Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.25 09:06 | aktualizacja: 2020.10.25 09:24

Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

Grupa radnych powiatowych wystosowała pismo z wnioskiem o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków na przebudowę trzech biłgorajskich ulic - Al. 400-lecia, Sitarskiej i Chłodnej. O jaką kwotę chodzi?
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

- Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Zarządu Powiatu w Biłgoraju o zabezpieczenie w budżecie powiatu na 2021 rok kwoty w wysokości 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej przebudow y - budowy dróg powiatowych na terenie miasta Biłgoraja - napisaliMichał Dec, Piotr Majcher i Mirosław Tujak.

Chodzi o trzy ulice położone na terenie osiedla Sitarska - Kępy: Al. 400 - lecia, Sitarską i Chłodną.

- Stan nawierzchni w mienionych ulic jest z ły, a niemal połowa długości ul. Sitarskiej, przy której powstają nowe budynki mieszkalne nie posiada nawierzchni bitumicznej, jest do droga gruntowa utwardzona tłuczniem - dodali radni powiatowi.

Wnioskują również, by Zarząd Powiatu, w ramach posiadanego limitu trzech wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, złożył w 2021 roku wniosek do realizacji w / w zadania w cyklu dwuletn im.

N a terenie Bi ł goraja długość wszystkich ulic będących w Zarządzie Dróg Powiatowych wynosi ok. 32. 5 km.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5135
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do .   Zgadza się, w tych remontach brak jest ogólniejszego planu do każdego osiedla a w ogólności do Miasta. Nie ma badań, statystyki, kierunku rozwoju, ubytku ludności etc. Jest poszczególne wyłuskiwanie na dziś. Ma to zalety ale i wady.
26 października 2020
+1
-0
.   Czy na pewno przebudowa tych ulic jest tak pilna? Ulica Sitarska owszem ma więcej placków niż asfaltu już od długiego czasu, jednak na jej końcu znajdują się jeszcze niezabudowane działki więc trochę bez sensu na hurra robić drogę, którą zniszczy ciężki sprzęt. Nawierzchnia Al. 400-lecia po poprawieniu studzienek w rejonie przedszkola jest w całkiem dobrym stanie. Nawierzchnia ulicy Chłodnej może i jest poklejona paskami asfaltu po modernizacjach instalacji ale czy jest tam aż taki ruch samochodowy aby wymagała przebudowy? Są w Biłgoraju drogi bardziej potrzebujące przebudowy/remontu, pozostając na tym osiedlu to w takim samym stanie jak Chłodna lub gorszym są równoległe do niej ulice przecinające ul. Harcerską i sama Harcerska, boczne al. 400- lecia np. Myśliwska, Grzybowa (w niektórych miejscach nawierzchnia pozbawiona asfaltu, widać podbudowę jak i grunt spod podbudowy), idąc dalej ul. Narutowicza jest w stanie agonalnym (ale tutaj chyba idzie już coś do przodu?), ul. Graniczna ! ! !, wiele innych jest też w rozsypce, więc wniosek do Powiatu powinien zawierać nie tylko te 3 ulice i powinien być skierowany nie tylko do ZDP bo rozwiązanie powinno być kompleksowe, a nie tak jak to zrobiono już wcześniej z ul. Sitarską gdzie na fragmencie żużlowym położono nawierzchnię bitumiczną obejmującą swoim zasięgiem 6 posesji, a pozostała część Sitarskiej nadal jeździ po wybojach.
26 października 2020
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy monitorują poziom wody w rzekach
W związku z ociepleniem i związanym z nim roztopami w poniedziałek, 1 marca strażacy z KP PSP w Biłgoraju wraz z przedstawicielem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju przeprowadzili kontrolę poziomu wody w największych rzekach powiatu biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Zmarł Tadeusz Tujaka
dzisiaj, 10:43 Lubelszczyzna
450 zakażeń, 16 przypadków śmiertelnych w województwie
21 lutego 2021 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
dzisiaj, 11:58 Biłgoraj
Wyposażenie dla RCEZ za kilkanaście tys. zł
we wtorek, godzina 10:48 Biłgoraj
Ostrzeżenie hydrologiczne dla Biłgoraja i południowej części powiatu
dzisiaj, 09:18 Biłgoraj
Po kontroli w szpitalu. NFZ wydał opinię o prawidłowości przeprowadzania szczepień
Znane są już wyniki kontroli przeprowadzonej w biłgorajskim szpitalu. Protokół pokontrolny trafił do dyrekcji we wtorek, 2 marca. Kontrola została wszczęta w związku ze skargą starosty biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 09:31 Tarnawa Mała
Sarna wpadła do auta przez przednią szybę. 42-latek trafił do szpitala
w czwartek, godzina 10:30 Biłgoraj
Narkotyki zawinięte w maseczkę
25 lutego 2021 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
dzisiaj, 09:54 Biłgoraj
Niebezpiecznie na drogach. Ostrzeżenie dot. oblodzenia
w czwartek, godzina 11:14 Lubelszczyzna
Utrzymuje się liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2
19 lutego 2021 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
24 lutego 2021 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
w czwartek, godzina 10:14 Turobin
Pożar domu w Turobinie
w środę, godzina 09:14 Biłgoraj
Do niedzieli trwają szczepienia nauczycieli
Jeszcze do 7 marca, w biłgorajskim szpitalu będą trwały szczepienia wśród nauczycieli, którzy głosili chęć przyjęcia preparatu. Na liście jest 1030 osób.
w środę, godzina 13:47 Biłgoraj
Ostrzeżenie dot. podtopień przedłużone
25 lutego 2021 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
we wtorek, godzina 10:54 Gmina Goraj
Pies wpadł do studni, uratowali go strażacy
26 lutego 2021 Korczów
Zderzenie dwóch ciężarówek
20 lutego 2021 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
w czwartek, godzina 07:41 Region
Wyrównania dla emerytów z rocznika 1953
w środę, godzina 10:47 Lubelszczyzna
15,7 tys. nowych zakażeń
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl