Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.01.08 09:08 | aktualizacja: 2014.01.08 10:46

Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna

Do października br. ma zostać ukończona budowa obwodnicy północnej Biłgoraja. Trasa o długości 2,5 km będzie biegła aż do Al. Jana Pawła II. Bezpośredniego wjazdu na nową ulicę nie będą mieli jednak mieszkańcy osiedla usytuowanego tuż obok nowej obwodnicy - os. Bagienna. Dlaczego?
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna

- Zgłaszają się do mnie mieszkańcy osiedla Bagienna, aby wypracować jakąś formułę połączenia obwodnicy północnej z tym terenem. Chodzi o to, że mieszkańcy ul. Bagiennej muszą dojeżdzać do centrum miasta przez most, włączenie tej ulicy do obwodnicy rozładuje natężenie ruchu. Byłoby to wskazane, gdyż w pobliżu jest cmentarz, czy dojazd do OSiR - mówi radny Tomasz Książek, pytając jednocześnie o możliwość rozwiązania tego problemu.

- Ja rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że większość nie chciała połączenia obu tras, ponieważ spowoduje to wmożony ruch na ul. Bagiennej, radny Książek wypowiedział się nie w imieniu mieszkańców, a jednego mieszkańca i wprowadza wszystkich w błąd - odpowiadał radny Jan Kaczor.

Sytuację podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta tłumaczył burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Mówił, że nie ma możliwości, aby połączyć obwodnicę północną z ul. Bagienną, gdyż w projekcie przewidziany jest zjazd z obwodnicy do hali sportowej, znajdującej się przy ul. Targowej.

- Pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną. Nie będzie możliwy bezpośredni wjazd z ul. Bagiennej na obwodnicę, ale dostęp do trasy będzie zapewniony właśnie przez drogę serwisową, z której korzystać będą mogli także rowerzyści, czy piesi - wyjaśnił burmistrz Rosłan.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna, 3.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6384
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a09-8f6
~ Bagienna   Proszę wyznaczyc termin spotkania, podpisze petycję, na tym osiedlu nie mieszkają VIPy dlatego jest traktowane po macoszemu
14 stycznia 2014
+1
-2
PL
f71-c25
~ vero   Dlaczego to pan Kaczor wypowiada się za wszystkich i wydaje opinię od mieszkańców całego osiedla, skoro nie było żadnego zebrania. Osiedle Bagienna to nie tylko ulica Bagienna ale również wiele innych ulic i Ci mieszkańcy też chyba mają coś do powiedzenia.
Przy obwodnicy owszem będzie chodnik i ścieżka rowerowa a przed tym dobrodziejstwem głęboki rów i dostanie się na ścieżkę będzie uniemożliwione. Drodzy mieszkańcy piszemy petycję w tej sprawie w najbliższym czasie i prosimy o podpisywanie się na niej, jako dowód, że my się z tym rozwiązaniem nie zgadzamy.
13 stycznia 2014
+2
-1
PL
8ab-cad
~ Bagienna   Gdyby nie pan Kaczor może tiry nie rozwaliłyby asfaltu nowego, może byłoby odszkodowanie za popękane domy, może byłby plac zabaw dla dzieci, może byłyby chodniki???? Może w końcu ktoś zauważyłby to osiedle..... tyle lat radnym i ... nic. Pora na prawdziwych radnych a nie bezradnych
10 stycznia 2014
+2
-1
PL
902-fb9
~ mieszkanka   Gdy by nie pan Kaczor mieli byście dalej dziurawą ul.Bagienną, nikt nie chciał tu tej obwodnicy a teraz niby wszyscy chcą połączenia ul. Bagiennej z obwodnicą i aby jeździły nią ciężarówki.
10 stycznia 2014
+1
-1
GB
8bf-24e
~ mieszkanka bagiennej   mieszkam na ul. Bagiennej i osobiscie zgadzam sie z ta decyzja. laczaca obwodnica robila by tylko szum na osiedlu a dzieci nie mogly by w stanie wyjsc bezpiecznie przed dom, podkreslajac fakt, ze nie ma tam chodników
9 stycznia 2014
+4
-4
PL
be1-72e
~ Bagienna   Panie Kaczor z jakimi to mieszkańcami Pan rozmawiał? Nie ze mną, brak nawet zebrania.Pora na nowego radnego, brak chodników, placu zabaw itd. Dobrze, że to rok wyborczy
9 stycznia 2014
+4
-2
PL
071-042
~ do wieśniaka  do ~ do vvvv   długo cię znajdę wieśniaku
9 stycznia 2014
+4
-1
PL
480-30b
~ do vvvv   Ja wiem ,że na Bagiennej spragnieni miasta bo tam w większości sama wieś
9 stycznia 2014
+4
-4
PL
9a4-173
~ mieszkaniec   k**** czy wam nigdy nic nie będzie pasować? Jest kompromis i jest w miarę dobry. Czemu jesteście takimi piep**onymi egoistami? Pomyślcie trochę neutralnie z wielu punktów widzenia samolubni mieszkańcy Biłgoraja! Nie da się każdemu dogodzić i już, takie są prawa natury.
9 stycznia 2014
+9
-0
PL
071-042
~ sarna   Wiadomo że chodzi o niektóre firmy związane z ciężkim sprzętem i serwisem , ktoś tu dostaje niezłą kasę lub ma obiecane ją dostać , Bądżmy na nie - bo będziemy mieli dziurę na dziurze .
9 stycznia 2014
+3
-0
PL
1b0-6d8
~ vvv  do ~ cfgfd   to sie wyprowadz na wies...z takim mysleniem do tej pory nie wymyslono by koła. Co za typowo polskie...egoistyczne myslenie !!!!!
8 stycznia 2014
+2
-3
PL
80f-d0b
~ cfgfd   Odradzam połączenie Bagiennej z tą obwodnicą bo zrobi się tam młyn taki jak na zamojskiej,żadne dziecko samo nie wyjdzie na ulicę bo będą tamtędy ciągle się tłukły auta , a tak macie spokój doceńcie to bo nie macie pojęcia co to jest jak w nocy i w dzień ciągle jest szum
8 stycznia 2014
+9
-2
PL
071-042
~ jola   Jestem z Bagiennej i jak dla mnie połączenie ul. bagiennej z obwodnicą to dobre rozwiązanie i wydaje mi się,że dla reszty mieszkańców miasta również
8 stycznia 2014
+7
-3
PL
2cc-380
~ dfg   Idą wybory i płyta wyrabia sobie wizerunek ,że jest niezbędny ludziom a on jedyny jest ich oręndownikiem ,kto z tych mieszkańców by wpuścił płytę do domu a sam wyskoczył kupić chleb?
8 stycznia 2014
+7
-0
PL
e56-7a6
~ GGG   ...a od kiedy to jaka kolwiek ulica w Bilgoraju jest wlasnoscia mieszkancow mieszkających na niej?
Cyt. "Ja rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że większość nie chciała połączenia obu tras, ponieważ spowoduje to wzmożony ruch na ul. Bagiennej " koniec cyt.
NAJWAZNIEJSZY CHYBA JEST ZDROWY ROZSADEK A TEN PODPOWIADA BY KAZDE POLACZENIE Z INNA ULICA ULATWIALO PLYNNE PORUSZANIE,CZYZ NIEEEEEEEE ???
8 stycznia 2014
+6
-1
PL
8fc-9f1
~ j.w  do ~ ad   Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą droga serwisową i po co burmistrz mówi, że będą z niej korzystać piesi i rowerzyści.
Przecież wzdłuż całej obwodnicy będzie chodnik z kostki brukowej i ścieżka rowerowa z asfaltu.
8 stycznia 2014
+1
-1
PL
e07-2fd
~ ad   jeśli ta droga serwisowa będzie wysypana kamyczkami tak jak np. droga serwisowa w stronę Lublina zaraz za wiaduktem to niech sobie pracownicy miasta sami jeżdżą tamtędy rowerami i się telepią, będzie następna bezużyteczna droga serwisowa, powodzenia
8 stycznia 2014
+6
-2
PL
ac7-f19
~ cyt.:   "Pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną". Poprosimy o szersze informacje na ten temat.
8 stycznia 2014
+6
-1
PL
8fc-9f1
~ j.w   Z tym zjazdem do hali sportowej to też niezły cyrk.
Zjazd będzie, ale w bagno po drugiej stronie rzeki.
Aby tym zjazdem dojechać do hali sportowej trzebaby wybudować drugi most obok tego w ciągu obwodnicy.
8 stycznia 2014
+3
-1
PL
a9a-b48
~ pijany kazik   jak nie urok to sraczka
8 stycznia 2014
+4
-0
PL
bed-a08
~ Icek   Dlaczego bo Obwodnica ma cel, strategiczny.
8 stycznia 2014
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl