Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.02.04 09:10

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska?

Jednym z najbardziej newralgicznych miejsc w Biłgoraju jest skrzyżowanie ul. Nadstawnej z ul. Lubelska. W godzinach popołudniowych często tworzą się korki. Poruszanie kierowcom i pieszym ułatwiłaby sygnalizacja świetlna. Takie interpelacje pojawiły się podczas sesji Rady Miasta. Znamy już stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska?
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska?

Poruszanie się w okolicach skrzyżowania ulic Lubelskiej i Nadstawnej w Biłgoraju jest utrudnione, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. W przeszłości dochodziło tam także do potrąceń pieszych. Temat wykonania sygnalizacji świetlnej w tym miejscu poruszały m.in. radne Regina Rogowska i Renata Socha.

Wniosek taki trafił do Zarządu Dróg Wojewódzkich, gdyż ul. Lubelska jest drogą wojewódzką. Jest już odpowiedź.

- Wniosek rozpatrzyłem negatywnie. Po ukończeniu budowy północnej obwodnicy Biłgoraja ruch tranzytowy z ul. Lubelskiej został przeniesiony na tę obwodnicą, a w związku z tym zmniejszyło się natężenie ruchu na ul. Lubelskiej. Wloty ulicy Nastawnej ze względu na brak dostatecznej widoczności na zatrzymanie pojazdu przed skrzyżowaniem są oznakowane znakami B-20 (STOP), natomiast w ciągu ul. Lubelskiej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu. Ponadto 28 grudnia 2013r. ZDW w celu poprawy bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu wprowadził ograniczenie prędkości do 40 km/h na ul. Lubelskiej z obu kierunków ruchu - napisał Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Analiza bazy danych o zdarzeniach drogowych w ubiegłym roku wykazała brak wypadków drogowych w tym miejscu, a kolizje drogowe, do jakich doszło na tym skrzyżowaniu, spowodowane były nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu lub niezachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami.

- Nie zgadzam się z tym stanowiskiem. Jestem kierowcą i często nie mogę wyjechać z ul. Nadstawnej. Będziemy jeszcze starali się przekonywać dyrektora ZDW do zmiany zdania - powiedział burmistrz Janusz Rosłan.

Radna Renata Socha zaproponowała sfilmowanie skrzyżowania, by udokumentować natężenie ruchu w tym newralgicznym miejscu. Burmistrz stwierdził, że jeśli takie nagranie powstanie zobowiązuje się do jego przekazania Zarządowi Dróg Wojewódzkich.

red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska?, 4.8571 out of 5 based on 7 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8947
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (36)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
4aa-788
~ do: Jan  A co ty chcesz od rond?
To najlepszy i najbezpieczniejszy rodzaj skrzyżować zaraz za bezkolizyjnymi węzłami drogowymi.
Przypomnij sobie ile było wypadków i stłuczek kiedyś na skrzyżowaniu obok Lidla, po tym jak wybudowano rondo nie było od tego czasu żadnego poważnego wypadku i jakieś jednostkowe stłuczki.
Tak samo ze skrzyżowaniem w Puszczy, tam też dość często dochodziło do stłuczek, a wyjechanie z Krzeszowskiej w kierunku centrum to była ciężka sprawa. Odkąd jest rondo nie było chyba nawet jednej stłuczki.
Myślę, że mogliby pomyśleć o rondzie na skrzyżowaniu Sikorskiego i Armii Kraków, miejsca jest tam więcej niż na krzywym rondzie przy Zamojskiej.
Poza tym jak zostanie pod koniec roku ukończona obwodnica to będziemy już mieli okrągłe 10 rond.
Co do wpisu do księgi rekordów w ilości rond na liczbę mieszkańców to nam jeszcze bardzo daleko, go jak narazie bije nas na głowę nawet Frampol w tej statystyce.
We Frampolu na 1 rondo przypada ok. 1400 mieszkańców, a w Bilgoraju jak już wszystkie przy obwodnicy będą wybudowane to na 1 rondo będzie przypadać ok. 2700 mieszkaców. Więc żeby pokonać Frampol w tej statystyce potrzebujemy minimum 20 rond w mieście ;)
4 lutego 2015
+23
-0
PL
34f-37b
~ proste jak budowa cepa  oponę od traktoru na środku skrzyżowania położyć ,poustawiać w koło tablice ze rondo i problem w glowy
4 lutego 2015
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
93a-068
~ nazbierał   nazbierał Szeliga ochłapów, amatorów i później takie głupoty produkują jak ta pusta Socha
9 lutego 2015
brak ocen
PL
0e8-4ac
~ inżynier   Po co światła? Po co rondo? Przecież to zbyt duże koszty. A od czego mamy policję? Czy nie mógłby jakiś zapalony policjant pokierowac ruchem codziennie na tym skrzyżowaniu w chwili największego natężenia?
8 lutego 2015
+2
-1
PL
5ba-2e9
~ rowerzysta  do ~ kierowca   Codziennie przejeżdżam, nie muszę próbować. Śmigam śmiało pomiędzy autami uśmiechnięty, kiedy wy kierowcy stoicie sfrustrowani w koreczku. Może warto przesiąść się na rower. W ogóle uważam, że jeżdżenie samochodem po mieście na krótkich dystansach to jest ogromnie bezsensowne. Pozdrowionka.
7 lutego 2015
+1
-2
PL
5ba-2e9
~ rowerzysta  do ~ h   Tam powinno być skrzyżowanie równorzędne.
7 lutego 2015
+3
-0
PL
5ba-2e9
~ rowerzysta  do ~ ak   Oczywiście, że rondo to się zgadzam, ale właśnie takie, że jak jakiś rozpędzony albo śpiący palant się nawinie to niech lepiej mu się zawieszenie urwie, niż ma kogoś zabić. Nie martw się o zawieszenie w samochodzie palanta tylko o zdrowie i życie człowieka.
7 lutego 2015
+3
-0
PL
5ba-2e9
~ rowerzysta  do ~ fala   Obwodnica to nie autostrada. Zresztą ta obwodnica to droga w mieście. Żadnych kładek ani tuneli, tylko ograniczenie prędkości i uniesione przejścia dla pieszych, albo progi zwalniające. Tak się robi w Europie. A co to człowiek to zwierzyna leśna że po kładkach ma przebiegać, albo jakiś kret po tunelach? Miasto jest dla ludzi a nie dla piratów drogowych.
7 lutego 2015
+2
-2
PL
43a-b9d
~ do RR  do ~ RR   O ile wiem radna od Rosłana zgłaszała przejście przez ul. Lubelską w okolicy ul. Targowej /jak najbardziej potrzebne/, a nie sygnalizację świetlną przy Nadstawnej.
6 lutego 2015
+2
-2
PL
f91-547
~ no  do ~ mieszkaniec   no ona już zrobiła dla miasta! Ale wstydu popierając demoralizujące zachowania pewnego pana z Luxoru. Jak można swoim nazwiskiem firmować takie zachowania? No chyba, że ma się identyczne zasady, no i grzeszki
5 lutego 2015
+5
-2
PL
f91-547
~ jak  do ~ Z Nadstawnej   jak ma takie głupie pomysły to niech się lepiej w ogóle nie wypowiada!
5 lutego 2015
+4
-0
PL
f91-547
~ RR   Widać, że jedna od Rosłana, a druga od Szeligi. Obie głupie i puste. Jak można wymyślić tak idiotyczny sposób na rozwiązanie korków na tym skrzyżowaniu? Przecież tam jedyne sensowne rozwiązanie to rondo i tylko rondo. Sygnalizacja świetlna jeszcze bardziej spowolni ruch, w dodatku zakorkuje całą Lubelską od strony Kościuszki.
5 lutego 2015
+5
-2
PL
8af-9ad
~ kierowca  do ~ rowerzysta   ...proszę spróbować wyjechać z Nadstawnej w okolicach godz 8...
5 lutego 2015
+4
-2
PL
2d5-588
~ .   Nie będzie kładki.
Będzie przejście z wysepką i sygnalizacja świetlna włączana przyciskiem jak ktoś zechce przejść.
5 lutego 2015
+1
-2
PL
34b-f09
~ fala   niestety nie myśli się, albo myśli po fakcie, trzeba było przy remoncie lubelskiej zrobić rondo namalowane na ulicy i to wszystko, a propo na obwodnicy kładka dla dzieciaków będzie? czy będą łazić przez obwodnice?
5 lutego 2015
+3
-1
PL
d86-6b8
~ kamera   Radna Socha tym nagrywaniem ma jakąś obsesję?
5 lutego 2015
+4
-1
PL
4c7-c2f
~ mieszkaniec   Bez sensu, teraz gdy jest wybudowana obwodnica Północna nie ma już ciężarówek a ruch obecnie jest większy bo zamknięta jest ul. Sikorskiego.Ta sygnalizacja jest tak potrzebna jak i rondo na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej z Leśną.Drogi dziurawe albo gruntowe a "wielcy"radni tego nie widzą tylko pajacują pod publiczkę.
5 lutego 2015
+2
-1
PL
db2-db9
~ mieszkaniec   Radna Renata S. przecież nie robi tego dla siebie tylko dla mieszkańców Biłgoraja ,aby w mieście żyło się lepiej. Nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści...
Na sesji zgłaszają interpelacje radni to źle ,nie zgłaszają nic to też źle. Zastanówcie się ludzie.
5 lutego 2015
+5
-4
PL
bfd-b14
~ ak   Pewnie że rondelko powinni odstawić. Na środku jakieś kosteczki z kostki brukowej ,kwiatek postawić żeby w razie jak się trafi jaki śpiący palant to sobie mógł przejechać bez urywania sobie zawieszenia i po ptokach .
Miejsce jest na zabranie trochę chodników .Niech się uczą jeździć ci co mają drewniane kulasy i refleks szachisty .
Światła ?????? paręnaście lat temu to koszty były ponad milion złotych a teraz to aż pewnie strach pomyśleć ile a potem jełopy będą wypisywać durnoty,że miasto zadłużone .Ludzie miejcie odrobinę rozumu na co ma miast wywalać kasę -na pewno nie na światła .Jak już to w takie miejsca gdzie bardzo bardzo muszę być /duża ilość śmiertelnych wypadków i urazów to rozumiem/ a poza tym duża burza i zalanie i po światłach.Tylko ronda gwarantują płynność ruchu i są bezawaryjne.
------------
A ile kosztuje rondo ? -tyle mego co waszego ,poszukajcie w gogglach :-) a kto wyszuka niech podrzuci info.
------------
Buziaczki dla tych mend co mnie upodlili .
Oszczercze świnie z sędziną Kaczorowską włącznie i jej bandą .
5 lutego 2015
+4
-2
PL
5ba-2e9
~ rowerzysta  do ~ abc   Bez sensu bo to jest bardzo małe skrzyżowanie. Po za tym na rondzie ruch odbywa się płynnie, a na światłach nie. Tłoczno zrobiło się dlatego, że jest remont na JPII i większość kierowców jedzie Nadstawną. Po remoncie powinno wszystko wrócić do normy.
4 lutego 2015
+4
-0
PL
34f-37b
~ proste jak budowa cepa   oponę od traktoru na środku skrzyżowania położyć ,poustawiać w koło tablice ze rondo i problem w glowy
4 lutego 2015
+14
-0
PL
d13-d15
~ kierowca   Przecież ruchem może pokierować OGARNIĘTY policjant, w godzinach największego natężenia ruchu, zamiast bez sensu sie wozić po mieście.
4 lutego 2015
+8
-0
GB
1d4-4f6
~ anka  do ~ angol   zgadza się w 100%
W tym miejscu ulica szeroka, zmieści się takie brytyjskie spokojnie.
4 lutego 2015
+4
-0
PL
c13-c83
~ h   A czemu na Singera singerowcy maja pierwszeństwo?Ta jest ze dwa domy i wylot jest na nadstawną a ci z bloków muszą ustępować starszemu bratu
4 lutego 2015
+7
-2
PL
eae-1f1
~ cosie   bez różnicy kto ma odrobinę tolerancji i wychowania nikomu nie będzie zagrażał a samolubny cwaniak nawet na rondzie czy na światłach uderzy w drugi pojazd
4 lutego 2015
+5
-2
PL
7cd-2f8
~ abc  do ~ rowerzysta   Dlaczego bez sensu?
Światła jeśli już to z pętlami indukcyjnymi, tak, aby cykl był dostosowywany do natężenie ruchu na poszczególnych ulicach (jak na skrzyżowaniu Długa/Zamojska).
4 lutego 2015
+2
-3
PL
5ba-2e9
~ rowerzysta   W tym miejscu tylko mini rondo rozwiąże problem. Światła w takim miejscu bez sensu. Problem na tym skrzyżowaniu tworzy się w tylko i wyłącznie w godzinach szczytu komunikacyjnego czyli 14-16.
4 lutego 2015
+8
-0
PL
f6c-c2d
~ jk   Też tam czasami jadę i jakoś nie prostuje mi włosów na głowie ta sytuacja. Trochę tłoku jest pomiędzy 15 a 16 ale może Pani Socha musi mieć wolne skrzyżowanie od mostu do świateł na Lubelskiej i do Praktycznej Pani. Bo i tak też najczęściej bywa. Z tego wszystkiego przydały by się tylko prawoskręty w Lubelską.
4 lutego 2015
+7
-4
PL
95a-08e
~ j_a   burmistrz o ile wiem, to do roboty chodzi na piechotę więc nie wiem o co chodzi
4 lutego 2015
+4
-1
PL
059-44b
~ DMX   RONDO mądre Głowy
4 lutego 2015
+7
-1
PL
34b-f09
~ angol  do ~ ...   To chyba nie widziałeś rond w Wielkiej Brytanii - Tam za 500 zł można wymalować takie rondo że hej.
4 lutego 2015
+5
-0
PL
db2-db9
~ Z Nadstawnej   Chyba dobrze że radna porusza problem który dotyczy życia mieszkańców. Pod publiczkę to ty się wypowiadasz. Trzeba naciskać na władze w województwie żeby zrobili coś i dla mieszkańców Biłgoraja.
4 lutego 2015
+8
-7
PL
1f6-ad0
~ do Jana   Lubelska jest drogą wojewodzką ludzie opamiętajcie się!ZDWoj.ma nas w nosie,to jest bardzo trudny problem co p,Socha nie wie o tym?Ale pod publiczkę się gra a co wolno jej.
4 lutego 2015
+7
-4
PL
55a-e62
~ kierowca   Rosłan nie ma pojęcia o mieście. Od lat te rozwiązania są fatalne. On woli grać w BCK.
4 lutego 2015
+8
-10
PL
4aa-788
~ do: Jan   A co ty chcesz od rond?
To najlepszy i najbezpieczniejszy rodzaj skrzyżować zaraz za bezkolizyjnymi węzłami drogowymi.
Przypomnij sobie ile było wypadków i stłuczek kiedyś na skrzyżowaniu obok Lidla, po tym jak wybudowano rondo nie było od tego czasu żadnego poważnego wypadku i jakieś jednostkowe stłuczki.
Tak samo ze skrzyżowaniem w Puszczy, tam też dość często dochodziło do stłuczek, a wyjechanie z Krzeszowskiej w kierunku centrum to była ciężka sprawa. Odkąd jest rondo nie było chyba nawet jednej stłuczki.
Myślę, że mogliby pomyśleć o rondzie na skrzyżowaniu Sikorskiego i Armii Kraków, miejsca jest tam więcej niż na krzywym rondzie przy Zamojskiej.
Poza tym jak zostanie pod koniec roku ukończona obwodnica to będziemy już mieli okrągłe 10 rond.
Co do wpisu do księgi rekordów w ilości rond na liczbę mieszkańców to nam jeszcze bardzo daleko, go jak narazie bije nas na głowę nawet Frampol w tej statystyce.
We Frampolu na 1 rondo przypada ok. 1400 mieszkańców, a w Bilgoraju jak już wszystkie przy obwodnicy będą wybudowane to na 1 rondo będzie przypadać ok. 2700 mieszkaców. Więc żeby pokonać Frampol w tej statystyce potrzebujemy minimum 20 rond w mieście ;)
4 lutego 2015
+23
-0
PL
241-cf3
~ Michał   Rosłan 12 lat u władzy i nie potrafi prostego problemu rozwiązać. Od lat te skrzyżowanie to gehenna kierowców.
4 lutego 2015
+8
-13
PL
4aa-788
~ ...   Za niecały rok (w okolicach listopada - grudnia 2015), gdy zostanie ukończona przebudowa Jana Pawła zmieni się przebieg DW835 przez miasto, będzie ona biegła w całości po obwdnicy, a nie tak jak teraz przez Lubelską i Kościuszki.
Wtedy ul. Lubelska zostanie przekazana pod zarząd miasta i stanie się drog gminną (ewentualnie powiatową) i wtedy ZDW nie będzie miał nic do gadania i miasto, ew powiat będzie mogło zdecydować od tym w jakiej formi ma być skrzyżowanie.
Na rondo nie ma szans bo za mało miejsca, ale światła można zrobić.
4 lutego 2015
+5
-1
PL
129-385
~ Jan   Panie Rosłan- a ronda pan tam nie machnie. Krzywe rondo by się zdało, liczba rond w Biłgoraju zbliżyła by się do dziesięciu wtedy mielibyśmy szansę zostać wpisani do Księgi Guinessa. Mielibyśmy największy wskaźnik rond w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Pan mógłby odtrąbić sukces, proboszcz by pokropił, władze powiatowe z tej okazji mogłyby zorganizować opłatek. Można było by wtedy powiedzieć na sesji rady miasta że osiągnęliśmy sukces na miarę światową i w tej dziedzinie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Następne rondo zbudujemy ze słomy i będzie to największe rondo słomiane. To będzie taki biłgorajski Miś Barei ale ono będzie służyć ludziom i nawet TIR-y po nim jeździć będą i tam nie będzie żadnych stłuczek bo to będzie słoma . Już zajęli się projektem-pani G będzie projektować a miszcz Potocki budowę będzie nadzorował. Rolnicy też nie będą narzekać bo sprzedadzą słomę i jeszcze dopłaty do niej wezmą.
4 lutego 2015
+7
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
Kierowców podróżujących ulicą Moniuszki czekają utrudnienia w ruchu. Z uwagi na prace remontowe przejazd kolejowy w najbliższych dniach będzie zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia?
dzisiaj, 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
W powiecie biłgorajskim zmarła osoba zakażona koronawirusem
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 12:15 Biłgoraj
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
w poniedziałek, godzina 15:24 Kraj
Minister Niedzielski: "Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim"
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
dzisiaj, 08:20 Kraj
Czternastka dla emerytów - bez wniosku!
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie [WYNIKI]
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
w poniedziałek, godzina 14:10 Biłgoraj
Współpraca się opłaca!
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
dzisiaj, 07:15 Aleksandrów
Spotkanie integracyjne "Korzenie Aleksandrowa - korzenie naszych rodzin"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl