Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.11.26 19:53

To już jest koniec...

Jeszcze tylko kilka dni zostało do zakończenia remontu głównych ulic Biłgoraja. Już teraz publikujemy zdjęcia z ostatniego etapu prac. - Termin ukończenia inwestycji nie jest zagrożony - zapewniał podczas ostatniej sesji Rady Miasta, burmistrz Janusz Rosłan.
To już jest koniec...
To już jest koniec...

Prace budowalne w ramach inwestycji pn. "Przebudowa i rozbudowa dróg wojewódzkich nr 835 i 858 w Biłgoraju" rozpoczęły się dokładnie 28 czerwca 2012r. Na pierwszy ogień poszła ulica Zamojska, następnie remontowane były ulice Kościuszki i Tarnogrodzka.

Umowę na realizację zadania władze miasta podpisały 1 czerwca ubiegłego roku. Tego samego dnia została podpisana także umowa z wykonawcą robót, których liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A., na terenie Biłgoraja prace prowadziło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o. o. z Janowa Lubelskiego.

Przez kilkanaście miesięcy kierowcy narzekali na utrudnienia w ruchu. Remont dobiega jednak końca. Termin ukończenia inwestycji to listopad br.

Wartość tego zadania to ponad 24 mln zł. Jednak tylko część kosztów zostanie pokryta z budżetu miasta. Biłgoraj na ten cel otrzymał dofinansowanie w wysokości 85%. Projekt zakłada remont odcinka o długości 4,5 km, a w ramach inwestycji wykonane zostały trzy ronda, zmodernizowana została ścieżka rowerowa o długości 1,6 km, powstał też kanał deszczowy o długości 5 km, oświetlenie zostało zamienione na energooszczędne.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z ostatniego etapu prac remontowych.

red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
To już jest koniec..., 5.0000 out of 5 based on 7 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13222
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (79)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
134-6ce
~ j.w  Właśnie widzę, że nie bardzo sie orientujesz.
W całej Europie i Polsce też rezygnuje sie juz robienia dróg wielopasmowych przez środek miasta.
Widzę, że wiele osób chciałoby z Kościuszki zrobic coś na wzór Alei Śródmiejskiej, coś rakiego jak 29 Listopada w Krakowie, czy DTŚ na Śląsku, albo nawet S74 w centrum Kielc.
Dla większości kierowców biłgorajskiech najlepiej by było jakby na Kościuszki zrezygnować całkowicie z trawników, drzew, a zamiast tego zrobić 4 pasy, po 2 w każdym kierunku, oczywiście prędkośc podnieść do 70-80, zrobić zakaz jazdy rowerem po Kościuszki, zlikwidować połowę przejść dla pieszych, bo przecież rowery i piesi tylko przeszkadzają im w sprawnym i szybkim poruszaniu sie autem. Najlepiej jeszcze postawić ekrany akustyczne wzdłuż całej ulicy.
Wtedy miasto pięknie by wyglądało, no i jak przyjemnie by się jeździło, bo z Rynku do Puszczy jechałoby się 2 minuty, zamiast 5.
27 listopada 2013
+39
-4
FR
11b-064
~ Andrzej Z.  Panie Burmistrzu:
Jeśli do końca listopada prace zostaną zakończone i będzie wykonane wszystko co jest ujęte w dokumantacji, to obiecuję, że przyjdę osobiście do Urzędu Miasta pogratulować Panu i innym osobom odpowiedzialnym za tę inwestycję wykonania jej w terminie.
Jeśli nie wszystki prace zostaną wykonane do 30.11 to będzie oznaczało, że wprowadza Pan w błąd mieszkańców obiecując nierealne "rzeczy" i będę także oczekiwał komunikatu o naliczaniu kar umownych za niewywiązanie się wykonawcy z przedmiotu zamówienia w terminie. (Nie mogę nigdzie znaleźć dokładnych informacji, ale wydaje mi się, że miały one wynosić 0,03% wartości inwestycji za każdy dzień zwłoki, co dawało by około 7.000zł dziennie)
27 listopada 2013
+25
-6
PL
386-369
~ Dj  Koniec prac zasadniczych,
... bo na wiosnę ruszają z poprawkami.
Jestem ciekaw jak te "fachowo" ułożone chodniki po pierwszej zimie i mrozach będą wyglądać?
26 listopada 2013
+19
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
b1b-9a1
~ kamis  do ~ inżynier   w puszczy się już korkuje. wczesniej az tak nie było
3 grudnia 2013
+1
-0
PL
b1b-9a1
~ kamis  do ~ j.w   tak, a np dostawca z avansu zatrzymuje sie przy wiejskiej, a lodówki pracownicy na plecach noszą do sklepu...
3 grudnia 2013
+2
-0
PL
58d-3a6
~ ja  do ~ j.w   Zazdrościsz ludziom których stać na samochód? Idź do pracy a nie siedzisz na bezrobociu a ja muszę pracować na twoje utrzymanie! Mało znasz miast i informacje wyssane z palca! Jeżeli piszesz że większość kierowców to chyba się wszystko robi dla większości a nie dla jednostek. Z Kościuszki można by było tak zrobić ale brakuje do tego mądrej władzy
2 grudnia 2013
+2
-1
PL
58d-3a6
~ ja  do ~ Biłgorajanka z Kościuszki   Bzdura!!! warto by było się przejść po Biłgoraju a nie wypowiadać się widząc mały odcinek z okna! Prace nadal trwają a burmistrz obiecywał wiele. 2% z obietnic zostało dotrzymane tylko dla tego że miał w tym... Gdzie zalew na który 90% ludzi czeka!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 grudnia 2013
+5
-0
PL
ef4-b1a
~ JA   Mamy 1 grudnia. Prace nie zakończone.... Usłyszałem już że termin wydłużono do 6 grudnia... Kto za tym stoi ? Kto komu smaruje za wstawianie się w tej sprawie ?? Chyba pora by ktoś sie tym zainteresował, kolejna inwestycja niewykonana w czasie i obejdzie się bez kar ?? Śmiechu warte. Może by tak CBA zawiadomić ?? Lub inne odpowiednie służby ?? Ktoś za to powinien odpowiedzieć !!!!!
1 grudnia 2013
+2
-1
PL
69b-682
~ j.w  do ~ Kierowca   A skąd Ci kierowcy ciężarówek na Kościuszki, jak od skrzyżowania Z Lubelską, do skrzyżowania z Wiejska jest zakaz wjazdu pojazdów pow. 2,5T?
30 listopada 2013
+3
-3
GB
ac9-a3e
~ Biłgorajanka z Kościuszki   Witam Redakcję.
Kilka dni temu moja koleżanka z ulicy Zamojskiej napisała do Was o swoich refleksjach związanych z przebudową ulicy Zamojskiej. Dziś ja chciałabym zrobić coś podobnego.
Ja mieszkam przy ulicy Kościuszki i także chciałabym podzielić się swoimi uwagami na temat przebudowy tej ulicy. Obserwowałam przez cały rok jej remont ze swojego okna i nie wiem nawet jakich użyć słów, żeby opisać pracę i poświęcenie osób pracujących przy niej. Włożyli w to tyle serca i trudu pracując w ciężkich warunkach. Chciałabym też stanowczo zaprzeczyć, że którykolwiek pracownik był pijany w pracy, albo pracował bez odzieży ochronnej.
Dziś kiedy nadszedł ostatni dzień prac chciałabym szczególnie pogratulować naszem burmistrzowi, że stało sie tak jak obiecał. Kilka dni temu publicznie zadeklarował, że termin zakończenia prac, który wypada w dniu dzisiejszym nie jest zagrożony i tak sie stało. Ekipy remontowe przez ostatnie dni pracowały od rana do nocy, aby tylko zdążyć i udało im się. Wszystkie prace zostały wykonane.

Ulica jest teraz piękna, nawet już nie ma śladów po remoncie, wszystko zostało posprzątane, chodniki pozamiatane. Nie mam żadnych zastrzeżeń do remontu, chodniki są idealnie równe, na jezdni po deszczu nie stoją kałuże.
Reasumując jestem duma z tego remontu i na pewno znów oddam swój głos na naszego burmistrza, bo on zawsze dotrzymuje danych obietnic.
Biłgorajanka z Kościuszki
30 listopada 2013
+4
-7
PL
f1d-25d
~ Łukasz   Mało tego, użytkownicy ruchu nauczcie się że po to wykonali parkingi równoległe i tyle ich wykonali aby nie wjeżdżać na chodnik i zostawiać na piaskowej kostce plamy oleju!! Matka z wózkiem nie przejdzie, dziadek na rowerze nie przejedzie, a od stukania barkiem o bark to zaraz jakieś "urwa usłyszeć można!
Niech tylko znaki postawią to straży miejskiej jeszcze pomogę!
30 listopada 2013
+5
-0
PL
69b-682
~ j.w  do ~ Necr   Chyba mnie nie zroszumiałeś.
Kościuszki zasadniczno na więkoszości swojej długości ma 9m szerokości.
- Jak są tylko dwa pasy to mają one po 4,5m.
- jak jest wysepka to ma ona 2m szerokości czyli pasy po 3,5m
- jak jest lewoskręt to są 3 pasy i każdy pas ma po 3m szerokości.
30 listopada 2013
+2
-0
PL
a9a-b48
~ Kierowca   Droga ładna ale że tak sie zapytam: po co tyle wysepek?? kierowcy ciężarówek muszą bardzo "gimnastykować" się aby przejechać obok nich...
30 listopada 2013
+3
-1
PL
261-1fd
~ Necr  do ~ j.w   3 m jezdni przy lewoskręcie / 2 m auta to 1,5 .... nic się nie zmieści
co do rond to jak buraki się nauczą płynnie jeździć będzie dobrze
sral....ki dla psów zamiast ścieżek rowerowych - porażka
latarnie cacy, energooszczędne - czy miasto jak oszczędzi obniży podatki, czy napcha kiebze
30 listopada 2013
+1
-0
PL
b64-d2c
~ z Biłgoraja   Za złamanie drzewka, przydałoby się złamać sprawcy rękę ( wg starego prawa tak by było). A tak na serio apeluję, żeby zadbać o nowo posadzoną zieleń i inną też. Dziwią mnie narzekania na wysepki, gdyż lekkomyślni kierowcy będą musieli uważać i jechać wolniej , jak KK nakazuje. Biłgoraj, miasto niewielkie, piechotą trzeba częściej chodzić, tak dla zdrowia lepiej a nie wodzić du. .ska bez sensu bo niektórym nawet kilkuset metrów nie chce się przespacerować. Dobry kierowca nie ma problemu ani z wysepkami ani z ograniczeniem prędkości.
30 listopada 2013
+4
-3
PL
58d-3a6
~ inżynier   kompletne dno! Nie wiem kto zaprojektował ten remont pewnie kompletny debil ale nic dobrego z tego nie będzie! Rondo przy tarnogrodzkiej jest zbyt wąskie, przejścia przy samych rondach, zwężone ulice jak by w Biłgoraju ubywało mieszkańców i samochodów. Prze wysepki o 500% wzrośnie liczba wypadków, puszcza będzie kompletnie zakorkowana. Brawo ale wy mieszkańcy zobaczycie to w praktyce. Ta inwestycja to wielki przekręt albo nie znajomość prawa budowlanego. Porażka!!!
30 listopada 2013
+7
-5
PL
69b-682
~ lbl.pl   Mam też nadzieję, że tak jak ktoś wcześniej pisał posprzatają po sobie i pozamiatają ulice i chodniki, bo to też należy do ich obowiazków i jest zapisane w dokumentacji.
30 listopada 2013
+1
-0
PL
69b-682
~ lbl.pl   Jaką całą noc?
O 17.00 pozbierali zabawki i pojechali, jutro Andrzejki to też się pewnie nie będą przemęczać.
Przez ostatnie dni walczyli dzielnie nieraz nawet do 22.00, ale zdali już sobie sprawę, że nie da rady.
30 listopada 2013
+1
-0
PL
f8a-b4d
~ Biłgo   Mamy jutro ostatni dzień listopada... Ostateczny termin zakończenia prac na ul. Kościuszki. Jak myślicie ? Dadzą radę chłopaki ? Całą noc będą robić ?? Co na to Pan Burmistrz ?? Tak zapewniał że termin jest nie zagrożony, znów wystąpi o przedłużenie terminu oddania budowy bo nie opłaca się karać wykonawcy jak to miało miejsce z kinem ?? Co to jest kilka dni zwłoki... 50 czy 100 tyś. zł. ... A może by tak te pieniądze przeznaczyć na jakąś rekompensatę dla mieszkańców ? tańsza woda w mieście czy coś, za to dzielne znoszenie uciążliwego remontu, nie tylko sobie dzielicie premie... Proszę redakcjo porusz ten temat bo jestem święcie przekonany że przez jutro prace nie zostaną zakończone.
29 listopada 2013
+2
-0
PL
c16-590
~ AK  do ~ gerek   DTŚ-kę kilka lat temu oddali i już nadaje się do remontu między Katowicami a Rudą Ślaską .Dalej w stronę Gliwic Wrocławia superowo się śmiga.
29 listopada 2013
brak ocen
PL
c16-590
~ AK /inspektor/ co prawda nie drogowiec ale   kiedyś odbierałem drogę i takiej maniany aż wstyd oglądać bo ze zdjęć a razi niedbalstwo .
W kosztorycie jest też pozycja ZAMIATANIE po robotach.
Mnie to wygląda,że dwie trzy srogie zimy i asfalt przy krawężnikach zacznie odlatywać .Tzw wiatrołomy pozimowe zrobią swoje .
Gdzie jest Bezrobotnik Drogowy ? -niech się wypowie o tych malutkich niedoróbkach .Drobiażdżek to czy nie drobiażdżek oto jest dylemat .
29 listopada 2013
+1
-0
PL
c16-590
~ AK   Rondelka powodują zwiększenie płynności ruchu a obwodnice powodują spadek natężenia ruchu w mieście a w dzielnicach spadek hałasu i poziomu spalin .
Osobiście jak mam jechać gdzieś dzielnicami ,dziesiątkami świateł to wolę myknąć parę kilometrów dalej obwodnicami bo szybciej i taniej. Do danego miasta wjeżdżam jak muszę pod jakiś adres a;bo do jakiej miłej pani ;-)z pozdrowieniami.
29 listopada 2013
brak ocen
PL
276-ba3
~ gerek   Województwa śląskie i małopolskie otrzymają najwięcej pieniędzy w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-20 - wynika z informacji udostępnionych przez resort rozwoju regionalnego. Śląsk dostanie ok. 3 mld euro, a Małopolska - ok. 2,5 mld euro.
Łącznie między województwa zostanie rozdzielonych około 28 mld euro. Poza województwami śląskim i małopolskim, najwięcej pieniędzy trafi do województw: wielkopolskiego (ok. 2,2 mld euro), dolnośląskiego i lubelskiego (po ok. 2 mld euro), mazowieckiego, łódzkiego i podkarpackiego (po ok. 1,9 mld euro).
29 listopada 2013
brak ocen
PL
1eb-a8c
~ lol   Jak jest tak zaye byscie to niech mądry z UM wytłumaczy mi dlaczego jadąc rano do pracy stałem w korku,który ciągnął sie od Shella az do ronda i świateł w Puszczy.Przed remontem jakoś sie to nie zdarzało.Wiec po co ten cały cyrk z tym niby to rondkiem?Jezeli miało ono upłynnić ruch w tym miejscu to szczerze gratuluje pomysłodawcom.
28 listopada 2013
+2
-0
PL
352-7c9
~ xyz   Przyszła zima, ciekawe czy termin nie zostanie przedłużony, przedłużony do WIOSNY !!! !!!
28 listopada 2013
+1
-2
PL
3f1-7c1
~ j.w  do ~ ghgh   Poczekaj kilka dni. Jak wymaluja linie to będzie się jeździć lepiej. Szerokość pasa przy lewoskrętach to 3 m, a przeciętne auto ma 2m, wiec wszyscy się zamieszcza.
28 listopada 2013
brak ocen
PL
96a-228
~ gryzli  do ~ Dj   taa najlepiej ogranicz prędkość do 5km/h i 10 fotoradarów ustaw
27 listopada 2013
+2
-0
PL
96a-228
~ ghgh  do ~ j.w   bez przesady, ale za bardzo bym nie chwalił jak nie można ominąć z prawej pojazdu skręcającego w lewo i robi się korek - a wcześniej można było bez problemu. Ścieżek rowerowych też nie ma.
27 listopada 2013
+6
-1
PL
96a-228
~ gryzli  do ~ krzysztf605   zastanawiam się dlaczego jest tak wąski przejazd a rondo strasznie wielkie
27 listopada 2013
+5
-0
PL
5af-a58
~ Parkingowy  do ~ huk   Ryzykować? Po prostu trzeba umieć jeździć :) I nie ważne czyim i jakim samochodem. Pozdro poćwicz :)
27 listopada 2013
+2
-1
PL
96a-228
~ gryzli  do ~ andrzej2214   a jak kogoś ta technologia nie interesuje to co ma zrobić w tym wypadku???
27 listopada 2013
+6
-0
PL
96a-228
~ ghgh  do ~ ghgh   Kolejna uwaga:
Jadąc Kościuszki, gdy przede mną ktoś chce skręcić w lewo ja nie mam miejsca aby go ominąć jadąc prosto i z tyłu już robi się korek, bo kierowca przede mną czeka aż przejadą z przeciwka. Pozostaje albo czekać albo dawać po krawężnikach! Jest bardzo wąsko i nie wiem czy te drogi to czasem nie bubel...
27 listopada 2013
+2
-0
PL
db0-426
~ Biłgo  do ~ Biłgo   Sorka, chodziło tu o busa Kusza parkowanego na ulicy... A co do parkowania to nie myślę że wszyscy faceci potrafią ale napewno więcej niż kobiet...
27 listopada 2013
+2
-1
PL
db0-426
~ Biłgo  do ~ Kobieta   Trzeba zrobić z nim porządek... Zgłosi się na policję i załatwią to.
27 listopada 2013
brak ocen
PL
d86-5a9
~ qwerty  do ~ bbb   na prowincję buhahahaaaaaa
27 listopada 2013
+3
-1
PL
a9a-b48
~ kg   jak to jest mieszkacie w mieście i oglądacie zdjęcia z miasta to coś chyba z wami jest nie tak co w tej galerii można wypatrzeć?
27 listopada 2013
brak ocen
PL
d24-fe4
~ andrzej2214   Jak kogoś interesuje technologia i np. namierzanie telefonów, ta strona to oferuje, pokazuje na mapie dokładnie gdzie znajduje się jakaś osoba
http://bit.ly/localizenow
Wada jest taka że możesz namierzyć 1 numer tylko raz na 24h...
27 listopada 2013
+0
-11
PL
a9a-b48
~ krzysztf605   Mi sie zdaje ze ruch w puszczy poprzez budowe ronda mial byc plynny ,tymczasem korki z kazdej strony pozdro
27 listopada 2013
+4
-3
PL
a9a-b48
~ kg   miasto jest jak kobieta nie ważne jak wygląda tylko co może ci zaoferować
27 listopada 2013
+1
-3
PL
a34-1cc
~ xyz  do ~ Dj   Jak nie umiesz jeździć to po prostu nie wyjeżdżaj na miasto, takie ograniczenia sobie w na podwórku zrób :P
27 listopada 2013
+2
-1
PL
3d0-257
~ balboa   Powiem tak. Jestem bardzo zadowolony z tego, że już większość prac jest za nami. Chodzę przez miasto może 3 razy dziennie piechtobusem, więc cieszą mnie najbardziej chodniki.
Jednym słowem jest fajnie, ale dlaczego tak późno.
PS. Szlag by was trafił za to chu.owe oświetlenie.
27 listopada 2013
+3
-3
PL
e62-f55
~ huk  do ~ j.w   BO NA EGZAMINIE JEZDZA CUDZYM SAMOCHODEM i mogą jezdzić na styk, lusterko w lusterko,pchać sie na centymetry.Nie oni zapłacą za usterki.Swoim autem tez bys tak ryzykował(a)?Śmiem wątpić.Poza tym dobrze wiesz,ze nie chodzi mi o autostradę przez miasto,tylko o przynajmniej pół metra szerszej drogi.To chyba nie sa wygórowane wymagania?
27 listopada 2013
+3
-4
PL
134-6ce
~ j.w  do ~ huk   TO może najwyższy czas, żeby co niektórzy nauczyli sie jeździć, bo jakoś na egzaminie potrafią zaparkować co do centymetra i w ciasnym łuku sie zmieścić, ale juz w realnej jeździe 3,5m szerokości pasa ruchu to dla nich za mało.
27 listopada 2013
+7
-0
riggael  do ~ .   szaro i smutno, bo jest jesień, taka pora roku, kiedy jest szaro i smutno. Może trzeba tęczę gdzieś postawić. Jest nawet miejsce, którego zwyczajowa nazwa pasuje jak ulał.
27 listopada 2013
+4
-0
PL
dcd-7b1
~ rodowity biłgorajak   a czy ten bus Kusza dalej będzie stał na środku chodnika i utrudniał przejście pieszym?
27 listopada 2013
+12
-0
PL
f88-4c6
~ huk  do ~ j.w   Jak stracisz lusterko w zimie albo ktoś ci skasuje drzwi to ta Unia wyjdzie Ci bokiem.no alw mądrz sie dalej.
27 listopada 2013
+2
-5
PL
a34-1cc
~ Rowerzysta   Proponuję odpowiednim służbom sprawdzić położenie kostki chodnikowej przez przejechanie sie po niej rowerem.Wyrażnie da sie odczuć gdzie są żle położone odcinki- czujemy wtedy charakterystyczne stukanie ruchomej kostki.
27 listopada 2013
+4
-0
PL
134-6ce
~ j.w  do ~ huk   Właśnie widzę, że nie bardzo sie orientujesz.
W całej Europie i Polsce też rezygnuje sie juz robienia dróg wielopasmowych przez środek miasta.
Widzę, że wiele osób chciałoby z Kościuszki zrobic coś na wzór Alei Śródmiejskiej, coś rakiego jak 29 Listopada w Krakowie, czy DTŚ na Śląsku, albo nawet S74 w centrum Kielc.
Dla większości kierowców biłgorajskiech najlepiej by było jakby na Kościuszki zrezygnować całkowicie z trawników, drzew, a zamiast tego zrobić 4 pasy, po 2 w każdym kierunku, oczywiście prędkośc podnieść do 70-80, zrobić zakaz jazdy rowerem po Kościuszki, zlikwidować połowę przejść dla pieszych, bo przecież rowery i piesi tylko przeszkadzają im w sprawnym i szybkim poruszaniu sie autem. Najlepiej jeszcze postawić ekrany akustyczne wzdłuż całej ulicy.
Wtedy miasto pięknie by wyglądało, no i jak przyjemnie by się jeździło, bo z Rynku do Puszczy jechałoby się 2 minuty, zamiast 5.
27 listopada 2013
+39
-4
PL
c71-7cb
~ huk   Zwróćcie uwage jak robią drogi w innych miastach,są one szerokie,dwupasmowe,wszystko dla wygody kierowców,a z Biłgoraja zrobili taką ciasną mieścinke,pozwężać,nasadzić drzewek i jest zaye byście.
27 listopada 2013
+6
-9
FR
11b-064
~ Andrzej Z.   Panie Burmistrzu:
Jeśli do końca listopada prace zostaną zakończone i będzie wykonane wszystko co jest ujęte w dokumantacji, to obiecuję, że przyjdę osobiście do Urzędu Miasta pogratulować Panu i innym osobom odpowiedzialnym za tę inwestycję wykonania jej w terminie.
Jeśli nie wszystki prace zostaną wykonane do 30.11 to będzie oznaczało, że wprowadza Pan w błąd mieszkańców obiecując nierealne "rzeczy" i będę także oczekiwał komunikatu o naliczaniu kar umownych za niewywiązanie się wykonawcy z przedmiotu zamówienia w terminie. (Nie mogę nigdzie znaleźć dokładnych informacji, ale wydaje mi się, że miały one wynosić 0,03% wartości inwestycji za każdy dzień zwłoki, co dawało by około 7.000zł dziennie)
27 listopada 2013
+25
-6
PL
a9a-b48
~ kobieta pracująca   dzięki za latarnie
27 listopada 2013
+3
-0
PL
c71-7cb
~ hjk   Na ul Poniatowskiego ścieżki rowerowe są,gdzie rowerów jak na lekarstwo,na Kościuszki gdzie ludzie jeżdzą rowerami w te i wewte ich nie ma,no ale psy bedą miały gdzie srać.Tyle w temacie.
27 listopada 2013
+5
-1
PL
4af-fbf
~ intruz   zamiast tych wysepek można było zrobić lekkie wzniesienia na każdym przejściu dojeżdżając do takiego przejścia trzeba zwolnić jak nie chce się zostawić zawieszenia za samochodem :)
27 listopada 2013
+2
-2
PL
e61-86c
~ bbb   Nam rodowitym miszkańcom podoba się a wam nalotniaki jak się nie podoba to won z miasta do domu na prowincję albo zamknijcie pyski!
27 listopada 2013
+11
-4
PL
c71-7cb
~ oburzony   Nie rozumiem,ze mieszkancy miasta nie mają wpływu na to jak ono ma wyglądac.Przecież to wszystko to dziadostwo pozwezane drogi, chabłozy zamiast scieżek rowerowych(mieszkancy ich chcieli),rondo w Puszczy to jakaś kpina(zabrali połowe powierzchni asfaltowej),teraz to dopiero są korki,no i ratusz wmawia,ze jest wszystko cacy,a my dajemy na to przyzwolenie.
27 listopada 2013
+5
-4
PL
c71-7cb
~ ghh   niech zmienią sygnalizacje swietlną na nową a nie został ten komunistyczny badziew.
27 listopada 2013
+2
-3
PL
52b-6af
~ .   Ciekawe ile ta ulica wytrzyma i te chodniki. Jak myślicie? Przebudowa ogólnie nie taka jak powinna być. Brakuje ścieżek rowerowych a i ulica jakby węższa? Lampy takie na obwodnice a nie do miasta, wysokie i słabe oświetlenie. Szaro i smutno takie mam wrażenie.
27 listopada 2013
+7
-2
PL
527-d04
~ a   Myślałam, że zielony opel nie będzie więcej parkował na chodniku przed skokiem stefczyka jak mu znak postawią - ale spryciarz parkuje dalej - między dwoma znakami. olewa zakaz parkowania 10m od przejścia dla pieszych, więc chyba pora chłopakom z polnej powiedzieć, że nie mogą już dłużej nie zauważać tego faktu, bo pieszych nie widać i w końcu do tragedii dojdzie!!!
27 listopada 2013
+14
-1
PL
01f-690
~ mieszkaniec_miasta   Moim zdaniem powinno się zrezygnować z tych pasów na psie kupy a powinno się tam zrobić ścieżkę rowerową. Ewentualnie miejscami więcej parkingów równoległych.
27 listopada 2013
+6
-2
PL
c67-eb5
~ ghgh   kurcze nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale nagle chodniki bardzo się poszerzyły (brak też ścieżek rowerowych) a sama jezdnia dość drastycznie się zwężyła, nie ma jak wyprzedzić rowerzysty, bo co kilkanaście metrów wysepka. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie...
26 listopada 2013
+7
-3
PL
52b-6af
~ I.   Smutna ta ulica i taka szara. Nie podoba mi się ta przebudowa. I tak ciemno.
26 listopada 2013
+1
-2
PL
aa6-cb7
~ Kobieta  do ~ Biłgo   I co na to kobiety? To samo co faceci :) Myślisz, że wszyscy faceci umieją parkować kopertę? To mnie rozbawiłeś :):):)
26 listopada 2013
+4
-3
PL
d78-f23
~ Miksik   A na samym rynku po staremu bo szkoda ledów wstawiać, patola :( Poza tym takie koszty za tak źle zrobiony asfalt to jest już porażka no przecież to na wiosnę wszystko będzie rozwalone.
26 listopada 2013
+2
-2
PL
386-369
~ Dj  do ~ f   Powiem szczerze, że masz troche racji.
Wiem, że 90% osób sie takie pomysł nie spodoba, ale wg nie Kościuszki jako główna i reprezentacyjna ulica miasta (poza tym nie pełniąca żadnej ***** tranzytowej) powinna mieś trochę innych charakter niż takie ulice, jak obwodnica, Zamojska, DŁuga, czy Krzeszowska.
Wg mnie można by z niej zrobic coś na kształt Krakowskiego Przedmieścia/Nowego Światu w Warszawie.

1. Całkowicie zakazać wjazdu samochodom cięzarowym (to juz jest od dośc dawna)
2. Prędkość ograniczona do 30km/h.
3. Pasy rowerowe po obu stronach.
4. może jakieś delikatne progi zwalniające w kilkju miejscach.
26 listopada 2013
+9
-5
PL
a9a-b48
~ f   jakbym miał na to wpływ to zamkną bym ulicę Kościuszki dla pojazdów mechanicznych od sądu do dworku modrzewiowego. jak nie podobają się wysepki to można ominąć ul. Kościuszki np. pojechać ul. długą boh. monte Cassino lub obwodnicą ale jak chcesz człowieku jeździć jak na sraczkę w te i z powrotem Kościuszki to się męcz
26 listopada 2013
+7
-5
PL
268-87b
~ Biłgo   Co jak co ale te równoległe parkingi to porażka. W samej okolicy SDH-u cięzko było się zaparkować od Kościuszki skośnie bo brakowało miejsca. Ciekawe ile teraz tam aut się zmieści ? I co na to kobiety ? Stanie ktoś przypadkowo po środku i 3 miejsca zablokowane bo się już nie da zaparkować...
26 listopada 2013
+8
-3
PL
eb0-2bb
~ Big Mac  do ~ kw   I co ty teraz biedaku zrobisz?? Jedz do ruskich, tam nie ma wysepek i rowerzystów można wyprzedzać, lub nawet rozjechać. Biedaczysko.
26 listopada 2013
+8
-5
PL
5fa-c6f
~ kw   Jak to są ulepszenia to projektujący te zmiany niech lepiej zmieni pracę, bo to jakaś kpina. Dzięki zwężeniu ul. Kościuszki i zaprojektowaniu super potrzebnych wysepek dla pieszych wyprzedzenie rowerzysty staje się nie możliwe, oj będą korki. Dodatkowo ciasne ronda z wielką wyspą to jakaś paranoja.
26 listopada 2013
+10
-6
PL
362-c31
~ xyz   Ciekawe czyj to pomysł z wysepkami bez krawężników najezdnych ?
Już kilka samochodów na nich zniszczyło opony i felgi, widziałem też rozwaloną miskę olejową przez ów kanciaste krawężniki.
Gratulacje dla projektanta !!!
26 listopada 2013
+13
-2
PL
cb9-2ad
~ Parkingowy  do ~ marianoitaliano   Polecam lekcje czytania ze zrozumieniem :)
26 listopada 2013
+6
-0
PL
fa0-498
~ marianoitaliano  do ~ Parkingowy   jak dla ciebie na zdjęciu 47 radiowóz zaparkowany jet RÓWNOLEGLE to ty musisz się cofnąć do szkoły podstawowej na zajęcia matematyki
26 listopada 2013
+1
-4
PL
8f6-87f
~ oppp   tak szybko? aż trudno uwierzyć, ciekawe kiedy wrócą na poprawki.
26 listopada 2013
+11
-1
PL
d40-773
~ Waldi   A na Zamojskiej już studzienki się zapadają na wysokości Aldika, może do oddania droga sie nie zapadnie
26 listopada 2013
+12
-1
PL
386-369
~ Dj  do ~ ERF23FG   Koniec prac zasadniczych,
... bo na wiosnę ruszają z poprawkami.
Jestem ciekaw jak te "fachowo" ułożone chodniki po pierwszej zimie i mrozach będą wyglądać?
26 listopada 2013
+19
-2
PL
cb9-2ad
~ Parkingowy  do ~ qwert   Przepraszam, ale czy ich budowa nie jest logiczna?
26 listopada 2013
+1
-0
PL
864-981
~ ERF23FG   TO JUZ JEST KONIEC A KONCA NIE WIDAC JAKOS . PO KIEGO GRZYBA TE DRZEWKA WZDLOZ KOSCIUSZKI,NIE LEPIEJ BYLO ZROBIC WASKA TO WASKA ALE SCIEZKE ROWEROWA?
26 listopada 2013
+6
-7
PL
386-369
~ Dj   Jeszcze apel do biłgorajskiej "młodzież".
Dajcie tym drzewkom urosnąc, żeby nie było tak jak przy ścieżce w okolicy kładki na rzece, gdzie pare miesięcy po posadzeniu nowych drzewek, jakaś 1/3 z nich została wyłamana przez grupkę młodzieży wracającą z sobotniej imprezy.
26 listopada 2013
+9
-2
PL
386-369
~ Dj  do ~ qwert   I niestety prawdopodobnie wcale nie będzie, bo w projekcie tego nie uwzględniono.
26 listopada 2013
+4
-0
PL
c93-9f6
~ ROWERwerowiec   A gdzie ścieżka Rowerowa Panie Rosłan
WSTYD!!!
26 listopada 2013
+13
-4
PL
f87-d87
~ qwert   nie ma jeszcze oznakowania tych parkingów, więc nie ma co mądrować
26 listopada 2013
+5
-2
PL
1f3-667
~ ujmnju   To wóda premię i nagrody już szykują za te ulice,Sylwestra nie będzie pod urzędem bo nagle trzeba będzie oszczędzać
26 listopada 2013
+2
-3
PL
cb9-2ad
~ Parkingowy   Ludzie, nauczcie się zatrzymywać na nowo powstałych parkingach RÓWNOLEGŁYCH do jezdni. Nawet na jednym zdjęciu widać radiowóz pięknie dający przykład. Jest ich sporo, wszyscy się zmieścimy, to przecież małe miasto. Po co zastawiać chodnik?
26 listopada 2013
+13
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:13 Biłgoraj
Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielne południe 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęły się uroczystości z okazji 159. rocznicy powstania styczniowego. Była msza św. w intencji poległych, złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców. - To dzięki tym ludziom dziś możemy mówić i modlić się po polsku - mówi posłanka Beata Strzałka.
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
19-latek ściął słup energetyczny
w środę, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rekordowa liczba wykonanych testów i nowych przypadków SARS-CoV-2
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
w środę, godzina 10:07 Biłgoraj
Kluby seniora w ramach projektu "Seniorzy na Start" otwarte
20 stycznia 2022 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w poniedziałek, godzina 11:40 Powiat
22 placówki oświatowe z powiatu z edukacją zdalną
w poniedziałek, godzina 09:58 Kolonia Sól
Zmusiła kierowcę do zjechania z drogi i odjechała. Miała ponad 2,5 promila
we wtorek, godzina 14:27 Biłgoraj
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
w poniedziałek, godzina 08:06 Biłgoraj
W uroczysku Knieja upamiętnili powstańców
20 stycznia 2022 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
19 stycznia 2022 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w poniedziałek, godzina 09:10 Biłgoraj
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
20 stycznia 2022 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
w sobotę, godzina 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
w środę, godzina 09:42 Biłgoraj
Kliknęły w podesłane linki i straciły pieniądze
18 stycznia 2022 Podlesie
Droga będzie zamknięta
17 stycznia 2022 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
we wtorek, godzina 10:56 Lubelszczyzna
Znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 07:52 Kraj
Niedziele handlowe w 2022 roku
13 stycznia 2022 Biłgoraj
Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiej Służby Drogowej
Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Dotychczas te funkcję pełnił Piotr Michalczyk.
we wtorek, godzina 09:41 Powiat
Będą nowe wozy dla strażaków ochotników
we wtorek, godzina 11:51 Zamojszczyzna
Poseł Zawiślak o ustawie Hoca: "Nie wolno dzielić społeczeństwa"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl