Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.01.08 09:08 | aktualizacja: 2014.01.08 10:46

Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna

Do października br. ma zostać ukończona budowa obwodnicy północnej Biłgoraja. Trasa o długości 2,5 km będzie biegła aż do Al. Jana Pawła II. Bezpośredniego wjazdu na nową ulicę nie będą mieli jednak mieszkańcy osiedla usytuowanego tuż obok nowej obwodnicy - os. Bagienna. Dlaczego?
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna

- Zgłaszają się do mnie mieszkańcy osiedla Bagienna, aby wypracować jakąś formułę połączenia obwodnicy północnej z tym terenem. Chodzi o to, że mieszkańcy ul. Bagiennej muszą dojeżdzać do centrum miasta przez most, włączenie tej ulicy do obwodnicy rozładuje natężenie ruchu. Byłoby to wskazane, gdyż w pobliżu jest cmentarz, czy dojazd do OSiR - mówi radny Tomasz Książek, pytając jednocześnie o możliwość rozwiązania tego problemu.

- Ja rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że większość nie chciała połączenia obu tras, ponieważ spowoduje to wmożony ruch na ul. Bagiennej, radny Książek wypowiedział się nie w imieniu mieszkańców, a jednego mieszkańca i wprowadza wszystkich w błąd - odpowiadał radny Jan Kaczor.

Sytuację podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta tłumaczył burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Mówił, że nie ma możliwości, aby połączyć obwodnicę północną z ul. Bagienną, gdyż w projekcie przewidziany jest zjazd z obwodnicy do hali sportowej, znajdującej się przy ul. Targowej.

- Pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną. Nie będzie możliwy bezpośredni wjazd z ul. Bagiennej na obwodnicę, ale dostęp do trasy będzie zapewniony właśnie przez drogę serwisową, z której korzystać będą mogli także rowerzyści, czy piesi - wyjaśnił burmistrz Rosłan.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Obwodnica północna bez połączenia z os. Bagienna, 3.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5567
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a09-8f6
~ Bagienna   Proszę wyznaczyc termin spotkania, podpisze petycję, na tym osiedlu nie mieszkają VIPy dlatego jest traktowane po macoszemu
14 stycznia 2014
+1
-2
PL
f71-c25
~ vero   Dlaczego to pan Kaczor wypowiada się za wszystkich i wydaje opinię od mieszkańców całego osiedla, skoro nie było żadnego zebrania. Osiedle Bagienna to nie tylko ulica Bagienna ale również wiele innych ulic i Ci mieszkańcy też chyba mają coś do powiedzenia.
Przy obwodnicy owszem będzie chodnik i ścieżka rowerowa a przed tym dobrodziejstwem głęboki rów i dostanie się na ścieżkę będzie uniemożliwione. Drodzy mieszkańcy piszemy petycję w tej sprawie w najbliższym czasie i prosimy o podpisywanie się na niej, jako dowód, że my się z tym rozwiązaniem nie zgadzamy.
13 stycznia 2014
+2
-1
PL
8ab-cad
~ Bagienna   Gdyby nie pan Kaczor może tiry nie rozwaliłyby asfaltu nowego, może byłoby odszkodowanie za popękane domy, może byłby plac zabaw dla dzieci, może byłyby chodniki???? Może w końcu ktoś zauważyłby to osiedle..... tyle lat radnym i ... nic. Pora na prawdziwych radnych a nie bezradnych
10 stycznia 2014
+2
-1
PL
902-fb9
~ mieszkanka   Gdy by nie pan Kaczor mieli byście dalej dziurawą ul.Bagienną, nikt nie chciał tu tej obwodnicy a teraz niby wszyscy chcą połączenia ul. Bagiennej z obwodnicą i aby jeździły nią ciężarówki.
10 stycznia 2014
+1
-1
GB
8bf-24e
~ mieszkanka bagiennej   mieszkam na ul. Bagiennej i osobiscie zgadzam sie z ta decyzja. laczaca obwodnica robila by tylko szum na osiedlu a dzieci nie mogly by w stanie wyjsc bezpiecznie przed dom, podkreslajac fakt, ze nie ma tam chodników
9 stycznia 2014
+4
-4
PL
be1-72e
~ Bagienna   Panie Kaczor z jakimi to mieszkańcami Pan rozmawiał? Nie ze mną, brak nawet zebrania.Pora na nowego radnego, brak chodników, placu zabaw itd. Dobrze, że to rok wyborczy
9 stycznia 2014
+4
-2
PL
071-042
~ do wieśniaka  do ~ do vvvv   długo cię znajdę wieśniaku
9 stycznia 2014
+4
-1
PL
480-30b
~ do vvvv   Ja wiem ,że na Bagiennej spragnieni miasta bo tam w większości sama wieś
9 stycznia 2014
+4
-4
PL
9a4-173
~ mieszkaniec   k**** czy wam nigdy nic nie będzie pasować? Jest kompromis i jest w miarę dobry. Czemu jesteście takimi piep**onymi egoistami? Pomyślcie trochę neutralnie z wielu punktów widzenia samolubni mieszkańcy Biłgoraja! Nie da się każdemu dogodzić i już, takie są prawa natury.
9 stycznia 2014
+9
-0
PL
071-042
~ sarna   Wiadomo że chodzi o niektóre firmy związane z ciężkim sprzętem i serwisem , ktoś tu dostaje niezłą kasę lub ma obiecane ją dostać , Bądżmy na nie - bo będziemy mieli dziurę na dziurze .
9 stycznia 2014
+3
-0
PL
1b0-6d8
~ vvv  do ~ cfgfd   to sie wyprowadz na wies...z takim mysleniem do tej pory nie wymyslono by koła. Co za typowo polskie...egoistyczne myslenie !!!!!
8 stycznia 2014
+2
-3
PL
80f-d0b
~ cfgfd   Odradzam połączenie Bagiennej z tą obwodnicą bo zrobi się tam młyn taki jak na zamojskiej,żadne dziecko samo nie wyjdzie na ulicę bo będą tamtędy ciągle się tłukły auta , a tak macie spokój doceńcie to bo nie macie pojęcia co to jest jak w nocy i w dzień ciągle jest szum
8 stycznia 2014
+9
-2
PL
071-042
~ jola   Jestem z Bagiennej i jak dla mnie połączenie ul. bagiennej z obwodnicą to dobre rozwiązanie i wydaje mi się,że dla reszty mieszkańców miasta również
8 stycznia 2014
+7
-3
PL
2cc-380
~ dfg   Idą wybory i płyta wyrabia sobie wizerunek ,że jest niezbędny ludziom a on jedyny jest ich oręndownikiem ,kto z tych mieszkańców by wpuścił płytę do domu a sam wyskoczył kupić chleb?
8 stycznia 2014
+7
-0
PL
e56-7a6
~ GGG   ...a od kiedy to jaka kolwiek ulica w Bilgoraju jest wlasnoscia mieszkancow mieszkających na niej?
Cyt. "Ja rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że większość nie chciała połączenia obu tras, ponieważ spowoduje to wzmożony ruch na ul. Bagiennej " koniec cyt.
NAJWAZNIEJSZY CHYBA JEST ZDROWY ROZSADEK A TEN PODPOWIADA BY KAZDE POLACZENIE Z INNA ULICA ULATWIALO PLYNNE PORUSZANIE,CZYZ NIEEEEEEEE ???
8 stycznia 2014
+6
-1
PL
8fc-9f1
~ j.w  do ~ ad   Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą droga serwisową i po co burmistrz mówi, że będą z niej korzystać piesi i rowerzyści.
Przecież wzdłuż całej obwodnicy będzie chodnik z kostki brukowej i ścieżka rowerowa z asfaltu.
8 stycznia 2014
+1
-1
PL
e07-2fd
~ ad   jeśli ta droga serwisowa będzie wysypana kamyczkami tak jak np. droga serwisowa w stronę Lublina zaraz za wiaduktem to niech sobie pracownicy miasta sami jeżdżą tamtędy rowerami i się telepią, będzie następna bezużyteczna droga serwisowa, powodzenia
8 stycznia 2014
+6
-2
PL
ac7-f19
~ cyt.:   "Pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną". Poprosimy o szersze informacje na ten temat.
8 stycznia 2014
+6
-1
PL
8fc-9f1
~ j.w   Z tym zjazdem do hali sportowej to też niezły cyrk.
Zjazd będzie, ale w bagno po drugiej stronie rzeki.
Aby tym zjazdem dojechać do hali sportowej trzebaby wybudować drugi most obok tego w ciągu obwodnicy.
8 stycznia 2014
+3
-1
PL
a9a-b48
~ pijany kazik   jak nie urok to sraczka
8 stycznia 2014
+4
-0
PL
bed-a08
~ Icek   Dlaczego bo Obwodnica ma cel, strategiczny.
8 stycznia 2014
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
dzisiaj, 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
dzisiaj, 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Chciała sprzedać leżaczek dla dziecka. Została oszukana
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Mikołajki z OSiR
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w poniedziałek, godzina 10:10 Biłgoraj
Czujny 45-latek ujął nietrzeźwego kierowcę
dzisiaj, 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
w poniedziałek, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Ani jednego zgonu wśród zakażonych osób na Lubelszczyźnie
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
Kolejny rok z rzędu motocykliści zorganizowali akcję z myślą o najmłodszych, mieszkających w Wiosce Dziecięcej SOS. Z bagażnikiem pełnym słodyczy i zabawek pojechali do maluchów w niedzielne przedpołudnie 5 grudnia.
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
w sobotę, godzina 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl