Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.25 09:06 | aktualizacja: 2020.10.25 09:24

Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

Grupa radnych powiatowych wystosowała pismo z wnioskiem o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków na przebudowę trzech biłgorajskich ulic - Al. 400-lecia, Sitarskiej i Chłodnej. O jaką kwotę chodzi?
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

- Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Zarządu Powiatu w Biłgoraju o zabezpieczenie w budżecie powiatu na 2021 rok kwoty w wysokości 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej przebudow y - budowy dróg powiatowych na terenie miasta Biłgoraja - napisaliMichał Dec, Piotr Majcher i Mirosław Tujak.

Chodzi o trzy ulice położone na terenie osiedla Sitarska - Kępy: Al. 400 - lecia, Sitarską i Chłodną.

- Stan nawierzchni w mienionych ulic jest z ły, a niemal połowa długości ul. Sitarskiej, przy której powstają nowe budynki mieszkalne nie posiada nawierzchni bitumicznej, jest do droga gruntowa utwardzona tłuczniem - dodali radni powiatowi.

Wnioskują również, by Zarząd Powiatu, w ramach posiadanego limitu trzech wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, złożył w 2021 roku wniosek do realizacji w / w zadania w cyklu dwuletn im.

N a terenie Bi ł goraja długość wszystkich ulic będących w Zarządzie Dróg Powiatowych wynosi ok. 32. 5 km.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4927
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do .   Zgadza się, w tych remontach brak jest ogólniejszego planu do każdego osiedla a w ogólności do Miasta. Nie ma badań, statystyki, kierunku rozwoju, ubytku ludności etc. Jest poszczególne wyłuskiwanie na dziś. Ma to zalety ale i wady.
26 października 2020
+1
-0
.   Czy na pewno przebudowa tych ulic jest tak pilna? Ulica Sitarska owszem ma więcej placków niż asfaltu już od długiego czasu, jednak na jej końcu znajdują się jeszcze niezabudowane działki więc trochę bez sensu na hurra robić drogę, którą zniszczy ciężki sprzęt. Nawierzchnia Al. 400-lecia po poprawieniu studzienek w rejonie przedszkola jest w całkiem dobrym stanie. Nawierzchnia ulicy Chłodnej może i jest poklejona paskami asfaltu po modernizacjach instalacji ale czy jest tam aż taki ruch samochodowy aby wymagała przebudowy? Są w Biłgoraju drogi bardziej potrzebujące przebudowy/remontu, pozostając na tym osiedlu to w takim samym stanie jak Chłodna lub gorszym są równoległe do niej ulice przecinające ul. Harcerską i sama Harcerska, boczne al. 400- lecia np. Myśliwska, Grzybowa (w niektórych miejscach nawierzchnia pozbawiona asfaltu, widać podbudowę jak i grunt spod podbudowy), idąc dalej ul. Narutowicza jest w stanie agonalnym (ale tutaj chyba idzie już coś do przodu?), ul. Graniczna ! ! !, wiele innych jest też w rozsypce, więc wniosek do Powiatu powinien zawierać nie tylko te 3 ulice i powinien być skierowany nie tylko do ZDP bo rozwiązanie powinno być kompleksowe, a nie tak jak to zrobiono już wcześniej z ul. Sitarską gdzie na fragmencie żużlowym położono nawierzchnię bitumiczną obejmującą swoim zasięgiem 6 posesji, a pozostała część Sitarskiej nadal jeździ po wybojach.
26 października 2020
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
dzisiaj, 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
dzisiaj, 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
dzisiaj, 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
dzisiaj, 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
26 listopada 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl