Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.08.14 10:45 | aktualizacja: 2014.08.14 12:35

Umowa na 21 mln zł podpisana

13 sierpnia 2014 r. burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska".
Umowa na 21 mln zł podpisana
Umowa na 21 mln zł podpisana

Całkowita wartość projektu wynosi 47 788 640,07 PLN, w tym dofinansowanie 21 011 129,65 PLN pochodzące ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przekazywane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Decyzję dająca zielone światło inwestycji podjęli podczas lipcowej sesji radni miejscy. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule Co dalej z Al. Jana Pawła II? Przedmiotem projektu jest przebudowa istniejącego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 oraz budowa nowoprojektowanego odcinka od ul. Krzeszowskiej do włączenia w ul. Tarnogrodzką. Obwodnica o długości 3,25435 km przebiegać będzie częściowo starym śladem - ul. Jana Pawła II i ul. Tarnogrodzką (o długości 2,49143 km) a nowoprojektowana część drogi (o długości 0,76292 km) będzie miała początek od ul. Krzeszowskiej i dalej będzie przebiegała w stronę skrzyżowania z ul. Motorową przez tereny niezabudowane w południowej części miasta.

- Myślę, że to jedna z najważniejszych dróg w mieście jeśli chodzi o komunikację. Poza tym będzie to znakomite połączenie z obwodnicą północną. Powinno to odciążyć i usprawnić komunikację - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Janusz Rosłan.

Jak podkreśla Burmistrz była to ostatnia szansa pozyskania środków unijnych na takie zadanie, gdyż biłgorajski projekt nie wpisze się w kryteria, jakie będą obowiązywały w nowej perspektywie finansowej. Ponadto fundusze z Unii, z przeznaczeniem na drogi, będą stopniowo maleć. - Namawiano nas, aby korzystać z tych dostępnych teraz pieniędzy, bo w nowej perspektywie środków na takie inwestycje nie będzie. Tą informację potwierdził nam także wczoraj wiceprezes PARP-u. Oczywiście programy mogą jeszcze ulegać zmianom i oby tak było, ale według stanu wiedzy na dzisiaj, to raczej szans na przebudowę Jana Pawła w przyszłej perspektywie finansowej byśmy nie mieli - zaznacza burmistrz Rosłan.

Burmistrz Rosłan podkreśla, iż cały czas ma nadzieję, że jeszcze otrzymamy kolejne pieniądze z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie maksymalnie może wynieść 85% kosztów zadania. - Oczywiście musieliśmy zrobić takie prognozy spłaty tego długu, aby było to realne dla naszego budżetu. Natomiast jeżeli będziemy otrzymywali w trakcie jakieś dodatkowe dofinansowanie, co jest bardzo prawdopodobne, wówczas możliwości miasta będą się zwiększały - wyjaśnia burmistrz Biłgoraja. W przebudowie pomoc finansową w kwocie 5 mln zł, zadeklarowało także Starostwo Powiatowe. Jednak ostateczną decyzję podejmą radni podczas najbliższej sesji, która zaplanowana jest na 18 sierpnia. Ponadto, w ramach inwestycji planowana jest przebudowa mostu na rzece Biała Łada, budowa mostu na rzece Czarna Łada, budowa oświetlenia drogi, kanalizacji deszczowej, dróg serwisowych, rowów odwadniających, przepustów, ścieżek rowerowych, zjazdów, skrzyżowań, zatoki autobusowej i chodników.

Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w ramach działania IV.1 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Celem działania jest poprawa powiązań z krajowym i międzynarodowym układem transportowym. Program objął wsparciem działania z zakresu budowy i modernizacji ważnych odcinków dróg wojewódzkich oraz obwodnic w ciągach dróg krajowych na obszarze Polski. Realizacja przedsięwzięć w ramach IV osi priorytetowej przyczyni się do poprawy jakości dróg oraz usprawnienia połączeń komunikacyjnych pomiędzy dużymi ośrodkami i pozostałymi obszarami Polski Wschodniej.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 5912
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (36)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
RU
e63-df0
~ Colombo  Wiecie kim jest Rosłan???. Rosłan to bandyta w Białych rękawiczkach i kradnie pieniądze podstępem. Na co nam Aleja Jana Pawła II do roboty nie potrzebna jak ***** Ale przecież trzeba nakraść i zarobić nie Rosłan złodzieju. Otóż ziemię koło oczyszczalni kilka miesięcy temu wykupił znajomy Roslana bo dostał cynk że będą robić tam drogę. Więc on wykupił i teraz miasto od niego kupi po wyższej cenie niż od poprzedniego gospodarza tej ziemi. Co zrobili i zaklepali przetarg.radni na wniosek burmistrza. Czyli Roslan weźmie kasę za ziemie od gościa i jak przegra wybory pozostawi nowemu Burmistrzowi kukulcze jajo w postaci długu miasta w wysokości około 50 milionów złotych. Taki jest Rosłan to bandyta w białych rękawiczkach.. Tak się za Rosłana wyprowadza pieniądze z urzędu miasta. Więc widzicie że ta sprawa pozostaje na barkach kolejnego Burmistrza i Rady miejskiej,
14 sierpnia 2014
+41
-6
US
dc7-7bc
~ Robert  Tylko debil buduje ulice wojewódzką za swoje pieniądze. Niech CBA sprawdzi który kolega Rosłana kupił działki koło oczyszczalni. Chcą na nich zarobić sprzedając drożej miastu.
14 sierpnia 2014
+42
-7
US
1bb-528
~ Andrzej  Rosłan zadłuża miasto po to żeby zwalniać nauczycieli i prześladować nasze dzieci. Kredyt 15 milionów będzie kosztował nas 4 milionów odsetki. Zmieniajmy burmistrza bo zniszczy miasto.
14 sierpnia 2014
+40
-10
Ostatnio dodane komentarze
NL
907-f25
~ ???   Ludzi o czy Wy piszecie.
*
Szeliga na burmistrza to jakiś żart.
*
Rosłan idealny nie jest, bo miał też wpadki w rządzeniu miastem, ale trzeba obiektywnie przyznać, że zrobił bardzo dużo, Biłgoraj jest praktycznie liderem w Polsce w pozyskiwaniu środków unijnych (jeśli chodzi o miasta podobnej wielkości). Jakby ktoś wyjechał z miasta w 2004, a wrócił teraz to by prawie nie poznał. A zobaczcie sobie na okoliczne miasta: Tomaszów, Hrubieszów, Lubaczów. Tam prawie nic nie zrobili przez 10 lat.
*
Wracając do Szeligi, czy Wy myślicie, że zarządznie miastem to jest jak gra w Sim City na kodach?
Najpierw wpisuję kod na 100 milionów, a później je rozdaję?
*
Tak w realnym życiu nie ma. Żeby mieć złotówkę, na inwestycje to trzeba ją najpierw komuś zabrać (podatki), albo dostać z UE.
Szeliga ciągle tylko, krytykuje jak władze zadłużają się na inwestycje, tną koszty w jednostkach podległycyh miastu, oszczędzają.
Jak sie czyta wypowiedzi posła i jego wyznawców to ciągle:
Dam, Podwyższę, nie zlikwiduję, nie zwolnię, obniżę podatki, dopłaty, etc.
ALe w żadnej wypowiedzi nie słyszałem, żeby powiedział skąd na to weźmie.
*
Tak się nie da, ciągle dawać, a nikomu nie odbierać.
*
Rosłan jest chociaż szczery i mówi, że, żeby budżet sie zbilansował trzeba robić cięcia, albo brać kredyt na inwestycje.
Kredyt na inwestycje to nic złego, to normalne
Kredyt na konsumpcję to zło
*
Wracając do wyborów:
Co z z tego, że nawet wygra Szeliga jak on nie ma żadnego zaplecza politycznego (bo jedyne jakie ma to Pani Ł., a to trochę za mało).
Popatrzcie na Rosłana, mimo, że nie dostał absolutorium to potrafi się dogadać z radą w najważniejszych sprawach. Czy poseł by tak potrafił?
Rosłan ma za sobą PO, SLD, PSL pewnie też.
*
Kogo ma Szeliga? Z PIS odszedł, z partii Ziobry wyrzucony, PO, SLD, Palikot to raczej nie te klimaty. Zostaje mu w sumie tylko PSL. W sumie to ciekawa opcja bo PSL to taka polityczna dziwka. Z każdym wejdzie w układ jeśli dzieki temu będzie miało jakąkolwiek korzyść i dłużej zostanie przy korycie.
*
Teraz jeszcze inna sprawa, nazwijmy to zaplecze polityczne ponad-lokalne, albo tzw. lobbing. Rosłan ma dobre kontakty z posłami: Tokarską, Żmijanem i Palikotem pewnie nadal też, a to ponad połowa polskiej sceny politycznej. W przypadku dużych inwestycji finansowanych ze środków centralnych takie kontakty są na wagę złota. Nawet jakby teraz PIS wygrał w Sejmie to myślę, że prędzej Rosłan się z nim dogada niż Szeliga.
*
A Szeliga jakie ma kontakty?
Z PiSem zerwał.
Z Ziobrą zerwał?
To kto będzie lobbował w Warszawie, czy choćby Lublinie w jego imieniu?
*
Dlatego podsumowując, jego wizja Biłgoraja to UTOPIA:
- oznacza koncepcje przebudowy społeczeństw nie uwzględniające realiów i nie wskazujące środków i sposobów ich urzeczywistnienia.
*
*
PS. Wiem, że ten komentarz za chwilę bęedzie miał same minusy bo dział propagandy na Kościuszki 86 pracuje 24h.
15 sierpnia 2014
+12
-18
PL
7cc-eb8
~ Niestety   Niestety, Biłgoraj opętał amok przeciwko Rosłanowi, bo tak naprawdę, to tylko ta grupa skupiona wokół niego była zdolna przebudować Biłgoraj na nowoczesny i dalej to kontynuuje. Czapki z głów Barany przed tym co ostatnio zrobiono
15 sierpnia 2014
+7
-6
CR
7b0-30b
~ Jan   sitwa biłgorajska drogi buduje po co? Potocki nadzoruje i dziela się z Rosłanem. Zapytajcie ile kosztowała Rosłana kamienica w Zamościu?
15 sierpnia 2014
+4
-4
IQ
212-55e
~ Karol   Rosłan chce zamykać za rok szkoły i likwidować przedszkola. Szykują się zwolnienia nauczycieli.
15 sierpnia 2014
+5
-5
HK
2d3-b49
~ Jan   burmistrz musi odejść za taką inwestycje za swoje 21 milionów
15 sierpnia 2014
+6
-4
PL
f24-f28
~ Mac   Jeśli województwo sie dołoży a ministerstwo przyzna kolejne dofinansowanie, w sumie ok. 15 mln to będzie sukces. Jeśli zostanie tak jak teraz to będzie klęska miasta. Zablokuje pan inwestycje na kolejne 4-5 lat.
Od 12 lat jest pan burmistrzem i dla rozwoju gospodarczego nie uczynił pan nic. Nie mamy SSE, nie mamy nawet terenów inwestycyjnych i plany zagospodarowania.
Panie burmistrzu prosze wyjaśnić jak to jest ze przez lata twierdził pan ze miasta nie stać na remont ul. Nowakowskiego (ok. 20 Mln) i należy czekać na możliwość pozyskania środków z unii, a teraz bierze pan kredyt na 21 mln na remont drogi powiatowej argumentując ze w nowej perspektywie nie będzie możliwość pozyskania środków na drogi lokalne
15 sierpnia 2014
+9
-4
PL
09c-023
~ mht   Proszę opublikować wszystkie umowy dotyczące spłaty kredytów przez podatników,co to za tajemnice, ja też wezmę kredyt i każe spłacać Rosłanowi
15 sierpnia 2014
+7
-3
GB
13f-06b
~ ŁOBUZ   ZMIENIĆ ? ALE NA KOGO CHCECIE ZMIENIĆ ? NARAZIE NIE MA NA KOGO WIĘC NICH POZOSTANIE TEN KTÓRY JEST !!!!!
15 sierpnia 2014
+6
-9
PL
a9a-b48
~ psichuj   a śmierć dołki kopie
15 sierpnia 2014
+0
-7
RU
e63-df0
~ Colombo   Wiecie kim jest Rosłan???. Rosłan to bandyta w Białych rękawiczkach i kradnie pieniądze podstępem. Na co nam Aleja Jana Pawła II do roboty nie potrzebna jak ***** Ale przecież trzeba nakraść i zarobić nie Rosłan złodzieju. Otóż ziemię koło oczyszczalni kilka miesięcy temu wykupił znajomy Roslana bo dostał cynk że będą robić tam drogę. Więc on wykupił i teraz miasto od niego kupi po wyższej cenie niż od poprzedniego gospodarza tej ziemi. Co zrobili i zaklepali przetarg.radni na wniosek burmistrza. Czyli Roslan weźmie kasę za ziemie od gościa i jak przegra wybory pozostawi nowemu Burmistrzowi kukulcze jajo w postaci długu miasta w wysokości około 50 milionów złotych. Taki jest Rosłan to bandyta w białych rękawiczkach.. Tak się za Rosłana wyprowadza pieniądze z urzędu miasta. Więc widzicie że ta sprawa pozostaje na barkach kolejnego Burmistrza i Rady miejskiej,
14 sierpnia 2014
+41
-6
TW
1e6-9ee
~ Mirek   Inwestycja ta jest podejrzana. Dlaczego Rosłan zadłuża miasto na 21 milionów. Koleżanka mówiła mi że Rosłan chce zamykać szkoły i przedszkola za rok. Bo nie będzie na kredyt.
14 sierpnia 2014
+12
-2
CO
a24-311
~ Kamil   Rosłan na obwodnice zadłuża miasto a zwalnia nauczycielki dzieci niepełnosprawnych. Każdy kogo znam mówi trzeba zmienić tego fatalnego burmistrza.
14 sierpnia 2014
+12
-2
NI
305-4e2
~ Stan   Obwodnica za 21 milionów to koszmar. Rosłan zadłuża miasto na lata. Zarabia od firm a my spłacimy jego długi bo ma podwyższyć podatki po wyborach.
14 sierpnia 2014
+15
-2
PL
ea1-5aa
~ z Biłgoraja   Gratulacje, super, że udało pozyskać się środki finansowe na w/w inwestycję. Spore dofinansowanie, a i pewnie uda się też coś jeszcze dostać ze środków zewnętrznych. Wiadomość ta, jak widać w komentarzach, mocno zmartwiła oponentów burmistrza, hehehe, ale za to bardzo ucieszyła wyborców, którzy cieszą się a takich jest najwięcej. Pozdrawioam.
14 sierpnia 2014
+10
-13
PL
8a0-665
~ grzes  do ~ Brawo   inwetor nie patrzy na 3 km drogi w mieście tylko interesuje go dojazdr do ważnych szlaków komunikacyjnych. Jak ktoś bedzie chciał zainwestować w Biłgoraju to bedzie patrzył na dojazd do A4 czy do Lublina a nie na al. Jana Pawła
14 sierpnia 2014
+2
-0
PL
8a0-665
~ grzes  do ~ JAK NAJSZYBCIEJ !!!   jak tiry mają zniszczyc ul. kościuszki skoro jest zakaz wjazdu dla samochodów pow. 5 ton.
nikt nie jest przeciwko remontowi lecz przeciw finansowaniu zadań powiatu/wojewodztwa przez Miasto.
14 sierpnia 2014
+11
-3
PL
a9a-b48
~ JAK NAJSZYBCIEJ !!!   Obwodnica musi być, to zmniejszy ruch na rondach i nie zniszczy ich. Poza tym nie zniszczy się nowa ul. Kościuszki i ul.Długa. Niektórzy piszą głupoty, że dla nich ważniejsze są osiedlówki. Niech lepiej rządzą w Swoim obejściu i niech sobie brukują podwóra!!
14 sierpnia 2014
+9
-14
TW
1e6-9ee
~ exe   Rosłan zmarnował 12 lat i miasto zostawia z długami. Swoje kieszenie napchał i Deca a my będziemy spłacali ich błędy.
14 sierpnia 2014
+14
-4
PL
52b-6af
~ ...   Gratuluję mądrej decyzji, ciekawe kto to spłaci
14 sierpnia 2014
+16
-3
LB
94c-135
~ Nauczycielka   Znajomy zna dobrze Kleche. Klecha wygadał się na imieninach że z Rosłanem po wyborach zamknął dwie szkoły. Czwórka i Batorego. Dwa przedszkola mają pójść pod Juniora. Rosłan nienawidzi dzieci. Powiedział teraz odegram się na marginesie za to że jest mi niewdzięczny.
14 sierpnia 2014
+13
-3
VN
526-ddc
~ Bernard   Pora iść na wybory. Nigdy nie chodziłem. Znajomy radny pan Krzysztof wczoraj powiedział mi o przekrętach i machlojach Rosłana. Ludzie trzeba zmienić go szybko. Bo nasze dzieci będą latami spłacać jego długi.
14 sierpnia 2014
+13
-6
RU
e63-df0
~ osiedle   wolę drogę do domu niż dla obcych wojewódzką za 21 milionów
14 sierpnia 2014
+16
-5
LB
94c-135
~ Jan   Każdy niech wygra aby nie Rosłan. Dość tej sitwy i fatalnego zarządzania miastem.
14 sierpnia 2014
+16
-5
BR
8e3-1dc
~ Wiesiek   Rosłan ja ci pokaże w wyborach. Zniszczyłeś mój sklep. Jesteś najgorszym burmistrzem.
14 sierpnia 2014
+17
-3
SG
67b-06f
~ Hrabia   Po co nam ta aleja jana pawła. Obwodnica zachodnia jest potrzebna. Co za debile rządzą tym miastem.
14 sierpnia 2014
+15
-5
TH
ad6-655
~ Biłgoraj   Obiektywnie burmistrz Rosłan stracił u mieszkańców wszystko. Nie nadaje się na kolejną kadencje. To skandal tak zadłużać miasto.
14 sierpnia 2014
+18
-5
TH
22f-98c
~ Henryk   Janusz Rosłan to najgorszy burmistrz w historii Biłgoraja. Nawpuszczał marketów i zniszczył lokalny biznes. Obce firmy robią drogi. Bo Rosłan dostaje od nich kase.
14 sierpnia 2014
+25
-6
TW
1e6-9ee
~ Olek   Najgorsze co może być to głupota Rosłana. Po co wydawać 21 milionów na drogę wojewódzką. Radni niech to zablokują.
14 sierpnia 2014
+15
-3
US
dc7-7bc
~ Robert   Tylko debil buduje ulice wojewódzką za swoje pieniądze. Niech CBA sprawdzi który kolega Rosłana kupił działki koło oczyszczalni. Chcą na nich zarobić sprzedając drożej miastu.
14 sierpnia 2014
+42
-7
PL
d89-cb3
~ do Andrzeja   Słuchaj kolego nie podpuszcaj ludzi bo nie masz ofermo,zadngo pojęcia o inwestycjach w mieście!Jesteś opóżniony umysłowo to twoja sprawa,proponuję ci lecz się może cię NFZ wyleczy z twojego snobizmu.!
14 sierpnia 2014
+5
-19
US
1bb-528
~ Andrzej   Rosłan zadłuża miasto po to żeby zwalniać nauczycieli i prześladować nasze dzieci. Kredyt 15 milionów będzie kosztował nas 4 milionów odsetki. Zmieniajmy burmistrza bo zniszczy miasto.
14 sierpnia 2014
+40
-10
PL
807-f9f
~ ...  do ~ dgrdg   http://umbilgoraj.bip.lubelskie.pl/index.php?id=204
Kredyt będzie brany dopiero na 2015 rok,
będzie przetarg i pod tym linkiem znajdziesz wszelkie informacje, jaki procent, jaki okres, kto udzieli.
14 sierpnia 2014
+0
-16
PL
bee-45e
~ dgrdg   Wszystko pięknie, więc proszę opublikować tą umowę bo przecież długi będą spłacać wyborcy , więc na jakich zasadach będą brane kredyty i co burmistrz dał pod zastaw?I kiedy będą długi spłacone i na jaki procent są brane kredyty i z jakich banków
14 sierpnia 2014
+12
-2
PL
8fe-37b
~ Do Burmistrza   A można by sie upomnieć o zadośćuczynienie do GDDKiA o rekompensate za rozjezdzanie drogi wojewodzkiej Frampol -Bilgoraj i szczebrzeszyn.
Skoro droga krajowa 74 ma limit 8t i wszystkie Tiry smigaja przez centrum Bombajaj to niech placa za brak pelnej niedroznosci.
14 sierpnia 2014
+12
-1
PL
491-2f3
~ Brawo   Drogi są najważniejsze. Żaden inwestor nie zainwestuje w terenie pozbawionym dojazdu. Słuszna decyzja.
14 sierpnia 2014
+4
-17
PL
210-c39
~ Mac   Remont jest potrzebny, tylko dlaczego miasto remontuje drogę powiatowa która będzie po remoncie wojewódzka?? Dlaczego województwo sie nie dokłada do przebudowy?? Czy rozmawiał pan z kimś z władz wojewódzkich?. Czy województwo dolozylo do przebudowy ul. Kościuszki / zamojską jak obiecało??
Miasto Zamosc, Gmna Zamość i LHS składa wniosek o stworzenie Obszaru Aktywnisc Gospodarczej na 170 mln. Bedą uzbrajac tereny inwestycyjne, budować hale magazynowe i produkcyjne, budować lub rozbudowywać stacje przeładunkowe. Jak wyglada Bilgoraj przy nich?? Brak terenów inwestycyjnych, brak SSE i zadłużenie blokujące przyszłe inwestycje.
14 sierpnia 2014
+19
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w czwartek, godzina 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl