Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.08 09:27 | aktualizacja: 2017.04.09 10:03

Tym razem się uda?

Właśnie został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania polegającego na budowie łącznika pomiędzy ul. Bagienną a obwodnicą północną. Jest więc szansa, że tym razem inwestycja doczeka się realizacji. Łącznik ma powstać do 20 września bieżącego roku.
Tym razem się uda?
Tym razem się uda?

Temat wykonania łącznika pomiędzy ulicą Bagienną a obwodnicą północną w Biłgoraju przewijał się w prośbach mieszkańców wielokrotnie. Poruszany był chociażby przy okazji zebrań rad osiedlowych, jak również podczas sesji Rady Miasta. O wykonanie takiego przejazdu wnioskowano jeszcze podczas budowy obwodnicy północnej. Ale wtedy część mieszkańców nie chciała wyrazić zgody na takie rozwiązanie.

Władze miasta planowały więc wykonanie drogi serwisowej biegnącej wzdłuż obwodnicy północnej i połączonej z ul. Bagienną, ale nie bezpośrednio. O tym pisaliśmy już w 2015 roku, w artykule pt. Tak blisko, a tak daleko.

Środki na wykonanie łącznika w wysokości 200 tys. zł zabezpieczono w ubiegłorocznym budżecie. Ogłoszono nawet przetarg, jednak okazało się, że oferty znaczne przewyższały możliwości finansowe miasta. Przetarg został unieważniony z założeniem powrotu do tematu w bieżącym roku. Tak się stało, kolejny przetarg został ogłoszony w piątek, 7 kwietnia.

Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi serwisowej stanowiącej połączenie ul. Bagiennej z obwodnica północną. Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy. Łączna długość projektowanego odcinka drogi wynosi 143,34 m. Obecnie w miejscu projektowanego odcinka znajdują się nieużytki, pas drogowy obwodnicy, oraz część działki zagospodarowanej przez warsztat samochodowy. Podłoże gruntowe na terenach przeznaczonych pod budowę drogi charakteryzuje się występowaniem torfu i wysokim poziomem zwierciadła wody gruntowej. W podłożu przebiega sieć kanalizacji sanitarnej. W obrębie projektowanego pasa drogi serwisowej znajduje się słup sieci napowietrznych linii energetycznych NN jednak nie zachodzi potrzeba jego przebudowy. W bliskim sąsiedztwie projektowanej drogi znajdują się zabudowania oraz obwodnica obsługująca ruch tranzytowy. Zaprojektowana została droga klasy D, jednojezdniowa, dwupasmowa. Początek projektowanej drogi serwisowej km 0+000,00 zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ze zjazdem zaprojektowanym w km 0+717,97 obecnie realizowanej obwodnicy do projektowanej w perspektywie drogi dojazdowej do OSIR. Koniec drogi serwisowej przy połączeniu z ulicą Bagienną zaprojektowano w km 0+143,34. Trasę drogi serwisowej zaprojektowano jako złożenie odcinków prostych oraz łuków poziomych o promieniach: 160m, 12m. Pochylenie poprzeczne na odcinkach prostych i na łukach zaprojektowano jednostronne 2%. Szerokość jezdni wynosi 6,0m. Przebieg projektowanej drogi w planie związany jest z istniejącym zagospodarowaniem terenu oraz istniejącą infrastrukturą.

Prędkość projektowa to 30 km/h.

Inwestycja ma być gotowa do 20 września.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Tym razem się uda?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6445
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
388-01d
~ fff  Bądźmy szczerzy każdy chyba wie, że ten łącznik/zjazd jest budowany praktycznie do jednej firmy, bo czy ruch w kierunku obwodnicy mieszkańców Bagiennej i okolicznych uliczek jest aż tak duży, że warto na to wydawać 300 tysięcy?
W innych miastach (a nawet w Biłgoraju kiedyś) robi się to inaczej. Jak firma chce mieć bezpośredni zjazd na swój teren z głównej drogi to go sama finansuje (choćby zjazd ze starej JP2 do Kauflanda i chodnik przy JP2).
Tak więc tu należało by zaproponować właścicielowi, żeby sfinansował wykonanie zjazdu z obwodnicy dla swoich klientów.
Druga sprawa, że taki zjazd pownien się kończyć na terenie firmy, aby nie pchać niepotrzebnego tranzytu w osiedle domków jednorodzinnych.
No, ale Biłgoraj to bogate miasto, więc kto bogatemu zabroni zafundować za 300 tysięcy z pieniędzy podatników łatwiejszy dojazd do prywatenj firmy.
8 kwietnia 2017
+17
-3
cc4-d06
~ Adam  Zawsze można powiedzieć że mieszkańcy sie nie zgodzili na łącznik w fazie projektu obwodnicy .Mi to wygląda na typowe partactwo za które odpowiada urzędnik ,ktoś zdecydował że łącznika nie będzie i teraz my zapłacimy 200tyś zł za błędna decyzję tego człowieka a on żadnej odpowiedzialności nie poniesie bo to św krowa bezkarna.Odrazy widać że coś tu śmierdzi .
8 kwietnia 2017
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
758-fd1
~ Mieszkanieccc   Wydaje mi się że sam łącznik nie spowoduje wzrostu natężenia ruchu na osiedlu ale wręcz może go ograniczyć bo ludzie nie będą musieli jeździć przez całe osiedle ale będą skręcać z obwodnicy (szczególnie jeśli chodzi o klientów tej wulkanizacji). Niewątpliwie łącznik będzie również służył mieszkańcom, bo skróci drogę w kierunku do i z Zamościa czy Lublina. Dlatego uważam, że łącznik przysłuży się chyba wszystkim.
10 kwietnia 2017
+2
-1
bca-37c
~ Obserwator  do ~ fff   Finansowanie łącznika przez firmę byłoby wskazane, ale jeżeli byłaby to nowa firma i z kapitałem zagranicznym, która zaczynałaby działalność na terenie miasta, a nie jak w tym przypadku firma lokalna działająca ponad trzydzieści lat i płacąca co roku podatki miałaby sama finansować zjazd który będzie służyć także innym.
9 kwietnia 2017
+2
-3
bca-37c
~ Mieszkaniec   Większość komentujących jest nie doinformowana:
Po pierwsze zjazd nie będzie bezpośrednio do ulicy Bagiennej tylko drogą serwisową (ok 143 metrów) zaczynającą się przy istniejącym zjeździe biegnącą równolegle do obwodnicy, tak więc to nie będzie żaden skrót, czy też tranzyt jak niektórzy piszą do ul. Lubelskiej.
Po drugie będzie całkowity zakaz wjazdu na osiedle dla aut powyżej 3.5 tony. (W tej chwili takie auta jeżdżą)
Po trzecie zapewne większość klientów zmierzających do warsztatu będzie wolała jechać przez obwodnicę a nie pchać się przez drogę osiedlową a co za tym idzie ruch się zmniejszy a nie zwiększy.
Tyle w temacie
9 kwietnia 2017
+2
-2
2b4-7eb
9 kwietnia 2017
+0
-2
2b4-7eb
~ fiufiu   Apel do mieszkańców Bagiennej i okolicznych - jeśli zdecydowanie nie zaprotestujemy teraz to za kilka tygodni okaże się, że musztarda po obiedzie.
Bierzemy radnych osiedlowych za d..pę, i radnego miejskiego z osiedla. W czym interesie oni są powołani? Piszemy pisma do UM. powołujemy się na Konstytucję RP art. 61 ust 4. i na Ustawę z dnia 6 września 2001 r.o dostępie do informacji publicznej. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z dnia 8 października 2001 r., z poen. zm. Ostatnia zmiana: Dz. U. Nr 182, poz. 1228). Domagamy się wyjaśnień, co jest powodem budowy łącznika, jakie argumenty za budową przemawiają, czy były robione badania np przyszłych natężeń ruchu, czy były prowadzone konsultacje z mieszkańcami. Czy wszyscy mieszkańcy są poinformowani o zamiarze przebudowy i zmianie organizacji ruchu.
Urząd ma 7 dni na odpowiedź. Jeśli nie odpowiada, piszemy następne pismo w którym ostrzegamy o złożeniu sprawy do prokuratury i Sądu Administracyjnego w związku z niestosowaniem się Urzędu do USTAWY z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Koniec z samowolką urzędniczą i machlojkami kosztem społeczeństwa za publiczne pieniądze.
Najpierw konsultacje a potem decyzje. Mamy demokrację, czy dyktaturę i samowładctwo UM?
9 kwietnia 2017
+4
-4
6ea-9da
~ ave-jaaaaaaa   wiadomo komu ten lacznik potzrebny :))))))))))))kolesiostwo,, wczesniej trzeba bylo poyslec jak sie budowalo obwodnice teraz niech oponka sam zaplaci
9 kwietnia 2017
+3
-3
388-01d
~ fff   Bądźmy szczerzy każdy chyba wie, że ten łącznik/zjazd jest budowany praktycznie do jednej firmy, bo czy ruch w kierunku obwodnicy mieszkańców Bagiennej i okolicznych uliczek jest aż tak duży, że warto na to wydawać 300 tysięcy?
W innych miastach (a nawet w Biłgoraju kiedyś) robi się to inaczej. Jak firma chce mieć bezpośredni zjazd na swój teren z głównej drogi to go sama finansuje (choćby zjazd ze starej JP2 do Kauflanda i chodnik przy JP2).
Tak więc tu należało by zaproponować właścicielowi, żeby sfinansował wykonanie zjazdu z obwodnicy dla swoich klientów.
Druga sprawa, że taki zjazd pownien się kończyć na terenie firmy, aby nie pchać niepotrzebnego tranzytu w osiedle domków jednorodzinnych.
No, ale Biłgoraj to bogate miasto, więc kto bogatemu zabroni zafundować za 300 tysięcy z pieniędzy podatników łatwiejszy dojazd do prywatenj firmy.
8 kwietnia 2017
+17
-3
ee7-073
~ i bardzo dobrze że nie zagłosujesz  do ~ Marian   zagłosuj na swoją teściową albo żonę to może loda ci jedna z nich zrobi tylko musi najpierw na wikipwdi poczytać co to znaczy ....zrobić loda a nie kupić .....
8 kwietnia 2017
+2
-8
300-1f7
~ .  do ~ fiufiu   Nie 200, a 300.
200 zarezerwowano w ubiegłorocznym budżecie, ale po przetargu okazało się, że za tyle żadna firma tego nie zrobi i chcą więcej.
Dlatego w tegorocznym budżecie zapisano 300 tysięcy na ten łącznik i gdzieś w okolicach tego będzie to kosztować.
8 kwietnia 2017
+6
-0
300-1f7
~ .  do ~ Obserwujący inż.   Łącznika z Janowską (pełnego skrzyżowania nie mogło być). To regulują przepisy, które mówią o minimalnej odległości między skrzyżowaniami na danym rodzaju drogi. Tam masz 70 metrów dalej rondo z Jana Pawła. Obwodnica północna to nie jest droga osiedlowa, ale droga zbudowana głownie dla tranzytu. Zwykłe skrzyżowanie 4 wlotowe było by zbyt niebezpieczne, masz tam od strony wschodniej ostry łuk, jakby już to trzeba rondo i mielibyśmy 2 ronda na 70 metrach drogi,a po drugie w przypadku pełnego skrzyżowania/ronda z Janowską trzeba by znacznie wcześniej postawić ograniczenie prędkości na obwodnicy przed skrzyżowaniem, jeszcze przed łukiem i wzniesieniem. Jest tylko zjazd na północna część Janowskiej, bo to jedyny sposób połączenia tej ulicy z siecią drogową (tory z drugiej strony).
Poza tym ile osób by z tego korzystało, mieszkańcy Janowskiej i 2-3 sąsiednich uliczek chcący jechać na Frampol/Lublin i tyle.
Poza tym do ludzi którzy piszą, że łącznik powinien być z Janowską, a nie Bagienną. Rozumiem, że nie mielibyście nic przeciwko temu, aby tiry do wulkanizacji jeździły z obwodnicy Janowską, Energetyczną, a potem na Bagienną?
8 kwietnia 2017
+5
-3
e7a-fa5
~ Marian   Ten łącznik nie jest nam potrzebny. Nie głosuje już nigdy na Rosłana.
8 kwietnia 2017
+6
-2
d9a-181
~ Obserwujący inż.   Łącznik powinien być z ul. Janowską a nie Bagienną. Teraz na Bagiennej miasto musi zasponsorować chodnik Powiatowi
8 kwietnia 2017
+7
-2
cc4-d06
~ Adam   Zawsze można powiedzieć że mieszkańcy sie nie zgodzili na łącznik w fazie projektu obwodnicy .Mi to wygląda na typowe partactwo za które odpowiada urzędnik ,ktoś zdecydował że łącznika nie będzie i teraz my zapłacimy 200tyś zł za błędna decyzję tego człowieka a on żadnej odpowiedzialności nie poniesie bo to św krowa bezkarna.Odrazy widać że coś tu śmierdzi .
8 kwietnia 2017
+12
-0
2b4-7eb
~ fhu  do ~ fiufiu   Mieszkańcy osiedla nie dajcie si e robić w wała. Macie prawo zaprotestować. Chyba że nie chcecie już, tak jak do tej pory spokojnego osiedla.
8 kwietnia 2017
+6
-3
2b4-7eb
~ fiufiu   "Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy."
- Zakładom? Chyba jednemu zakładowi. Bogate to nasze miasto. Sponsoruje 1 biznesmena. Co można zrobić za 200 tys. pln? Ile placów zabaw z którego skorzystają dziesiątki dzieci teraz i setki w przyszłości?
Co ten biznesmen w zamian proponuje miastu? Praca dla jednego człowieka? Czy darmowe zmianę opon do końca życia dla urzędnika dla takiej decyzji?
Następna kwestia to czy mieszkańcy osiedla przy bagiennej będą zadowolenia kiedy z małej spokojnej uliczki osiedlowej zrobi się tranzyt i skrót do lubelskiej z Obw. Północnej? Na pewno będzie większy hałas smród i dewastowanie nawierzchni drogi, która nie wytrzyma takiego obciążenia i trzeba będzie szykować następne kilkaset tysięcy PLN na remont nawierzchni ulicy Bagiennej. Czy Biznesmen się dołoży do remontu? Czy biznesmen zakładając biznes w tym miejscu kilkanaście lat temu miał gwarancje od kogoś, że mu się należy?
Następna sprawa. Przy bagiennej zrobi się teraz niebezpiecznie, jeśli pojawi się tam tranzyt i duży ruch, ponieważ mieszkańcy poruszają się po jezdni bo nie ma chodników.
Gdzie rada osiedla? Czy rada osiedla konsultuje z mieszkańcami czy mieszkańcy do tej pory spokojnej ulicy chcą mieć przelotówkę pod oknami? Czy rada osiedla przedstawiła plusy i minusy takiego rozwiązania? Kto zyska a kto straci? Czy biznesmen zyska i ile, a ile i co stracą mieszkańcy? Biznesmen może zyska kilka groszy, ale kosztem spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców. Czy to się opłaca lokalnemu społeczeństwu?
8 kwietnia 2017
+9
-1
cc1-c15
~ 258[   Widać gołym okiem partykularne interesy władzy i pieniądza, co ten oponiarz da władzy za ten łącznik?Chcecie go robić to zróbcie z Energetyczną .Idealna trasa do biegania , jazdy rowerem czy spacerów ale jak zwykle ktoś musi wszystko spieps.. zyć .Czemu nie zrobicie chodników na Bagiennej i całym osiedlu?Ludzie z dziećmi będą skakać po płotach bo jakiś świr wizje ma z łącznikiem . A co z opinią mieszkańców Bagiennej i innych?Jak nie umiecie nic robić dobrego to nie psujcie tego co jest kretyni
8 kwietnia 2017
+8
-3
26f-587
~ malhuz   Tylko po co w tym miejscu jest budowany ten łącznik?? Przecież kilkadziesiąt metrów dalej jest gotowy łącznik z tym osiedlem ale zablokowany słupkami. Idiotyzm! Ale dlaczego tak jest? Nie chcę oskarżać ale pewnie zakład samochodowy 'postarał się' aby ten łącznik był właśnie w tym miejscu..
8 kwietnia 2017
+9
-3
ee7-073
~ tee znafwca   powinieneś zastąpić kaczyńskiego w prezesurze i kupić książkę "LECZ się SAM"
8 kwietnia 2017
+1
-6
57a-10d
~ znafca   Uda się na pewno,"wszystkie zakłady usługowe" z ulicy Bagiennej już nawet zbudowały całą infrastrukturę do współpracy z tym łącznikiem co widać na zdjęciu:)
Gorzej jak ciężki kaliber nie będzie mieścić się tym zjazdem i dalej będą od Lubelskiej całą Bagienną ugniatać.
8 kwietnia 2017
+4
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 15:43 Biłgoraj
Diabetycy świętowali 20-lecie istnienia koła powiatowego
W sobotnie przedpołudnie 23 października rozpoczęły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia Koła Powiatowego PSD w Biłgoraju. Była msza św., a następnie wręczenie odznaczeń i medali.
dzisiaj, 11:14 Lubelszczyzna
Rośnie liczba pozytywnych wyników testów na COVID-19
dzisiaj, 12:18 Powiat
Powiat w statystykach grypowych
w czwartek, godzina 15:38 Biłgoraj
Regionalny Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył minister Czarnek
W czwartkowe południe 21 października, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Udział w w wydarzeniu zorganizowanym przez Lubelskie Kuratorium Oświaty oraz powiat biłgorajski wzięli minister edukacji Przemysław Czarnek, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik i lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk.
w piątek, godzina 08:48 Biłgoraj
Kolejne klasy będą uczyć się zdalnie
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 09:49 Lubelszczyzna
OSŁONA 21 - ruszyły ćwiczenia WOT na ścianie wschodniej
w czwartek, godzina 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Remont hali przy ZSBiO zakończony. Podsumowano 2,5-milionową inwestycję
Pod koniec lutego br. ruszył długo wyczekiwany remont hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Zadanie zakończyło się zgodnie z planem, wraz z końcem wakacji. Inwestycja pochłonęła 2,5 mln zł. W czwartek 21 października uroczyście podsumowano zadanie.
w czwartek, godzina 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
w sobotę, godzina 11:24 Lubelszczyzna
29 potwierdzonych przypadków i 1 zgon w powiecie
w sobotę, godzina 11:17 Obsza
Akt oskarżenia trafił do sądu. Wnuk odpowie za zabójstwo babci
W maju br. w jednej z miejscowości na terenie gminy Obsza doszło do tragedii. 26-letni mężczyzna pobił swoją babcię, kobieta zmarła. W połowie października do sądu został skierowany akt oskarżenia.
dzisiaj, 08:12 Józefów
Rzeźby Jana Chodary do obejrzenia w Józefowie
w piątek, godzina 09:40 Powiat
Pijani kierowcy ciężarówki i quada. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi zderzył się z busem
17 października 2021 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w piątek, godzina 18:07 Lubelszczyzna
870 pacjentów na łóżkach covidowych, w tym 54 na łóżkach respiratorowych
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Zakażenia w górę. W województwie prawie 30 tys. osób na kwarantannie
w piątek, godzina 16:28 Biłgoraj
Artyści z niepełnosprawnościami zaprezentowali się na scenie
Po roku przerwy spowodowanej pandemią w piątek 23 października na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Przegląd Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych. To już XVII edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
15 października 2021 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
15 października 2021 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:32 Józefów
Złote Gody w Józefowie
w piątek, godzina 09:45 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl