Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.05.02 11:15

Praca wre

Trwa realizacja inwestycji polegającej na budowie obwodnicy Biłgoraja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. Droga ma być gotowa jesienią bieżącego roku. Dziś prezentujemy galerię zdjęć z placu budowy.
Praca wre
Praca wre

Pod koniec sierpnia ub.r. przekazany został plac budowy pod realizację inwestycji pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska".

Prace rozpoczęto na odcinku od ul. Tarnogrodzkiej do ul. Krzeszowskiej, o długości ok. 900 m. W ramach zadania wykonany został m.in. most na rzece Czarna Łada. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Rondo otwarte, powstaje most nad Czarną Ładą.

Obecnie trwa budowa mostu na Białej Ładzie oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Tarnogrodzkiej i Motorowej. Przewidziano też remont skrzyżowania Al. Jana Pawła II, ul. Sikorskiego i ul. Włosiankarskiej. W kolejnym etapie wykonane zostanie m.in. rondo na skrzyżowaniu ul. Zielonej z Al. Jana Pawła II oraz chodnik i ścieżka rowerowa wraz z ul. Zieloną, następnie wykonawca przystąpi do budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i ul. Batorego. Ostatni etap to m.in. budowa odcinka Al. Jana Pawła II od ronda Włosiankarska - Sikorskiego do ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z ul. Zieloną.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 47 mln zł. Łącznie kwota pozyskanego dofinansowania to ok. 42 mln zł. Z budżetu miasta i powiatu przekazanych zostanie ok. 5 mln zł. O pozyskanych na inwestycję środkach informowaliśmy w artykule pt. Dodatkowe pieniądze na przebudowę Al. Jana Pawła II.

Remont wykonuje konsorcjum firm: REMOST Józef Siry i wspólnicy sp. j., z siedzibą w Dębicy i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z placu budowy.

red.
REKLAMA
Oceń:
8 głosów
Praca wre, 3.5000 out of 5 based on 8 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8428
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
52b-6af
~ case   co jak co budować budować.... ale z głową!! czy ktoś pomyślał o organizacji ruchu pieszych podczas budowy? nikt!! o dziwo że jeszcze nie doszło do wypadku!!
przykro się robi patrząc na ogrom pieniędzy wydany na inwestycję i na funkcjonalność wybranych rozwiązań. Najlepiej zrobić rondo przy rondzie, utrudnić ruch i cieszyć się że zostało zrobione...a kto będzie stał w korkach?...podatnicy...
6 maja 2015
+0
-1
PL
c86-4f1
~ abc  do ~ Mac   Mylisz się.
Prawy pas nie jest tylko do jazdy w prawo.
Z prawego jedziemy w prawo i prosto. (1 i 2 zjazd).
Z lewego jedziemy w lewo (3 wyjazd) i ewentualnie prosto (2 wyjazd).
3 maja 2015
+1
-0
PL
c86-4f1
~ XXI  do ~ Hahah   Jaka reszta?
3 maja 2015
brak ocen
PL
efe-85f
~ bent  do ~ dasad   Więc poproszę o wiarygodne źródło informacji o prawidłowości w/w manewru by podważyć moją wiedzę na ten temat.
3 maja 2015
brak ocen
PL
4af-c3c
3 maja 2015
brak ocen
PL
dda-d49
~ Mac   Przy dwóch pasach na rondzie to według przepisów "lewy pas"jest to jazdy na wprost i w lewo, a "prawy pas "tylko do dekretu w prawo.
Niestety większość o tym nie wie a jak ktoś wie to i tak sie boi niedzielnych kierowców. Czy rzadko widzimy w Biłgoraju osoby skręcające w lewo na pasie do jazdy na wprost kiedy obok jest lewoskręt??
3 maja 2015
brak ocen
PL
4d7-ce8
~ dasad  do ~ bent   bzdury opowiadasz,poczytaj trochę zanim mądrości wygłaszasz
3 maja 2015
brak ocen
PL
947-5ef
~ Hahah   Nasze miasto duży budżet dało, ciekawe gdzie reszta ...
3 maja 2015
brak ocen
PL
efe-85f
~ bent  do ~ abc   Dodać należy, że nie wolno objeżdżać ronda prawym pasem na trzeci zjazd chyba że chcemy zaskoczyć jadących lewym pasem na wprost :-)
2 maja 2015
brak ocen
PL
968-a87
~ abc  do ~ bent   No właśnie z tymi rondami to same problemy, bo większość kierowców nie umie z nich korzystać. Albo zjeżdża z lewego pasa, albo skręcając w lewo (3 zjazd) ciśnie cały czas prawym pasem, bo boi się na lewy wjechać.
Wg mnie należało by odchodzić od typowych rond z wieloma pasami jak to w Zamościu.
Ja też nie lubię takich rond typowych z 2 pasami, mimo, że wiem jak jeździć, zawsze trzeba uważać na innych, bo nieraz ludzie takie manewry robią, że szok.
Jak są 3 pasy to robić ronda z sygnalizacją, jak w Lublinie koło Gali.
Jak są 2 pasy to robić turbiny/półturbiny.
2 maja 2015
+3
-0
PL
efe-85f
~ bent  do ~ olo   Rondo dwupasmowe w naszych "biłgorajskich warunkach" doprowadziło by tylko do serii kolizji. Obserwując ruch na zamojskim rondzie dwupasmowym przy Szpitalu Wojewódzkim, to bardzo wielu kierowców nieprawidłowo zjeżdża z lewego pasa i niestety często są to kierowcy aut na naszych numerach.
2 maja 2015
+1
-0
PL
968-a87
~ abc  do ~ nie jestem ekspert ale?   Niekoniecznie.
Rondo turbinowe byłoby najlepszym rozwiązaniem
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Turbo_Roundabout.svg
2 maja 2015
+4
-0
PL
d9a-181
~ nie jestem ekspert ale?  do ~ olo   dwa pasy na rondzie to i dwa pasy wjazdowe i dwa pasy zjazdowe w każdym kierunku
2 maja 2015
+4
-0
PL
fad-958
~ olo   Tyle miejsca na duze rondo z dwoma pasami to zrobili kolejne maleństwo na którym będą korki jak teraz w puszczy !!!
Czasami można pomyśleć to nie boli !!
2 maja 2015
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
dzisiaj, 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 08:14 Aleksandrów
Pożar kotłowni
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
dzisiaj, 10:16 Biłgoraj
Skusiły go inwestycje w sieci
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 07:52 Powiat
Będzie jaśniej i oszczędniej
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Najlepsi graficy odebrali nagrody
w czwartek, godzina 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
1 grudnia 2023 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
dzisiaj, 07:12 Biłgoraj
Oddaj krew i odbierz choinkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl