Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.25 09:06 | aktualizacja: 2020.10.25 09:24

Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

Grupa radnych powiatowych wystosowała pismo z wnioskiem o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków na przebudowę trzech biłgorajskich ulic - Al. 400-lecia, Sitarskiej i Chłodnej. O jaką kwotę chodzi?
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

- Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Zarządu Powiatu w Biłgoraju o zabezpieczenie w budżecie powiatu na 2021 rok kwoty w wysokości 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej przebudow y - budowy dróg powiatowych na terenie miasta Biłgoraja - napisaliMichał Dec, Piotr Majcher i Mirosław Tujak.

Chodzi o trzy ulice położone na terenie osiedla Sitarska - Kępy: Al. 400 - lecia, Sitarską i Chłodną.

- Stan nawierzchni w mienionych ulic jest z ły, a niemal połowa długości ul. Sitarskiej, przy której powstają nowe budynki mieszkalne nie posiada nawierzchni bitumicznej, jest do droga gruntowa utwardzona tłuczniem - dodali radni powiatowi.

Wnioskują również, by Zarząd Powiatu, w ramach posiadanego limitu trzech wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, złożył w 2021 roku wniosek do realizacji w / w zadania w cyklu dwuletn im.

N a terenie Bi ł goraja długość wszystkich ulic będących w Zarządzie Dróg Powiatowych wynosi ok. 32. 5 km.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6872
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do .   Zgadza się, w tych remontach brak jest ogólniejszego planu do każdego osiedla a w ogólności do Miasta. Nie ma badań, statystyki, kierunku rozwoju, ubytku ludności etc. Jest poszczególne wyłuskiwanie na dziś. Ma to zalety ale i wady.
26 października 2020
+1
-0
.   Czy na pewno przebudowa tych ulic jest tak pilna? Ulica Sitarska owszem ma więcej placków niż asfaltu już od długiego czasu, jednak na jej końcu znajdują się jeszcze niezabudowane działki więc trochę bez sensu na hurra robić drogę, którą zniszczy ciężki sprzęt. Nawierzchnia Al. 400-lecia po poprawieniu studzienek w rejonie przedszkola jest w całkiem dobrym stanie. Nawierzchnia ulicy Chłodnej może i jest poklejona paskami asfaltu po modernizacjach instalacji ale czy jest tam aż taki ruch samochodowy aby wymagała przebudowy? Są w Biłgoraju drogi bardziej potrzebujące przebudowy/remontu, pozostając na tym osiedlu to w takim samym stanie jak Chłodna lub gorszym są równoległe do niej ulice przecinające ul. Harcerską i sama Harcerska, boczne al. 400- lecia np. Myśliwska, Grzybowa (w niektórych miejscach nawierzchnia pozbawiona asfaltu, widać podbudowę jak i grunt spod podbudowy), idąc dalej ul. Narutowicza jest w stanie agonalnym (ale tutaj chyba idzie już coś do przodu?), ul. Graniczna ! ! !, wiele innych jest też w rozsypce, więc wniosek do Powiatu powinien zawierać nie tylko te 3 ulice i powinien być skierowany nie tylko do ZDP bo rozwiązanie powinno być kompleksowe, a nie tak jak to zrobiono już wcześniej z ul. Sitarską gdzie na fragmencie żużlowym położono nawierzchnię bitumiczną obejmującą swoim zasięgiem 6 posesji, a pozostała część Sitarskiej nadal jeździ po wybojach.
26 października 2020
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w piątek, godzina 15:21 Józefów
Pijany rowerzysta słono zapłaci
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w piątek, godzina 09:33 Księżpol
Centrum Księżpola czeka metamorfoza
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl