Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.08 09:27 | aktualizacja: 2017.04.09 10:03

Tym razem się uda?

Właśnie został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania polegającego na budowie łącznika pomiędzy ul. Bagienną a obwodnicą północną. Jest więc szansa, że tym razem inwestycja doczeka się realizacji. Łącznik ma powstać do 20 września bieżącego roku.
Tym razem się uda?
Tym razem się uda?

Temat wykonania łącznika pomiędzy ulicą Bagienną a obwodnicą północną w Biłgoraju przewijał się w prośbach mieszkańców wielokrotnie. Poruszany był chociażby przy okazji zebrań rad osiedlowych, jak również podczas sesji Rady Miasta. O wykonanie takiego przejazdu wnioskowano jeszcze podczas budowy obwodnicy północnej. Ale wtedy część mieszkańców nie chciała wyrazić zgody na takie rozwiązanie.

Władze miasta planowały więc wykonanie drogi serwisowej biegnącej wzdłuż obwodnicy północnej i połączonej z ul. Bagienną, ale nie bezpośrednio. O tym pisaliśmy już w 2015 roku, w artykule pt. Tak blisko, a tak daleko.

Środki na wykonanie łącznika w wysokości 200 tys. zł zabezpieczono w ubiegłorocznym budżecie. Ogłoszono nawet przetarg, jednak okazało się, że oferty znaczne przewyższały możliwości finansowe miasta. Przetarg został unieważniony z założeniem powrotu do tematu w bieżącym roku. Tak się stało, kolejny przetarg został ogłoszony w piątek, 7 kwietnia.

Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi serwisowej stanowiącej połączenie ul. Bagiennej z obwodnica północną. Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy. Łączna długość projektowanego odcinka drogi wynosi 143,34 m. Obecnie w miejscu projektowanego odcinka znajdują się nieużytki, pas drogowy obwodnicy, oraz część działki zagospodarowanej przez warsztat samochodowy. Podłoże gruntowe na terenach przeznaczonych pod budowę drogi charakteryzuje się występowaniem torfu i wysokim poziomem zwierciadła wody gruntowej. W podłożu przebiega sieć kanalizacji sanitarnej. W obrębie projektowanego pasa drogi serwisowej znajduje się słup sieci napowietrznych linii energetycznych NN jednak nie zachodzi potrzeba jego przebudowy. W bliskim sąsiedztwie projektowanej drogi znajdują się zabudowania oraz obwodnica obsługująca ruch tranzytowy. Zaprojektowana została droga klasy D, jednojezdniowa, dwupasmowa. Początek projektowanej drogi serwisowej km 0+000,00 zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ze zjazdem zaprojektowanym w km 0+717,97 obecnie realizowanej obwodnicy do projektowanej w perspektywie drogi dojazdowej do OSIR. Koniec drogi serwisowej przy połączeniu z ulicą Bagienną zaprojektowano w km 0+143,34. Trasę drogi serwisowej zaprojektowano jako złożenie odcinków prostych oraz łuków poziomych o promieniach: 160m, 12m. Pochylenie poprzeczne na odcinkach prostych i na łukach zaprojektowano jednostronne 2%. Szerokość jezdni wynosi 6,0m. Przebieg projektowanej drogi w planie związany jest z istniejącym zagospodarowaniem terenu oraz istniejącą infrastrukturą.

Prędkość projektowa to 30 km/h.

Inwestycja ma być gotowa do 20 września.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Tym razem się uda?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6756
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
388-01d
~ fff  Bądźmy szczerzy każdy chyba wie, że ten łącznik/zjazd jest budowany praktycznie do jednej firmy, bo czy ruch w kierunku obwodnicy mieszkańców Bagiennej i okolicznych uliczek jest aż tak duży, że warto na to wydawać 300 tysięcy?
W innych miastach (a nawet w Biłgoraju kiedyś) robi się to inaczej. Jak firma chce mieć bezpośredni zjazd na swój teren z głównej drogi to go sama finansuje (choćby zjazd ze starej JP2 do Kauflanda i chodnik przy JP2).
Tak więc tu należało by zaproponować właścicielowi, żeby sfinansował wykonanie zjazdu z obwodnicy dla swoich klientów.
Druga sprawa, że taki zjazd pownien się kończyć na terenie firmy, aby nie pchać niepotrzebnego tranzytu w osiedle domków jednorodzinnych.
No, ale Biłgoraj to bogate miasto, więc kto bogatemu zabroni zafundować za 300 tysięcy z pieniędzy podatników łatwiejszy dojazd do prywatenj firmy.
8 kwietnia 2017
+17
-3
cc4-d06
~ Adam  Zawsze można powiedzieć że mieszkańcy sie nie zgodzili na łącznik w fazie projektu obwodnicy .Mi to wygląda na typowe partactwo za które odpowiada urzędnik ,ktoś zdecydował że łącznika nie będzie i teraz my zapłacimy 200tyś zł za błędna decyzję tego człowieka a on żadnej odpowiedzialności nie poniesie bo to św krowa bezkarna.Odrazy widać że coś tu śmierdzi .
8 kwietnia 2017
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
758-fd1
~ Mieszkanieccc   Wydaje mi się że sam łącznik nie spowoduje wzrostu natężenia ruchu na osiedlu ale wręcz może go ograniczyć bo ludzie nie będą musieli jeździć przez całe osiedle ale będą skręcać z obwodnicy (szczególnie jeśli chodzi o klientów tej wulkanizacji). Niewątpliwie łącznik będzie również służył mieszkańcom, bo skróci drogę w kierunku do i z Zamościa czy Lublina. Dlatego uważam, że łącznik przysłuży się chyba wszystkim.
10 kwietnia 2017
+2
-1
bca-37c
~ Obserwator  do ~ fff   Finansowanie łącznika przez firmę byłoby wskazane, ale jeżeli byłaby to nowa firma i z kapitałem zagranicznym, która zaczynałaby działalność na terenie miasta, a nie jak w tym przypadku firma lokalna działająca ponad trzydzieści lat i płacąca co roku podatki miałaby sama finansować zjazd który będzie służyć także innym.
9 kwietnia 2017
+2
-3
bca-37c
~ Mieszkaniec   Większość komentujących jest nie doinformowana:
Po pierwsze zjazd nie będzie bezpośrednio do ulicy Bagiennej tylko drogą serwisową (ok 143 metrów) zaczynającą się przy istniejącym zjeździe biegnącą równolegle do obwodnicy, tak więc to nie będzie żaden skrót, czy też tranzyt jak niektórzy piszą do ul. Lubelskiej.
Po drugie będzie całkowity zakaz wjazdu na osiedle dla aut powyżej 3.5 tony. (W tej chwili takie auta jeżdżą)
Po trzecie zapewne większość klientów zmierzających do warsztatu będzie wolała jechać przez obwodnicę a nie pchać się przez drogę osiedlową a co za tym idzie ruch się zmniejszy a nie zwiększy.
Tyle w temacie
9 kwietnia 2017
+2
-2
2b4-7eb
9 kwietnia 2017
+0
-2
2b4-7eb
~ fiufiu   Apel do mieszkańców Bagiennej i okolicznych - jeśli zdecydowanie nie zaprotestujemy teraz to za kilka tygodni okaże się, że musztarda po obiedzie.
Bierzemy radnych osiedlowych za d..pę, i radnego miejskiego z osiedla. W czym interesie oni są powołani? Piszemy pisma do UM. powołujemy się na Konstytucję RP art. 61 ust 4. i na Ustawę z dnia 6 września 2001 r.o dostępie do informacji publicznej. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z dnia 8 października 2001 r., z poen. zm. Ostatnia zmiana: Dz. U. Nr 182, poz. 1228). Domagamy się wyjaśnień, co jest powodem budowy łącznika, jakie argumenty za budową przemawiają, czy były robione badania np przyszłych natężeń ruchu, czy były prowadzone konsultacje z mieszkańcami. Czy wszyscy mieszkańcy są poinformowani o zamiarze przebudowy i zmianie organizacji ruchu.
Urząd ma 7 dni na odpowiedź. Jeśli nie odpowiada, piszemy następne pismo w którym ostrzegamy o złożeniu sprawy do prokuratury i Sądu Administracyjnego w związku z niestosowaniem się Urzędu do USTAWY z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Koniec z samowolką urzędniczą i machlojkami kosztem społeczeństwa za publiczne pieniądze.
Najpierw konsultacje a potem decyzje. Mamy demokrację, czy dyktaturę i samowładctwo UM?
9 kwietnia 2017
+4
-4
6ea-9da
~ ave-jaaaaaaa   wiadomo komu ten lacznik potzrebny :))))))))))))kolesiostwo,, wczesniej trzeba bylo poyslec jak sie budowalo obwodnice teraz niech oponka sam zaplaci
9 kwietnia 2017
+3
-3
388-01d
~ fff   Bądźmy szczerzy każdy chyba wie, że ten łącznik/zjazd jest budowany praktycznie do jednej firmy, bo czy ruch w kierunku obwodnicy mieszkańców Bagiennej i okolicznych uliczek jest aż tak duży, że warto na to wydawać 300 tysięcy?
W innych miastach (a nawet w Biłgoraju kiedyś) robi się to inaczej. Jak firma chce mieć bezpośredni zjazd na swój teren z głównej drogi to go sama finansuje (choćby zjazd ze starej JP2 do Kauflanda i chodnik przy JP2).
Tak więc tu należało by zaproponować właścicielowi, żeby sfinansował wykonanie zjazdu z obwodnicy dla swoich klientów.
Druga sprawa, że taki zjazd pownien się kończyć na terenie firmy, aby nie pchać niepotrzebnego tranzytu w osiedle domków jednorodzinnych.
No, ale Biłgoraj to bogate miasto, więc kto bogatemu zabroni zafundować za 300 tysięcy z pieniędzy podatników łatwiejszy dojazd do prywatenj firmy.
8 kwietnia 2017
+17
-3
ee7-073
~ i bardzo dobrze że nie zagłosujesz  do ~ Marian   zagłosuj na swoją teściową albo żonę to może loda ci jedna z nich zrobi tylko musi najpierw na wikipwdi poczytać co to znaczy ....zrobić loda a nie kupić .....
8 kwietnia 2017
+2
-8
300-1f7
~ .  do ~ fiufiu   Nie 200, a 300.
200 zarezerwowano w ubiegłorocznym budżecie, ale po przetargu okazało się, że za tyle żadna firma tego nie zrobi i chcą więcej.
Dlatego w tegorocznym budżecie zapisano 300 tysięcy na ten łącznik i gdzieś w okolicach tego będzie to kosztować.
8 kwietnia 2017
+6
-0
300-1f7
~ .  do ~ Obserwujący inż.   Łącznika z Janowską (pełnego skrzyżowania nie mogło być). To regulują przepisy, które mówią o minimalnej odległości między skrzyżowaniami na danym rodzaju drogi. Tam masz 70 metrów dalej rondo z Jana Pawła. Obwodnica północna to nie jest droga osiedlowa, ale droga zbudowana głownie dla tranzytu. Zwykłe skrzyżowanie 4 wlotowe było by zbyt niebezpieczne, masz tam od strony wschodniej ostry łuk, jakby już to trzeba rondo i mielibyśmy 2 ronda na 70 metrach drogi,a po drugie w przypadku pełnego skrzyżowania/ronda z Janowską trzeba by znacznie wcześniej postawić ograniczenie prędkości na obwodnicy przed skrzyżowaniem, jeszcze przed łukiem i wzniesieniem. Jest tylko zjazd na północna część Janowskiej, bo to jedyny sposób połączenia tej ulicy z siecią drogową (tory z drugiej strony).
Poza tym ile osób by z tego korzystało, mieszkańcy Janowskiej i 2-3 sąsiednich uliczek chcący jechać na Frampol/Lublin i tyle.
Poza tym do ludzi którzy piszą, że łącznik powinien być z Janowską, a nie Bagienną. Rozumiem, że nie mielibyście nic przeciwko temu, aby tiry do wulkanizacji jeździły z obwodnicy Janowską, Energetyczną, a potem na Bagienną?
8 kwietnia 2017
+5
-3
e7a-fa5
~ Marian   Ten łącznik nie jest nam potrzebny. Nie głosuje już nigdy na Rosłana.
8 kwietnia 2017
+6
-2
d9a-181
~ Obserwujący inż.   Łącznik powinien być z ul. Janowską a nie Bagienną. Teraz na Bagiennej miasto musi zasponsorować chodnik Powiatowi
8 kwietnia 2017
+7
-2
cc4-d06
~ Adam   Zawsze można powiedzieć że mieszkańcy sie nie zgodzili na łącznik w fazie projektu obwodnicy .Mi to wygląda na typowe partactwo za które odpowiada urzędnik ,ktoś zdecydował że łącznika nie będzie i teraz my zapłacimy 200tyś zł za błędna decyzję tego człowieka a on żadnej odpowiedzialności nie poniesie bo to św krowa bezkarna.Odrazy widać że coś tu śmierdzi .
8 kwietnia 2017
+12
-0
2b4-7eb
~ fhu  do ~ fiufiu   Mieszkańcy osiedla nie dajcie si e robić w wała. Macie prawo zaprotestować. Chyba że nie chcecie już, tak jak do tej pory spokojnego osiedla.
8 kwietnia 2017
+6
-3
2b4-7eb
~ fiufiu   "Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy."
- Zakładom? Chyba jednemu zakładowi. Bogate to nasze miasto. Sponsoruje 1 biznesmena. Co można zrobić za 200 tys. pln? Ile placów zabaw z którego skorzystają dziesiątki dzieci teraz i setki w przyszłości?
Co ten biznesmen w zamian proponuje miastu? Praca dla jednego człowieka? Czy darmowe zmianę opon do końca życia dla urzędnika dla takiej decyzji?
Następna kwestia to czy mieszkańcy osiedla przy bagiennej będą zadowolenia kiedy z małej spokojnej uliczki osiedlowej zrobi się tranzyt i skrót do lubelskiej z Obw. Północnej? Na pewno będzie większy hałas smród i dewastowanie nawierzchni drogi, która nie wytrzyma takiego obciążenia i trzeba będzie szykować następne kilkaset tysięcy PLN na remont nawierzchni ulicy Bagiennej. Czy Biznesmen się dołoży do remontu? Czy biznesmen zakładając biznes w tym miejscu kilkanaście lat temu miał gwarancje od kogoś, że mu się należy?
Następna sprawa. Przy bagiennej zrobi się teraz niebezpiecznie, jeśli pojawi się tam tranzyt i duży ruch, ponieważ mieszkańcy poruszają się po jezdni bo nie ma chodników.
Gdzie rada osiedla? Czy rada osiedla konsultuje z mieszkańcami czy mieszkańcy do tej pory spokojnej ulicy chcą mieć przelotówkę pod oknami? Czy rada osiedla przedstawiła plusy i minusy takiego rozwiązania? Kto zyska a kto straci? Czy biznesmen zyska i ile, a ile i co stracą mieszkańcy? Biznesmen może zyska kilka groszy, ale kosztem spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców. Czy to się opłaca lokalnemu społeczeństwu?
8 kwietnia 2017
+9
-1
cc1-c15
~ 258[   Widać gołym okiem partykularne interesy władzy i pieniądza, co ten oponiarz da władzy za ten łącznik?Chcecie go robić to zróbcie z Energetyczną .Idealna trasa do biegania , jazdy rowerem czy spacerów ale jak zwykle ktoś musi wszystko spieps.. zyć .Czemu nie zrobicie chodników na Bagiennej i całym osiedlu?Ludzie z dziećmi będą skakać po płotach bo jakiś świr wizje ma z łącznikiem . A co z opinią mieszkańców Bagiennej i innych?Jak nie umiecie nic robić dobrego to nie psujcie tego co jest kretyni
8 kwietnia 2017
+8
-3
26f-587
~ malhuz   Tylko po co w tym miejscu jest budowany ten łącznik?? Przecież kilkadziesiąt metrów dalej jest gotowy łącznik z tym osiedlem ale zablokowany słupkami. Idiotyzm! Ale dlaczego tak jest? Nie chcę oskarżać ale pewnie zakład samochodowy 'postarał się' aby ten łącznik był właśnie w tym miejscu..
8 kwietnia 2017
+9
-3
ee7-073
~ tee znafwca   powinieneś zastąpić kaczyńskiego w prezesurze i kupić książkę "LECZ się SAM"
8 kwietnia 2017
+1
-6
57a-10d
~ znafca   Uda się na pewno,"wszystkie zakłady usługowe" z ulicy Bagiennej już nawet zbudowały całą infrastrukturę do współpracy z tym łącznikiem co widać na zdjęciu:)
Gorzej jak ciężki kaliber nie będzie mieścić się tym zjazdem i dalej będą od Lubelskiej całą Bagienną ugniatać.
8 kwietnia 2017
+4
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w piątek, godzina 09:36 Biłgoraj
Spotkanie z posłem Lewicy. Wybory lokalnych struktur
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl