Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.03.25 10:27

250 usterek do naprawy

Trwa naprawa usterek pozostałych po przebudowie ulic: Zamojskiej, Kościuszki i Tarnogrodzkiej w Biłgoraju. Komisja powołana przez Urząd Miasta, znalazła ich około 250.
250 usterek do naprawy
250 usterek do naprawy

fot.archiwum

W czerwcu 2012 roku ruszyła jedna z największych inwestycji w Biłgoraju pn. "Przebudowa i rozbudowa dróg wojewódzkich nr 835 i 858 w Biłgoraju". Portal bilgorajska.pl informował o tym w artykule Ruszyła przebudowa głównych ulic miasta. Po 1,5 rocznej przebudowie mieszkańcy miasta i powiatu mogli już cieszyć się nowymi ulicami. Galerię z ostatniego etapu prac znajdą Państwo w artykule To już jest koniec....
Wykonawcą robót na terenie Biłgoraja, było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o. o. z Janowa Lubelskiego. W trakcie przebudowy wątpliwości budziła jakość wykonania niektórych elementów o czym pisaliśmy w artykule Fuszerka na ul. Kościuszki? Zmiana kierownika budowy. Pojawiła się więc kwestia naprawy uszkodzeń. Specjalnie w celu ich oceny powołana została komisja składająca się z przedstawicieli wykonawcy, inspektorów nadzoru, przedstawicieli biłgorajskiego magistratu. Komisja przeszła wzdłuż obu stron ulice : Zamojską, Kościuszki i Tarnogrodzką, znajdując 250 usterek. Termin ich naprawy wyznaczono na 10 kwietnia 2014 r.

Właśnie trwa ich reperacja - Cały czas pracujemy. W tej chwili naprawy są wykonane w 50 % - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Marcin Ciesielski, kierownik budowy. Zapewnia jednocześnie, że termin nie jest zagrożony. - Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby wykonać prace przed terminem. Bez obaw. Do 10 kwietnia wszystko zostanie zrobione, tak aby miasto Biłgoraj wyglądało pięknie i zielono na wiosnę - dodaje kierownik Ciesielski.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
250 usterek do naprawy, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7587
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (47)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
CO
256-a50
~ Krzysztof  Janusz Rosłan nasz kochany Burmistrz Zrobił trzy rzeczy przez 12 lat bycia burmistrzem.
-Spieprzył obecną inwestycje
-Zadłużył Miasto na około 40 milionów złotych
-Wybudował Pałac kultury dla siebie i żony Maryli Olejko co pracuje u niego na dwa etaty. Pozdrawiam Butmistrza a może mistrza buty
25 marca 2014
+49
-8
KR
285-642
~ Szeryf Miasta Biłgoraj  Zobaczcie ile mamy usterek to jest Hańba dla miasta i policzek wymierzony w mieszkańców. Rosłan z Potockim i Sosnowskim dzielą się kasą pod stołem z łapówki od firmy która wygrała przetarg ale ludzie nie mają co jeść kiedy oni pławią si\ę w luksusie którego dorobili się na złodziejstwie. Rosłan nie postawił na jakość inwestycji tylko na ŁAPÓWKĘ od firmy która wygrała przetarg. Wstyd dla miasta że Sosonwski nic nigdy nie widział żadnych problemów teraz wiem czemu nie widział bo liczył kasę pod stołem z Rosłanem złodziejem. Mam dowody na to-Idę po was Rosłan.
25 marca 2014
+44
-13
SE
17a-795
~ rowerzysta biłgorajski  "Nie wszystkie prace zostały wykonane należycie. Chodzi o wysokie krawężniki przy zjazdach ze ścieżek rowerowych.
- Nasi inspektorzy stwierdzili usterki w pracach przy ul. Zamojskiej, zwłaszcza w zakresie połączenia dróg dojazdowych ze scieżką rowerową. Uznali, że nie są zachowane odległości. Firma będzie musiała poprawić je na własny koszt - poinformował burmistrz Janusz Rosłan." (26.04.2013)
.
Minął prawie rok od deklaracji burmistrza i krewęznika nadal nie poprawione.
.
.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 2 marca 1999 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.)
.
§ 48.1.Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej nie powinno przekraczać 5%. W wyjątkowych wypadkach dopuszcza się większe pochylenia, lecz nie większe niż 15%. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm.
.
.
Ostatnio będąc rowerem z ciekawości zmierzyłem niektóre krawężniki, na ścieżce przy Zamojskiej. Największe uskoki są przy zjeździe do bloku Zamojska 90A oraz wjeździe do Nadleśnictwa.
Uskok krawężnika w tych 2 miejscach wynosi 5-6 cm (przy normie 1cm).
.
.
Dletego Panie burmistzu:
Jeśli do czasu odbioru po tych poprawkach, czyli pewnie do kwietnia 2014, ścieżka nie zostanie dostosowana do obowiązujących norm to sprawą zainteresuje się Nadzór Budowlany i Najwyższa Izba Kontroli.
25 marca 2014
+27
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
467-66f
~ super  do ~ olo   tak trzymaj olo!
27 marca 2014
+3
-0
PL
52b-6af
~ Tadeusz  do ~ Kazimierz   Tylu to społeczników mamy w mieście, dlaczego nie wezmą aparatu fotograficznego i 10 kwietnia nie przejdą po inwestycji dokumentując co nie zostało należycie wykonane? Bronić potrafią tylko grubasów w sutannie i zapchlonej TVSram?
27 marca 2014
+1
-1
PL
52b-6af
~ Tadek  do ~ link2   Nie rozumiecie, że Straż Miejska nie jest od tego aby pilnować porządku w mieście? SM jest trzymana jak np. zomo za komuny albo berkut na ukrainie - jak będą ludzie protestować przeciwko władzy to mają pałą przy...ić w łeb. To wyjście awaryjne UM. A w czasach pokoju to i u wrogów politycznym sprawdzą czy pies nie wychodzi na ulicę albo nie są palone śmiecie w piecu itp.
27 marca 2014
+1
-0
PL
544-e51
~ olo   Witam, po ustaleniu z adminem http://www.Bilgo-RAJ.com.pl na stronie została założona nowa kategoria w menu Społeczny odbiór inwestycji "Kościuszki" chodzi o inwestycję Zamojska-Kościuszki-Tarnogrodzka. Po co to zostało stworzone już piszę, wszyscy wiemy jak wyglądają odbiory państwowych inwestycji odebrane, poprawki (w części poprawione lub niepoprawione) odbiór po poprawkach i sprawa załatwiona a niedoróbki jak były tak są. Chodzi nam o to aby każdy z mieszkańców któremu nie podoba się coś w tej właśnie inwestycji (niedoróbki, braki, krzywo ułożone hodniki etc.) robił zdjęcia i wstawiał na stronę http://www.bilgo-RAJ.com.pl lub je wysyłał na adres kontakt@bilgo-raj.com.pl to wstawi je administrator chcemy pokazać władzom - ludziom odpowiedzialnym za odbiory ile jeszcze zostało do poprawy ! Jeżeli to odpuścimy to zrobią ostateczne odbiory i będzie po sprawie a za rok wszystko zacznie się "walić" ale wtedy będzie za późno. Tak że zachęcamy do wyciągania telefonów, aparatów i robienia zdjęć oraz wstawianie ich na stronę.
27 marca 2014
+5
-0
PL
52b-6af
~ admia  do ~ lbl.pl   Rosłan jak Stalin dzieci chce upchać w jeden wielki kołchoz
26 marca 2014
+2
-1
PL
52b-6af
~ manus  do ~ moim zdaniem   jakiego kata z lubelskiej? tego co żone bije?
26 marca 2014
+1
-0
PL
52b-6af
~ manus  do ~ lbl.pl   właśnie chyba niedawno u jednego z w/w Panów robili kostkę - ciekawe po ile?
26 marca 2014
+2
-0
PL
b90-939
~ Realista!   Dla wam wszystko co jest robione w mieście za czasów kadencji obecnego burmistrza, nigdy nie będzie dostatecznie dobre. Gdyby ulice i chodniki były ze złota powiedzielibyście, a dlaczego nie są wyłożone diamentami? Na pewno burmistrz i spółka podzieli się tymi diamentami! Na pewno w waszych rodzinnych miejscowościach mieliście gościńce z granitowych płyt i nie możecie się przyzwyczaić do tych siermiężnych w Biłgoraju.
26 marca 2014
+1
-6
PL
9da-e90
~ w...  do ~ lbl.pl   " Piątki" nie zlikwidują masz rację i wszyscy to wiedzą, ale parę oddziałów to nie był bym taki pewny. Masz przykład oszczędności na etatach kosztem dzieci z naboru rocznik 2010.
26 marca 2014
+2
-1
PL
402-591
~ olo   Poprawcie najpierw stare inwestycje przejedźcie się Poniatowskiego
bilgo-raj.com.pl/waiting/
26 marca 2014
+5
-1
PL
1e1-36a
~ janek  do ~ kierowca   Sprawdz sobie co ten okragly niebieski znak ze strzalkami oznacza bo jak ktos znakow nie zna to faktycznie moze miec problemy.
26 marca 2014
+2
-0
ID
783-248
~ Kazimierz   Wszystkie inwestycje to fuszerka, kino BCK ciągle remonty i przepłacone, nie działa klimatyzacja i pozamieniano materialy na tańsze,Rosłan nie brał kar umownych cztery miliony powinna firma zapłacić, hala OSiR to bubel pełen usterek i dwa razy drożej niż powinno być, ulice wiejska i inne już do naprawy, Zamojska i Kościuszki zapłacone a odebrane wbrew prawu z usterkami, zalew to machloja na całego , piasku nie przywieziono, sypią się szatnie, wszystko zepsute i przepłacone. Jamiński, Sosnowski, Potocki, Korniak, Bara i Rosłan od lat biorą łapówki i robią mapki w godzinach pracy. Ustawiają przetargi. Niech ktoś się tym zajmie wreszcie. Radni powinni wszystko szybko powyjaśniać i ogłosić ludziom.
26 marca 2014
+24
-2
PL
30b-aa0
~ lbl.pl  do ~ w...   Ale tu nie chodzi o piątkę, ale o czwórkę i ewentulane połączenie gimanzjum 1 i 2,
Piątki nikt nie będzie likwidował, bo po wyborach dzieci z okręgu czwórki będą tam chodzić.
25 marca 2014
+3
-0
PL
9da-e90
~ w...  do ~ lbl.pl   Kto powiedział, że nie ma dzieci . Moja pociecha chodzi do " piątki" do 33 osobowej klasy . ( jednej z dwóch).Rocznik na sprawdzenie wytrzymałości nerwowej rodziców? Bo następny już po ok 19-20 os. I tu zaznaczam,że klas jest więcej.Żenada.Podczas naboru zapewniano nas rodziców i na dniach otwartych też, że będą trzy klasy. I co d... z tego.
25 marca 2014
+5
-1
RU
4cc-b0f
~ pati   Usterek jest o wiele więcej i każdy o tym wie. Tylko kto tego pilnuje. Za co Potocki bierze 6 tysięcy miesięcznie. Rosłan musi odejść.
25 marca 2014
+18
-2
NL
cd1-dbc
~ Mirosław   CBA powinno szybko sprawdzić skoro są usterki to jakim prawem wypłacono unijne pieniądze. To niezgodne z przepisami. Kto i ile za to dostał?
25 marca 2014
+17
-1
PL
fd9-253
~ wiem co burmistrz   zrobił dla Biłgoraja
nie chodził na panienki
25 marca 2014
+2
-10
SE
17a-795
~ rowerzysta biłgorajski   "Nie wszystkie prace zostały wykonane należycie. Chodzi o wysokie krawężniki przy zjazdach ze ścieżek rowerowych.
- Nasi inspektorzy stwierdzili usterki w pracach przy ul. Zamojskiej, zwłaszcza w zakresie połączenia dróg dojazdowych ze scieżką rowerową. Uznali, że nie są zachowane odległości. Firma będzie musiała poprawić je na własny koszt - poinformował burmistrz Janusz Rosłan." (26.04.2013)
.
Minął prawie rok od deklaracji burmistrza i krewęznika nadal nie poprawione.
.
.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 2 marca 1999 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.)
.
§ 48.1.Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej nie powinno przekraczać 5%. W wyjątkowych wypadkach dopuszcza się większe pochylenia, lecz nie większe niż 15%. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm.
.
.
Ostatnio będąc rowerem z ciekawości zmierzyłem niektóre krawężniki, na ścieżce przy Zamojskiej. Największe uskoki są przy zjeździe do bloku Zamojska 90A oraz wjeździe do Nadleśnictwa.
Uskok krawężnika w tych 2 miejscach wynosi 5-6 cm (przy normie 1cm).
.
.
Dletego Panie burmistzu:
Jeśli do czasu odbioru po tych poprawkach, czyli pewnie do kwietnia 2014, ścieżka nie zostanie dostosowana do obowiązujących norm to sprawą zainteresuje się Nadzór Budowlany i Najwyższa Izba Kontroli.
25 marca 2014
+27
-1
PL
30b-aa0
~ lbl.pl  do ~ qqq   Coś tam poprawiają.
Jeden gość dziś był na Kościuszki, pełen profesjonalizm. Miał taczkę w której woził łopatę, młotek i coś tam jeszcze troszkę sprzętu i miał listę z usterkami i tak spacerował z tą taczka po chodnikach i cos tam niby dłubał, ale stan przed naprawą i po praktycznie się nie różnił.
.
Niwech sobie władze zobaczą choćby jak wygląda chodnik przy przystanku aytobusowym ZUS. Zrobiły się koleiny i kostaka sie zapadła, bo pewnie oszczędzali na podbudowie.
Tu nie wystarczy wyjąc kilku najbardziej widocznych kostek, podsypać 2cm piasku i je włożyć. Żeby to miało sens i zostało porządnie naprawuone to trzeba zrywać całe fragment chodnika i poprawiać podbudowę.
.
.
Zobaczcie sobie choćby na parking Lidla. Zrobiony chyba z 10 lat temu, ciągle intensywnie używany, nieraz nawet ciężkie autobusy wjeżdżają, i co?
Po 10 latach bez żadnych remontów parking gładki jak stół.
Na Kauflandzie jest tak samo.
Tak to jest, że jak prywatna firma coś zleci to dopilnuje, żeby było zrobione tak jak należy, bo płacą za swoje pieniądze.
A jak jest robota na zlecienie miasta, czy innej jednostki państwowej to nikt się nie przykłada, bo firma wie, że i tak przejdzie. Urzędników jakość nie obchodzi, przecież nie budują za swoje pieniądze, anie na swojej posesji.
.
Ciekawi mnie czy jakby u Panów: Rosłana, Sosnowskiego, Jamińskiego, czy Potockiego firma zrobiła chodnik czy podjazd takiej jakości jak na Kościuszki czy Zamojskiej to byliby zadowoleni i zapłacili firmie. Znając życie wtknęli by każdy nawet najmniejszy błąd i kazali poprawiać, aż do skutku. Ale cóż wiadomo, państwowe czyli niczyje, to co się przejmować, a może firma za to że się odpuści jakośc coś ekstra odpali?
25 marca 2014
+16
-1
PL
848-a70
~ qqq   jakie naprawy?? nic nie widziałem, a tak na marginesie to poprawcie rondo kolo delikatesow centrum bo od nadstawnej jak pada deszcz to jest zalany wjazd fachowa robota gratuluje
25 marca 2014
+6
-1
PL
f93-0bf
~ & usterek   Przed rondem na Zamojskiej zapada się ulica, 2 rondo na Zamojskiej fuszerka jakich mało: brakujące kostki, krzywo wylany asfalt, garby, ubytki, kratki ściekowe równolegle z ulicą - jedziesz ulicą rowerem i kanar gotowy... a jedna z największych to cho..le..rni...e wąskie ulice!!!!
25 marca 2014
+11
-1
PL
93a-a3b
~ Janusz   Zauwazyliscie ze jest jedno jedyne przejście na Kościuszki (nie licząc świateł) gdzie nie ma wysepki? Znajduje sie ono pod elektrykiem.
Przypadek? :DD
25 marca 2014
+4
-1
Drakkar   Usterka nr 253
http://www.bilgo-raj.com.pl/img/195/wygoda/
Wiecznie zastawione przejście dla pieszych.Slalom między autami z dzieckiem na wózku lub osobą niepełnosprawną jest sporym utrudnieniem.Piesi mają ograniczony widok a kierujący nie widzą osób zbliżających się do przejścia.
25 marca 2014
+7
-3
IT
97d-015
~ marek  do ~ usterka99   A po to, że przy takim rozwiązaniu auta zjeżdżające z ronda w Krzeszowską nie miałyby szansy wjechać z powodu tego pasa, którym mkneliby świetni kierowcy z Kościuszki w Krzeszowska.
25 marca 2014
+2
-0
PL
30b-aa0
~ lbl.pl  do ~ Za Rosłana płacę za wszystko więcej ...   TO chyba logiczne myślenie, żeby likwidować, bo nie ma dzieci.
Gdyby, chcieli likwidować pomimo tego, że byłoby duże zainteresowanie i wystarczająca liczba dzieci to byłoby nielogiczne.
25 marca 2014
+7
-2
PL
30b-aa0
~ lbl.pl  do ~ 123   A po co ją ograniczać do 10-20 km/h, jak tam nie ma jeszcze terenu zabudowanego?
Następne rondo będzie 200 metrów dalej na Jana Pawła/Lubelska i tam wystarczy, że ruch wychamuje wjeżdżając w teren zabudowany, który się tam zaczyna mniej więcej.
25 marca 2014
+3
-1
CO
256-a50
~ Krzysztof   Janusz Rosłan nasz kochany Burmistrz Zrobił trzy rzeczy przez 12 lat bycia burmistrzem.
-Spieprzył obecną inwestycje
-Zadłużył Miasto na około 40 milionów złotych
-Wybudował Pałac kultury dla siebie i żony Maryli Olejko co pracuje u niego na dwa etaty. Pozdrawiam Butmistrza a może mistrza buty
25 marca 2014
+49
-8
PL
fd9-253
~ moim zdaniem  do ~ Szeryf Miasta Biłgoraj   Rosłan i tak zostanie burmistrzem ,a wpis szeryfa powinien podać do prokuratury lub zgłosić go do adwokata z lubelskiej.
25 marca 2014
+4
-17
KR
285-642
~ Szeryf Miasta Biłgoraj   Zobaczcie ile mamy usterek to jest Hańba dla miasta i policzek wymierzony w mieszkańców. Rosłan z Potockim i Sosnowskim dzielą się kasą pod stołem z łapówki od firmy która wygrała przetarg ale ludzie nie mają co jeść kiedy oni pławią si\ę w luksusie którego dorobili się na złodziejstwie. Rosłan nie postawił na jakość inwestycji tylko na ŁAPÓWKĘ od firmy która wygrała przetarg. Wstyd dla miasta że Sosonwski nic nigdy nie widział żadnych problemów teraz wiem czemu nie widział bo liczył kasę pod stołem z Rosłanem złodziejem. Mam dowody na to-Idę po was Rosłan.
25 marca 2014
+44
-13
PL
a9a-b48
~ SZKOŁA ELEKTRYK   PRZY ZAPIEKANKACH PO DRUGIEJ STRONIE SZKOŁY "ELEKTRYK" PRZY ZEJŚCIU NA PASY BRAKUJE PŁYTEK TYCH KWADRATOWYCH Z WYPUSTKAMI, W CAŁYM BIŁGORAJU SĄ A TU DALI ZWYKŁĄ KOSTKĘ. A KOŁO ZUSU TE PŁYTKI PRZY ZEJŚCIU NA BARTOSZEWSKIEGO SĄ POPĘKANE. TO BĘDZIE USTERKA NUMER 251 i 252
25 marca 2014
+14
-1
PL
1c9-65d
~ po co szkoły  do ~ Za Rosłana płacę za wszystko więcej ...   jak nie ma w nich dzieci , też jestem za likwidacją . a jak masz problem to zaświeć sobie światło w dzień - po co oszczędzać
25 marca 2014
+5
-7
PL
4fa-893
~ Za Rosłana płacę za wszystko więcej ...   Rosłan i Dec to w ogóle jakaś wielka usterka dla Miasta! Kolejny raz chce zostać Burmistrzem i zlikwidować 2 szkoły bo ni e ma dzieci/
25 marca 2014
+22
-7
PL
b30-132
~ Janusz Usterka   Ludzie cieszcie się z nowych drug, co tam patrzeć na szczegóły
25 marca 2014
+2
-11
PL
6eb-b91
~ 123  do ~ lbl.pl   A po to przynajmniej żeby ograniczyć prędkość
25 marca 2014
+4
-0
PL
30b-aa0
~ lbl.pl   Faktycznie rondo można było inaczej zaprojektować, bo miejsca jest dużo i prawoskręty by się zmieściły.
Samo rondo akurat jest tam potrzebne, bo wcześniej ciężko było z Krzeszowskiej na Kościuszki wjechać.
.
Tak samo nie podobna mi się rondo na Jana Pawła przed wiaduktem, które będzie skrzyżowaniem obwodnicy północnej i Jana Pawła.
Ma tam być zwykle małe rondo, podobne jak w Puszczy, a miejsca jest tam praktycznie nieograniczona ilość. 90% jadących od Lublina pojedzie prosto Jana Pawła, a pewnie max 10 % w nową obwodnicę na Zamość. To głupota hamować cały ruch od Lublina na rondzie. Mogli to zaprojektować tak, źe jadący od Lublina na Zamość, albo zawracający jadą przez rondo, a jadący na Przemyśl powinni mieć zrobiony pan do jazdy prosto obok ronda.
25 marca 2014
+12
-2
PL
f95-068
~ Malarz  do ~ kierowca   A dlaczego nie ma tam po prostu znaków poziomych?
25 marca 2014
+2
-0
PL
18c-3cc
~ usterka99   zlikwidować rondo w puszczy bo zamiast usprawnić ruch spowolniło i zakorkowało miasto. Czemu nie ma pasa tylko w prawo z kościuszki w krzeszowską i z tarnogrodzkiej w kościuszki? Miejsce było!
25 marca 2014
+12
-3
PL
8d1-ca2
~ kierowca   prosto i w prawo a nie w lewo.W prawo można jechać ale w prost nie bo jest linia ciągła.
25 marca 2014
+1
-0
PL
68e-3c3
~ Mieszkaniec   Usterka Nr.1 Niewypoziomowane rondo na Ulicy Zamojskiej/Przemysłowa
25 marca 2014
+11
-1
PL
8d1-ca2
~ kierowca   w Puszczy zlikwidujcie znak drogowy pomiędzy rondem a skrętem w ulicę Wiejską.Nakaz prosto i w lewo jest niepotrzebny,wprowadza kierowców w błąd - bo nie można jechać prosto bo jest linia ciągła!!!!!!!!!!!!! czy wy naprawdę nie widzicie problemuaż musi dojść do stłuczek?!
25 marca 2014
+5
-3
PL
cc3-7f2
~ cvf   A kiedy będzie komisja do badania usterek w UM? I może ktoś napisze jakie miasto ponosiło koszty przegranych spraw sądowych ?Czas chyba wymienić tych przemądrzałych prawników w UM i za te kary ze swoich wypłat powinni płacić
25 marca 2014
+1
-2
PL
30b-aa0
~ lbl.pl   Znając życie to te 250 usterek to tylko takie naprawdę poważne.
Pewnie komisja przymknęła oko na takie mniejsze, bo jakby wszystkie zliczyć, w tym fatalnie ułożony chodnik, zapadająca się kostka, to pewnie z 1000 by ich było.
.
Tak naprawdę to przy Kościuszki większość chodnika powinna być rozebrana i ułożona od nowa z porządną podbudową. Jak po kilku miesiącach już się zapada w niektórych miejscach to jak to będzie wyglądać za parę lat?
25 marca 2014
+15
-2
PL
30b-aa0
~ lbl.pl   Rondo na Rapach nie wchodzi w skład tej inwestycji.
To element budowy obwodnicy.
Ale rzeczywiście to żenada, żeby przez rok nie można było go skończyć i położyć tej ostatniej warstwy asfaltu.
25 marca 2014
+5
-1
PL
30b-aa0
~ lbl.pl   Ta sama firma buduje obwodnicę, to lepiej od razu ich pilnować, bo znowu będzie masa usterek.
25 marca 2014
+5
-0
PL
cb5-38d
~ link2  do ~ link   Tak się wożą codziennie po mieście mają jak na tacy podane miejsca gdzie jest tragicznie ale po co się męczyć i wysiadać z auta jak można nie widzieć i też będzie. Kiedy w końcu się ktoś w UM obudzi i pogoni służby odpowiedzialne za porządek na chodnikach do pracy !!
25 marca 2014
+13
-1
PL
b66-45f
~ xix   Na Rapach przed rondem i za rondem co to ma być na całej szerokości ulicy chyba kierownik był ślepy jak takie coś mógł zostawić już od tylu miesiecy
25 marca 2014
+7
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
dzisiaj, 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
dzisiaj, 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
dzisiaj, 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
dzisiaj, 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
"Z pomocą na Święta Bożego Narodzenia"
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
dzisiaj, 08:27 Powiat
1 mln 250 tys. zł na zimowe utrzymanie dróg
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl