Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.11.13 10:45

Dodatkowe pieniądze na Al. Jana Pawła II zaklepane - umowa podpisana

Dziś, 13 listopada, w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, podpisany został aneks do umowy o dofinansowanie biłgorajskiej inwestycji - przebudowy Al. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy na ten cel dodatkowe 12,7 mln zł.
Dodatkowe pieniądze na Al. Jana Pawła II zaklepane - umowa podpisana
Dodatkowe pieniądze na Al. Jana Pawła II zaklepane - umowa podpisana

Zadanie pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska" zostało dofinanosowane kwotą 21 mln zł. Umowa została podpisana w połowie sierpnia, o czym informowaliśmy w artykule pt. Umowa na 21 mln zł podpisana.

Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przekazywane zostały w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Do inwestycji dołożyło się także Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Władze powiatu przekazały na ten cel 5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to 46,6 mln zł.

W piątek, 7 listopada, władze Biłgoraja otrzymały wiadomość o przyznaniu dodatkowej kwoty. Nasza inwestycja została wsparta kwota 12,7 mln zł. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Dodatkowe 12,7 mln zł na budowę obwodnicy południowej.

Dziś, 13 listopada, nastąpiło podpisanie aneksu do umowy na dofinansowanie projektu. Z zastępcą prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariuszem Szewczykiem do stołu usiedli burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan oraz zastępca burmistrza Michał Dec.

- Myślę, że to jedna z najważniejszych dróg w mieście jeśli chodzi o komunikację. Poza tym będzie to znakomite połączenie z obwodnicą północną. Powinno to odciążyć i usprawnić komunikację - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Janusz Rosłan. Michał Dec zaznacza, że prawdopodobnie była to ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych środków na remont drogi. W przyszłej perspektywie finansowej pieniędzy na tego typu inwestycje może już nie być.

Przypomnijmy :

Obwodnica o długości 3,25435 km będzie przebiegać częściowo starym śladem - Al Jana Pawła II i ul. Tarnogrodzką (o długości 2,49143 km). Nowa część drogi, o długości 0,76292 km, będzie miała początek w ul. Krzeszowskiej i dalej będzie przebiegała w stronę skrzyżowania z ul. Motorową przez tereny niezabudowane w południowej części miasta.

W ramach zadania przebudowany będzie most na rzecze Biała Łada, wykonany zostanie też nowy most na Czarnej Ładzie.

Do końca listopada br. ma być gotowy odcinek od ul. Tarnogrodzkiej do ul. Krzeszowskiej, ale także fragment ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Włosiankarskiej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dodatkowe pieniądze na Al. Jana Pawła II zaklepane - umowa podpisana, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3553
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
f54-d87
~ batorego  Dobrze że się buduję tą obwodnicę, Szeliga ze swoim radnymi wszystko robili aby radni nie przegłosowali tej inwestycji,radni nie posłuchali i się buduję.Pajac umie tylko pajacować!!!
13 listopada 2014
+15
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
fe8-4a7
~ wowwwwwww   Jacieżpiórkuję...I wszystko co pojedzie z Lublina i Zamościa na Przemyśl (i z powrotem) przejedzie koło szeregówek przy Reja. Ciekawe kiedy zaczną pękać, osiadać i co tam jeszcze... I kto za to zapłaci? Ale pewnie w ramach zadośćuczynienia ekrany im dźwiękochłonne zainstalują od strony JP II. Może chociaż pomalują je w wesołe kolorki ;-)
16 listopada 2014
brak ocen
PL
bec-671
~ w...   Spójrzcie na zdjęcie. Panowie coś czytają, podpisują, ale nie z-ca. Jak będą opóźnienia i ktoś zapyta jak juz miało miejsce przy innych inwestycjach, co z karami i odsetkami ? Odpowiedź będzie prosta cyt."musimy zajrzeć do dokumentów, czy takowe zapiski byly".
14 listopada 2014
+1
-1
PL
67c-d5b
~ --  do ~ batorego   a to Szeliga miał swoich radnych?
13 listopada 2014
+1
-0
PL
f6f-4cc
~ ...  do ~ P   Po pierwsze:
W tej cenie jest też choćby wykup gruntów (chyba około 5 milionów)
Po drugie, tak jak napisał poprzednik, to jest cena rynkowa, a nie wymyślona przez urzędników. W przetargu wystartowało chyba około 10 firm z całej Polski, a chyba nawet zagraniczne i wygrała najniższa.
Chyba nie powiesz, że władze dzwoniły do największych firm budowlanych w Europie z prośbą o sztuczne zawyżenie ceny?
13 listopada 2014
+3
-0
PL
f6f-4cc
~ ...  do ~ ajax   Tyle, że takie tempo przez 12 lat było niemożliwe do osiągnięcia.
Polska weszła do UE w 2005, pierwszy budżet w którym była brana pod uwagę to 2007-2013, a że to wszystko się zawsze przeciąga to tak około 2009 zaczęło się konkretnie dziać.
Trzeba przyznać, że środki na lata 2007-2013 to Biłgoraj jeśli brać pod uwagę miasta podobnej wielkości to jest jednym z liderów w Polsce. (ale jak powiedział Pan S. podczas debaty, to by zrobił każdy, a nawet więcej ;)
13 listopada 2014
+5
-0
PL
f6f-4cc
~ ...  do ~ 82;k   No to proszę, ile dostał Tarnogród który też podobno czeka na obwodnicę?
Ile dostał Tomaszów Lubelski (dopiero teraz przed powiedzieli, że dostani i obwodnicę będzie miał gdzieś w 2018 może).
I dlaczego do dziś jej nie mają?
Jakich kredytów?
Jak jeszcze województwo da obiecane 2,3 miliona to kredyt nie będzie potrzebny (ale wiem, że ty swój tok rozumowania opierasz na "niezależnym piśmie": Express Biłgorajski, którego to redaktor napisał, że miasto weźmie 14 milionów kredytu na tę inwestycję.
13 listopada 2014
+5
-2
PL
2f7-a07
~ 82;k   Na takich zasadach każdy samorząd by dostał kasę mnie interesuje co będzie jak nie będzie dopłat a banki zaczną się domagać spłat kredytów
13 listopada 2014
+1
-2
PL
8fe-37b
~ ajax   jak by takie tempo inwestycji było przez caly okres urzędowania burmistrza czyli 12 lat, to mielibysmy już chyba miasto wojewódzkie hehe
Jeszcze żeby trochę pomyslal o inwestycjach sciagniecia kapitału żeby ludzie mieli prace to już będzie idealny szeryf :)
13 listopada 2014
+6
-1
PL
d19-abf
~ Kol  do ~ LoL do Kol   Dane z Urzędu Miasta są dostępna dla wszystkich. Możesz się pofatygować.
13 listopada 2014
+2
-0
PL
873-0ed
~ LoL do Kol   Więc proszę o dane.
13 listopada 2014
+0
-2
PL
d19-abf
~ Kol  do ~ Lol   Nie Burmistrz Rosłan wymyślił sobie miasta partnerskie, tylko jego poprzednik. Nawet ciekawe byłoby zestawienie osób najczęściej wyjeżdżających. Pewnie by się niektórzy zdziwili. Nawiasem mówiąc największa delegacja z miast partnerskich, czyli niemiecka, zawsze przyjeżdża na swój koszt. Poza tym żadną atrakcją jest wyjazd do Nowowołyńska, Stropkowa, Biliny czy Kelme.
13 listopada 2014
+4
-1
PL
d19-abf
~ R.  do ~ P   Miasto nie jest wykonawcą tej inwestycji, tylko Inwestorem. Przetarg na wykonawstwo wygrywa firma oferująca najniższe ceny. Choć to akurat uważam za nie najlepsze rozwiązanie. Niestety takie są ceny w Polsce, ale nie jest to wina Burmistrza.
13 listopada 2014
+7
-1
PL
22a-2f6
~ z Biłgoraja   Gratulacje. I dlatego lubimy Panów Rosłana i Deca. I dlatego chcemy, żeby nadal zajmowali te same funkcje na czele samorządu Biłgoraja jak dotychczas.
13 listopada 2014
+10
-4
PL
f54-d87
~ batorego   Dobrze że się buduję tą obwodnicę, Szeliga ze swoim radnymi wszystko robili aby radni nie przegłosowali tej inwestycji,radni nie posłuchali i się buduję.Pajac umie tylko pajacować!!!
13 listopada 2014
+15
-3
PL
873-0ed
~ Lol   Proszę o dane na temat wyjazdów zagranicznych do miast partnerskich z urzędu miasta. Kto jeździł, jak były rozliczane koszty tych wyjazdów, ile nas kosztowało goszczenie delegacji.
13 listopada 2014
+4
-3
PL
f54-d87
~ bił   Tupet posła Szeligi. Po schadzce z prostytutką, z Kancelarii Sejmu wziął zwrot pieniędzy za hotel
A wydawałoby się, że już niewiele może zaskoczyć w polskiej polityce. Tymczasem kulisy skandalu z posłem Piotrem Szeligą, który był szantażowany przez prostytutkę i jej kolegów, powodują, że ręce opadają. „Rzeczpospolita ustaliła że polityk, od tygodnia zawieszony w Klubie Solidarnej Polski, zwrócił się do Kancelarii Sejmu o refundację kosztów pobytu w hotelu, gdzie spotkał się się prostytutką. Wyjaśnienie dla tych, co nie zrozumieli. Drogi Czytelniku, to ty (jako podatnik) byłeś sponsorem „godzinki posła Szeligi.
Poseł Piotr Szeliga z Solidarnej Polski był szantażowany przez kompanów prostytutki, a wplątał się w aferę, bo nie zapłacił kobiecie za "usłu" 200 złotych. Tyle już wiadomo od kilku dni. Na jaw jednak wychodzą nowe okoliczności. I nie wiadomo, czy nie bardziej kompromitujące dla Szeligi.
Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ustalili, że do spotkania posła z prostytutką Magdaleną I. doszło 19 grudnia 2012 r. Najwyraźniej jednak nie lubi płacić "za swoje". Nie uregulował honorarium prostytutki, nie chciał też tracić na hotel.
„Poseł Piotr Szeliga przedstawił Kancelarii Sejmu do refundacji faktury z hotelu Luxor w Lublinie za trzy noclegi w grudniu 2012 r. na łączną kwotę 615 zł. Przedstawił też faktury wystawione przez ten hotel za dwa noclegi z września 2012 r. na łączną kwotę 390 zł" poinformowało "Rzeczpospolitą" sejmowe biuro prasowe.
13 listopada 2014
+9
-2
PL
52b-6af
~ P   Cena ponad 13,6mln za km - prawie jak za autostradę.
13 listopada 2014
+5
-3
PL
a08-5dd
~ Nowy EXPRESS BIŁGORAJSKI   A czy nie sądzisz Adamie, że zwolennicy p.Rosłana boją się, ale nie jego przegranej a ewentualnej wygranej dwuznacznego moralnie kontrkandydata. A ten kontrkandydat zorganizował kampanię brutalną/polegającą przede wszystkim na bezpardonowych atakach na obecnego burmistrza/ a w dodatku nie licząc się z kosztami - co jest bardzo dwuznaczne, gdy przeczyta sie jego oświadczenie majątkowe.
13 listopada 2014
+15
-5
PL
d3a-339
~ Adam   Oj widać że zwolennicy pana Rosłana poniżej piszą i piszą bzdury ale po co? Aż tak boicie sie przegranych wyborów? Czas na zmiany. Panie Rosłan 12 lat to za dużo.
13 listopada 2014
+6
-13
PL
956-776
~ antykorupcja@sejm.gov.pl   Czas zapłacić za hotele.......
13 listopada 2014
+7
-4
PL
a9a-b48
~ i  do ~ miasto   inspekcji pracy nikt nie naśle bo to firma z poza Biłgoraja jest wykonawcą
a tylko w tutaj jeszcze dziadostwo nie dorobiło się i nie dorobi
13 listopada 2014
+1
-1
PL
cf4-9e4
~ miasto   Co na to kandydat - trzeba podesłać inspekcję pracy bo tylko to potrafisz kandydacie po......!
13 listopada 2014
+11
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
29 stycznia 2023 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w sobotę, godzina 10:17 Żelebsko
Powstanie droga Żelebsko-Trzęsiny
dzisiaj, 00:02 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSZiO
Tegoroczne studniówki uczniów biłgorajskich szkół zakończone. Jako jedni z ostatnich, w sobotę 4 lutego, na balu maturalnym bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich studniówka odbyła się w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 22:55 Biłgoraj
"Sklep z facetami" w Biłgoraju
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
29 stycznia 2023 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w piątek, godzina 20:17 Biłgoraj
Spotkanie z działaczami Lewicy
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w sobotę, godzina 08:20 Babice
Babiczanki najlepsze
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w piątek, godzina 12:01 Biłgoraj
Karnawałowe szaleństwo w przedszkolu
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w sobotę, godzina 22:22 Biłgoraj
"Katolik" na studniówce
Uroczystym balem studniówkowym uczniowie ostatnich klas Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II rozpoczęli odliczanie do egzaminów maturalnych. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 4 lutego w Restauracji Kresovia pod Biłgorajem.
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Co ze ścieżką rowerową do Smólska?
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
w sobotę, godzina 08:52 Lubelszczyzna
50 solarek, 17 piaskarek i 2 pługi lemieszowe pracują na drogach Lubelszczyzny
w piątek, godzina 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl