Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.08.18 14:47 | aktualizacja: 2017.08.18 14:47

Nie ma chętnych do zaprojektowania ronda

Temat wykonania ronda na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej wraca jak bumerang. Niestety wizja przebudowy tego miejsca się oddala. W lipcu Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji, nikt nie złożył oferty. Będzie więc kolejny przetarg.
Nie ma chętnych do zaprojektowania ronda
Nie ma chętnych do zaprojektowania ronda

O tym, że konieczna jest przebudowa skrzyżowania ulicy Nadstawnej z ul. Lubelską pisaliśmy nie raz. Od wielu lat samorządowcy starali się przekonać zarządcę drogi do podjęcia kroków w tym kierunku.

Domagali się tego także mieszkańcy miasta, a swoje stanowisko w tej sprawie wyrazili podczas zorganizowanej manifestacji, o której mogli Państwo przezytać w artykule pt. "Mamy dość korków i wypadków".

Szansa na remont tego miejsca pojawiła się wraz z przejęciem ul. Lubelskiej przez Zarząd Dróg Powiatowych. Samorządy miasta i powiatu już zabezpieczyły środki na ten cel. W lipcu ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Kto zaprojektuje rondo?.

Niestety nie mamy dobrych wieści. Nikt nie zgłosił się do postępowania. Starostwo zakładało opracowanie dokumentacji jeszcze w tym roku, by w przyszłym możliwe było przystąpienie do prac budowlanych. Jest jednak szansa, że plany zostaną zrealizowane. Jesienią ogłoszony będzie kolejny przetarg. Jeśli uda się opracować koncepcję w pierwszych miesiącach przyszłego roku inwestycja będzie mogła być realizowana w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie ma chętnych do zaprojektowania ronda, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4556
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
876-d84
~ Ja  Namalujcie na środku kółko, postawcie znak "rondo" i po sprawie. Takich skrzyżowań jest pełno na zachodzie a u nas na sile chce się wydać miliony na przebudowe
Szczerze, to tam nie było by żadnego zatoru gdyby kierowcy stosowali się do przepisów i stawali przy krawędziach.
18 sierpnia 2017
+25
-3
99b-bb1
~ .  Ale zaraz.
Czy ZDP/wydział budownictwa starostwa nie posiada żadnego pracownika mającego uprawnienia do zaprojektowania małego skrzyżowania? To kogo oni tam zatrudniają?
Czy wszystko trzeba od razyu zlecać zewnętrznym firmom?
Jakoś w UM w wydziale inwestycji te mniejsze uliczki pracownicy sami projektują i wykonują dokumentację.
Niedługo to na wkręcenie żarówki będą ogłaszać przetrg.
18 sierpnia 2017
+13
-1
Ostatnio dodane komentarze
7bc-f64
~ 69  do ~ CO ukrywają BOROWCE - Poseł rodzina z Aleksandrowa   Piotrek nigdy nie będziesz burmistrzem
22 sierpnia 2017
+1
-0
7d6-a18
~ ak®   Mam kolegę uprawnionego drogowca .W kwestii projektowej jest wybitny i doświadczony . Fla niego zrobienie podkładu geodezyjnego z wytyczeniem krzyeizn,rozjazdów i prawidłpwych spadków ,odwodnień to pryszcz na tyłeczku teściowej.Moge go polecić ,moje gg 9673525
19 sierpnia 2017
+2
-0
65c-145
~ ???   Dziwne, bardzo dziwne. Nie ma chętnego biura projektowego? To dość nietypowa sytuacja, jeszcze chyba nie miała taka sytuacja miejsca. A lokalny specjalista projektant imć Pan Potocki i spółka, też nie zainteresowany? Nikt? A może sprawa ma drugie dno? Bo przecież wg władz miasta czy powiatu mieszkańcy nie mogą decydować jak mają wyglądać i komu służyć ulice. A może to też obawa przed konkurencją polityczną, która może sobie przypiąć łatkę "sukcesu", a dla obecnych rządzących to niewygodne (opozycyjna radna brała udział w manifestacji). Czyli polityczne rozgrywki, a ludzie, mieszańcy cierpią. Czekamy na kolejne nieszczęście? Bo Starosta albo burmistrz udają nieporadnych, a tak naprawdę grają politycznie i udają, że chcą, ale nie mogą? Mało miasteczkowy grajdołek buraczany okraszony cebulą z wąsami.
19 sierpnia 2017
+6
-1
5ab-0aa
~ Wyborca   Wy samorządowe łachudry z Partii Szubrawców Ludowych najpierw zajmijcie się tym mostem na ul. Lubelskiej. Most zbudowany bodajże 1935 roku / na zdjęciach na których widać uszkodzony kościół na ul Zamojskiej jest też ten most/ nie pozwala na jednoczesne przejechanie dwóch osobowych samochodów naprzeciw siebie. Nie ma ścieżki dla rowerów tylko trzeba między pieszymi prowadzić rower. Tym się zajmijcie a nie rondami. Już te oszołomy z UM nabudowali tych rond tyle, że niedługo mieszkańców z torbami puszczą. Gdzie skrzyżowanie to zaraz rondo. Jak budowali ul Poniatowskiego to na skrzyżowaniu z 11 Listopada zrobili normalne skrzyżowanie ze znakiem stop. Nie minęło 3 lata już im się to skrzyżowanie nie podoba i ryją całą ulicę i walą rondo. Gdzie- wy samorządowe popaprańce-byliście jak budowano ul. Poniatowskiego? Po wschodniej stronie 5 parkingi na samochody, po zachodniej żadnego. A może dokumentację na tę ulicę robił prob. Flis Józio. Zapewne jak urzędnik poszedł do niego i pytał gdzie zrobić parkingi to on mu powiedział- zrób wszystkie parkingi po tej stronie co stoi kościół i będzie super. No i tak zrobili.Teraz jak samochód jedzie od strony np Modelu to on musi zawrócić i ustawić się po wschodniej stronie, żeby mieć miejsce do zatrzymania się. Urzędasy z UM w odpowiedzi na pytania mieszkańców w tej sprawie stwierdzili, że poprawek przez 5 lat nie mogą robić, bo budowa była finansowana z kasy unijnej i boją się cofnięcia dotacji. Cofnąć to podatnicy powinni wam pobory. Bo forsę co miesiąc bierzecie i czego się dotkniecie to spiep...cie. Jak rządził by Józef Wissarionowicz Koba to już dawno mieszkalibyście na Syberii w ziemiankach i wycinali tajgę.
19 sierpnia 2017
+3
-0
6ea-9da
~ bryyyy  do ~ Nadstawna od Lubelskiej   sam jestes jednokierunkowy
19 sierpnia 2017
+8
-1
b62-a0b
~ Nadstawna od Lubelskiej   do Kościuszki powinna być jednokierunkowa i żadnego ronda nie trzeba
19 sierpnia 2017
+2
-7
99b-bb1
~ .   Ale zaraz.
Czy ZDP/wydział budownictwa starostwa nie posiada żadnego pracownika mającego uprawnienia do zaprojektowania małego skrzyżowania? To kogo oni tam zatrudniają?
Czy wszystko trzeba od razyu zlecać zewnętrznym firmom?
Jakoś w UM w wydziale inwestycji te mniejsze uliczki pracownicy sami projektują i wykonują dokumentację.
Niedługo to na wkręcenie żarówki będą ogłaszać przetrg.
18 sierpnia 2017
+13
-1
1f5-157
~ abc  do ~ do-~ mieszkaniec   Pomyśle trochę, jakby się miało nie zmieścić to by nie organizowano przetargu na projekt. Wcześnie pomierzono i stwierdzono, że się zmieści.
Nie będzie to ogromne rondo, bo takie nie potrzebne, bo tranzytu tam nie ma. Coś podobnego do Zamojska/Przemysłowa ma być (tylko miejmy nadzieję, że nie takie krzywe;) ).
18 sierpnia 2017
+2
-2
1f5-157
~ abc  do ~ nhgjy   Spokojnie w tej statystyce do Frampola nam jeszcze dość daleko.
18 sierpnia 2017
+2
-0
82b-869
~ do-~ mieszkaniec   Gdzie ci się tam zmieści rondo?Chyba doniczkę postawisz, tylko światła są logiczne
18 sierpnia 2017
+4
-5
e42-346
~ mieszkaniec   Tam trzeba rondo a nie światła.
Ciekawe kto odpowiada za zbyt krótki czas dla pieszych na zielonych przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Piłsudskiego? Należy to zmienić natychmiast, żeby nawet osoby o laskach zdążyły przejść.
18 sierpnia 2017
+8
-2
542-55e
~ do Andzeja   iu nie masz wogóle pojęcia to nie dyskutuj.Starostwo ogłasza przetarg i wykonuje rondo a nie Rosłan.
18 sierpnia 2017
+5
-2
6a0-658
~ nhgjy   Widać Rosłan chce być znany że narobił najwięcej kółek w Polsce pod względem ludności , zróbcie tam światła i po sprawie
18 sierpnia 2017
+8
-7
1b3-b93
~ Andrzej   Biłgoraj zagrożony zapaścią. Za Oleszczaka był rozwój a teraz lipa. Rosłan do zmiany.
18 sierpnia 2017
+5
-11
c75-6d1
~ ajajaja   Gdyby pewien pan, Który pod wszystkich podszywa się na forach został burmistrzem to nie potrzebne by tam było żadne rondo, bo sam by wszystkim tak kierował, że byłoby super. Nie daliście szansy to teraz żałujcie! Hahahajaah
18 sierpnia 2017
+4
-5
876-d84
~ Ja   Namalujcie na środku kółko, postawcie znak "rondo" i po sprawie. Takich skrzyżowań jest pełno na zachodzie a u nas na sile chce się wydać miliony na przebudowe
Szczerze, to tam nie było by żadnego zatoru gdyby kierowcy stosowali się do przepisów i stawali przy krawędziach.
18 sierpnia 2017
+25
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
w sobotę, godzina 18:27 Lubelszczyzna
Brak nowych zakażeń na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w piątek, godzina 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w piątek, godzina 18:52 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w sobotę, godzina 09:18 Powiat
W tym roku czerwiec bezpieczny dla emerytur
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl