Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.01.08 09:08 | aktualizacja: 2014.01.08 10:46

Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna

Do października br. ma zostać ukończona budowa obwodnicy północnej Biłgoraja. Trasa o długości 2,5 km będzie biegła aż do Al. Jana Pawła II. Bezpośredniego wjazdu na nową ulicę nie będą mieli jednak mieszkańcy osiedla usytuowanego tuż obok nowej obwodnicy - os. Bagienna. Dlaczego?
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna

- Zgłaszają się do mnie mieszkańcy osiedla Bagienna, aby wypracować jakąś formułę połączenia obwodnicy północnej z tym terenem. Chodzi o to, że mieszkańcy ul. Bagiennej muszą dojeżdzać do centrum miasta przez most, włączenie tej ulicy do obwodnicy rozładuje natężenie ruchu. Byłoby to wskazane, gdyż w pobliżu jest cmentarz, czy dojazd do OSiR - mówi radny Tomasz Książek, pytając jednocześnie o możliwość rozwiązania tego problemu.

- Ja rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że większość nie chciała połączenia obu tras, ponieważ spowoduje to wmożony ruch na ul. Bagiennej, radny Książek wypowiedział się nie w imieniu mieszkańców, a jednego mieszkańca i wprowadza wszystkich w błąd - odpowiadał radny Jan Kaczor.

Sytuację podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta tłumaczył burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Mówił, że nie ma możliwości, aby połączyć obwodnicę północną z ul. Bagienną, gdyż w projekcie przewidziany jest zjazd z obwodnicy do hali sportowej, znajdującej się przy ul. Targowej.

- Pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną. Nie będzie możliwy bezpośredni wjazd z ul. Bagiennej na obwodnicę, ale dostęp do trasy będzie zapewniony właśnie przez drogę serwisową, z której korzystać będą mogli także rowerzyści, czy piesi - wyjaśnił burmistrz Rosłan.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna, 3.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5763
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a09-8f6
~ Bagienna   Proszę wyznaczyc termin spotkania, podpisze petycję, na tym osiedlu nie mieszkają VIPy dlatego jest traktowane po macoszemu
14 stycznia 2014
+1
-2
PL
f71-c25
~ vero   Dlaczego to pan Kaczor wypowiada się za wszystkich i wydaje opinię od mieszkańców całego osiedla, skoro nie było żadnego zebrania. Osiedle Bagienna to nie tylko ulica Bagienna ale również wiele innych ulic i Ci mieszkańcy też chyba mają coś do powiedzenia.
Przy obwodnicy owszem będzie chodnik i ścieżka rowerowa a przed tym dobrodziejstwem głęboki rów i dostanie się na ścieżkę będzie uniemożliwione. Drodzy mieszkańcy piszemy petycję w tej sprawie w najbliższym czasie i prosimy o podpisywanie się na niej, jako dowód, że my się z tym rozwiązaniem nie zgadzamy.
13 stycznia 2014
+2
-1
PL
8ab-cad
~ Bagienna   Gdyby nie pan Kaczor może tiry nie rozwaliłyby asfaltu nowego, może byłoby odszkodowanie za popękane domy, może byłby plac zabaw dla dzieci, może byłyby chodniki???? Może w końcu ktoś zauważyłby to osiedle..... tyle lat radnym i ... nic. Pora na prawdziwych radnych a nie bezradnych
10 stycznia 2014
+2
-1
PL
902-fb9
~ mieszkanka   Gdy by nie pan Kaczor mieli byście dalej dziurawą ul.Bagienną, nikt nie chciał tu tej obwodnicy a teraz niby wszyscy chcą połączenia ul. Bagiennej z obwodnicą i aby jeździły nią ciężarówki.
10 stycznia 2014
+1
-1
GB
8bf-24e
~ mieszkanka bagiennej   mieszkam na ul. Bagiennej i osobiscie zgadzam sie z ta decyzja. laczaca obwodnica robila by tylko szum na osiedlu a dzieci nie mogly by w stanie wyjsc bezpiecznie przed dom, podkreslajac fakt, ze nie ma tam chodników
9 stycznia 2014
+4
-4
PL
be1-72e
~ Bagienna   Panie Kaczor z jakimi to mieszkańcami Pan rozmawiał? Nie ze mną, brak nawet zebrania.Pora na nowego radnego, brak chodników, placu zabaw itd. Dobrze, że to rok wyborczy
9 stycznia 2014
+4
-2
PL
071-042
~ do wieśniaka  do ~ do vvvv   długo cię znajdę wieśniaku
9 stycznia 2014
+4
-1
PL
480-30b
~ do vvvv   Ja wiem ,że na Bagiennej spragnieni miasta bo tam w większości sama wieś
9 stycznia 2014
+4
-4
PL
9a4-173
~ mieszkaniec   k**** czy wam nigdy nic nie będzie pasować? Jest kompromis i jest w miarę dobry. Czemu jesteście takimi piep**onymi egoistami? Pomyślcie trochę neutralnie z wielu punktów widzenia samolubni mieszkańcy Biłgoraja! Nie da się każdemu dogodzić i już, takie są prawa natury.
9 stycznia 2014
+9
-0
PL
071-042
~ sarna   Wiadomo że chodzi o niektóre firmy związane z ciężkim sprzętem i serwisem , ktoś tu dostaje niezłą kasę lub ma obiecane ją dostać , Bądżmy na nie - bo będziemy mieli dziurę na dziurze .
9 stycznia 2014
+3
-0
PL
1b0-6d8
~ vvv  do ~ cfgfd   to sie wyprowadz na wies...z takim mysleniem do tej pory nie wymyslono by koła. Co za typowo polskie...egoistyczne myslenie !!!!!
8 stycznia 2014
+2
-3
PL
80f-d0b
~ cfgfd   Odradzam połączenie Bagiennej z tą obwodnicą bo zrobi się tam młyn taki jak na zamojskiej,żadne dziecko samo nie wyjdzie na ulicę bo będą tamtędy ciągle się tłukły auta , a tak macie spokój doceńcie to bo nie macie pojęcia co to jest jak w nocy i w dzień ciągle jest szum
8 stycznia 2014
+9
-2
PL
071-042
~ jola   Jestem z Bagiennej i jak dla mnie połączenie ul. bagiennej z obwodnicą to dobre rozwiązanie i wydaje mi się,że dla reszty mieszkańców miasta również
8 stycznia 2014
+7
-3
PL
2cc-380
~ dfg   Idą wybory i płyta wyrabia sobie wizerunek ,że jest niezbędny ludziom a on jedyny jest ich oręndownikiem ,kto z tych mieszkańców by wpuścił płytę do domu a sam wyskoczył kupić chleb?
8 stycznia 2014
+7
-0
PL
e56-7a6
~ GGG   ...a od kiedy to jaka kolwiek ulica w Bilgoraju jest wlasnoscia mieszkancow mieszkających na niej?
Cyt. "Ja rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że większość nie chciała połączenia obu tras, ponieważ spowoduje to wzmożony ruch na ul. Bagiennej " koniec cyt.
NAJWAZNIEJSZY CHYBA JEST ZDROWY ROZSADEK A TEN PODPOWIADA BY KAZDE POLACZENIE Z INNA ULICA ULATWIALO PLYNNE PORUSZANIE,CZYZ NIEEEEEEEE ???
8 stycznia 2014
+6
-1
PL
8fc-9f1
~ j.w  do ~ ad   Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą droga serwisową i po co burmistrz mówi, że będą z niej korzystać piesi i rowerzyści.
Przecież wzdłuż całej obwodnicy będzie chodnik z kostki brukowej i ścieżka rowerowa z asfaltu.
8 stycznia 2014
+1
-1
PL
e07-2fd
~ ad   jeśli ta droga serwisowa będzie wysypana kamyczkami tak jak np. droga serwisowa w stronę Lublina zaraz za wiaduktem to niech sobie pracownicy miasta sami jeżdżą tamtędy rowerami i się telepią, będzie następna bezużyteczna droga serwisowa, powodzenia
8 stycznia 2014
+6
-2
PL
ac7-f19
~ cyt.:   "Pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną". Poprosimy o szersze informacje na ten temat.
8 stycznia 2014
+6
-1
PL
8fc-9f1
~ j.w   Z tym zjazdem do hali sportowej to też niezły cyrk.
Zjazd będzie, ale w bagno po drugiej stronie rzeki.
Aby tym zjazdem dojechać do hali sportowej trzebaby wybudować drugi most obok tego w ciągu obwodnicy.
8 stycznia 2014
+3
-1
PL
a9a-b48
~ pijany kazik   jak nie urok to sraczka
8 stycznia 2014
+4
-0
PL
bed-a08
~ Icek   Dlaczego bo Obwodnica ma cel, strategiczny.
8 stycznia 2014
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
we wtorek, godzina 10:10 Lubelszczyzna
Motocykle BMW w lubelskiej policji. Pojazdy trafiły też do Biłgoraja?
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
we wtorek, godzina 08:35 Biłgoraj
Największa zdawalność w Budowlance, najwyższa średnia w ONZ-ecie
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
we wtorek, godzina 13:04 Osuchy
Rocznica pochówku żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
we wtorek, godzina 08:08 Lubelszczyzna
Zainteresowanie służbą w WOT nie słabnie. Ponad 100 nowych ochotników zasiliło 2 LBOT
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
we wtorek, godzina 14:03 Kraj
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
13 września 2022 Biłgoraj
Unieważniono postępowanie przetargowe. Przebudowy drogi nie będzie?
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl