Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.03 12:06

Bliżej ronda

Do maja ma być gotowa dokumentacja projektowa na wykonanie ronda na skrzyżowaniu ulic Nadstawnej i Lubelskiej. To krok w stronę realizacji inwestycji, o którą od wielu miesięcy walczą mieszkańcy Biłgoraja, jak również samorządowcy.
Bliżej ronda
Bliżej ronda

Jeszcze w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu ronda, które ma powstać na skrzyżowaniu ul. Nadstawnej z ul. Lubelską. Wówczas nie było oferentów. O tym informowaliśmy już w artykule pt. Nie ma chętnych do zaprojektowania ronda.

Temat ponownie powrócił w tym roku. W styczniu ogłoszony został kolejny przetarg, tym razem chęć wykonania dokumentacji wyraziło 5 firm. Jak informuje w rozmowie z portalem bilgoraska.pl Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju najkorzystniejsza oferta opiewa na 38,5 tys. zł i złożyła ją firma z siedzibą w Biłgoraju. Na realizację wykonawca dokumentacji będzie miał czas do maja br. Zadanie obejmuje wykonanie mapy, projektu budowlano - wykonawczego w zakresie branży drogowej, kolizji z urządzeniami umieszczonymi w pasie drogowym, czy oświetlenia skrzyżowania. Przygotowany ma być także projekt stałej organizacji ruchu dla skrzyżowania oraz całej ulicy Lubelskiej. Wykonawca ma również złożyć w imieniu zamawiającego kompletny wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

To kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji, o którą walczą zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy miasta. Ci ostatni, by przyspieszyć wykonanie zadania, w czerwcu ubiegłego roku, zorganizowali pikietę, mającą uwiadomić, jak niebezpiecznym miejscem jest to skrzyżowanie. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo pod adresem "Mamy dość korków i wypadków".

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Bliżej ronda, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4876
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
d03-714
~ wyborca   Śledzę samorząd od samego początku tj od 1990 kiedy weszły w życie przepisy o powyższym i muszę stwierdzić, że tak kiepskich i infantylnych osób pracujących dla mieszkańców w ramach demokracji reprezentacyjnej dawno nie widziałem. Cwaniaki, bezduszni karierowicze, bezduszni, bezmyślni, interesowni, bez kręgosłupa moralnego, egoistyczni. Błagam mieszkańców Naszego miasteczka - w wyborach postawmy na ludzi mądrych, którzy nie skalali się tym błotem. Namówmy inteligentnych i niezależnych rodzinnie i finansowo i na nich zagłosujmy - może być lepiej.
7 lutego 2018
+2
-0
1f4-94d
~ a LOK   Lok ma swój plac i o co chodzi, po co przez ulicę przechodzić
4 lutego 2018
+1
-1
4b2-cd6
~ Alex  do ~ mini do max o Włosiankarskiej   Kupiłeś sobie grata, to kup sobie miejsce do jego trzymania. A nie wszyscy mamy się składać na parkingi dla jaśnie państwa, bo on se kupił grata i nie ma go gdzie trzymać, i roszczenia wysuwa.
4 lutego 2018
+2
-2
7b4-410
~ max do mini   Od lat staramy się o remont drogi za blokami oraz powiększenie parkingów. Wspólnota sama nic nie może zrobić na drodze i działkach które są własnością miasta. A odnośnie zatoki to w większości korzystają z niej osoby udające się w stronę LOK.
4 lutego 2018
+1
-0
caf-a0e
~ mini do max o Włosiankarskiej   a może by tak spółdzielnia czy wspólnota zapewniła wam parkingi przy blokach , tam w ogóle nie powinno być zatoki ,bo nie ma ani sklepu, ani jakiejś instytucji publicznej,
tyle macie wolnego miejsca, tyle niezagospodarowanego terenu, tam by się dziesiątki miejsc znalazło,
najlepiej wszystkie graty na ulice wypakować !!!!!
4 lutego 2018
+2
-3
083-787
~ aga  do ~ xyz   ja panie z polityki jezdem nie muszę mieć maturów
4 lutego 2018
brak ocen
cdc-048
~ max   Niech ktoś zlikwiduje postój taxi na ul. Włosiankarskiej. Nikt tam nigdy nie widział taksówki.
4 lutego 2018
+4
-0
77d-5ae
~ xyz  do ~ zxc   Wiec podaj ile stluczek mial tam Burmistrz w czasie swojej kadencji.
3 lutego 2018
+1
-0
b67-a0a
~ xyz  do ~ aga   gdybys na matmie uwazal to dalbys rade teraz policzyc.
3 lutego 2018
+1
-1
cb3-6f9
~ Rebai  do ~ j64   Co ma Piernik do Wiatraka..
3 lutego 2018
+3
-1
940-d7f
~ j64   Współzałożyciel Towarzystwa Kultury Żydowskiej Beit Warszawa twierdzi, że przyjęta przed tygodniem nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej była potrzebna. Zdaniem Seweryna Aszkenazyego przez ostatnich siedemdziesiąt lat polska dyplomacja nie była w stanie bronić dobrego imienia swojego kraju, natomiast izraelskie protesty przeciwko nowemu prawu są efektem pogarszającego się stanu tamtejszych elit politycznych oraz chęci zarobienia pieniędzy na odszkodowaniach dla ofiar Holocaustu.
Aszkenazy udzielił wywiadu weekendowemu wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”, w którym komentuje burzę wokół przyjętej tydzień temu przez parlament nowelizacji ustawy o IPN. Przedsiębiorca i marszand sztuki już na wstępie chwali nowe prawo, ponieważ jego zdaniem rząd „w ciągu siedmiu dni załatwił sprawę, której polskiej dyplomacji nie udało się załatwić przez 70 lat”, zaś korpus dyplomatyczny przez wiele lat nie potrafił, lub też nie chciał bronić dobrego imienia naszego kraju przed określeniami w stylu „polskich obozów zagłady”.
Współtwórca Towarzystwa Kultury Żydowskiej dodał, iż w Polsce „antysemityzm występuje jedynie incydentalnie, natomiast reakcja izraelskiego rządu związana jest z faktem, iż nie ma w nim „zbyt wielu światłych ludzi”, dlatego on sam coraz częściej wstydzi się za izraelskich polityków. Aszkenazy zauważa przy tym, że „możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia”.
3 lutego 2018
+3
-3
e83-ad8
~ Andrzej   Rosłan do zmiany!
3 lutego 2018
+4
-9
d65-91d
~ j64   Dohttp://gazetawarszawska.com/ MM logan zamiast sie obrazac to przeczytajcie na yotubie
3 lutego 2018
+0
-1
29d-f4f
~ MM  do ~ logan   Ty już masz demencję starczą zacznij się leczyć,miłośniku komuny i kartek na żywność jakie były za twojej umiłowanej komuny.
3 lutego 2018
+2
-3
1d3-645
~ Ptys   Co za bałwan ustawił znak 30 km/h na Nowakowskiego w polu !!!
Ten znak stoi dla policji chyba.
Jeżeli już jesteście tacy skrupulatni to karajcie rowerzystów bo ostatnio jak jechałem tam 30 km/h to mnie takowy wyprzedzal!!
3 lutego 2018
+9
-1
11f-ee8
~ alezeco   "... o którą walczą zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy miasta." - którzy, k..a samorządowcy? Jedno nazwisko poproszę. Na pikiecie w czerwcu była tylko jedna radna. Reszta "samorządowców" olewa temat, tradycyjnie. Także droga redakcjo trochę z tą rzetelnością nie bardzo.
3 lutego 2018
+5
-1
119-82a
~ j64   prof. Jerzy Robert Nowak: "To śmiertelne niebezpieczeństwo. Możemy zostać ogołoceni i okradzeni"na yutubie logan posluchaj
3 lutego 2018
+2
-2
c3c-9ab
~ logan   z podsluchu telefonicznego CIA-Jarek po co zaraz do wiezienia,jak bedziecie poprawiac ustawe o IPN,dopisz paragraf,ze kazdy Zyd za obraze Polski musi mi wplacic dziesiec baniek na geotermy bo juz mi bogatych bezdomnych brakuje!
3 lutego 2018
+3
-5
126-c5c
~ j64   Film dokumentalny Sprawiedliwi z 1968 / 2011 r. - II WŚ - Polacy - Żydzi na yutubie
3 lutego 2018
+1
-3
7c2-0d3
~ ...   Zastanawiam sie kiedy Burmistrz zacznie coś robić z ulicami Al.40 lecia i Kolberga są plany na ulice i ścieżkę rowerowa ile jeszcze mamy na to czekać?????? Na Kolberga bezpodstawnie ludzie po ogradzali sobie pas drogowy dlaczego ktoś sie tym nie zajmie żeby to śmietnisko zlikwidować po rozgradzać co to wogule jest?????? Na tych ogródkach są wypalanie śmieci itp.najgorsza zanieczyszczona ulica w Biłgoraju co kto może to tam składuje auta cieżarowe muszą wycofywać bo przez te śmieszne ogrodzenia niema gdzie zawrócić a co lepsze niejaki pan J.... S. kury hoduje
3 lutego 2018
+3
-3
ceb-944
~ aga   które to już ? ktoś policzy ?
3 lutego 2018
+0
-1
e57-e53
~ logan   humoreska-wieczorem w zakopianskim pensjonacie-wiesz Agatko,dzwonil do mnie prezes,i oznajmil,ze wniose veto do ustawy o IPN-powiedzial Adrian.To niby w trosce o uklady z USA.Tu podpisz,tu zawetuj,prezesowi sie wydaje,ze ja jestem sierotka Marysia,bez swojego zdania-dodal.Nie Jedrusiu,jemu sie nie wydaje,ty naprawde jestes sierotka Marysia i pacynka w jednym,tylko siedzac ciagle w piaskownicy, nie zdajesz sobie z tego sprawy-odparla zrezygnowana Agatka
3 lutego 2018
+2
-6
de1-4e6
~ Apel   Na dworcu PKS nastolatkowie znaleźli sobie miejsce do spotkań. Jest tam teraz dużo śmieci, puszek i ławki są na środku. Strach podejść do rozkładu jazdy żeby ktoś nie zaczepił. Apeluję do Policji żeby zainteresowała się tym problemem na terenie dworca PKS.
3 lutego 2018
+14
-4
71d-d43
~ 37o   Czekam na oświadczenie Biłgorajskich Żydów w sprawie ostatnich wydarzeń ?Czemu siedzą cicho ?
3 lutego 2018
+10
-5
cc6-5a3
~ zxc   Burmistrz rządzi już nie wiem ile lat, stłuczki były, o poprawie bezpieczeństwa nie było mowy. Ludzie wyszli na protest, rusza budowa ronda. Po co mieszkańcom Biłgoraja taki swój przedstawiciel, skoro i tak sami muszą załatwiać swoje sprawy?
3 lutego 2018
+5
-10
22a-316
~ 083   Moto-Tech nie polecam !!!!!!!!!!
3 lutego 2018
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
w sobotę, godzina 18:27 Lubelszczyzna
Brak nowych zakażeń na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w piątek, godzina 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w piątek, godzina 18:52 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w sobotę, godzina 09:18 Powiat
W tym roku czerwiec bezpieczny dla emerytur
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl