Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.12.27 08:18

Wszyscy chcą ronda?

Wszyscy podróżujący po Biłgoraju znają problem dużego natężenia ruchu na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Nadstawnej. Był wniosek o zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Najprawdopodobniej jednak w tym miejscu powstanie małe rondo. - Wszyscy widzą konieczność podjęcia działań w tym zakresie - mówi burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.
Wszyscy chcą ronda?
Wszyscy chcą ronda?

Sytuację na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej z ulicą Nadstawną miało poprawić przebudowanie Al. Jana Pawła II oraz wybudowanie obwodnicy północnej. Okazało się, że natężenie ruch wciąż jest spore, a płynna jazda w tym miejscu, zwłaszcza w godzinach szczytu, graniczy z cudem.

Były propozycje, by w tym miejscu wykonać sygnalizację świetlną. Apele w tej sprawie ponawiali radni Rady Miasta. Na takie rozwiązanie nie chciał się zgodzić dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Wloty ulicy Nastawnej ze względu na brak dostatecznej widoczności na zatrzymanie pojazdu przed skrzyżowaniem są oznakowane znakami B-20 (STOP), natomiast w ciągu ul. Lubelskiej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu. Ponadto 28 grudnia 2013r. ZDW w celu poprawy bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu wprowadził ograniczenie prędkości do 40 km/h na ul. Lubelskiej z obu kierunków ruchu - pisał jeszcze w ubiegłym roku Andrzej Gwozda.

Radna Renata Socha nie ustawała w staraniach o przekonanie do konieczności przebudowy tego miejsca. Regularnie interpelowała o podjęcie działań, zmierzających do udokumentowania sytuacji np. nagrywając ruch panujący w obrębie tego skrzyżowania.

Pod koniec ubiegłego roku padła propozycja, by na skrzyżowaniu powstało rondo. Ale i ten pomysł nie spodobał się dyrektorowi ZDW. Szansa na realne zmiany pojawiła się po przejęciu dróg w zarząd powiatu. Oficjalnie ul. Lubelska zmieni swoją kategorię od stycznia przyszłego roku. Zgoda ZDW na realizację inwestycji nie będzie już konieczna.

A za przebudową skrzyżowania są wszyscy. - Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marią Góralską, która jest bardzo zainteresowana inwestycją. Wpłynął nawet od niej taki wniosek, by uwzględnić zadanie w programie rewitalizacji tej części miasta - wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan i podkreśla, że jeśli nie będzie takiej możliwości, by przyspieszyć i ułatwić realizację zadania, samorząd Biłgoraja będzie chciał współfinansować inwestycję powiatu.

- Nie ma podmiotu, który nie chciałby przebudowy tego skrzyżowania. A pomysłem dyrektor Góralskiej było wykonanie w tym miejscu małego ronda - dodaje burmistrz.

By przekonać ewentualnych nieprzekonanych radna Socha poprosiła o przygotowanie przez biłgorajską policję statystyk dotyczących wypadków na tym skrzyżowaniu. Inwestycja jest więc kwestią czasu.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Wszyscy chcą ronda?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11327
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
02a-a7d
~ ??  do ~ nadstawna jednokierunkowa   Jeśli już jednokierunkowa to lepiej w odwrotnym kierunku.
28 listopada 2017
brak ocen
FR
a3a-5ef
~ fff  do ~ Każdy   Tyle, że tam miejsca jest wystarczająco na rondo. Nikt przecież nie chce tam budować ronda jak Tarnogrodzka/Motorowa. Tam wystarczy mini-rondo, 3 metrowy placek na środku (przez którego bez problemu przejedzie Straż Pożarna, czy tir, który zabłądził) lekka korekta wlotów skrzyżowania i odpowiednie znaki.
Poza tym rondo (nawet takie małe) ma tę zaletę, że zmusza do znacznego spowolnienia. Jak zrobisz światła to i tak po 19-tej będą wyłączone i wieczorem idiota w swoim tjuningowanym ulepie od Kościuszki na tym skrzyżowaniu już z 70-100 będzie miał. Jak będzie choć małe rondo to będzie musiał zwolnić, bo nie bedzie miał pierwszeństwa.
28 grudnia 2016
+8
-2
PL
ee7-073
~ miasto niech zrobi referendum czy ma być ;   - rondo
- światła
- nadstawna jednokierunkowa w kierunku od lubelskiej do kościuszki
28 grudnia 2016
+5
-2
PL
c65-735
~ Każdy   każdy widzi, ze z braku miejsca tylko są zasadne światła
28 grudnia 2016
+3
-5
PL
5f8-5c6
~ abc  do ~ Naprawde?   Tak się tylko wydaje.
Rondo na drodze klasy GP musi spełniać odpowiednie warunki.
Oczywiście można by tam teoretycznie zmieścić takie rondo jak na skrzyżowaniu Zamojska/Leśna, ale takie rondo jest za małe jak na drogę klasy GP i główny szlak tranzytowy przez miasto.
Sama wyspa śrdokowa zajęła by zdecydowaną większość obecnego skrzyżowania, a gdzie jezdnie 2x5m + chodniki 2x2m, nie mówiąc już o ścieżkach rowerowych.
A to jak mało tam miejsca to widać nawet po tym, że przy zwykłym skrzyżowaniu nie wystarczyło już nawet miejsca na ścieżkę rowerową przy Krzeszowskiej (od skrzyżowania + wyjazdu z parkingu przy cmentarzu).
28 grudnia 2016
+1
-1
PL
b7e-863
~ nadstawna jednokierunkowa   od lubelskiej w kierunku kościuszki rozwiązanie najtańsze i najlepsze a przy tym zwiększona ilość miejsc parkingowych i kapitalne najtańsze rozwiązanie
28 grudnia 2016
+6
-1
PL
b7e-863
~ jak najbardziej  do ~ Antoni z Kalisza   zrobić nadstawną jednokierunkową
28 grudnia 2016
+3
-3
PL
f7e-cf1
~ No widzisz  do ~ tran   jeszcze cie wiele w zyciu moze zaskoczyc.
Golym okiem widac, ze jest problem, kazdy kto tamtedy przejezdzal kilka razy pewnie to potwierdzi.
Sa rozwiazania, ktore juz kierowcy znaja, nie trzeba byc specjalista by miec wyrobione zdanie na temat co lepsze czy jednokierunkowa, rondo czy sygnalizacja swietlna.
O szczegolach niech dyskutuja specjalisci. A my tu zdroworozsadkowo dyskutujemy i wyrazamy swoje opinie.
28 grudnia 2016
+6
-1
PL
f7e-cf1
~ Naprawde?  do ~ abc   Zebym na wlasne oczy nie widzial to bym nie uwierzyl.
Moim zdaniem na JPII/Krzeszowskiej powinno byc rondo i miejsca tam jest sporo na nie.
28 grudnia 2016
+3
-1
PL
2b4-7eb
~ tran   A ilu specjalistów na forum. Panie ja nie wiedziałem, że mieszkam w zagłębiu inżynierów drogownictwa. Co drugi to inżynier specjalista od BRD i prawa budowlanego.
28 grudnia 2016
+7
-1
PL
801-748
~ booly  do ~ Sprostowanie   Jakie koszty wystarczy parę puszek farby 4 krawężniki do zaokrąglenia skrzyżowania nowe znaki drodowe co by się ludziska nie pozabijali - raptem 1800 zł + 2000 za projekt oczywiście, ale czy tanio będzie się opłacało??????
27 grudnia 2016
+4
-3
PL
d9a-181
~ Antoni z Kalisza   Ja bym proponował wiadukt, ewentualnie przekształcić ul.Lubelską i Nadstawną w jednokierunkową i po sprawie. Z poważaniem Antoni.
27 grudnia 2016
+3
-4
PL
eb3-bbc
~ abc   Zobaczymy czy 13-tka będzie szczęśliwa dla tego ronda ;)
Bo będzie to 13 rondo w Biłgoraju.
Mamy obecnie 10, a na wiosnę rusza budowa 2 kolejnych:
Poniatowskiego/Leśna i Poniatowskiego/11 Listopada
27 grudnia 2016
+8
-2
PL
eb3-bbc
~ abc   Warto spróbować.
Nie ma w mieście jeszcze takiego małego ronda. Zobaczymy jak to się sprawdzi. Jak dobrze, to będzie można myśleć o takich a innych problematycznych skrzyżowaniach.
Jak robiono pierwsze ronda w mieście to też sporo osób krzyczało: Panie na co to rondo, miasto zakorkuje i kury się nie bedo nieść.
Jak widać z perspektywy ostatnich lat ronda uporządkowały ruch na tych skrzyżowaniach, z każdego kierunku można bezpiecznie wjechać i żadnych wielkich zatorów nie robią.
No i co najważniejsze na żadnym biłgorajskim rondzie nie doszło chyba nigdy do poważnego wypadku. Jedynie jednostkowe stłuczki typu zarysowany zderzak czy wybita lampa, no i kilku idiotów co po pijaku zaparkowało na wyspie centralnej (ale to jak najbardziej na plus).
A do zwolenników sygnalizacji, to niech sobie porównają sytuację na światłach JP2/Krzeszowska i dowolnym rondzie przy JP2. Gdzie jest płynniejszy ruch, gdzie się dłużej czeka i gdzie się robią większe zatory?
Gdyby nie te zabudowania blisko skrzyżowania to i tam by było rondo, ale niestety nie dało rady.
27 grudnia 2016
+10
-4
PL
d9a-181
~ Mecenas rondo, ale trzeba będzie przestawic kwiaciarnie i przesunąć blok   O.
27 grudnia 2016
+4
-2
PL
d9a-181
~ Sprostowanie   Co za głupota że w tym miesiącu ma powstać małe rondo. Na to trzeba czasuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
27 grudnia 2016
+3
-3
PL
d9a-181
~ knypek  do ~ pomysł   jakby miały być skręty to po co tyle zachodu
bez skrętów przecież napisałem bezkolizyjne
trzeba by było z nadstawnej przez plac wolności dojechać do lubelskiej
najtaniej to można osiągnąć zamykając nadstawną przy samej krzyżówce i plac wolności przy krzyżówce
jak będzie rondo to dalej będzie nerwówka
światła byłyby najkorzystniejsze
bo wam trzeba powiedzieć jedź to pojedziesz a w innym wypadku to już konflikty
wszyscy na wieśniaków narzekają a w centrum miasta markietów przecież nie ma chyba że jadą wieśniaki do tego markietu na lubelskiej z zielonymi napisami
27 grudnia 2016
+1
-5
PL
2d4-bf2
~ pomysł  do ~ znajomy tematu   A skręty? Za mało widzisz.
27 grudnia 2016
+2
-2
PL
d9a-181
~ znajomy tematu   ja to widzę tak
ul nadstawna i plac wolności puścić ruch górą
lubelską trochę obniżyć i byłby ruch bezkolizyjny
na tym zdjęciu widać że bardzo ładnie by to wkomponował
coś w mieście by było takiego co inni by przyjechali i powiedzieli
tu to łebscy ludzie żyją
27 grudnia 2016
+6
-5
PL
9ac-169
~ vG   W mojej opinii rondo w tym miejscu jest dość średnim pomysłem. Mało tam miejsca. Zrobić jakiegoś kurdupla i potem się męczyć przy manewrowaniu to nie sztuka. Z kolei malowanie lub układanie "placka na jezdni" wygląda mało esteteycznie, jak jakaś prowizorka. Chcemy rewitalizować Pl. Wolności, więc nie konstruujmy takiego paskudztwa. Imho lepiej ustawić niewielką sygnalizację świetlną, którą można byłoby wyłączać przy mniejszym natężeniu ruchu (w sumie wystarczyłoby ją uruchamiać w godzinach 7:30-17:00).
27 grudnia 2016
+5
-4
PL
50d-30f
~ b   Proponuję na tym rondzie postawić pomnik psa
27 grudnia 2016
+5
-5
PL
bae-500
~ widać, że to stara gwardia   W tym ZDW to chyba jeszcze postkomuchy rządzą. Nic im sie nie podoba. Jakiekolwiek rozmowy z nimi na temat bezpieczeństwa to droga przez mękę. Nie słuchają mieszkańców, radnych, wójtów, burmistrzów bo przecież sami wiedzą wszystko najlepiej. Co ich obchodzi życie mieszkańców skoro sami nie muszą zmagać się z problemami szarego człowieka. Ważne, że parę tysiączków co miesiąc wpadnie i premia za postawienie znaku - no bo pomysł nowatorski i jakże błyskotliwy. Ostatni przykład to wypadek na DW 835 koło cmentarza w Księżpolu. Jest to bardzo niebezpieczny odcinek drogi, na którym jest zjazd do stacji paliw, cmentarza, na prywatne posesje, do pól, skrzyżowanie. Mało tego wszystko to znajduje się na odcinku 150 m i na dodatek praktycznie na zakręcie i wzniesieniu. Wcześniej ustawiono znak ograniczenia prędkości do 60km/h koło cegielni i zaraz po tym jakiś pijak wpadł tam pod samochód. Gdzie tu sens i logika??
27 grudnia 2016
+6
-1
PL
7c4-7c6
~ abcd   Codziennie muszę przejechać do pracy i z pracy cały Biłgoraj. Robię to obwodnicą bo tam nie ma żywej duszy. Jedyne co tam jeździ to ciężarówki i czasem ktoś na Lublin leci. Ludzie nie nauczyli się że z obwodnicy trzeba korzystać jak nie ma się punktu docelowego w mieście. W dużych miastach już dawno ludzie się nauczyli tego i tam obwodnice są oblegane. Jakie rondo? Ludzie to jest miasto, 50km/h Można swobodnie założyć kamery SM i niech któryś z nich daje mandaty za nie zatrzymanie się na linii STOP. Pozbędziemy się wypadków i podreperujemy budżet miasta. Rondo, najlepiej na***ć ich na każdym skrzyżowaniu i będziemy królestwem rond.
27 grudnia 2016
+10
-9
PL
dbb-92d
~ mieszkaniec powiatu   tam powinno powstać takie rondo jak jest w Zwierzyńcu jadąc w kierunku Józefowa , małe ale bardzo przydatne .
27 grudnia 2016
+5
-6
PL
a09-8f6
~ TegoTamtego   Wystarczy Nadstawną zrobić jednokierunkową od Lubelskiej do Kościuszki, zezwolić na parkowanie po jednej stronie i sprawa załatwiona.
27 grudnia 2016
+6
-7
PL
3a9-0f4
~ xxx   Skoro od stycznia ulica będzie drogą powiatową to nie ma co wydziwiać jakiś mikro rond tylko ustawić zwykłą sygnalizację świetlną i nie trzeba wogóle ingerować w jezdnie jak w przypadku ronda w dodatku na sygnalizacji świetlnej zyskają piesi.
27 grudnia 2016
+6
-7
PL
f42-da9
~ Ja   Tak samo jak w UK, farba, duży cyrkiel, znak i zero problemu!
27 grudnia 2016
+5
-6
PL
31a-026
~ seba   Jaki problem namalować okrąg cyrklem ustawić znaki tak jak to jest w Kolbuszowej i po problemie. Pozdrawiam.
27 grudnia 2016
+7
-4
PL
91d-679
~ wyborca   Pani Renato niech pani dalej pilnuje tej sprawy. Na tym skrzyżowaniu musi się poprawić sytuacja bo jest koszmarnie.
27 grudnia 2016
+9
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
Kierowców podróżujących ulicą Moniuszki czekają utrudnienia w ruchu. Z uwagi na prace remontowe przejazd kolejowy w najbliższych dniach będzie zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia?
dzisiaj, 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
W powiecie biłgorajskim zmarła osoba zakażona koronawirusem
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 12:15 Biłgoraj
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
w poniedziałek, godzina 15:24 Kraj
Minister Niedzielski: "Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim"
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
dzisiaj, 08:20 Kraj
Czternastka dla emerytów - bez wniosku!
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie [WYNIKI]
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
w poniedziałek, godzina 14:10 Biłgoraj
Współpraca się opłaca!
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
dzisiaj, 07:15 Aleksandrów
Spotkanie integracyjne "Korzenie Aleksandrowa - korzenie naszych rodzin"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl