Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.08.09 11:16

6 ofert na przebudowę drogi Biłgoraj - Smólsko

Znamy wykonawcę przebudowy drogi Biłgoraj - Smólsko. To pierwsza droga w powiecie biłgorajskim, która zostanie wyremontowana w ramach programu współpracy samorządowo-leśnej.
6 ofert na przebudowę drogi Biłgoraj - Smólsko
6 ofert na przebudowę drogi Biłgoraj - Smólsko

Jak podkreśla dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Maria Góralska to ważna droga dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Stanowi skrót między dwoma drogami wojewódzkimi. jest tam bardzo duże natężenie ruchu na trasie Biłgoraj - Aleksandrów, ponadto z drogi korzystają nie tylko mieszkańcy, czy turyści, ale ciężarówki przewożące drzewo i samochody PGK dojeżdżające do wysypiska. - Na ulicy Motorowej w kierunku Smólska ułożona zostanie nowa nawierzchnia, z wyłączeniem odcinka w lesie, który został wykonany kilka lat temu. Ponadto od strony Autodromu zostanie wykonana ścieżka rowerowa i chodnik, co wpłynie znacznie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na tej drodze. Bezpieczeństwo wzrośnie także dzięki wybudowaniu jednostronnego chodnika między dwoma Smólskami - zaznacza dyrektor ZDP. Ponadto wykonana zostania regulacja zjazdów indywidualnych, remonty przepustów, roboty ziemne i oznakowanie pionowe.

W zeszły piątek tj. 29 lipca zakończyło się postępowanie przetargowe na wykonanie drogi. Do przetargu stanęło 6 firm. Ofertę z najniższą ceną przedstawiło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa, które zadeklarowało, że wykona przebudowę za 1 mln 900 tys.zł. To pierwsza z 9 droga w powiecie biłgorajskim, która wykonana zostanie w ramach współpracy samorządu z Lasami Państwowymi. Według wstępnych ustaleń koszty przebudowy w 30% pokryją Lasy Państwowe. W tym roku, na przebudowę dróg leśnych, gminnych i powiatowych na terenie powiatu biłgorajskiego Lasy Państwowe przeznaczą 17 mln zł. Więcej informacji o tym projekcie i listę dróg, które zostaną przebudowane znajdą Państwo w tym artykule: 17 mln zł na drogi w powiecie

Jak mówi dyrektor Góralska, Powiat jest przygotowany do realizacji zadania jednak termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od przygotowania i podpisania porozumienia z Lasami Państwowymi. Zakończenie prac zaplanowano natomiast na 15 listopada 2016 r.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
6 ofert na przebudowę drogi Biłgoraj - Smólsko, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4592
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
624-6a5
~ wyborcy pamiętają   Od chodników Aż po metro DZiękujemy pani Agato Borowiec :D
11 sierpnia 2016
+1
-1
FR
d2d-4bb
~ do: formaldehyd   Tak właśnie jest. Można sprawdzić na mapach i w dokumentacji technicznej.
Chodnik i ścieżka rowerowa kończą się dokładnie w miejscu gdzie jest granica miasta. Dalej mimo, że dalej jest teren zabudowany, to już teren gminy Biłgoraj.
Pewnie montaż finansowy był taki, że miasto płaci za swoją część, czyli przebudowę Motorowej do granicy miasta i zażyczyli sobie na całym tym odcinku chodnika i ścieżki rowerowej podczas projektowania.
Za dalszą część od granicy miasta odpowiada gmina Biłgoraj/powiat. Im widocznie wystarczy nowy asfalt dla aut, a piesi i rowerzyści niech sobie radzą jak chcą.
No, ale w sumie fakt na czymś trzeba osczędzać, żeby znalazły się środki na planowaną rozbudowę budynku Urzędu Gminy.
10 sierpnia 2016
+3
-0
PL
32f-d2b
~ formaldehyd  do ~ ...   Ostatnie posesje na Motorowej formalnie należą już do Okrągłego, może tu był jakiś urzędowy problem ? A na zakręcie auta ścinają drogę i jest strach tamtędy rowerem jeździć.
10 sierpnia 2016
+1
-0
PL
bc6-92a
~ ...  do ~ miasto   No to dawaj.
Które ulice w mieście nie mają chodnika i ruch jest większy niż na Motorowej.
10 sierpnia 2016
+1
-0
PL
bc6-92a
~ ...  do ~ m   No faktycznie projekt zrobiony byle jak, aby najtaniej.
O ile mogę zrozumieć, że budowa ścieżki rowerowej do samego Smólska to pewnie zbyt duże koszty, to zakończenie chodnika na terenie miasta, na terenie zabudowanym w takim miejscu, że kilka posesji zostaje bez dostępu do chodnika jest niezrozumiałe. Ile zaoszczędzą? 20-30 tysięcy? Chodnik powinien być minimum do ostatniej posesji (chyba pomoc drogowa), a najlepiej do drogi na Okrągłe, która jest jakieś 100 metrów dalej.
10 sierpnia 2016
+3
-0
PL
5a1-77c
~ miasto   a my nie mamy chodnika przy wielu ulicach i też są zakręty krzyżówki, i ruch jeszcze większy , wymagania każdy by miał
10 sierpnia 2016
+1
-1
PL
52b-6af
~ m   Żeby chodnik kończył się przed tak ostrym zakrętem jaki jest na końcu ulicy Motorowej. Trochę to niepoważne dla bezpieczeństwa pieszych oraz jest jeszcze blok
10 sierpnia 2016
+1
-0
PL
a74-b19
~ bnhnh   A kiedy ten zalew co Tokarska non stop obiecuje przed wyborami?
10 sierpnia 2016
+3
-0
PL
a49-944
~ abc  do ~ abc   Chodzi oczywiście o ścieżki rowerowe na tych wylotach.
9 sierpnia 2016
+3
-0
PL
a49-944
~ abc  do ~ bbh   O jakich ścieżkach mówisz, jeśli w przypadku drogi do Zamościa (DW858) nie wiadomo czy chociaż jezdnię przebudują.
Co prawda jest na liście rezerwowej, czyli niby do 2030 ma być zrobiony odcinek Biłgoraj - Szczebrzeszyn, ale różnie może być.
A już tak bardziej realnie to jest już chyba dokumentacja gotowa na wyloty z Biłgoraja i czy będą robione jest kwestią dofinansowania z UE.
Chodzi o odcinki Biłgoraj - Korytków Duży i Biłgoraj - Hedwiżyn
9 sierpnia 2016
+3
-0
PL
637-c19
~ bbh   Kiedy ścieżki rowerowe do Zamościa i Lublina?Ile będę czekał?Bo na was więcej nie zagłosuje
9 sierpnia 2016
+1
-1
PL
a49-944
~ abc  do Drakkar   Nawet nie do końca zabudowań.
Chodnik i ścieżka rowerowa skończą się zaraz za wjazdem na teren autodromu.
Ścieżka oczywiście z ulubionego materiału urzędników czyli kostki brukowej.
9 sierpnia 2016
+4
-0
PL
102-c6d
~ ścieżki +   taka ścieżka pewnie by ze trzy miliony kosztowała, oj chyba są ważniejsze zadania, ale do autodromu to już dobrze !!
a to metro to dobry pomysł, pod ziemią,nie trzeba poszerzać pasa drogowego, logan ma dobry pomysł
9 sierpnia 2016
+5
-0
PL
28d-572
~ logan   najlepszym rozwiazaniem komunikacyjnym bedzie metro ze Smolska Duzego przez Bilgoraj do Majdanu Gromadzkiego
9 sierpnia 2016
+9
-2
PL
265-9ec
~ Tadek   Pognać tych geodetów komunistycznych typu pat i szmig co tylko granice ludziom przestawiają tak że na koniec sami się już gubią.Ja altanki robiłem no i co teraz?
9 sierpnia 2016
+4
-0
Drakkar  do ~ abc   Z opisu w artykule wynika że ściezka zostanie wykonana do końca zabudowań na Motorowej a przynajmniej tak to można zrozumieć
"Ponadto od strony Autodromu zostanie wykonana ścieżka rowerowa i chodnik, co wpłynie znacznie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na tej drodze."
Nie wiem dlaczego niektórzy sa tak zabetonowani i nie myślą perspektywicznie.Przecież gdyby tak ścieżka powstała to na pewno wielu rowerzystów skusiłoby sie na korzystanie z niej zwłaszcza że byłaby w środku lasu.Wymarzony odcinek na rowerowe wycieczki.
Na Kościuszki już zmarnowali szansę dobrze byłoby gdyby teraz nie popełnili tego samego błędu.
9 sierpnia 2016
+5
-0
PL
a49-944
~ abc  do ~ Jerzy   Aha i nie Wysokie - Lublin, a tylko Wysokie - Piotrków będzie przebudowywane. Dalsza część do Lublina może za rok coś ruszy.
9 sierpnia 2016
+2
-1
PL
a49-944
~ abc  do ~ Jerzy   Spokojnie.
Umowa podpisana, plac budowy przekazany, więc formalnie budowa już trwa. CO prawda robotników nie widać, ale najpierw trzeba sprawy przygotowawcze, urzędowe, geodezyjne ogarnąć.
Nie ma się co martwić termin jest do jesieni 2017 i wtedy będzie skończone.
9 sierpnia 2016
+2
-1
PL
a49-944
~ abc   Dokładnie, ścieżka rowerowa powinna być do samego Smólska.
Rowerzystów dość sporo tam jeździ przez las, a ruch na drodze spory.
Tak powinno być w sumie w każdym kierunku. Od Biłgoraja powinny być wyprowadzone ścieżki rowerowe przy wszystkich ważniejszych drogach: (do Korytkowa/Frampola), Księżpola/Tarnogrodu, do Hedwiżyna/Zwierzyńca, do Smólska/Aleksandrowa, do końca Soli.
ZDW na nowych inwestycjach będzie tak robił, Wysokie - Piotrków i Piotrków - Lublin na DW835 będą miały na całej długości asfaltowe ścieżki rowerowe, tak, że za kilka lat będzie można dojechać z Wysokiego do Lublina (prawie 40 km) bez wjeżdżania na główną drogę. Podobnie na niebawem przebudowywanej DW837 Nielisz - Zamość obok głównej drogi będzie asfaltowa ścieżka rowerowa (ponad 16 km). Tak samo DW815 Parczew - Lubartów (35 km asfaltowej ścieżki rowerowej).
Szkoda, że ZDW wcześniej taj nie robił, bo może byśmy mieli już ścieżkę rowerową z Biłgoraja do Wysokiego, a za kilka lat z Biłgoraja, aż do Lublina.
9 sierpnia 2016
+11
-2
Drakkar   Ścieżkę rowerową poprowadzić do Smólska albo nawet do samego Aleksandrowa dla obniżenia kosztów nie robić jej z kostki tylko zastąpić asfaltem, podobnież z chodnikiem,wymalować oznaczenia pieszy i rowerzysta .Walorów estetycznych spełniać nie musi najważniejsze żeby było funkcjonalnie.
http://rowery.teatrnn.pl/node/351/Kostka_i_asfalt_-_por%C3%B3wnanie_koszt%C3%B3w%3A_kostka_dwukrotnie_dro%C5%BCsza
9 sierpnia 2016
+1
-0
PL
d1d-993
~ x  do ~ stacho   GRATULUJĘ DOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ .
9 sierpnia 2016
+7
-0
PL
99f-6be
~ Jerzy   A szanowna redakacj amogła by się dowiedzieć co z 835 wysokie lublin w lipcu mieli budować a tu nic sie nie dzieje
9 sierpnia 2016
+1
-0
PL
e07-533
~ stacho  do ~ Do mieszkaniec   Tak 200km/h jezdza !!! pajacu
9 sierpnia 2016
+3
-8
PL
70f-df5
~ Do mieszkaniec   Racja.Wiele osób ,w tym dzieci, jeżdżą tą drogą rowerami.Prędkość z jaką poruszają się samochody jest o wiele wyższa niż 60 km/h .
9 sierpnia 2016
+9
-1
PL
34b-f09
~ mieszkaniec   czy nie powinna by wybudować ścieżki rowerowej do Smólska, przy takich inwestycjach warto o tym pomyśleć. Przykład z gminy Gromada - Majdan Gromadzki. W wzdłuż Motorowej ścieżka będzie i będzie bezpiecznie, a co dalej - już niebezpiecznie.
9 sierpnia 2016
+7
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl