Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.06 09:05

Zmiana kategorii dróg. Będą światła na ul. Lubelskiej?

Ul. Lubelska najprawdopodobniej stanie się drogą powiatową, a to umożliwi realizację inwestycji przez samorząd, bez zgody Zarządu Dróg Wojewódzkich. A to właśnie ta instytucja blokowała możliwość zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną. Na rondo miejsca nie ma, ale jest szansa na ustawienie sygnalizacji świetlnej i to już w przyszłym roku.
Zmiana kategorii dróg. Będą światła na ul. Lubelskiej?
Zmiana kategorii dróg. Będą światła na ul. Lubelskiej?

SONDA

Czy na skrzyżowaniu ul. Nadstawnej z ul. Lubelską powinna zostać wykonana sygnalizacja świetlna?

O konieczności wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną w Biłgoraju radni Rady Miasta mówią od lat. W tym miejscu często, zwłaszcza w godzinach porannych, tworzą się korki. Kierowcy jednak niechętnie omijają to skrzyżowanie.

Ponad rok temu władze miasta wystąpiły nawet z wnioskiem do Zarządu Dróg Wojewódzkich (ul. Lubelska jest drogą wojewódzką) o możliwość zamontowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Odpowiedz była jednoznaczna.

- Wniosek rozpatrzyłem negatywnie. Po ukończeniu budowy północnej obwodnicy Biłgoraja ruch tranzytowy z ul. Lubelskiej został przeniesiony na tę obwodnicą, a w związku z tym zmniejszyło się natężenie ruchu na ul. Lubelskiej. Wloty ulicy Nastawnej ze względu na brak dostatecznej widoczności na zatrzymanie pojazdu przed skrzyżowaniem są oznakowane znakami B-20 (STOP), natomiast w ciągu ul. Lubelskiej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu. Ponadto 28 grudnia 2013r. ZDW w celu poprawy bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu wprowadził ograniczenie prędkości do 40 km/h na ul. Lubelskiej z obu kierunków ruchu - napisał w ubiegłym roku Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Burmistrz Janusz Rosłan odnosząc się do tego stanowiska stwierdził, że się z nim nie zgadza i będzie przekonywał dyrektora Gwozdę do zmiany zdania.

Być może nie będzie musiał, bo ul. Lubelska najprawdopodobniej stanie się drogą powiatową, co oznacza, że wszystkie decyzje będzie podejmować Zarząd Dróg Powiatowych.

Miasto wraz z samorządem powiatu biłgorajskiego wystąpiły do województwa lubelskiego o zaliczenie Al. Jana Pawła II do dróg wojewódzkich (miasto na odcinku od ul. Motorowej do ul. Krzeszowskiej, powiat na odcinek od ul. Krzeszowskiej do ul. Lubelskiej). Wniosek ten został przesłany do Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Obrony Narodowej, gdyż tak nakazują procedury.

- Jeśli okaże się, że te odcinki drogi powiatowej i gminnej mogą stać się drogą wojewódzką wtedy będziemy musieli poczynić kolejny krok. Prawdopodobnie będziemy musieli zmienić kategorię ul. Lubelskiej na niższą i przejąć fragment ul. Krzeszowskiej, od Al. Jana Pawła II do ul. Tarnogrodzkiej - wyjaśnił wiceburmistrz Michał Dec.

Drogi mogą zmienić kategorię od 1 stycznia 2016 roku. A to oznacza, że w przyszłorocznym budżecie będzie można zabezpieczyć środki na wykonanie sygnalizacji świetlnej.

A Państwo uważają, że na tym skrzyżowaniu powinna zostać wykonana sygnalizacja świetlna? Prosimy o wyrażenie opinii w naszej sondzie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiana kategorii dróg. Będą światła na ul. Lubelskiej?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7730
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e07-533
~ zbyszek  do ~ nadstawna jednokierunkowa   jednokierunkowa???!!!! chyba oszalałeś
5 sierpnia 2016
brak ocen
PL
7b5-f35
~ nadstawna jednokierunkowa   z pasem dla rowerzystów i pasem parkingowym
9 maja 2016
+2
-3
PL
5f2-28e
~ BezImienny   Powiem szczerze, że chyba nudzi się ludziom od zarządzania tego miasta, wszędzie walicie te sygnalizatory okej rozumiem ale np te na Krzeszowskiej to porażka tyle czekania w nocy kiedy nic nie jeździ na prawdę troszkę to głupota po co zmieniać coś co jako tako funkcjonuje jeszcze troszkę i przez miasto trzeba będzie jechać z 30 min parodia po prostu, wypadki są dlatego że ludzie po prostu nie potrafią jeździć niektórzy i tyle. Osobiście jestem przeciwko temu, ale cóż nie mam nic do gadania tylko przywyknąć...
8 maja 2016
brak ocen
PL
83a-01a
~ ja   Niema miejsca na rondo??? A ta gorka ziemi z ktorej jest zrobiono to zdjecie to tak tam potrzebna.... miejsca jest sporo.
8 maja 2016
+2
-0
PL
2a3-c6e
~ eulalia   Popieram - ze skrzyżowaniem należy "coś" zrobić - ale niech to będzie rondo a nie światła! W sondzie oddałam głos na "tak" ale w zamyślę - tak, żeby coś zmienić ale niekoniecznie na światła! Doświadczenie pokazuje, że ronda się dobrze sprawdzają!
8 maja 2016
brak ocen
PL
396-724
~ abc  do ~ Ireneusz   Ustawa ustawą, ale w rzeczywistości jest trochę inaczej.
Miasto może się dogadać ze starostwem i przekazać im daną drogę i wtedy już będzie powiatową i takie są pewnie zamiary.
Tak jak było kiedyś z Poniatowskiego, dogadali się i zmienili z powiatowej na gminna, aby miasto mogło złożyć wniosek na gminną schetynówkę. Tak samo było niedawno z Polną/Włosiankarską/Zielona, że zmieniono kategorię z powiatowej na gminną, aby uzyskać dofinansowanie.

7 maja 2016
+1
-1
PL
52b-6af
~ obywatelka  do ~ głupota te światła   na poczatku, kiedy zaczynalam czytac twoja opinie, pomyslalam, ze to jest najbardziej idiotyczny pomysl jaki mogl powstac, ale kiedy doczytalam do konca, uswiadomilam sobie, ze to jest bardzo dobre rozwiazanie. Problem z ruszaniem pod gorke bedzie tak duzy, ze przy sporym natezeniu ruchu bedzie sie stało w korku jeszcze dluzej niz do tej pory haha, noooo i miejsc parkingowych by sie wiecej przyadlo... SUPER! ;)
7 maja 2016
+1
-0
PL
d9a-181
~ Ireneusz   Zgodnie z ustawą Lubelska będzie ulicą miejską,więc miasto zdecyduje o sygnalizacji.
7 maja 2016
+1
-1
PL
24c-9a8
~ stan   Proponuje na kazdym skrzyżowaniu w miescie ustawić sygnalizację albo wybudować rondo.
7 maja 2016
+1
-3
PL
26d-04d
~ nadstawna jednokierunkowa   z pasem dla rowerzystów i pasem parkingowym
6 maja 2016
+6
-5
PL
022-bcb
~ Rebai  do ~ fff   "Krop" to sobie na czole postaw a nie na rondzie..
6 maja 2016
+4
-3
PL
db6-2f2
~ rower   ma być rewitalizacja rynku, to razem zrobić nowe skrzyżowanko wedle dobrego pomysłu - może być małe rondko, tu nie ma tirów,
a sygnalizacja to niewypał
6 maja 2016
+7
-0
PL
185-2ba
~ Beyba   Ja od jakiegoś czasu mówię, że widzę tam rondo. Nieduże ale zawsze. A Kościuszki z Przemysłową też jest maleńkie rondo ale jest :)
6 maja 2016
+1
-1
DE
c9f-26b
~ DMX   Wyznaczanie ronda nie wypali!!!
CYMBAŁY i tak beda jeździć PROSTO.
Sam wiesz, że niektórym WOGÓLE powinni Kategorycznie zabronic jeździc autem
6 maja 2016
+1
-2
PL
e9e-07d
~ fff   Chcecie spowolnienia ruchu i korków rano, to śmiało róbcie światła.
Popatrzcie sobie choćby na skrzyżowanie Jana Pawła/Krzeszowska i porównajcie z rondem przy Lidlu. Natężenie ruchu na obu podobne, a jaka płynność ruchu na jednym, a jaka na drugim?
Najlepsza opcja to rondo, choćby znaki o ruchu okrężnym i jakaś kropka na środku. Od razu ruch stanie się płynny i znikną zatory.
Ewentualnie zrobić nakaz skrętu w prawo dla Nadstawnej i Placu Wolności. Zatory też zniknął, bo "korki" robią tam głównie chcący skręcić w lewo.
Opcja jednokierunkowej Nadstawnej też ciekawa, ale znając biłgorajski "beton" zarówno wśród urzędników, jak i kierowców, to nie do zrealizowania obecnie (może w perspektywie 5-10 lat jak niektórym się klapki otworzą, albo wcześniej hemoroidy od siedzenia na fotelu samochodowym pękną ;) ).
6 maja 2016
+3
-5
PL
57f-0c9
~ Xyz   Zdane wyznaczone rondo.. To się nie przyjmie i dopiero zatamuje ruch. Inteligentne światła z CZUJNIKAMI, w godzinach małego ruchu np. Zawsze zielone światło dla lubelskiej, a zmiana dopiero po wykryciu auta na drogach podporządkowanych. Innej opcji tutaj nie widzę.. Zwykle światła bez czujników też raczej się do końca nie sprawdzą. Pozdrawiam
6 maja 2016
+2
-0
PL
bae-576
~ jhoh  do ~ ja_uważam   No właśnie tylko się plączą. Nigdy nie widziałem, aby interweniowali, a ile razy widziałem jak mijali bez zatrzymania idiotycznie zaparkowane auta.
Mam wrażenie, że takie uwagi nie tylko ignorują, ale przekornie, celowo nie reagują - nie będzie im tu ktoś mówił co maja robić.
6 maja 2016
+2
-0
PL
bae-576
~ marek  do ~ ...   Kolego, pomysł dobry, ale tutejsze buraki na takim rondzie pojadą prosto. Musi być bariera fizyczna, której nie pokonają bolidy tutejszego buractwa.
6 maja 2016
+6
-1
PL
2a3-87b
~ qwerty  do ~ ...   bardzo dobry pomysł. w wielkiej brytani jest to normą dlaczego by nie u nas. ZŁOTA PAŁA ZA POMYSŁ
6 maja 2016
+2
-0
PL
aba-124
~ ...   Można wyznaczyć rondo. Przecież to nie musi być coś tak dużego jak ronda na obwodnicy. Na Lubelskiej teraz tirów już nie ma, wystarczy wyznaczyć takie rondo:
http://1.bp.blogspot.com/-yuyhOW8GQPM/UGIIGvMiNMI/AAAAAAAAAUo/3CFjkN0KA-M/s1600/P250912_17.130001.JPG
6 maja 2016
+10
-1
PL
4a6-c81
~ głupota te światła   światła zablokują tylko ruch i przepustowość Lubelskiej !!! prostsze rozwiązanie Nadstawną od lubelskiej do kościuszki zrobić jednokierunkową !!! a wyjazd z palacu wolności na lubelską obowiązkowy kierunek jazdy w prawo . po pierwsze nie będzie korków - po drugie lubelska nie będzie blokowana przez światła i tych co pod górkę nie umieją ruszać - po trzecie nadstawna będzie przejezdna bezpieczniejsza i miejsc parkingowych po jednej stronie przybędzie.
6 maja 2016
+9
-13
PL
34b-f09
~ ja_uważam   że powinno się polikwidować te bzdurne ograniczenia "40" bo za bardzo POlicjanci się plączą i nawet rowerem często przekraczam tę kosmiczną prędkość
6 maja 2016
+8
-3
PL
e9f-427
~ mieszkaniec   Brawo radna Sochowa. Cisnąć ich dalej z tym skrzyżowaniem. Jak trzeba będziemy zbierać podpisy.
6 maja 2016
+6
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
we wtorek, godzina 15:32 Biłgoraj
Wizyta ukraińskiej delegacji. Goście odwiedzili starostwo, szkoły i Zakład Zagospodarowania Odpadów
we wtorek, godzina 18:24 Biłgoraj
37. rocznica męczeńskiej śmierci legendarnego kapelana "Solidarności"
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w poniedziałek, godzina 11:56 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znów w czołówce pod względem zakażeń
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
13 października 2021 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl