Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.05.02 11:15

Praca wre

Trwa realizacja inwestycji polegającej na budowie obwodnicy Biłgoraja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. Droga ma być gotowa jesienią bieżącego roku. Dziś prezentujemy galerię zdjęć z placu budowy.
Praca wre
Praca wre

Pod koniec sierpnia ub.r. przekazany został plac budowy pod realizację inwestycji pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska".

Prace rozpoczęto na odcinku od ul. Tarnogrodzkiej do ul. Krzeszowskiej, o długości ok. 900 m. W ramach zadania wykonany został m.in. most na rzece Czarna Łada. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Rondo otwarte, powstaje most nad Czarną Ładą.

Obecnie trwa budowa mostu na Białej Ładzie oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Tarnogrodzkiej i Motorowej. Przewidziano też remont skrzyżowania Al. Jana Pawła II, ul. Sikorskiego i ul. Włosiankarskiej. W kolejnym etapie wykonane zostanie m.in. rondo na skrzyżowaniu ul. Zielonej z Al. Jana Pawła II oraz chodnik i ścieżka rowerowa wraz z ul. Zieloną, następnie wykonawca przystąpi do budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i ul. Batorego. Ostatni etap to m.in. budowa odcinka Al. Jana Pawła II od ronda Włosiankarska - Sikorskiego do ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z ul. Zieloną.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 47 mln zł. Łącznie kwota pozyskanego dofinansowania to ok. 42 mln zł. Z budżetu miasta i powiatu przekazanych zostanie ok. 5 mln zł. O pozyskanych na inwestycję środkach informowaliśmy w artykule pt. Dodatkowe pieniądze na przebudowę Al. Jana Pawła II.

Remont wykonuje konsorcjum firm: REMOST Józef Siry i wspólnicy sp. j., z siedzibą w Dębicy i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z placu budowy.

red.
REKLAMA
Oceń:
8 głosów
Praca wre, 3.5000 out of 5 based on 8 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8091
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
52b-6af
~ case   co jak co budować budować.... ale z głową!! czy ktoś pomyślał o organizacji ruchu pieszych podczas budowy? nikt!! o dziwo że jeszcze nie doszło do wypadku!!
przykro się robi patrząc na ogrom pieniędzy wydany na inwestycję i na funkcjonalność wybranych rozwiązań. Najlepiej zrobić rondo przy rondzie, utrudnić ruch i cieszyć się że zostało zrobione...a kto będzie stał w korkach?...podatnicy...
6 maja 2015
+0
-1
PL
c86-4f1
~ abc  do ~ Mac   Mylisz się.
Prawy pas nie jest tylko do jazdy w prawo.
Z prawego jedziemy w prawo i prosto. (1 i 2 zjazd).
Z lewego jedziemy w lewo (3 wyjazd) i ewentualnie prosto (2 wyjazd).
3 maja 2015
+1
-0
PL
c86-4f1
~ XXI  do ~ Hahah   Jaka reszta?
3 maja 2015
brak ocen
PL
efe-85f
~ bent  do ~ dasad   Więc poproszę o wiarygodne źródło informacji o prawidłowości w/w manewru by podważyć moją wiedzę na ten temat.
3 maja 2015
brak ocen
PL
4af-c3c
3 maja 2015
brak ocen
PL
dda-d49
~ Mac   Przy dwóch pasach na rondzie to według przepisów "lewy pas"jest to jazdy na wprost i w lewo, a "prawy pas "tylko do dekretu w prawo.
Niestety większość o tym nie wie a jak ktoś wie to i tak sie boi niedzielnych kierowców. Czy rzadko widzimy w Biłgoraju osoby skręcające w lewo na pasie do jazdy na wprost kiedy obok jest lewoskręt??
3 maja 2015
brak ocen
PL
4d7-ce8
~ dasad  do ~ bent   bzdury opowiadasz,poczytaj trochę zanim mądrości wygłaszasz
3 maja 2015
brak ocen
PL
947-5ef
~ Hahah   Nasze miasto duży budżet dało, ciekawe gdzie reszta ...
3 maja 2015
brak ocen
PL
efe-85f
~ bent  do ~ abc   Dodać należy, że nie wolno objeżdżać ronda prawym pasem na trzeci zjazd chyba że chcemy zaskoczyć jadących lewym pasem na wprost :-)
2 maja 2015
brak ocen
PL
968-a87
~ abc  do ~ bent   No właśnie z tymi rondami to same problemy, bo większość kierowców nie umie z nich korzystać. Albo zjeżdża z lewego pasa, albo skręcając w lewo (3 zjazd) ciśnie cały czas prawym pasem, bo boi się na lewy wjechać.
Wg mnie należało by odchodzić od typowych rond z wieloma pasami jak to w Zamościu.
Ja też nie lubię takich rond typowych z 2 pasami, mimo, że wiem jak jeździć, zawsze trzeba uważać na innych, bo nieraz ludzie takie manewry robią, że szok.
Jak są 3 pasy to robić ronda z sygnalizacją, jak w Lublinie koło Gali.
Jak są 2 pasy to robić turbiny/półturbiny.
2 maja 2015
+3
-0
PL
efe-85f
~ bent  do ~ olo   Rondo dwupasmowe w naszych "biłgorajskich warunkach" doprowadziło by tylko do serii kolizji. Obserwując ruch na zamojskim rondzie dwupasmowym przy Szpitalu Wojewódzkim, to bardzo wielu kierowców nieprawidłowo zjeżdża z lewego pasa i niestety często są to kierowcy aut na naszych numerach.
2 maja 2015
+1
-0
PL
968-a87
~ abc  do ~ nie jestem ekspert ale?   Niekoniecznie.
Rondo turbinowe byłoby najlepszym rozwiązaniem
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Turbo_Roundabout.svg
2 maja 2015
+4
-0
PL
d9a-181
~ nie jestem ekspert ale?  do ~ olo   dwa pasy na rondzie to i dwa pasy wjazdowe i dwa pasy zjazdowe w każdym kierunku
2 maja 2015
+4
-0
PL
fad-958
~ olo   Tyle miejsca na duze rondo z dwoma pasami to zrobili kolejne maleństwo na którym będą korki jak teraz w puszczy !!!
Czasami można pomyśleć to nie boli !!
2 maja 2015
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 13:30 Biłgoraj
Gorąca dyskusja w sprawie DPS-ów
w piątek, godzina 09:47 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
we wtorek, godzina 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
w czwartek, godzina 07:53 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
dzisiaj, 07:50 Bukowina
"Niech kolęda serca budzi"
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w poniedziałek, godzina 11:57 Gmina Biłgoraj
2 pożary w gminie Biłgoraj
dzisiaj, 07:21 Biłgoraj
Strażacy z OSP RWiE mają nowe ubrania
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w poniedziałek, godzina 08:18 Gromada
Gminne kolędowanie w Gromadzie
dzisiaj, 07:53 Biłgoraj
Ruszył nabór wniosków o 500+ na kolejny okres świadczeniowy
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
We wtorkowe popołudnie 31 stycznia, członkowie i działacze NSZZ "Solidarność" spotkali się, by podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia. Wśród gości byli posłanka Beata Strzałka i przewodniczący Zarządy Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność Marian Król.
w niedzielę, godzina 12:00 Biłgoraj
Track Day dla WOŚP
we wtorek, godzina 10:22 Biłgoraj
Kolejne oszustwo na pracownika banku. 24-latek stracił kilka tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl