Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.07.16 18:58 | aktualizacja: 2014.07.17 09:17

Co dalej z Al. Jana Pawła II?

Przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy Al. Jana Pawła II ogłoszono prawie dwa miesiące temu. Wybrano firmę, która wykona zadanie. W środę, 16 lipca, radni dyskutowali nad zmianami budżetowymi pozwalającymi na realizację tej inwestycji. Jedni uznali, że zadanie to jest zbędne, inni, że należy skorzystać z możliwości otrzymania dofinansowania. Jaka decyzja została podjęta?
Co dalej z Al. Jana Pawła II?
Co dalej z Al. Jana Pawła II?

O ogłoszeniu przetargu na przebudowę obwodnicy Biłgoraja Al. Jana Pawła II bilgorajska.pl informowała pod koniec maja w artykule pt. Przetarg na obwodnicę ogłoszony.

Inwestycja będzie mogła być realizowana jedynie przy udziale środków zewnętrznych. - Jestem już po rozmowach z minister Iwoną Wendel. Wiemy, że Ministerstwo Infrastruktury dysponuje pewnymi niewykorzystanymi rezerwami, sięgającymi prawie 15 mln zł. Na takie dofinansowanie inwestycji możemy liczyć - poinformował burmistrz Janusz Rosłan.

Po przetargu wiadomo, że inwestycja będzie kosztowała ponad 41 mln zł, do tego należy doliczyć koszty związane z wypłatą odszkodowań za wywłaszczone grunty oraz związane z nadzorem.

Jak dodał burmistrz Rosłan być może będzie szansa na pozyskanie dodatkowych środków, gdyż ze wstępnych wyliczeń ministerstwa wynika, że w innych osiach, środki nie będą wykorzystane w całości.

Przesunięcie tych środków na takie zadania jak przebudowa Al. Jana Pawła II, spowoduje możliwość pozyskania dodatkowych 5-6 mln zł.

Starostwo Powiatowe zadeklarowało pomoc finansową w kwocie 5 mln zł. Jednak Rada Powiatu będzie mogła podjąć stosowne decyzje dopiero podczas najbliższej sesji, która zaplanowana jest na sierpień.

Nadwyżka operacyjna miasta, czyli kwota, za którą można realizować inwestycje wynosi ok. 6-7 mln zł, jeśli na wkład własny władze przeznaczą kilkanaście lub kilkadziesiąt mln zł, oznaczać to będzie konieczność ograniczenia zadań przez najbliższych kilka lat.

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 16 lipca, radni głosowali nad uchwałą wprowadzającą zmiany w budżecie.

- W ramach środków unijnych z PARP otrzymamy ok. 21 mln zł, z powiatu dodatkowe 5 mln zł. W tym roku nie będzie konieczne wprowadzenie istotnych zmian w budżecie miasta, jednak w przyszłym roku dla zbilansowania budżetu będzie konieczność zaciągnięcia kredytu w wysokości 14 mln 400 zł - poinformował skarbnik Roman Żuk.

Wśród radnych pomysł ten wzbudził spore emocje. - To nie jest inwestycja strategiczna dla miasta, jest to droga powiatowa, a zadłużamy się na tyle, że na długie lata możemy zapomnieć o wielu innych inwestycjach jak ul. Nowakowskiego, czy Plac Wolności - mówił radny Jacek Piskorski.

Wątpliwości miała też radna Danuta Łosiewicz. - 21 mln zł to będzie ok. 40%, a to zdecydowanie za mało gdybyśmy dostali 70% to co innego - mówiła.

- Ta inwestycja odciąży część wschodnią miasta i przeciąży część zachodnią. Ja pana nie poznaję panie burmistrzu, chciał pan oddłużać budżet - grzmiał natomiast radny Krzysztof Iwaniec.

- To straszna kwota, popieram kolegów. Teraz miał być czas na drobne inwestycje, ale nie będzie z czego ich robić - wtórował radny Tomasz Książek.

Radny Stanisław Ćwikła przypomniał, że obwodnica jest niezbędna, bo rozłoży ruch na całe miasto, uznał jednak, że ta inwestycja jest za droga.

- Budowa dróg to priorytet dla rozwoju miasta, ta inwestycja jest niezbędna, lada chwila skończy się okres finansowania ze środków unijnych, a sami tego zadania nie udźwigniemy - odpowiadał radny Mirosław Tujak.

Jacek Piskorski uznał, że to nie w porządku pozostawianie zadłużenia przyszłym władzom, zbliżają się bowiem wybory samorządowe.

Obecny na sesji poseł Piotr Szeliga zaznaczył, że "wychodzą" w ten sposób lata zaniedbań, gdyż dawno temu należało zadbać o to, by przekształcić Al. Jana Pawła II w drogę wojewódzką (obecnie jest drogą powiatową w ciągu drogi wojewódzkiej).

Uznał, że to najpierw powiat powinien zadeklarować 5 mln zł, a władze miasta powinny mieć pewność co do otrzymania 21 mln zł z Programu Polski Wschodniej i dopiero wówczas powinno się podejmować takie decyzje.

- Zaniepokoiły mnie pytania radnej i pana posła, że z powodu tej inwestycji mają być zamykane szkoły i mają być zwalniani ludzie. Przecież to nie jest prawda - mówiła radna Regina Rogowska.

Na wszystkie wątpliwości odpowiadał burmistrz Janusz Rosłan. - Długo zastanawialiśmy się nad tą inwestycją, inicjatorem zmian w budżecie jest burmistrz, ale decyzję podejmą państwo - zwrócił się do radnych.

Burmistrz mówił, że początkowo zakładano inny montaż finansowy. - Zakładaliśmy, że otrzymamy 85% wartości zadania, a resztę po połowie, czyli po ok. 4 mln zł, przekażemy ze Starostwem. Na to byliśmy przygotowani. Oczywiście, że to zadanie ograniczy możliwości inwestycyjne, cała kwota, jaką będziemy na ten cel mogli przeznaczyć w przyszłorocznym budżecie wyniesie 1,5 mln zł. Nie jestem z tego zadowolony, ale innej możliwości nie ma - odpowiadał dalej burmistrz.

Zaznaczył, że koszt obsługi zaciągniętego kredytu wyniesie ok. 3 mln zł. - Możemy pozyskać 21 mln zł, czy to się opłaca? Sami muszą sobie państwo odpowiedzieć. Dysproporcja wkładu ze strony miasta i powiatu wynika z możliwości finansowych - dodał Rosłan.

Wspomniał też, że jest to ostatnia szansa na pozyskanie środków unijnych na takie zadanie, gdyż biłgorajski projekt nie wpisze się w kryteria, jakie będą obowiązywały w nowej perspektywie finansowej.

- "Szansa jest wam dana, od was zależy czy ją wykorzystacie, jeśli nie wy to te środki weźmie ktoś inny" - to usłyszeliśmy w ministerstwie. Jutro mam dać odpowiedź jaka jest decyzja - tłumaczył wiceburmistrz Michał Dec i dodał: - Gdybym mógł głosować podniósłbym obie ręce za tą inwstycją.

Komisja Budżetu wydała pozytywną opinię, a jej przewodniczący Benedykt Miszkin przypomniał, że nowa perspektywa finansowa będzie skierowana na technologie i innowacje, więc nie wiadomo, czy uda się pozyskać większe środki na inwestycję w późniejszym czasie. - Te samorządy, które nie posiadają zadłużenia, nie mają też znaczących inwestycji - mówił.

Ostatecznie 13 radnych było "za" proponowanymi zmianami, pozwalającymi na realizację inwestycji. 4 było przeciwnych. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 7373
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ID
5f2-d32
~ BYŁY RADNY  Szanowni mieszkańcy Biłgoraja. Burmistrz Rosłan tą decyzją spowoduje wiele setek nieszczęść ludzkich.
Miasto wyda 21 milionów na obwodnice. Burmistrz Rosłan zastał miasto z 15 milionami długów a teraz zadłużył miasto na ponad 50 milionów złotych.
To skandal. Jak wybierzecie Rosłana to będzie zamykał szkoły, przedszkola, zwalniał pracowników w urzędzie miasta.
Nie możemy dopuścić do tego aby Rosłan dalej niszczył nasze miasto.
Taki dług spowoduje fatalne następne lata. Rosłan i jego ekipa nie liczy się z ludźmi.
Rosłan zarabia 13 tysięcy a Marylla 12. Im wystarczy a tym co stracą prace zabraknie na życie.
Panie Rosłan jesteś najgorszym burmistrzem w historii naszego kochanego miasta.
To twoja ostatnia kadencja.
16 lipca 2014
+53
-9
BR
0a4-447
~ RADNI KTORZY ZADŁUŻYLI MIASTO NA KOLEJNE 21 MILIONÓW  OTO LISTA RADNYCH KTÓRZY RAZEM Z ROSŁANEM ZADŁUŻYLI MIASTO NA LATA
ADAM SKAKUJ , MIROSŁAW LIPIŃSKI , RYSZARD NIESPODZIEWAŃSKI
MARIAN KLECHA, REGINA ROGOWSKA, RYSZARD KRAWIEC
JACEK PATRO, KRZYSZTOF ŻBIKOWSKI, STANISŁAW ĆWIKŁA
MIROSŁAW TUJAK, BENEDYKT MISZKIN, JAN TOCHMAN
PAWEŁ KUSZEWSKI
WYBORCO PAMIĘTAJ NA TYCH LUDZI NIE MOŻNA GŁOSOWAĆ
16 lipca 2014
+50
-11
CH
09c-41e
~ Obi....  Rosłan 12 lat zmarnował dla miasta. IKEA chciała 500 miejsc pracy stworzyć i nawet to spi....
17 lipca 2014
+41
-5
Ostatnio dodane komentarze
PL
0ed-e98
~ ...   Czy ktoś z was wybudował dom nie biorąc kredytu budowlanego, a tym samym nie zadłużył się???
19 lipca 2014
brak ocen
PL
d1b-84c
~ mac  do ~ AK   a dlaczego miasto ma sie zadłużyć na 21 mln, czyli przez kolejne 5-6 lat jedyne inwesyucje bedą polegać na pomalowaniu jednej ściany, aby remontować droge POWIATOWA? Dlaczego powiat wykłada tylko 5 mln a my 21 mln? A gdzie jest województwo które po remoncie bedzie zarządzać drogą??
Miasto niech remontuje drogi miejskie a powiat powiatowe.Już wyremontowaliśmy za województwo ul. kościuszki , Tarnogrodzką i zamojską!! Co zmieni wyremontowana ul.Jana Pawła?? to że samochód przejeżdzający przez Biłgoraj przejedzie szybciej o 5 min. Te komentarze o korkach są żałosne i wrecz śmieszne. 5 min postać to nie korek! Droga nic nie zmieni. nie powstanie nawet 1 ha terenów inwestycyjnych. Nie powstanie nawet 1 nowe miejsce pracy, a tak dużym zadłużeniem zablokujemy możliwość inwestowania przez miasto na kolejne 6-8 lat.
jak mnie nie stać na nowy samochód to go nie kupuje, a napewno nie kupuje sąsiadowi który obieca mi że pozwoli mi sie od czasu do czasu przejechać
18 lipca 2014
brak ocen
PL
c06-9f6
~ AK  do ~ ...   -wygląda,że masz pan rację. Masz pan rację .
Matoły swe lęki z niewiedzy powielają .
Zatem wedle tego wygląda,że Miasto prowadzi bardzo ostrożną politykę kredytową. Aż strach pomyśleć co by się mogło stać jak by tak z wielkim ryzykiem.
18 lipca 2014
+1
-1
PL
c06-9f6
~ AK  do ~ RADNI KTORZY ZADŁUŻYLI MIASTO NA KOLEJNE 21 MILIONÓW   A spytaj tych radnych ile jeszcze banki by dały więcej bez zbędnego ryzyka ??
Jełop jesteś !!!
Jak by banki nie dawały kredytów w sensie przestały kredytować to na taczkach byście cały Urząd Miejski wywieźli i znaczyło by to o bardzo złej kondycji finansowej,niegospodarności a nawet gorzej .
==============================
Idź ty na wieczorówkę do jakiego ekonomika i nie piernicz .
18 lipca 2014
+1
-0
PL
c06-9f6
~ AK  do ~ BYŁY RADNY   Nie chwalę Rosłana ale Ty Radny to piszesz takie bzdury jak byś się w ogóle nie znal na M A K R O E K O N O M I I bo
w mikroekonomii/czyli u ciebie w gospodarstwie domowym to nawet babcie a wiedziały,że nie jest wskazane zaciąganie kredytów ale w makroekonomii TAK . Nie siej takiej żenady !!! nie jedź na ludzkiej niewiedzy .Bo ta niewiedza jest w narodzie w końcu nie każdy chodził albo musiał chodzić np do ,,ekonomika"
Chyba uczą w szkołach średnich o tym profilu podstaw ekonomii ,spłacalności tzw płynnych kredytów/nikt już nie bierze kredytów do walizek jak bywało / i elementarnej wiedzy makroekonomicznej .A jeśli na prawdę byłeś WAŚĆ radnym to żal mi, że WAS cały ten /sory za per ty/ Rosłan WAS nie oświecili jakim wykładem z zasad makroekonomii i jakim podlega prawom i nadzorom ze strony państwa i jak to kontroluje państwo,banki i urzędy skarbowe i po drodze kilku specjalistów.
Żenadę powielasz takie kity w historii już dały swoje bo obaliły komunę i wyobraź sobie, że nawet takie nieprawdy Wolna Europa rozpowszechniała byle obalić komunę i w ludziach wywołać niezadowolenie i bierny opór.
Zaznaczam dokładnie przeczytaj to co napisałem w ostatnich zdaniach. Komuniści brali kredyty i wynosili je pełnymi walizkami to w ten sposób zadłużali się i zgniłych kapitalistów a oni durni bez należytego nadzoru w tym bankowego je rozdawali, bo pożyczaniem to było tylko z nazwy.
-------------------------------------
Jak można rozsiewać tak wielką swoją niewiedzę czcigodny Radny ?
---------------------------
A teraz prosty przykład bez zawiłości to tylko przykład.
Jak byś szanowny radny budował sobie dom to byś wziął od razu w walizce równy milion kredytu ??
Nie znam aż tak przepisów ale nie dziwił bym się jak by Ci Urząd Skarbowy kazał zapłacić od tej kwoty jakiś podatek obrotowy choć by ci autentycznie leżały w walizce pod łóżkiem.A nawet byś się pan mocno zdziwił co by podejrzewali w tym różne służby.
Od razu byś zapłacił firmie budującej całość przed wbiciem pierwszej łopaty w grunt ?
A co byś zrobił z sąsiadami pierniczącymi, że zadłużyłeś żonę i dzieci na milion ??
Dalej szkolnego przykładu:
Ja bym wziął płynny kredyt i dopiero po wykonaniu wykopu zapłacił bym za wykonany wykop ale za pomocą banku.A bank ci nie zapłaci jak ...?
I znowu fundamenty płaci bank firmie po wykonaniu i odbiorze fundamentu jak ...???
Ściany ,dach itd aż do zakończenia ostatniego etapu i ostatniej transzy kredytu mądralo.
--------------------------------
Kredyty które wzięło Miasto czy Urząd Gminy podobnie ale musi być tzw wkład własny określany przez bank .Wtedy wiadomo jakie są spływy np z podatków uśrednione i urealnione czyli przewidywane i zamiast ze swoja kasą uruchomić miasto jedną inwestycję może uruchomić np pięć .Które to będą spłacone maksymalnie w okresie pięciu lat .A jak szybciej którąś mniejszą to miasto może wziąć się za coś innego.
------------------------------
Ty panie Radny jak byś miał swoje leżące milion to byś je trzymał na oprocentowaniu w banku a nie pod łóżkiem.
I wtedy mógł by sobie pan je wydawać do woli aż np nie zechciała by się pana skontrolować przez Urząd Skarbowy .
I podobnie jest w firmami Instytucjami UM i UG z tą różnicą,że niech by nawet mieli leżące 50 milionów i wydawali z jakiegoś swojego wora pełnego kasy bez kredytowania z banków to i tak te pieniądze musiały by podlegać nadzorowi bankowemu !!! bo było by uzasadnione podejrzenie jakichś przekrętów gospodarczych czy coś takiego !!!
--------------------------------------------------
Wojewoda powinien zrobić jakieś wykłady nowowybranym radnym żeby takich głupot nie wypisywali o zadłużeniu !!!!
---------------------
Menelowi leserowi nygusowi pożyczysz np 500 PLN czy pracującej sąsiadce ??
I powiem ci jak bym był tą sąsiadką a ty byś mi pożyczył i miał pierniczyć po dzielnicy i wśród znajomych jaki to jestem zadłużony to idź się wypchaj.
Albo idź na wieczorówkę z kasą radnego cię stać .
-------------------
Z poważaniem dla dobrej części twego niezawistnego serduszka.
-------------------
I żeby nie było ja nie jestem żaden p r z y d u p a s pana Rosłana ani żaden pociotek ani kumoter ani nie pracuję w jego stajni /w jego timie/ Augiasza ma się rozumieć. Nie pracuję tam.
Choć jak bym miał to ja bym wam i im wszystkim pokazał gdzie raki zimują .
Bo ja wiem jak przewalają wały i gdzie a Rząd i Urzędy Skarbowe, Sądy i Prokuratury się temu przyglądają bezradnie z samym rudzielcem włącznie bo systemy gospodarcze, polityczne i religijne są oszukańcze.
Tyle.
------------
Komentujcie ale nie obrażajcie.

18 lipca 2014
brak ocen
TH
45e-952
~ Mirek   To ostatnia kadencja Deca i Rosłana. Zadłużają miasto i liczą na lewe interesy. Tfu z taką władzą w mieście.
17 lipca 2014
+4
-1
GE
fdc-2d7
~ Urszula   Klecha mówił w szkole że zamkną gimnazjum w mieście i będzie więcej w gimnazjum ONZ. patrzy na swoje interesy.
17 lipca 2014
+4
-1
PL
9f6-124
~ ...  do ~ ...   Śmiało, napisz gdzie są kwoty wzięte z sufitu i brak logiki?
Czy jedyne co potrafisz to hejtowanie, a na grosz konstruktywnej krytyki Cię nie stać?
17 lipca 2014
+1
-5
KE
6d1-1db
~ Bezstronny   To wielki błąd tak zadłużać miasto.Teraz zlikwiują szkoły.
17 lipca 2014
+5
-2
PL
1bb-0f2
~ ...   Przerażają wnioski, jakie wyciągają ludzie z tego artykułu, jakie kwoty podają wzięte z sufitu, brak logiki w ocenie. Jestem załamany!
17 lipca 2014
+4
-3
PL
1bb-0f2
~ Jan  do ~ Janek   Wyremontować trochę i skończy się na ul. Krzyszowskiej i dalej korki, a tak nawiasem mówiąc skąd wziąłeś te 15 milionów???
17 lipca 2014
+1
-0
PL
1bb-0f2
~ uczeń  do ~ Nauczycielka   Czyżby Rosłan był dyrektorem MZS?
17 lipca 2014
+2
-1
PL
cdd-203
~ Janek   Co za pitolenie. Tą drogę trochę wyremontować i będzie ok. Miasto niech te 15 mln wyda na działki w strefi eekonomicznej i budowę parku technologicznego/inkubatora przedsiębiorczości tak jak lublin zrobił obok majdanka. Młodzi ludzie mają wsparcie otwierają firmy, mają wsparcie prawne, księgowe i rozwijają własne firmy jak i tworzą miejsca zatrudnienia. Najbliższe lata są na innowacje i taka inwestycja jest potrzebna by te innowacje miały być gdzie tworzone.Biura coworkingowe itd to jest potrzebne aby młodzi zostawalia nie emigrowali z tego miasta i kraju
17 lipca 2014
+4
-3
PL
9f6-124
~ ...   Piotr Szeliga:
"Miasta nie stać na taką inwestycję. Spowoduje ona to, że przez wiele lat nie będą realizowane żadne inwestycje oczekiwane przez mieszkańców."
Dlaczego kłamie Pan i manipuluje opinią publiczną?
.
Co to za brednie, że z powodu kredytu nie będą realizowane ŻADNE inwestycje w najbliższych latach?
.
Miasto średnio rocznie ma 6-7 milionow nadwyżki operacyjnej, czyli kwoty, którą można przeznaczyć na inwestycje. Kredyt weźmie na 14,4 milionow, do tego 3,5 miliona za obsługę(odsetki), czyli łacznie do spłaty będzie jakieś 18 milionów. Ale to nie będzie kredyt na 2 czy 3 lata, że cała nadwyżka operacyjna będzie szła tylko na spłatę dugu i nic nie zostanie na pozostałe inwestycje.
Takie kredyty bierze się na 10-15 lat i wtedy rocznie miasto będzie spłacać po 1,2-1,8 miliona, a prawie 5 milionów zostanie na inwestycje w mieście. Więc straszenie ludzi, że przez ten kredyt nie będzie żadnych środków inwestycyjnych jest niepoważne. Zostaną one po prostu trochę zmniejszone (o 20-25%). Jedynie w 2015 będzie gorsza sytuacja, bo z 6-7 miliona nadwyżki na obwodnicę miasto przeznaczy 5 milionów, więc na mniejsze inwestycje zostanie tylko 1-1,5 miliona. W następnych latach wplyw tej inwestycji już nie będzie tak odczuwalny i przy podobnnym kształcie budżetu powinno być te 5 milionow na inwestycje (zamiasta 6-7) więc to nie jest aż taka tragedia.
.
Miasto za jakieś 3,5 miliona może pozyskać 21 milionów to chyba dobry interes (szczególnie, że od następnego roku o jakiekolwie środki unijne dla małych miast będzie ciężko i nie wiadomo czy do 2020 jeszcze jakakolwiek duża inwestycja w mieście będzie robiona).
17 lipca 2014
+5
-5
PL
ea1-5aa
~ obiektywnie   Słuszna decyzja większości radnych,zwłaszcza że jest okazja na pokaźne dofinansowanie ze środków zewnętrznych. A to, że opozycja ma inne zdanie, to źle o tych radnych świadczy.
17 lipca 2014
+9
-4
CO
ac5-fe2
~ Inzynier   Panowie burmistrzowie nie ma miasta w Polsce które buduje obce drogi za tak wielkie pieniądze. Ta władza musi odejść
17 lipca 2014
+17
-5
KR
323-f53
~ Normalny   Słuchajcie miasto już ma 50 milionów długów więć chyba pora wyjeżdżać.
17 lipca 2014
+18
-6
UA
d8d-74e
~ Nauczycielka   Ta bezradna Rogowska to chyba po podstawówce jest. Przyjdź do nas do MZS i zobaczysz ile nauczycieli Rosłan zwalnia
17 lipca 2014
+19
-3
PL
09c-1cd
~ nf tf   Nie chrzańcie z tą Ikeą bo kto wie czy z BRW nie mieszali bo konkurencji nie chcieli bo by musieli więcej płacić niewolnikom czy jak ktoś ma piekarnię to się cieszy gdy obok ktoś drugą buduje? W Biłgoraju konkurencję się niszczy zanim powstanie
17 lipca 2014
+20
-1
PL
09c-1cd
~ ghy   Proponuję żeby radni ze swoich kieszeni spłacali długi ,ja też nabiorę kredytów i każe im spłacać
17 lipca 2014
+17
-3
PL
807-724
~ RADNI KTÓRZY POZYSKALI DLA MIASTA 21 MILIONÓW NA BUDOWĘ OBWODNICY   OTO LISTA RADNYCH KTÓRZY POZYSKALI DLA MIASTA 21 MILIONÓW NA BUDOWĘ OBWODNICY
ADAM SKAKUJ , MIROSŁAW LIPIŃSKI , RYSZARD NIESPODZIEWAŃSKI
MARIAN KLECHA, REGINA ROGOWSKA, RYSZARD KRAWIEC
JACEK PATRO, KRZYSZTOF ŻBIKOWSKI, STANISŁAW ĆWIKŁA
MIROSŁAW TUJAK, BENEDYKT MISZKIN, JAN TOCHMAN
PAWEŁ KUSZEWSKI
OTO LISTA RADNYCH KTÓRZY NIE CHCIELI BUDOWY OBWODNICY JANA
PAWŁA II Z DOFINANSOWANIEM Z ZEWNĘTRZNYM W WYSOKOŚCI 21 MLN
ZŁOTYCH:
ŁOSIEWICZ DANUTA, SZELIGA PIOTR, PISKORSKI JACEK, IWANIEC
KRZYSZTOF, KSIĄŻEK TOMASZ

TYM SAMORZADOWCOM JUŻ DZIĘKUJEMY!!!
17 lipca 2014
+6
-14
PL
899-fac
~ x  do ~ RADNI KTORZY ZADŁUŻYLI MIASTO NA KOLEJNE 21 MILIONÓW   WYBORCO PAMIĘTAJ NA TYCH LUDZI MOŻNA GŁOSOWAĆ
17 lipca 2014
+6
-9
US
504-e8e
~ Mirek   Macie racje tu chodzi o jakąś kase. Nikt normalny nie zadłużałby miasta na 21 miionów na taką drogę.
17 lipca 2014
+22
-3
CH
09c-41e
~ Obi....   Rosłan 12 lat zmarnował dla miasta. IKEA chciała 500 miejsc pracy stworzyć i nawet to spi....
17 lipca 2014
+41
-5
BR
0a4-447
~ RADNI KTORZY ZADŁUŻYLI MIASTO NA KOLEJNE 21 MILIONÓW   OTO LISTA RADNYCH KTÓRZY RAZEM Z ROSŁANEM ZADŁUŻYLI MIASTO NA LATA
ADAM SKAKUJ , MIROSŁAW LIPIŃSKI , RYSZARD NIESPODZIEWAŃSKI
MARIAN KLECHA, REGINA ROGOWSKA, RYSZARD KRAWIEC
JACEK PATRO, KRZYSZTOF ŻBIKOWSKI, STANISŁAW ĆWIKŁA
MIROSŁAW TUJAK, BENEDYKT MISZKIN, JAN TOCHMAN
PAWEŁ KUSZEWSKI
WYBORCO PAMIĘTAJ NA TYCH LUDZI NIE MOŻNA GŁOSOWAĆ
16 lipca 2014
+50
-11
NL
46c-7a3
~ exe   poseł Piotr Szeliga zaznaczył, że
"władze miasta powinny mieć pewność co do otrzymania 21 mln zł z Programu Polski Wschodniej i dopiero wówczas podejmować takie decyzje"
Panie pośle, siedzi Pan w tej Warszawie już parę lat, a nadal nie wie o co w tym chodzi.
Myśli Pan, że władze małego miasteczka pójdą do ministerstwa i powiedzą: "albo dajecie na piśmie gwarancję na 21 milionów, albo nie podpisujemy"?
TO nie tak działa. Tutaj karty rozdaje ministerstwo i mówi: dajemy Wam 15 milionów, bo to jest pewne, jak będą oszczędności w innych programach jest szansa na dodatkowe 6 milionów. Bierzecie tę ofertę czy nie? Macie czas na decyzję do dnia ... Jak nie, to bez łaski, weźmie kto inny, bo chętnych jest wielu.
x
x
x
Co do tych terenów inwestycyjnych o których wszyscy piszą.
Była juz kiedyś taka sprawa, był inwestor chciał kupić spory teren w okolicach torów LHS, w kierunku Dąbrowicy. Ale problemem było, że teren ten był bardzo rozdrobniony i były (są) małe działeczki, które mają wielu właścicieli. Jak włądze chciały to jakoś ogarnąć (skupić po średnich cenach) to większości właścicieli wizja przyszłego bogactwa tak załoniłą oczy, że zaczęli rzucać stawki prawie jak w śródmieściu Warszawy. I co władze miały kupować nieużytki po 200-500zł za m2? Inwestor oczywiści poszedł, do innej miejscowości, gdzie ludzie mniej pazerni.
W przypadku działek pod tereny inwestycyjne nie można zastować chwytów ze specustawy drogowej, że jak właściciel działki nie chce sprzedać to przychodzi rzeczoznawca, wycenia ile taka działka jest warta i właścicel nie ma zbyt wiele do gadania, może się odwołać przyjdzie drugi rzeczoznawca da swoją wycenę i sprawa jest prawomocna. Działka kupiona, czy właściciel chce sprzedać czy nie.
Jeśli chodzi o tereny inwestycyjne to jak ktoś rzuci cenę jak ma Manhattanie, to jego spraw i nikt go nie zmusi do sprzedania.
16 lipca 2014
+10
-24
PL
f6f-6e0
~ 333  do ~ BYŁY RADNY   wesze gorzie lzy w twojej opini bo skonczyla sie dieta radnego tz darmowe pieniadze , a co do zwalniania urzednikow to jestem za bo jest ich stanowczo zadurzo
16 lipca 2014
+5
-20
PL
259-aee
~ Mac   Panie Dec co za głupoty pan opowiada!! Najważniejsze dla rozwoju miasta są TERENY INWESTYCYJNE! To one dają miejsca pracy a nie wyremontowana ul. Jana Pawła.
16 lipca 2014
+21
-3
ID
5f2-d32
~ BYŁY RADNY   Szanowni mieszkańcy Biłgoraja. Burmistrz Rosłan tą decyzją spowoduje wiele setek nieszczęść ludzkich.
Miasto wyda 21 milionów na obwodnice. Burmistrz Rosłan zastał miasto z 15 milionami długów a teraz zadłużył miasto na ponad 50 milionów złotych.
To skandal. Jak wybierzecie Rosłana to będzie zamykał szkoły, przedszkola, zwalniał pracowników w urzędzie miasta.
Nie możemy dopuścić do tego aby Rosłan dalej niszczył nasze miasto.
Taki dług spowoduje fatalne następne lata. Rosłan i jego ekipa nie liczy się z ludźmi.
Rosłan zarabia 13 tysięcy a Marylla 12. Im wystarczy a tym co stracą prace zabraknie na życie.
Panie Rosłan jesteś najgorszym burmistrzem w historii naszego kochanego miasta.
To twoja ostatnia kadencja.
16 lipca 2014
+53
-9
PL
490-4b7
~ ...   Decyzja trudna, ale trzeba skorzystać.
Jeśli Biłgoraj nie weźmie, to inna gmina weźmie, a druga taka szansa już się raczej nie powtórzy, bo w budżecie 14-20 już nie będzie środków na taki typ inwestycji.
Jak nie byłoby realizacji tej inwestycji to pewnie w następnym roku w ramach schetynówki położono by nowy dywanik asfaltowy (jak na odcinku Lubelska - wiadukt), który zrobiono 3 lata temu przy okazji budowy wiaduktu, a już pęka i są koleiny (bo słaba podbudowa) i to byłby jedyny remont Jana Pawła w ciągu najbliższych 10-20 lat, a to przecież obecnie jedna z najważniejszych ulic w mieście.
Ci co myślą o obwodnicy wzdłuż Granicznej niech zejdą na ziemię, bo tamta inwestycja to obecnie czyste "science fiction".
16 lipca 2014
+21
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Auto spłonęło doszczętnie
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
we wtorek, godzina 19:47 Tokary
Ciągnik przygniótł mężczyznę [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
we wtorek, godzina 19:35 Powiat
Nawałnica w regionie. Strażacy walczą ze skutkami burzy
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
we wtorek, godzina 11:01 Babice
Jedna osoba pozostaje w szpitalu po wypadku w Babicach
w poniedziałek, godzina 09:51 Biłgoraj
Badania archeologiczne w biłgorajskim parku
4 lipca 2024 Zagumnie
Dramat w gminie Biłgoraj. Podejrzany usłyszał zarzuty
Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z wtorku na środę w gminie Biłgoraj. Nie żyje 45-latek, a 65-latek walczy o życie. W tej sprawie zatrzymano 33-latka. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 08:55 Biłgoraj
Wielki festyn charytatywny w Biłgoraju
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 11:30 Biłgoraj
Garażówka cieszy się popularnością
w poniedziałek, godzina 17:24 Biłgoraj
Kierujący jednośladem trafił do szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl