Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.12.09 18:27 | aktualizacja: 2013.12.10 20:40

Uroczyste podsumowanie przebudowy głównych ulic Biłgoraja

W poniedziałek, 9 grudnia, odbyła się uroczystość podsumowująca realizację zadania "Przebudowa i rozbudowa dróg wojewódzkich nr 835 i 858 w Biłgoraju. Na wydarzenie, które zorganizowane zostało w Biłgorajskim Centrum Kultury, zaprosili Marszałek Województwa Lubelskiego, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz burmistrz Biłgoraja.
Uroczyste podsumowanie przebudowy głównych ulic Biłgoraja
Uroczyste podsumowanie przebudowy głównych ulic Biłgoraja

Prace budowlane trwały półtora roku, jednak inwestycja przygotowywana była znacznie wcześniej. Starania o remont głównych ulic miasta rozpoczęły się pięć lat temu.

- Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w maju 2007r. Wtedy to podpisano umowę między miastem Biłgoraj, a województwem lubelskim w sprawie udzielenia pomocy finansowej województwu na opracowanie projektu technicznego przebudowy ul. Kościuszki i ul. Tarnogrodzkiej. 9 stycznia 2008 roku podpisana została umowa na wykonanie projektu budowlano - wykonawczego przebudowy ulicy Zamojskiej. 26 stycznia 2011 roku zgłoszono projekt do dofinansowania w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Umowę o dofinansowanie projektu z PARP podpisano 1 czerwca 2012r. (więcej na ten temat w artykule pt. Umowa podpisana, czas zaczynać). Zakończenie realizacji inwestycji nastąpiło 7 grudnia 2013r. - mówił podczas poniedziałkowej uroczystości burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Zaznaczył także, że ostateczny termin rozliczenia finansowego projektu to 30 kwietnia 2014r.

Ostateczna wartość inwestycji to 24 mln 450 tys. zł, w tym wysokość otrzymanego dofinansowania to kwota 19 mln 565 tys. zł.

W uroczystości podsumowującej projekt, współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, udział wzięli m.in.: posłowie Genowefa Tokarska i Stanisław Żmijan, dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Monika Pałasz, kierownik Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Szwal, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Tomasz Pękalski, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Michał Zduna.

Obecni byli także: dyrektor Departamentu Projektów Infrastrukturalnych PARP Maciej Berlińśki oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Andrzej Gwozda, jak również radni Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica i Jan Kowalik.

Nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, gminy i powiatu biłgorajskiego.

Dyrektor Departamentu Projektów Infrastrukturalnych PARP Maciej Berlińśki zaznaczył, że Biłgoraj jest zaledwie jednym z kilku samorządów, na który, po realizacji inwestycji, nie zostały nałożone korekty finansowe. - Myślę, że zabrakło tu jednej ważnej informacji o sprawnym rozliczaniu tego projektu. Burmistrz odzyskał już 95% środków z dotacji przeznaczonej na ten projekt, co jest naprawdę niezłym wyczynem - dodał.

Gratulacje za zrealizowaną inwestycję składali obecni na sali parlamenatrzyści, jak również przedstawiciele samorządu województwa, zaznaczając, że kolejna okazja do podobnego spotkania będzie już w przyszłym roku, podczas otwarcia obwodnicy północnej Biłgoraja. - Gratuluję serdecznie, bo to naprawdę ogromny wysiłek. Słyszeliśmy, że samo przygotowanie inwestycji trwa kilka razy dłużej niż jej realizacja. Trzeba zaplanować, przemyśleć, znaleźć środki zewnętrzne i poszukać własnych, a to nie jest takie proste - mówiła poseł Genowefa Tokarska.

- Gratulując burmistrzowi chciałabym zaznaczyć, że projekt został wykonany dobrze ale przede wszystkim terminowo. Na infraktrukturę drogową przeznaczono blisko 3 mld zł. Wsparto kluczowe inwestycje na drogach krajowych, czy wojewódzkich. W tej chwili przyszedł czas kiedy z innego punktu widzenia patrzymy na te inwestycje, ważne są przede wszystkim efekty społeczne i gospodarcze. Tak naprawdę najważniejsza jest oszczędność czasu, który poświecamy na pokonywanie odległości nowymi trasami. Drugą istotną kwestią jest bezpieczeństwo - stwierdziła Monika Pałasz, dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i dodała: - Życzę, aby ta nowa droga pozwoliła na rozwój gospodarczy miasta.

- Gdyby jeszcze kilka lat temu ktoś zapytał mnie, czy wierzę w to, że będzie przebudowana ul. T. Kościuszki wraz z ul. Zamojską aż do Tarnogrodzkiej powiedziałbym, że nie ma najmniejszych szans na taką inwestycję, gdyż są to drogi wojewódzkie, a województwo ma ważniejsze zadania niż gruntowna przebudowa dróg w dwudziestosiedmiotysięcznym mieście. Ale śledząc programy doszedłem do wniosku, że nie możemy się poddać. Nie było żadnej gwarancji realizacji inwestycji. A jednak się udało, dlatego dziękuję wszystkim którzy się do tego przyczynili - podsumował burmistrz Rosłan.

Uroczystego poświęcenia nowych ulic dokonał proboszcz parafii pw. św. Jerzego ks. kanonik Stanisław Budzyński, na zakończenie wydarzenia dla gości zagrała i zaśpiewała Kapela Podwórkowa "Wygibusy".

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt, przygotowanego przez Biłgorajską Telewizję Kablową.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Uroczyste podsumowanie przebudowy głównych ulic Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7310

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (35)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
bb9-2c0
~ j.w  Dobra, wódeczka wypita, to teraz wracać na plac budowy, na prawdę skończyć roboty i poprawiać fuszerki.
9 grudnia 2013
+50
-4
PL
4bc-c64
~ 3FD3DF  ...dajcie sobie jeszcze jakies nagrody...no smialo,NIE KRĘPUJCIE SIE !!!
9 grudnia 2013
+23
-4
PL
2f1-2c3
~ Andzi Wawa  W sam raz dla burmistrza/ Kupił sobie nową furę to teraz będzie się woził po Biłgoraju i z urzędu do swego bck a nas za rok Rosłan opodatkuje zwyżką o 20%.
Bieda u ludzi a władza się wozi i chwali/ Tak będzie do samych wyborów rok 2014/
Burmistrzu to jak z nowymi miejscami pracy dla Biłgorajaków/ Czy dalej się pan będziesz wychwalać i nic z nadzieją na lepsze jutro nie tworzyć...
Wie Pan dlaczego Brakuje dzieci w szkołach! Bo rządzi taki Burmistrz Biłgorajem co nie wie, że jak są miejsca pracy to rodziny chcą rodzić dzieci ... Nigdy tego nie pojmiesz BURMISTRZU!!! Myślisz o pieniążkach naszym kosztem i dla siebie ...
9 grudnia 2013
+19
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
b3d-a63
~ on 29   Inwestycja kosztowała 25mln zł za przebudowę jakichś 5km zwykłej drogi, czyli 5mln za 1km. To coś dużo.
A teraz jeszcze te pasibrzuchy sobie imprezę robią za nasze. toż to masakra.
I jeszcze te granitowe krawężniki na tzw azylach wystające po 20cm. kto takie coś zatwierdza i ciekawe ile wyniósł koszt owych krawężników w całym mieście?
Szkoda słów.
17 grudnia 2013
brak ocen
PL
b64-d2c
~ optymista do pesymisty   Sądzę, że rozumni ludzie zadowoleni są, że mamy nowe drogi i chodniki. Z pesymistą zgadzam się, że dla niektórych tu zawsze będzie niedogoda, malkontenci tacy już są. A najwięcej jadu wylewają na forach konkurenci obecnej władzy miasta. Dla nich im więcej się zrobi, tym gorzej, stąd opluwają, gdyż "ślin się" po przyszłe mandaty radnych a nawet niektórzy jeszcze wyżej chcieliby zajść metodą bluzgania na tych, którzy dla Biłgoraja zrobili wiele dobrego. Ja tam się cieszę z coraz ładniejszego Biłgoraja. Jak na miasto powiatowe to ok jest.,w końcu nie zrobimy z niego jakiejś mega aglomeracji, bo i po co.
16 grudnia 2013
+2
-0
PL
1cc-4b3
~ Paweł   zadłużają, partaczą i nagrody sobie przyznają,mam nadzieje ze nastanie koniec i przestaniecie ludzi oszukiwać i Burmistrz pójdzie z torbami
15 grudnia 2013
+1
-1
PL
65e-3de
~ fe   znaki poziome domalować padalce,te pionowe popoprawiać.
15 grudnia 2013
+1
-0
PL
f22-7de
~ Jurek   Banda decydentów i nierobów.
14 grudnia 2013
+2
-2
PL
230-fba
~ Gringo   Tak, przez prawie 1,5 roku Biłgoraj był przekopany tak, że chodzić się nie dało, a świta uroczyste podsumowanie robi! ŻENADA! Naprawdę ŻENADA!!!!
12 grudnia 2013
+1
-2
PL
c8e-427
~ z.   ale bez sensu!!!!! za co obdarowują się kwiatami? w jakim celu impreza??a niby brak funduszy na wszystko....banda kretynów.a na dodatek same stare dziady we władzach miasta.zwolnijcie miejsce dla młodego pokolenia
11 grudnia 2013
+5
-3
PL
3c0-b7f
~ Bez   Bez złośliwości. Wykonano potężną robotę i słowa uznania się należą, nawet przy zauważonych usterkach. Bądźmy sprawiedliwi i nie obrażajmy. Przecież to największa inwestycja w Biłgoraju i jakże skomplikowana. Nie pieńmy się ...
11 grudnia 2013
+9
-3
PL
721-6f4
~ lbl.pl  do ~ widz   29 zdjęcie
Ale lepiej tam nie przechodź po to kilka metrów przed przejściem dla pieszych.
... A może to specjaknie taki numer, wierni będą pielgrzymować i nawiedzać to cu downe miejsce, a tu dzielni panowie w mnudurach zza krzaków będą wyskakiwać i wreczać bileciki.
10 grudnia 2013
+2
-1
PL
6cd-908
~ widz   A w którym miejscu jest poświęcona ulica? Tam chcę przechodzic zawsze na druga stronę.
10 grudnia 2013
+4
-1
PL
286-dd5
~ JAcek   Zobaczcie sobie, iż przy wysepkach jak się z nich schodzi przy samym krawężniku brakuje ok 5-10cm asfaltu. Na razie mało widoczne bo jest lód, błoto oraz śnieg, ale jeżeli zacznie to zamarzać jestem pewny, iż tam zacznie rozsadzać drogi :-)
10 grudnia 2013
+5
-2
PL
3a1-2bc
~ IRLANDIA   MAM TAKIE PRZECZUCIE, ŻE JAK ROSŁANOWI ZABRAKNIE KASY NA UTRZYMANIE BCK TO PRZY UL. KOŚCIUSZKI POSTAWI BRAMKI I BĘDZIE ZDZIERAĆ PO 5ZŁ ZA PRZEJAZD PRZEZ MIASTO/ KOMPLETNA BEZNADZIEJA PANUJE ZA WŁADZY ROSŁANA/
10 grudnia 2013
+12
-4
PL
dd9-149
~ pesymista   Mój Boże po obejrzeniu tego krótkiego materiału filmowego poczułem sie jakbym mieszkał po drugiej stronie Wisły choćby w Poznaniu bądź Szczecinie .Coś wspaniałego...Ale zauroczenie szybko mi minęło gdyż wiem że tu zawsze będzie bida i dziadostwo mimo poprawionych chodników i ulic.Nie łudźmy sie niestety
10 grudnia 2013
+9
-2
PL
276-ba3
~ gerek   hehe. bardzo smieszna historia. ciekawe czy w innych miastach tez rioobia bankiety na zakonczenie remontów ulic. w krakowie czy na slasku ulice non stop są remontowane a o zadnych świetach z okazji obowiązkowego ich remontu nie slyszalem
10 grudnia 2013
+5
-2
PL
093-9c1
~ były uczeń   Mają czas do poprawdy do wiosny nie matrw się,dziękuj za to co już jest.
10 grudnia 2013
+2
-0
PL
08e-a38
~ Maryna  do riggael   do riggael; z tego co przeszłam, jak również z tego co obserwuję zwiększyła się populacja złodzieji./niech moje słowo nie obraża uczciwych i biednych z niesowjej winy/.Amen!
10 grudnia 2013
+4
-2
PL
52b-6af
~ franek  do ~ qqq   Aaaaaaaaaa, to zmienia postać rzeczy. Już myślałem, że za te wszystkie świństwa nie został zaproszony.
10 grudnia 2013
+4
-0
PL
ec3-7f0
~ qqq  do ~ franek   a moze byl na pogzebie Dechnika??
10 grudnia 2013
+1
-1
PL
52b-6af
~ franek   A czemuż to szanownego posła Szeligi nie było na otwarciu?
10 grudnia 2013
+4
-4
riggael   niech mi ktoś powie, co się zmieniło po 89? bo ja nie widzę różnicy, czy Bareję oglądam, czy czytam aktualnie wiadomości. komuna z czerwonej na niebieską się przefarbowała i metody (przynajmniej na razie) łagodniejsze, ale jak takie imprezy się ogląda to dreszcze obrzydzenia po plecach przechodzą.
9 grudnia 2013
+13
-2
RO
162-f34
~ lbl.pl   Z tych osób będących na tej imprezie jedyną, której chciałbym pogratulować jest gość w granatowych jeansach na 24 zdjęciu. Jak mi się wydaje jest to przedstawiciel firmy Parster, która robiła kanalizację burzową na Zamojskiej/Kościuszki.
Rozmawiałem z wieloma osobami i większość twierdziła, że Ci co robią kanalizację deszczową to wyglądają na fachowców i robią porządnie, w przeciwieńśtwie do reszty (głównie: PRDM Janów i podwykonawcy od chodników).
9 grudnia 2013
+5
-2
PL
2f1-2c3
~ Andzi Wawa   W sam raz dla burmistrza/ Kupił sobie nową furę to teraz będzie się woził po Biłgoraju i z urzędu do swego bck a nas za rok Rosłan opodatkuje zwyżką o 20%.
Bieda u ludzi a władza się wozi i chwali/ Tak będzie do samych wyborów rok 2014/
Burmistrzu to jak z nowymi miejscami pracy dla Biłgorajaków/ Czy dalej się pan będziesz wychwalać i nic z nadzieją na lepsze jutro nie tworzyć...
Wie Pan dlaczego Brakuje dzieci w szkołach! Bo rządzi taki Burmistrz Biłgorajem co nie wie, że jak są miejsca pracy to rodziny chcą rodzić dzieci ... Nigdy tego nie pojmiesz BURMISTRZU!!! Myślisz o pieniążkach naszym kosztem i dla siebie ...
9 grudnia 2013
+19
-3
PL
ec3-7f0
~ qqq   dzisiaj jechalem i na rondzie kosciuszki-nadstawna od str nadstawnej byla powodz cala strona od delikatesow byla zalana
9 grudnia 2013
+10
-0
PL
bb9-2c0
~ j.w  do ~ Tomasz K.   Na com.pl napisali, że prace budowlane zakończyli 7 kwietnia.
Ot, poziom biłgorajskiego "dziennikarstwa"
9 grudnia 2013
+3
-2
GB
132-edd
~ Tomasz K.   W poniedziałek 9 września ?? O_o
9 grudnia 2013
+3
-1
PL
bb9-2c0
~ j.w  do ~ b.g   Jak już odpowiadasz samemu sobiwe to napisz może o co chodzi, bo nijak nie mogę tego zrozumieć.
Podaj adres to wyślę Słownik Języka Polskiego jako dar dla "obywateli z drugiej strony barykady".
9 grudnia 2013
+6
-0
PL
135-908
~ b.g  do ~ k.16   i to jest prawda!
9 grudnia 2013
+1
-5
AT
26f-4fa
~ prywaciarz_szmaciarz  do ~ kg   Jak to?
Przecież płaciliśmy im 6zł/h.
Niektórzy pracowali na czarno, bez ubioru ochronnego i dzięli temu więcej zarobili (a my na nowe autka też hehe)
Pracowali po 10-12h 6 dni w tygodniu
to powinni mieć kasy jak lodu
<ironia mode off>
Smacznego i na zdrowie tym co przy korycie
9 grudnia 2013
+5
-1
PL
135-908
~ k.16   cicho głupole ni piszcie znudów bo to już śmieszni i zajmijcie sie czymś porzondnym?
9 grudnia 2013
+5
-7
PL
462-e80
~ g0   Grudzień to ulubiony czas obiboków, teraz opłatki+wódeczka,sylwester składanie życzeń też wódeczka , no i zakończenie roku , nagrody premię itd..Na koszt podatnika za ciężką pracę .Czy ktoś z tych ludzi wstał kiedyś o 5.00 rano do roboty?
9 grudnia 2013
+13
-1
PL
a9a-b48
~ kg   po robocie impreza musi być krawaciki świętują w BCK a ci co pracowali przy drodze to na święta nic nie mają.
Zupa z kostki a na drugie krawężnik
9 grudnia 2013
+10
-0
CY
bca-f79
~ Ali  do ~ 3FD3DF   Spokojnie, wszystko w swoim czasie.
nagrody będą na koniec roku
9 grudnia 2013
+16
-1
PL
e07-533
~ KACZY   BANDA CH*JA I ZŁODZIEJA!!!!!!!!!!!!!!!!
9 grudnia 2013
+13
-1
PL
4bc-c64
~ 3FD3DF   ...dajcie sobie jeszcze jakies nagrody...no smialo,NIE KRĘPUJCIE SIE !!!
9 grudnia 2013
+23
-4
PL
bb9-2c0
~ j.w   Dobra, wódeczka wypita, to teraz wracać na plac budowy, na prawdę skończyć roboty i poprawiać fuszerki.
9 grudnia 2013
+50
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:06 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
dzisiaj, 11:20 Lubelszczyzna
42 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
dzisiaj, 09:40 Biłgoraj
Miejskie szalety będą płatne
w czwartek, godzina 11:29 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w piątek, godzina 09:48 Korczów
Zderzenie dwóch ciężarówek
w środę, godzina 12:46 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
13 lutego 2021 Biłgoraj
W poniedziałek do Biłgoraja dotrze 100 dawek szczepionki przeznaczonej dla nauczycieli
Właśnie została potwierdzona dostawa do biłgorajskiego szpitala 100 dawek szczepionki AstraZeneca. Będzie ona przeznaczona dla nauczycieli pracujących stacjonarnie w miejskich szkołach. Dotychczas chęć zaszczepienia zgłosiło ok. 300 pedagogów.
w czwartek, godzina 12:19 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
dzisiaj, 08:14 Łukowa
Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Łukowa
19 lutego 2021 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
14 lutego 2021 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie o zamieciach śnieżnych i bardzo silnym mrozie
w piątek, godzina 07:38 Biłgoraj
Tysiące nowych drzew i krzewów nasadzono w Biłgoraju
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
Krwiodawcy mają nową siedzibę
w środę, godzina 11:56 Gmina Goraj
Zignorował zakaz wjazdu
16 lutego 2021 Biłgoraj
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
We wtorkowe przedpołudnie, 16 lutego, odbyło się szkolenie strażaków z działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy z JRG KP PSP w Biłgoraju ćwiczyli umiejętności ratowania osoby, pod którą załamał się lód ale też samoratowania.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
563 mieszkańców powiatu na kwarantannie
dzisiaj, 10:11 Kraj
Bezpieczniej na polskich drogach
20 lutego 2021 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
w piątek, godzina 13:08 Biłgoraj
Stracił prawie 10 tys. zł
w piątek, godzina 08:21 Powiat
32-latek z powiatu współpracował z oszustami działającymi metodą "na policjanta"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl