Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.12.30 09:17 | aktualizacja: 2015.12.30 10:21

Będzie rondo na Lubelskiej?

Skrzyżowanie ul. Lubelskiej i ul. Nadstawnej od lat jest "próbą cierpliwości" dla kierowców włączających się do ruchu. Na razie sytuacji nie poprawiło wybudowanie obwodnic, a wniosek o zamontowanie tam sygnalizacji świetlnej został przez zarządcę drogi odrzucony. Czy problem korków rozwiązałoby urządzenie w tym miejscu ronda?
Będzie rondo na Lubelskiej?
Będzie rondo na Lubelskiej?

Na temat prób rozwiązania problemu zakorkowanych ulic pisaliśmy na początku roku w artykule: Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska?. Podjęta próba przekonania Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie do wykonania tam sygnalizacji świetlnej zakończyła się niepowodzeniem. Jak wyjaśniał w swojej odpowiedzi dyrektor ZDW ruch z ul. Lubelskiej został przeniesiony na wybudowaną niedawno obwodnicę północną. Jak się okazuje, tylko w teorii. Praktyka pokazuje, że nadal wielu kierowców korzysta z ul. Lubelskiej, a korki w godzinach porannych i popołudniowych nie zmniejszyły się. Jeden z Internautów, pisząc do naszego Portalu, zaproponował inne rozwiązanie. - Od lat kierowcy skręcający w lewo z ul. Nadstawnej i w prawo od Placu Wolności muszą stać w korkach. Sygnalizacja świetlna to drogie rozwiązanie, a przecież jest tam wystarczająco dużo miejsca, aby wyznaczyć rondo. Bez wielkiej przebudowy ulic, bez budowania czegokolwiek. Tak jak w wielu miastach - na środku skrzyżowania namalowana wysepka lub "placek z gumy" i zmiana organizacji ruchu na okrężny - uważa jeden z  Czytelników naszego portalu.

Zapytaliśmy o taką ewentualność w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Jednak ten pomysł nie przekonuje dyrektora, który nadzieję na rozwiązanie problemów pokłada w zmianie przyzwyczajeń kierowców.

- Rondo jest zasadne tam, gdzie są równo obciążone kierunki ruchu. Na tym skrzyżowaniu ulica Lubelska jest kierunkiem głównym, a kierowcy jadący ulicą Nadstawną nie mogą włączyć się do ruchu. Jeśli ruch z Lubelskiej przełoży się na obwodnicę północną, to tego problemu nie będzie - uważa Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie i dodaje, że problem z dużym natężeniem ruchu w mieście pozostanie do czasu, gdy kierowcy przekonają się, że wygodniej, szybciej i bezpieczniej jest jeździć obwodnicami niż przez sam Biłgoraj.

RED.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Będzie rondo na Lubelskiej?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 6052
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7d8-d34
~ x  Jedno z niewielu miejsc gdzie akurat to rondo jest potrzebne.
30 grudnia 2015
+36
-3
PL
804-8dd
~ Mirek  Mieszkam na osiedlu, dzieci wożę do szkoły 5 i najbliżej i najszybciej jest Zieloną, Lubelską, Nadstawną. Też mam wozić dzieci do szkoły obwodnicą północną? Jak wracam to jeżdżę na rondo koło Media, też tworzą się rano korki, ale jak na skrzyżowaniu Lubelska/Nadstawna trafi się jakaś oferma można stać w nieskończoność.
30 grudnia 2015
+13
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
fb6-b16
~ narowerze   Tak to prawda. To skrzyżowanie jest bardzo obciążone ruchem szczególnie w porach szczytu komunikacyjnego popołudniowego. Jednakże problemem nie jest sama organizacja ruchu na tymże skrzyżowaniu, gdyż takowa istnieje od bardzo dawna i nie stanowiła nigdy większego problemu. Natomiast zwiększająca się ilość samochodów w mieście jak notoryczne wykorzystywanie ulicy Nadstawnej jako skrótu dla kierowców z poza miasta, powoduje opisane niedogodności w postaci zatorów. Problem z wjazdem na ulicę Lubelską z ulicy Nadstawnej stanowią kierowcy którzy podróżując Lubelską przejeżdżają to skrzyżowanie z nadmierną prędkością zaburzają płynność ruchu. Istnieją 3 wyjścia z sytuacji:
1. Najtańsze to wymusić fizyczne uspokojenie na Lubelskiej w obrębie skrzyżowania (uniesione przejścia dla pieszych, pasy rowerowe na Lubelskiej) zmieniając jednocześnie organizację ruchu na skrzyżowaniu na równorzędne. (w latach 80 taką organizację miało to skrzyżowanie).
2. Optymalne, ale drogie - rondo. Drogie bo konieczna być musi przebudowa całego tego miejsca, gdyż samo malowanie lub zamontowanie okrągłej nakładki niewiele może wskórać znając styl jazdy naszych kierowców.
3. Tanie, ale kontrowersyjne - zmienić organizację ruchu na Nadstawnej na jednokierunkową (utrudniając dyskretnie w ten sposób przyjezdnym możliwości korzystania z tej ulicy jako skrótu), pozwoli to na pewno na uspokojenie ruchu na tej ulicy i podniesie bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Korzystający z Nadstawnej bardzo często nie stosują się do znaku B-33, nie szanują pieszych na przejściach. w ten sposób mamy rozwiązane kilka problemów.
1 stycznia 2016
brak ocen
PL
02c-e5d
~ Nadstawna  do ~ gfdd   nie baranie. chodzi o to Ze byłoby bezpieczniej dla tych co parkują z pobliskich bloków wzdłuż nadstawnej a szczególności bloki okolicy skrzyżowania
1 stycznia 2016
+1
-1
PL
34b-f09
~ Gwóźdź   zapraszam Cię Andrzej przyjedź sobie w godzinę szczytu i jak Ci się jeszcze sierota trafi przed Tobą to będziesz wiedział jak jest gamoniu!
31 grudnia 2015
+3
-3
PL
d9a-181
~ gosc   zamknac ul nadstawna!!!! od strony lubelskiej
31 grudnia 2015
+2
-0
PL
387-7c5
~ Jurand ze Spychowa   Janusze je*ane, kto sprytny to przeskoczy.
31 grudnia 2015
+0
-2
PL
aed-6c6
~ .  do ~ Mac   Można jeszcze szybciej objechać.
Z Majstra w lewo na serwisówkę i serwisówką do ronda na Zielonej.
30 grudnia 2015
+3
-0
PL
825-e3a
~ Mac   Jeszcze jeden przejaw geniuszu naszych kierowców, wyjeżdżając z majstra włącza kierunek w lewo i stoi 10 min bo "on panie do kauflandu" przejeżdża podwójna ciągła bo przeciez pojechać zgodnie z przepisami w prawo i za 20 m na rondzie zawrócić to nie "bo ja do kauflandu a to przeciez w lewo"
I takich geniuszy mamy wielu wiec noe ma co sie dziwić ze mamy zatory w mieście (prosze nie pisać korek bo korki to sa w Warszawie czy Krakowie a nie w Biłgoraju )
30 grudnia 2015
+8
-1
PL
c80-cc7
~ prawko od 1999   Skoro wszyscy wiedzą, że z Nadstawnej tak trudno włączyć się do ruchu to po co wszyscy tamtędy skracają sobie drogę?? Trochę myślenia i po krzyku. Jeśli stoję i czekam na skręt w lewo lub na wprost to zmieniam kierunek jazdy w prawo i jadę. taka sama sytuacja jest na ulicy Bankowej i Kościuszki. Non stop mozna spotkać debila, który czeka aż będzie możliwość skrętu w lewo zamiast pojechać w prawo. Na rondzie znowu w prawo, potem znowu w prawo w 3-go maja i wyjazd bez problemu. Ludzie, myślenie nie boli. Więcej spalicie paliwa stojąc z włączonym lewym kierunkiem niż zrobicie 1 km więcej.
30 grudnia 2015
+6
-1
PL
2b2-4f6
~ vghfyh   gdzie ten sylwester co Rosłan obiecał na placu OSIR rok temu?Miasto powiatowe , zalew syf i zarazy sylwek też do d...
30 grudnia 2015
+4
-0
PL
aed-6c6
~ .   Za kilka miesięcy Lubelska przestanie być drogą wojewódzką, obecnie oficjalnie DW835 nadal przebiega ulicami Lubelską, Kościuszki i Tarnogrodzką.
Wtedy Lubelska stanie sie drogą gminną i zarządzać nią będzie miasto i wtedy dyletanci z Lublina nie będą mieli już nic do gadania i nikt nie będzie musiał pytać o zdanie ZDW.
30 grudnia 2015
+5
-0
PL
837-c8d
~ Jan   Mam dość tych biłgorajskich kierowców- debili. Co krok chcieli by budować rondo. Są tacy kierowcy co nie wiedzą którego kierowcy jest pierwszeństwo na skrzyżowaniu ze światłami / to chyba daltoniści/ Następna grupa to tacy co nie kumają znaków drogowych np droga z pierwszeństwem przejazdu. Dla nich jedynym wyjściem jest budowa ronda. Ja popieram z całych sił stanowisko dyrektora dróg wojewódzkich. Nie każda ulica musi kończyć się rondem. Lepiej już zrobić ul. Nadstawną ulicą jednokierunkową w kierunku ronda na skrzyżowaniu Kościuszki i Nadstawnej. Jak będzie taka propozycja rozpatrywana wieśniaki z Nadstawnej z całych sił i gardeł będą wrzeszczeć , żeby zostało tak jak jest. I jak im pozostawi się dotychczasową regulację ruchu to będą bardzo zadowoleni i burmistrza będą całować po rękach, że im nie zmienił organizacji ruchu. I tak burmistrz nie robiać nic , życie mieszkańcom ul. Nadstawnej poprawi.
30 grudnia 2015
+7
-6
PL
613-ded
~ kierowca   Mam nadzieje, że rondo zrobią w tym miejscu.
30 grudnia 2015
+4
-4
PL
a61-468
~ gfdd  do ~ Nadstawna   bo chcesz parkowac przy sklepie he he
30 grudnia 2015
+2
-2
PL
a61-468
~ bum   i tak by bylo jak sobie p.dyrektor wymyslil gdyby nie fakt ze w Bilgoraju jest malo przecznic laczacych Kosciuszki z JP II tak wiec ruch na tym odcinku nie zmaleje niestety
30 grudnia 2015
+4
-1
PL
c29-132
~ Ax   Sygnalizacja świetlna byłaby dużo lepsza
30 grudnia 2015
+3
-4
PL
2b5-1a8
~ Nadstawna   w kierunku Kościuszki powinna być jedno kierunkowa a jak komuś się nie podoba to niech chodzi na piechotę.
30 grudnia 2015
+4
-5
PL
a4f-c56
~ vfhytyt   Czy Biłgoraj dyktuje Lublinowi co mają tam robić?A gdzie nasi posłowie ?Niech się zainteresują sprawą po opłatkach i głosowaniach tu wygrywał zawsze PIS i my to nie gorszy sort
30 grudnia 2015
+9
-2
PL
2e0-725
~ ja   jakis Felek z Lublina wie lepiej, ze nie potrzebne jest tutaj rondo ani swiatla. Pewnie nawet niewie gdzie to jest. Komuna.
30 grudnia 2015
+11
-4
PL
804-8dd
~ Mirek   Mieszkam na osiedlu, dzieci wożę do szkoły 5 i najbliżej i najszybciej jest Zieloną, Lubelską, Nadstawną. Też mam wozić dzieci do szkoły obwodnicą północną? Jak wracam to jeżdżę na rondo koło Media, też tworzą się rano korki, ale jak na skrzyżowaniu Lubelska/Nadstawna trafi się jakaś oferma można stać w nieskończoność.
30 grudnia 2015
+13
-1
PL
d9a-181
~ Dżastin Bimber   Będzie rondo na Lubelskiej?
to tylko zdanie pytające
A w styczniu będzie lato?
30 grudnia 2015
+2
-1
PL
907-7cb
~ joanna   Masakra. Nie wszyscy mogą jechać obwodnicą, przecież wiele osób mieszka tam w okolicy, więc muszą jechać tamtędy. Tam, jak nigdzie indziej potrzebne jest rondo lub sygnalizacja świetlna.
30 grudnia 2015
+9
-1
PL
e34-d32
~ Mac   Niech kierowcy zaczna używać mózgu i przepisów ruchu drogowego i korki znikną. Jak ma nie być zatorów jak jeden z drugim nie dojedzie do krawędzi tylko staje na środku??
30 grudnia 2015
+6
-5
PL
7d8-d34
~ x   Jedno z niewielu miejsc gdzie akurat to rondo jest potrzebne.
30 grudnia 2015
+36
-3
PL
14e-d48
~ Idzie nowe   Ni cóż, pozostaje nam liczyć ze ten pan Andrzej Gwozda niedługo już będzie dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich
30 grudnia 2015
+10
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
dzisiaj, 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
dzisiaj, 07:27 Obsza
Sprawy urzędowe bez obostrzeń, ale w rygorze sanitarnym
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl