Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.03 12:06

Bliżej ronda

Do maja ma być gotowa dokumentacja projektowa na wykonanie ronda na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej. To krok w stronę realizacji inwestycji, o którą od wielu miesięcy walczą mieszkańcy Biłgoraja, jak również samorządowcy.
Bliżej ronda
Bliżej ronda

Jeszcze w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu ronda, które ma powstać na skrzyżowaniu ul. Nadstawnej z ul. Lubelską. Wówczas nie było oferentów. O tym informowaliśmy już w artykule pt. Nie ma chętnych do zaprojektowania ronda.

Temat ponownie powrócił w tym roku. W styczniu ogłoszony został kolejny przetarg, tym razem chęć wykonania dokumentacji wyraziło 5 firm. Jak informuje w rozmowie z portalem bilgoraska.pl Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju najkorzystniejsza oferta opiewa na 38,5 tys. zł i złożyła ją firma z siedzibą w Biłgoraju. Na realizację wykonawca dokumentacji będzie miał czas do maja br. Zadanie obejmuje wykonanie mapy, projektu budowlano - wykonawczego w zakresie branży drogowej, kolizji z urządzeniami umieszczonymi w pasie drogowym, czy oświetlenia skrzyżowania. Przygotowany ma być także projekt stałej organizacji ruchu dla skrzyżowania oraz całej ulicy Lubelskiej. Wykonawca ma również złożyć w imieniu zamawiającego kompletny wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

To kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji, o którą walczą zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy miasta. Ci ostatni, by przyspieszyć wykonanie zadania, w czerwcu ubiegłego roku, zorganizowali pikietę, mającą uwiadomić, jak niebezpiecznym miejscem jest to skrzyżowanie. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo pod adresem "Mamy dość korków i wypadków".

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Bliżej ronda, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5467
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
d03-714
~ wyborca   Śledzę samorząd od samego początku tj od 1990 kiedy weszły w życie przepisy o powyższym i muszę stwierdzić, że tak kiepskich i infantylnych osób pracujących dla mieszkańców w ramach demokracji reprezentacyjnej dawno nie widziałem. Cwaniaki, bezduszni karierowicze, bezduszni, bezmyślni, interesowni, bez kręgosłupa moralnego, egoistyczni. Błagam mieszkańców Naszego miasteczka - w wyborach postawmy na ludzi mądrych, którzy nie skalali się tym błotem. Namówmy inteligentnych i niezależnych rodzinnie i finansowo i na nich zagłosujmy - może być lepiej.
7 lutego 2018
+2
-0
1f4-94d
~ a LOK   Lok ma swój plac i o co chodzi, po co przez ulicę przechodzić
4 lutego 2018
+1
-1
4b2-cd6
~ Alex  do ~ mini do max o Włosiankarskiej   Kupiłeś sobie grata, to kup sobie miejsce do jego trzymania. A nie wszyscy mamy się składać na parkingi dla jaśnie państwa, bo on se kupił grata i nie ma go gdzie trzymać, i roszczenia wysuwa.
4 lutego 2018
+2
-2
7b4-410
~ max do mini   Od lat staramy się o remont drogi za blokami oraz powiększenie parkingów. Wspólnota sama nic nie może zrobić na drodze i działkach które są własnością miasta. A odnośnie zatoki to w większości korzystają z niej osoby udające się w stronę LOK.
4 lutego 2018
+1
-0
caf-a0e
~ mini do max o Włosiankarskiej   a może by tak spółdzielnia czy wspólnota zapewniła wam parkingi przy blokach , tam w ogóle nie powinno być zatoki ,bo nie ma ani sklepu, ani jakiejś instytucji publicznej,
tyle macie wolnego miejsca, tyle niezagospodarowanego terenu, tam by się dziesiątki miejsc znalazło,
najlepiej wszystkie graty na ulice wypakować !!!!!
4 lutego 2018
+2
-3
083-787
~ aga  do ~ xyz   ja panie z polityki jezdem nie muszę mieć maturów
4 lutego 2018
brak ocen
cdc-048
~ max   Niech ktoś zlikwiduje postój taxi na ul. Włosiankarskiej. Nikt tam nigdy nie widział taksówki.
4 lutego 2018
+4
-0
77d-5ae
~ xyz  do ~ zxc   Wiec podaj ile stluczek mial tam Burmistrz w czasie swojej kadencji.
3 lutego 2018
+1
-0
b67-a0a
~ xyz  do ~ aga   gdybys na matmie uwazal to dalbys rade teraz policzyc.
3 lutego 2018
+1
-1
cb3-6f9
~ Rebai  do ~ j64   Co ma Piernik do Wiatraka..
3 lutego 2018
+3
-1
940-d7f
~ j64   Współzałożyciel Towarzystwa Kultury Żydowskiej Beit Warszawa twierdzi, że przyjęta przed tygodniem nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej była potrzebna. Zdaniem Seweryna Aszkenazyego przez ostatnich siedemdziesiąt lat polska dyplomacja nie była w stanie bronić dobrego imienia swojego kraju, natomiast izraelskie protesty przeciwko nowemu prawu są efektem pogarszającego się stanu tamtejszych elit politycznych oraz chęci zarobienia pieniędzy na odszkodowaniach dla ofiar Holocaustu.
Aszkenazy udzielił wywiadu weekendowemu wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”, w którym komentuje burzę wokół przyjętej tydzień temu przez parlament nowelizacji ustawy o IPN. Przedsiębiorca i marszand sztuki już na wstępie chwali nowe prawo, ponieważ jego zdaniem rząd „w ciągu siedmiu dni załatwił sprawę, której polskiej dyplomacji nie udało się załatwić przez 70 lat”, zaś korpus dyplomatyczny przez wiele lat nie potrafił, lub też nie chciał bronić dobrego imienia naszego kraju przed określeniami w stylu „polskich obozów zagłady”.
Współtwórca Towarzystwa Kultury Żydowskiej dodał, iż w Polsce „antysemityzm występuje jedynie incydentalnie, natomiast reakcja izraelskiego rządu związana jest z faktem, iż nie ma w nim „zbyt wielu światłych ludzi”, dlatego on sam coraz częściej wstydzi się za izraelskich polityków. Aszkenazy zauważa przy tym, że „możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia”.
3 lutego 2018
+3
-3
e83-ad8
~ Andrzej   Rosłan do zmiany!
3 lutego 2018
+4
-9
d65-91d
~ j64   Dohttp://gazetawarszawska.com/ MM logan zamiast sie obrazac to przeczytajcie na yotubie
3 lutego 2018
+0
-1
29d-f4f
~ MM  do ~ logan   Ty już masz demencję starczą zacznij się leczyć,miłośniku komuny i kartek na żywność jakie były za twojej umiłowanej komuny.
3 lutego 2018
+2
-3
1d3-645
~ Ptys   Co za bałwan ustawił znak 30 km/h na Nowakowskiego w polu !!!
Ten znak stoi dla policji chyba.
Jeżeli już jesteście tacy skrupulatni to karajcie rowerzystów bo ostatnio jak jechałem tam 30 km/h to mnie takowy wyprzedzal!!
3 lutego 2018
+9
-1
11f-ee8
~ alezeco   "... o którą walczą zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy miasta." - którzy, k..a samorządowcy? Jedno nazwisko poproszę. Na pikiecie w czerwcu była tylko jedna radna. Reszta "samorządowców" olewa temat, tradycyjnie. Także droga redakcjo trochę z tą rzetelnością nie bardzo.
3 lutego 2018
+5
-1
119-82a
~ j64   prof. Jerzy Robert Nowak: "To śmiertelne niebezpieczeństwo. Możemy zostać ogołoceni i okradzeni"na yutubie logan posluchaj
3 lutego 2018
+2
-2
c3c-9ab
~ logan   z podsluchu telefonicznego CIA-Jarek po co zaraz do wiezienia,jak bedziecie poprawiac ustawe o IPN,dopisz paragraf,ze kazdy Zyd za obraze Polski musi mi wplacic dziesiec baniek na geotermy bo juz mi bogatych bezdomnych brakuje!
3 lutego 2018
+3
-5
126-c5c
~ j64   Film dokumentalny Sprawiedliwi z 1968 / 2011 r. - II WŚ - Polacy - Żydzi na yutubie
3 lutego 2018
+1
-3
7c2-0d3
~ ...   Zastanawiam sie kiedy Burmistrz zacznie coś robić z ulicami Al.40 lecia i Kolberga są plany na ulice i ścieżkę rowerowa ile jeszcze mamy na to czekać?????? Na Kolberga bezpodstawnie ludzie po ogradzali sobie pas drogowy dlaczego ktoś sie tym nie zajmie żeby to śmietnisko zlikwidować po rozgradzać co to wogule jest?????? Na tych ogródkach są wypalanie śmieci itp.najgorsza zanieczyszczona ulica w Biłgoraju co kto może to tam składuje auta cieżarowe muszą wycofywać bo przez te śmieszne ogrodzenia niema gdzie zawrócić a co lepsze niejaki pan J.... S. kury hoduje
3 lutego 2018
+3
-3
ceb-944
~ aga   które to już ? ktoś policzy ?
3 lutego 2018
+0
-1
e57-e53
~ logan   humoreska-wieczorem w zakopianskim pensjonacie-wiesz Agatko,dzwonil do mnie prezes,i oznajmil,ze wniose veto do ustawy o IPN-powiedzial Adrian.To niby w trosce o uklady z USA.Tu podpisz,tu zawetuj,prezesowi sie wydaje,ze ja jestem sierotka Marysia,bez swojego zdania-dodal.Nie Jedrusiu,jemu sie nie wydaje,ty naprawde jestes sierotka Marysia i pacynka w jednym,tylko siedzac ciagle w piaskownicy, nie zdajesz sobie z tego sprawy-odparla zrezygnowana Agatka
3 lutego 2018
+2
-6
de1-4e6
~ Apel   Na dworcu PKS nastolatkowie znaleźli sobie miejsce do spotkań. Jest tam teraz dużo śmieci, puszek i ławki są na środku. Strach podejść do rozkładu jazdy żeby ktoś nie zaczepił. Apeluję do Policji żeby zainteresowała się tym problemem na terenie dworca PKS.
3 lutego 2018
+14
-4
71d-d43
~ 37o   Czekam na oświadczenie Biłgorajskich Żydów w sprawie ostatnich wydarzeń ?Czemu siedzą cicho ?
3 lutego 2018
+10
-5
cc6-5a3
~ zxc   Burmistrz rządzi już nie wiem ile lat, stłuczki były, o poprawie bezpieczeństwa nie było mowy. Ludzie wyszli na protest, rusza budowa ronda. Po co mieszkańcom Biłgoraja taki swój przedstawiciel, skoro i tak sami muszą załatwiać swoje sprawy?
3 lutego 2018
+5
-10
22a-316
~ 083   Moto-Tech nie polecam !!!!!!!!!!
3 lutego 2018
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
dzisiaj, 12:38 Wola Duża
Pijany wjechał skuterem do rowu. Świadkowie udaremnili mu dalszą jazdę
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
dzisiaj, 09:33 Wola Dereźniańska
65-lecie OSP w Woli Dereźniańskiej
w niedzielę, godzina 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
dzisiaj, 09:45 Gmina Biłgoraj
Zamiast telefonu otrzymał breloczek
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
dzisiaj, 11:02 Lubelszczyzna
Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna?
w niedzielę, godzina 23:12 Biłgoraj
Zakończył się Chillout Festiwal
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
dzisiaj, 07:30 Lubelszczyzna
"Lubelskie. Smakuj życie!". Zrób zdjęcie i wygraj nagrody
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
13 lipca 2021 Biłgoraj
Święto biłgorajskich policjantów
Na początku bieżącego tygodnia (w poniedziałek 12 lipca) w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tradycyjnie już były podziękowania i awanse na wyższe stopnie. Ze względu na pandemię uroczystość miała kameralny charakter.
dzisiaj, 08:15 Lubelszczyzna
Już 100 tys. dzieci z wypłatą środków w ramach programu "Dobry start"
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl