będzie. Część z nich była niezadowolona z usytuowaniach ciągu pieszego, wnioskując o przeniesienie go na drugą stronę ulicy. Drugie spotkanie również nie przyniosło przełomu w tej sprawie. Relację z tych zebrań znajdą Państwo pod adresami: Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcamiBez porozumienia w sprawie chodnika na ul. Bagiennej. Inwestycja może nie powstać.

Pojawiła się kolejna petycja, w której mieszkańcy proszą wręcz i realizację zadania. W piśmie czytamy:

Jako przedstawiciele mieszkańców apelujemy do władz powiatu oraz miasta Biłgoraj o wykonanie tak potrzebnej inwestycji.

Z każdym rokiem na tym obszarze wzrasta liczba osób korzystających z drogi. Są to zarazem mieszkańcy osiedla Bagienna jak również mieszkańcy calego miasta i powiatu. Fakt ten powoduje nieustanne natężenie ruchu samochodowego, który w ostatnich latach (też za przyczyną otwarcia przejazdu na obwodnicę północną) zwiększył się kilkukrotnie. Prócz samochodów codziennie podążają tedy piesi: dorośli i dzieci, którzy zmierzają do szkoły, pracy, sklepu, kościoła czy przystanku autobusowego mieszczącego się na ulicy Lubelskiej.

Ponadto drogą poruszają się rowerzyści, dla których jednoślad jest jedynym środkiem transportu. Niejednokrotnie mieszkańcy osiedla Bagienna byli świadkami jak samochody pomimo ograniczeń prędkości przekraczają ją - co było bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia przechodníów. Być może statystyki policyjne w pełni nie odzwierciedlają problemu, gdyż szybka prędkość pojazdu nie pozwala zobaczyć nr rej. samochodu.

Życie ludzkie i bezpieczeństwo w tej kwestii jest najważniejsze. Naszym zadaniemjest chronić nasze dzieci ale i osoby starsze przed zagrożeniami drogowymi, których efektem niejednokrotnie jest śmieć albo trwałe kalectwo. Dlatego z całego serca prosimy o przychylenie się do naszej prośby. Nie może być tak, ze liczba 21 osób niezadowolonych z inwestycji będzie decydować o bezpieczeństwie. Za realizacją inwestycji (lista w załączniku) podpisało się 169 osób, ta liczba sama mówi za siebie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3028
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
dzisiaj, 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl