Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.06.06 08:35 | aktualizacja: 2014.06.09 11:53

Ul. Moniuszki zamknięta do 20 czerwca

Od jutra tj. 7 czerwca, na kierowców poruszających się po Biłgoraju czekają utrudnienia. Przez najbliższe dwa tygodnie zamknięty będzie odcinek ul. Moniuszki. Przygotowane będą objazdy.
Ul. Moniuszki zamknięta do 20 czerwca
Ul. Moniuszki zamknięta do 20 czerwca

Prawie półtora roku temu rozpoczęła się realizacja zadania pn. "Budowa Obwodnicy północnej w Biłgoraju". W lutym 2013r. przekazano plac pod budowę trasy. Realizacja inwestycji ma zakończyć się do października bieżącego roku. Planowana długość obwodnicy to 2,5 km.

Jednak zanim droga będzie gotowa na kierowców czekają poważne utrudnienia. Jak informuje burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan w związku z realizacją zadania w okresie od 7 czerwca do 20 czerwca zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Moniuszki w Biłgoraju, na którym będą prowadzone prace związane z budową ronda i wykonaniem przepustu drogowego. Objazdy z drogi Nr 835 wyznaczono przez Gromadę.

Ruch pojazdów odbywać się będzie wyznaczonymi objazdami, zaś ruch pieszy chodnikiem tymczasowym - zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu z dnia 28.05.2014 r.

W ramach zadania będzie przebudowane skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, ul. Zamojską, ul. Moniuszki i ul. Szwajcarską, wykonany zostanie też nowy przebieg ul. Dworcowej od terenów kolejowych do ul. Szwajcarskiej. Zadanie przewiduje też budowę dwóch małych rond na początku i na końcu obwodnicy oraz budowę ronda typu "półturbina" na skrzyżowaniu z ul. Moniuszki. Inwestycja obejmuje także budowę mostu na rzece Biała Łada, budowę ścieżki rowerowej, budowę kanalizacji deszczowej i budowę ekranów akustycznych.

Przy okazji zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z aktualnego etapu budowy obwodnicy północnej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ul. Moniuszki zamknięta do 20 czerwca, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6818
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (41)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
52b-6af
~ z bojar  do ~ a   nie muszę twoja stara mnie na garbie podwiezie - ale najpierw na niej w twoim domu pojeźdzę
9 czerwca 2014
+1
-0
PL
52b-6af
~ magik  do ~ Mieszkaniec ul. Moniuszki   wy dziadzia się na wioche wyprowadź i przy otwartym oknie nie pooglądasz bo ci z ustępu drewnianego gónem będzie zalatywać
9 czerwca 2014
+0
-3
PL
b03-00d
~ aa  do ~ Mieszkaniec ul. Moniuszki   zapraszam na kościuszki-do wycia samochodów dochodzi wycie pijanych małolatów..
9 czerwca 2014
+2
-0
PL
b69-3d8
~ Mieszkaniec ul. Moniuszki   Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale w sezonie wiosenno-letnim ul. Moniuszki jest chyba "najgłośniejszą" ulicą w mieście. Ciągłe wycie silników aut prowadzonych przez "miszczów" kierownicy (mimo ograniczenia prędkości do 40km/h) zwłaszcza wieczorami i tabuny hałaśliwych wyrostków zwykle "pod wpływem". Od wczoraj - cisza i spokój:)
Mam nadzieję, że prace przeciągną się na dłużej dzięki czemu będę mógł telewizję pooglądać przy otwartym oknie choć do lipca. Teraz sielanka jak na wsi i przez ulicę spokojnie przejść można.
TAK TRZYMAĆ:)
9 czerwca 2014
+7
-0
PL
ed8-5a4
~ do srajacych na pustyni   dajcie zrobić te konieczne sprawy i nie pier...cie
filozofowie sie znaleźli, pojechałem pod rondo , zawróciłem , bo chciałem zobaczyć jak robią, zawrócić mi nie wolno ? stoi taki nirób i przygląda się zamiast za robotę sie wziąć
więcej znaków nastawiać dla cymbałów, bo sie ze...rają, może ze 100 szt. by sie zdało i tak by pisali trelum morelum, droga do Lublina ma szerokość dwa razy taką jak nasza Moniuszki - nie porównuj marudo
8 czerwca 2014
+4
-0
PL
faa-ee0
~ a  do ~ z bojar   kup sobie rower wieśniaku i nie marudź!
8 czerwca 2014
+3
-1
PL
52b-6af
~ LEon   UFF......... Całe szczęście, że drogę do Lublina remontuje ktoś normalny, bo inaczej zamkneliby ją na poł roku lub dłużej ba tam nie jeden przepust robią....
8 czerwca 2014
+1
-1
PL
52b-6af
~ arie  do ~ sfsfs   przykro mi że matka cie upuściła w dzieciństwie przez co twoje myślenie ostro kuleje...
8 czerwca 2014
+3
-1
PL
52b-6af
~ do fdfd  do ~ fdfd   widać ze lizodupy z roslanowych bojówek nie spią..,
8 czerwca 2014
+0
-6
PL
9a4-173
~ fdfd  do ~ Lulu   kurva baranie a jak sobie wyobrażasz zrobienie takiego drugiego przejazdu? ślepys idioto tam są tory kolejowe i więcej z tym by było ***** niż z budowa samego ronda
8 czerwca 2014
+4
-0
PL
9a4-173
~ gowno wiesz  do ~ obserwator   w doopies byl i goownos widział, 1.5 cm tłucznia powiadasz? A widziałeś kiedyś tłuczeń? Zbrojony beton pod asfalt? A co ma do tego inżynier, że takie coś kosztowałoby 3x tyle niż obecnie? Inżynier ma za ten beton i zbrojenie sam zapłacić tak?
8 czerwca 2014
+2
-1
PL
f18-933
~ kc   Ale trzeba przyznać, że fakt zamknięcia Moniuszki jest źle oznakowany.
Wielu kierowców wjeżdża i dopiero przed przejazdem zauważa że zamknięty i musi zawracać.
Trzeba było na początku Moniuszki, przy skrzyżowaniu z Placem Wolności postawić dużą żółtą tablicę z informacją że droga przed przejazdem kolejowym jest zamknięta. Teraz stoi tam tylko znak: droga bez przejazdu, ale jest to nieprecyzyjne, bo nie informuje, ktorym miejscu jest brak przejazdu.
8 czerwca 2014
+2
-0
PL
f18-933
~ Do lulu:   Dzieci, będą chodzić jak chodziły. Jest zastępczy chodnik i bez problemu da się przejść i przejechać rowerem, a na uparteto to i skuterem, albo motocyklem przejedzie.
Nie przeżywaj tak, bo zamykają ledwie na 2 tygodnie, lepiej niech szybko zrobią, niż mieliby robić pod ruchem i byłby ruch wahadłowy to by robili ze 2 miesiące.
8 czerwca 2014
+3
-0
PL
9a4-173
~ Lulu   Co za debile pracują w UM!!! Jak dzieci mają chodzić do szkoły przez Gromadę??? Czy debil jeden z drugim zwróci mi koszty paliwa za dojazdy do miasta przez Gromadę??? Kogo to obchodzi by zrobić przejazd dla mieszkańców. Taki debilizm tylko w Bilgoraju. Czekaj Rosłan policzymy się przy wyborach!
8 czerwca 2014
+0
-8
PL
621-958
~ sfsfs  do ~ z bojar   wiocha jedzie przez wioche
7 czerwca 2014
+5
-2
PL
579-594
~ ale halo w wielkim mieście   robią rondo,przepust i przejazd - bardzo dobrze , że zamknęli, zrobią szybciej - oby drogowcom pogoda dopisała,
jak na Kościuszki było pod ruchem to do PIP-ów skarżono,
wieśniak z Moniuszki
7 czerwca 2014
+3
-0
PL
52b-6af
~ z bojar   tam ich w tym ratuszu całkiem juz poyebało - informacji brak, jeździć do miasta trzeba przez wioche prawie 10 km. nadganiac, zamykają debile przejazd w SOBOTĘ godzinę przed koncem pracy - co oni qurwa będą w niedziele to rondo robić, nie można było zamknąć w poniedziałek?? ale tych pierdzistołków z UM nie obchodzi nic bo tu nie mieszkają i nie muszą przez gromadę zapier***lać!!!!
7 czerwca 2014
+2
-6
PL
71d-078
~ opi  do ~ głuptasie   masz racje Biłgoraj nie jest metropolią ale tu chodzi o pewne zasady i porządek którego obecna władza utrzymać nie może....
7 czerwca 2014
+2
-3
PL
266-36c
~ ...  do ~ obserwatorr   Dodatkowo:
Na wjeździe na rondo od strony ulicy Nadstawnej po każdym deszczu ogromna kałuża, bo w złym miejscu zrobili kratkę.
W Puszczy przy dzwonnicy i kaplicy ze źródłem na chodniku trawa rośnie już taka, że niedługo trzeba będzie kosić.
Na Zamojskiej na ścieżce rowerowej nadal nie obniżyli krawężników.
6 czerwca 2014
+4
-2
PL
f58-ec7
~ obserwator  do ~ ...   z wlasnych obserwacji za granicami na zachod od Polski pod taie drogi daja min. 1.50 cm tlucnia a nie piasku dopiero wtedy ok. 20 cm zbrojonego betonu a dopiero asfalt ,a warunki klimatyczne maja leprze jak w Polsce pozdrowienia dla naszych inzynierow sory ale poziom podstawowki
6 czerwca 2014
+1
-2
PL
f58-ec7
~ xxx  do ~ ...   sory ale co do ograniczenia to jakis pseldo inzynier postawi ograniczenie do 60 km na goedz .zeby policja na siebie i cale miasto urzedasow zarobila bo to jest wlasnie Polska wszyscy ich musimy utrzymywscogl
6 czerwca 2014
+1
-4
PL
a9a-b48
~ obserwatorr   Na ulicy Kościuszki zaczyna rosnąć trawa na opaskach i wysepkach, zaledwie 2 tygodnie od poprawek. Za mało cementu, to nie komuna.
6 czerwca 2014
+5
-0
PL
52b-6af
~ mm  do ~ wujek dobra rada   Tak jest panie kierowniku. Rozwiales moje watpliwosci. Nawet w miejscu gdzie obok wiaduktu bedzie rondo, widzialem jak wjechaly ciezarowki i zapadaly sie w tym bagnie, koparki sciagnely trawe, na to kilka wywrotek piachu i jest mocne podloze ze fest.
6 czerwca 2014
+1
-0
PL
3b1-9c9
~ głuptasie   Biłgoraj to taka metropolia , że każdemu mapkę trzeba wręczyć , ulic bez liku, możliwych tras bez liku - to dopiero będzie kłopot !!!!!
po prostu nie przesadzajcie !!!!!!!!!!!!!! to tylko miesiąc - strzeli jak z bata , niech drogowcy robią i będzie pięknie
6 czerwca 2014
+9
-3
PL
266-36c
~ ...  do ~ was ~   Co Ci przeszkadza w tej obwodnicy?
Chciałbyś 2 pasy w każdą stronę?
Po Co?
Prognozowany ruch dla tej obwodnicy to maksymalnie jakieś 3-4 tysiące aut na dobę.
Dla przykładu na AL. Jana Pawła jest ruch rzędu 15 tysięcy aut na dobę i mimo jednego pasa nie widziałem, żeby się jakieś straszne korki tworzyły, a tu jest dodatkowo ograniczenie do 50kmh, a na obwodnicy będzie 90 kmh.
Co do wysepek, to w czym one komuś przeszkadzają?
Chyba tylko takim mistrzom kierownicy jak Ci dwaj w BMW co jeden zdemolował barierki, a drugi strącił latarnię na Kościuszki. Nie mogli się w drodze zmieścić.
Poza tym na obwodnicy nie będzie przejśc dla pieszych (oprócz tych przy rondach i Janowskiej) i będzie zakaz ruchu dla rowerów.
6 czerwca 2014
+8
-1
PL
c5b-1cd
~ wujek dobra rada  do ~ mm   według ciebie lepiej jak by bylo 1m gliny?
jesli nie znasz sie na czyms to nie komentuj, ewentulnie sie doksztalc i dopiero wypowiadaj na dany temat
6 czerwca 2014
+3
-1
FR
2e5-60c
~ kc   Tu masz więcej i dokładniejsze:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=904232&page=67
6 czerwca 2014
brak ocen
PL
f38-5c6
~ ~   co to za amatorszczyzna z tymi zdjęciami. dać aparat gimnazjalistce i też takie zrobi. z sześćdziesięciu zostawić max 10 i dla ilustracji wystarczy.
6 czerwca 2014
+0
-9
PL
86f-f07
~ was ~   Obwodnica w stylu biłgorajskim: po jednym pasie z wysepkami co 500 metrów.
6 czerwca 2014
+1
-7
PL
eea-ced
~ XYZ1938   Dopiero teraz zaczeli robić...
6 czerwca 2014
+0
-2
PL
338-c6a
~ EEEE   to ja pzrerobie cytat z filmu co mi zrobisz jak mnie zlapiesz...uwaga cytuje :) " ...do Bydgoszczy bede jezdzil a na Moniuszki nie wjadę" koniec cyt. :D .
6 czerwca 2014
+1
-0
US
664-b3c
~ Elemele   Jak zwykle w Biłgoraju, pełna prowizorka.
Plan organizacji ruchu zatwierdzony 28 maja i przez ponad tydzień nikt sie nim nawet z mieszkańcami nie podzielił.
To jakiś tajny dokument?
To, że firma, która buduje drogę to amatorzy (co pokazli już prz Kościuszki i Zamojskiej) to każdy wie, ale przecież jest jeszcze inspektor nadzoru i kilkunastu pracowników UM z referatu inwestycji.
Pewnie znowu będzie tak jak przy Kościuszki, objazd marnie oznakowany.
Pewnie postawią 100m przed tortami znak zakaz wjazdu i szlaban, a kierowca niech sobie sam radzi i szuka alternatywnej drogi.
a
a
Instrukcja dla wykonawcy/UM jak sie to robi w cywilizowanym świecie:
Jakiś tydzień przed zamknięciem powinny być informacje na stronie UM i w lokalnych mediach o objazdach z dokładnymi mapami alternatywnych dróg. Mieszkańcy w okolicy zamkniętego odcinka powinni zostać powiadomieni o fakcie zamknięcia osobiście, albo przez wrzucenie do skrzynek informacji + ogłoszenia na słupach na danym osiedlu.
6 czerwca 2014
+6
-2
PL
5ba-2e9
~ heh   No to się będzie działo na Gromadzie. Wyścigi, wypadki, potrącenia. Panowie młodzi kierowcy nad zalew bedo pendzić. Czy o bezpieczeństwie ktoś pomyślał?
6 czerwca 2014
+1
-0
PL
5ba-2e9
~ heh  do ~ MieszkaniecMoniuszki   Przesiądź się na rower.
6 czerwca 2014
+7
-0
PL
da5-3ef
~ misierej   Podajcie info z objazdami !!!
6 czerwca 2014
+2
-3
PL
266-36c
~ ...  do ~ MieszkaniecMoniuszki   A jaką widzisz inną opcję, żeby przez tory przejechać.
Ewentualnie jest jeszcze przejazd kolejowy na Rapach, ale wtedy trzebaby jechać przez skład węgla, a to prywatny teren.
.
Zostaw sobie auto po drugiej stronie Moniuszki przed torami i nowym rondem.
6 czerwca 2014
+8
-0
PL
266-36c
~ ...  do ~ mm   Wypowiedź z cyklu:
"Nie znam się, to się wypowiem."
.
Wszystkie dorgi buduje sie na nasypie z piasku.
Autostrady też, i nieraz tego piasku jest nawet kilka metrów.
http://www.obwodnica-wroclawia.pl/images/zad1/20100702/06_l.jpg
6 czerwca 2014
+6
-2
PL
0bc-cc8
~ MieszkaniecMoniuszki   Jak mam przejeżdzać do biłgoraja?! Przez gromade? Kogoś tu poyebalo zdrowo, niech robią jakiś objazd
6 czerwca 2014
+4
-9
PL
482-472
~ mm   Ciekawe jak dlugo ta droga budowana w niektorych miejscach na ponad 1 metrowym podsypie z PIASKU, wytrzyma.
6 czerwca 2014
+3
-6
PL
a9a-b48
~ babka z piasku   może teleport zainstalują w końcu Biłgoraj to nie zaścianek
6 czerwca 2014
+4
-0
PL
266-36c
~ ...   Kolejny raz taka amatorszczyzna z objazdami jak przy remoncie Kościuszki.
Ulica zamknięta od jutra, a do dziś żadnej informacji w mediach, ani na stronie UM jak będą wyglądały te objazdy, żadnej mapy.
.
Ten objazd to pewnie przez drogę na Lublin i Gromadę, bo innej możliwości to tam za bardzo nie ma.
6 czerwca 2014
+1
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
w środę, godzina 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
w środę, godzina 10:38 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie KP PSP
29 września 2022 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
29 września 2022 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w środę, godzina 09:20 Biegi przełajowe
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
w piątek, godzina 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
29 września 2022 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
24 września 2022 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
28 września 2022 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w piątek, godzina 14:17 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
w środę, godzina 07:17 Karolówka
Droga gminna w Karolówce po remoncie
w poniedziałek, godzina 08:53 Biłgoraj
Jubileusz 20-lecia biłgorajskiego UTW
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl