Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.25 09:06 | aktualizacja: 2020.10.25 09:24

Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

Grupa radnych powiatowych wystosowała pismo z wnioskiem o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków na przebudowę trzech biłgorajskich ulic - Al. 400-lecia, Sitarskiej i Chłodnej. O jaką kwotę chodzi?
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych

- Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Zarządu Powiatu w Biłgoraju o zabezpieczenie w budżecie powiatu na 2021 rok kwoty w wysokości 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej przebudow y - budowy dróg powiatowych na terenie miasta Biłgoraja - napisaliMichał Dec, Piotr Majcher i Mirosław Tujak.

Chodzi o trzy ulice położone na terenie osiedla Sitarska - Kępy: Al. 400 - lecia, Sitarską i Chłodną.

- Stan nawierzchni w mienionych ulic jest z ły, a niemal połowa długości ul. Sitarskiej, przy której powstają nowe budynki mieszkalne nie posiada nawierzchni bitumicznej, jest do droga gruntowa utwardzona tłuczniem - dodali radni powiatowi.

Wnioskują również, by Zarząd Powiatu, w ramach posiadanego limitu trzech wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, złożył w 2021 roku wniosek do realizacji w / w zadania w cyklu dwuletn im.

N a terenie Bi ł goraja długość wszystkich ulic będących w Zarządzie Dróg Powiatowych wynosi ok. 32. 5 km.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wniosek o przebudowę trzech ulic powiatowych, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6312
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do .   Zgadza się, w tych remontach brak jest ogólniejszego planu do każdego osiedla a w ogólności do Miasta. Nie ma badań, statystyki, kierunku rozwoju, ubytku ludności etc. Jest poszczególne wyłuskiwanie na dziś. Ma to zalety ale i wady.
26 października 2020
+1
-0
.   Czy na pewno przebudowa tych ulic jest tak pilna? Ulica Sitarska owszem ma więcej placków niż asfaltu już od długiego czasu, jednak na jej końcu znajdują się jeszcze niezabudowane działki więc trochę bez sensu na hurra robić drogę, którą zniszczy ciężki sprzęt. Nawierzchnia Al. 400-lecia po poprawieniu studzienek w rejonie przedszkola jest w całkiem dobrym stanie. Nawierzchnia ulicy Chłodnej może i jest poklejona paskami asfaltu po modernizacjach instalacji ale czy jest tam aż taki ruch samochodowy aby wymagała przebudowy? Są w Biłgoraju drogi bardziej potrzebujące przebudowy/remontu, pozostając na tym osiedlu to w takim samym stanie jak Chłodna lub gorszym są równoległe do niej ulice przecinające ul. Harcerską i sama Harcerska, boczne al. 400- lecia np. Myśliwska, Grzybowa (w niektórych miejscach nawierzchnia pozbawiona asfaltu, widać podbudowę jak i grunt spod podbudowy), idąc dalej ul. Narutowicza jest w stanie agonalnym (ale tutaj chyba idzie już coś do przodu?), ul. Graniczna ! ! !, wiele innych jest też w rozsypce, więc wniosek do Powiatu powinien zawierać nie tylko te 3 ulice i powinien być skierowany nie tylko do ZDP bo rozwiązanie powinno być kompleksowe, a nie tak jak to zrobiono już wcześniej z ul. Sitarską gdzie na fragmencie żużlowym położono nawierzchnię bitumiczną obejmującą swoim zasięgiem 6 posesji, a pozostała część Sitarskiej nadal jeździ po wybojach.
26 października 2020
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju [WYNIKI]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl