Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.05.22 08:10

Przetarg na obwodnicę ogłoszony

Być może, w najbliższym czasie, uda się przebudować jedną z najważniejszych arterii Biłgoraja - Al. Jana Pawła II. Mimo, że nie ma decyzji dotyczącej przyznania dofinansowania na ten cel, władze miasta postanowiły o wyłonieniu wykonawcy zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Przetarg na obwodnicę ogłoszony
Przetarg na obwodnicę ogłoszony

O planach przebudowy dotychczasowej obwodnicy Biłgoraja pisaliśmy na początku bieżącego roku w artykule pt. Przebudowa Alei Jana Pawła II tuż tuż. Jest szansa na realizację zadania. W maju został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania, nie ma jednak pewności co do otrzymania dofinansowania na ten cel.

- Gramy w totolotka, jeśli otrzymamy dofinansowanie wygramy "szóstkę", a wówczas będziemy już gotowi do bardzo szybkiego rozpoczęcia realizacji inwestycji. Jeśli nam się nie uda nie ponosimy żadnych kosztów, bo ogłoszenie przetargu nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji finansowych, robią to pracownicy w ramach swoich obowiązków służbowych - wyjaśnił w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec i dodaje, że wniosek złożony przez miasto Biłgoraj jest już po ocenie formalnej, a zadanie jest wpisane na listę projektów rezerwowych.

Warunkiem przyznania dofinansowania jest pojawienie się wolnych środków. Czy takie się znajdą okaże się niebawem. Jak mówi burmistrz Dec decyzja o ich przyznaniu ma być podjęta w czerwcu. Pieniądze miałyby pochodzić z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Całkowity koszt inwestycji to ok. 49 mln zł, możemy otrzymać do 85% wartości zadania.

Realizacja zadania zapewni w znacznym stopniu oddzielenie ruchu tranzytowego od ruchu lokalnego oraz odciążenie dróg lokalnych zwłaszcza ul. Krzeszowskiej i ul. Tarnogrodzkiej w obrębie granic miasta. Projektowana obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 835 będzie miała łączną długość 3 254,35m.

Obwodnica przebiegać będzie częściowo starym śladem - na długości 2 491,43 m: ul. Jana Pawła II i ul. Tarnogrodzką na długości 169,34 m. Nowo projektowana część drogi o długości 762,92 m będzie miała początek od ul Krzeszowskiej i będzie biegła do skrzyżowania z ul Motorową przez tereny niezabudowane w południowej części miasta. Ponadto w ramach projektu przebudowie i modernizacji będzie poddana ul Tarnogrodzka od mostu do ronda z Motorową na odcinku 337,75 m oraz część ul. Motorowej na odcinku 175,04 m. Łączna długość dróg nowo powstałych, przebudowanych i zmodernizowanych w ramach projektu będzie wynosiła 3767,14 m.

Zakres zadania obejmuje między innymi: budowę obwodnicy na całej projektowanej długości, wykonanie skrzyżowania typu rondo z realizowaną obwodnicą północną. Kolejne ronda powstaną na skrzyżowaniach z ulicami Lubelską i Batorego oraz ulicą Zieloną. Przebudowane zostaną też skrzyżowania z ul. Jagiełły, z drogą dojazdową do stacji paliw, z drogą dojazdową do pawilonu Lidl oraz rondo z ulicami Sikorskiego i Włosiankarską. Ponadto wykonane będzie skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną z ul. Krzeszowską, skrzyżowanie z ul. Spokojną, rondo powstanie też na skrzyżowaniu z ul. Motorową i Tarnogrodzką. Zadanie przewiduje również budowę mostów na rzece Biała Łada oraz Czarna Łada, budowę ścieżek rowerowych oraz chodników.

Otwarcie ofert nastąpi 24 czerwca.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5992
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
f51-4c0
~ daro  do ~ mieszkaniec- miasta   kosztorys jest po to by okreslic koszt inwestycji ijerzeli ktos wykona to taniej to znaczy ze jest tu gdzies bubel ktory bedzie za rok znowu poprawiany za wasz i nasze pieniadze a reszta ktora zostanie z inwestycji[bo tak musi byc]zostanie podzielona ODPOWIEDNIO POMIEDZY......A puzniej jeszcze nagrody ibal[cichy ale wielki]no bo bedzie za co
22 grudnia 2014
brak ocen
PL
836-779
~ ~~mm do ~ Elemele   To że to będzie pseudo obwodnica to wiadomo,bo obwodnice prowadzi się poza miastem.Ale dobrze że coś chociaż budują. Co do projektu,można jeszcze w trakcie budowy dokonywać zmian (tak mi się wydaje,jeśli się mylę to poprawcie).A komentarze są po to by domagać się pewnych rzeczy- do diabła ktoś to chyba czyta,z tych naszych decydentów??????????
23 maja 2014
+2
-1
PL
ac8-9f9
~ Elemele  do ~ ~~mm   To nie będzie, żadna obwodnica.
To będzie "pseudo obwodnica".
.
Będzie w wielu miejscach spowolniony ruch w stosunku do obecnej sytuacji. Wystepek będzie dużo, np. od przejśćia dla pieszych przy Małpim Gaju (na kładkę), aż do Lidla będzie jedna dłuuuuga wysepka. TO przejście przy Małpim będzie ze światłami uruchamianymi przez pieszych przyciskiem.
.
Nie będzie możliwości skrętu do stacji Lotos jadąc od ronda.
Nie będzie można wyjechać z osiedla Batorego w lewo (w kierunku Lidla).
Skrzyżowanie Armii Krajowej/JP2 zostanie zlikwidowane i nie będzie można z tego osiedla wyjechać na JP2.
.
Jak ktoś chce to tu jest projekt:
http://umbilgoraj.bip.lubelskie.pl/index.php?id=204&p1=szczegoly&p2=794209
.
Jak chcecie zobaczyć jak to będzie wyglądać po przebudowie to patrzcie na:
Projekt wykonawczySTAŁA ORGANIZACJA RUCHU 1
Projekt wykonawczySTAŁA ORGANIZACJA RUCHU 2
.
.
.
CO do projektanta to jest za póxno, bo projekt juz jest i niestety został zrobiony przez tych samych co KOściuszki/Zamojska (i słynne krzywe rondo).
.
Co do wykonawcy, to zależy kto wygra przetarg, ale jako, że jedynym kryterium jest najniższa cena, to wiadkomo jak będzie :(
22 maja 2014
+3
-0
PL
63e-fb7
~ ~~mm   Fajnie że chcą coś budować,ale proszę nie zwężać drogi. Kościuszki została z lekka spie.... - dużo wysepek,przed rondem w Puszczy niema wystarczającej liczby pasów,chociaż jest miejsce i dlatego się korkuje. nie powtarzajcie tych samych błędów,nie korzystajcie z usług tego samego projektanta i wykonawcy.
22 maja 2014
+3
-1
PL
f65-2a2
~ zakręcony   za mało rond
22 maja 2014
+3
-0
PL
57c-34b
~ mieszkaniec- miasta   No i co nieudaczniki- panie Jacku,Tomku.Antosiu,itd.Lyso wam A może już i to wam się nie podoba?
22 maja 2014
+0
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 19:59 Tereszpol
Procesja w Tereszpolu
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
dzisiaj, 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w środę, godzina 21:46 Frampol
Nagrody dla działaczy kultury [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl