Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.12.31 10:28 | aktualizacja: 2013.12.31 10:35

Dyrektor Buczko zostaje na stanowisku

W 2012 roku po przeprowadzonym konkursie Jerzy Buczko został dyrektorem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Zarządu Powiatu zdecydował o powierzeniu tej funkcji dyrektorowi na okres próbny - wynoszący 2 lata. Jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uznał, że dyrektor RCEZ, swoją funkcję powinien pełnić do 2017r.
Dyrektor Buczko zostaje na stanowisku
Dyrektor Buczko zostaje na stanowisku

W 2012 roku po przeprowadzonym konkursie Jerzy Buczko ponownie został dyrektorem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Zarządu Powiatu zdecydował o powierzeniu tej funkcji dyrektorowi na okres próbny - wynoszący 2 lata.
W tym samy roku Barbara Obszańska, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących otrzymała przedłużenie umowy o kolejne 2 lata bez konkursu, Renata Socha dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury otrzymała umowę na 5 lat bez konkursu.
Wątpliwości, co do takiego rozstrzygnięcia, mieli opozycyjni radni o czym informowaliśmy Państwa w artykule Opozycja pyta o konkursy na dyrektorów

Artykuł 36. ustawy o systemie oświaty mówi, że organ prowadzący po przeprowadzeniu konkursu powierza obowiązki na 5 lat. Jest też zapis, że w szczególnie uzasadnionych wypadkach kadencja ta może zostać skrócona, np. w przypadku likwidacji szkoły. Jak wyjaśniał wtedy starosta Marian Tokarski, Zarząd Powiatu zauważa jak ogromny wkład w rozwój szkoły włożył Jerzy Buczko. - Ogromnym problemem są finanse. O 10 % wyższe są wydatki jakie ponosimy względem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w stosunku do subwencji którą otrzymujemy na szkołę. Dyrektor w ciągu dwóch lat ma ten deficyt zmniejszyć do 5 %. I to był jedyny argument dlaczego dyrektor otrzymał umowę na 2 lata - wyjaśniał Marian Tokarski.

Uchwałę Zarządu Powiatu w Biłgoraju o powierzeniu stanowiska Jerzemu Buczko do sądu zaskarżył wojewoda lubelski, Jolanta Szołno - Koguc. Po jej rozpatrzeniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, stwierdził, że uchwała jest nie zgodna z prawem, a dyrektor, swoją funkcję powinien pełnić przez pięć lat.

Zarząd Powiatu na początku grudnia br. ponownie podjął uchwałę, w której powierzył stanowisko dyrektora RCEZ, Jerzemu Buczko do 31 sierpnia 2017 r.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dyrektor Buczko zostaje na stanowisku, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5211
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
RU
48f-423
~ Z.  To Późniak dostał strzała. Łysa pała w kącie będzie za rok po wyborach stała.
31 grudnia 2013
+34
-4
MD
dec-774
~ Uczeń  Brawa dla pana dyrektora . Cała szkoła gratuluje i cieszy się .
31 grudnia 2013
+32
-8
BR
3b3-b81
~ Nauczycielka  Nauczyciele mówią jedno jest cudownie bo najgorszy nauczyciel Późniak nie będzie dyrektorem a tyle się chwalił że będzie dyrektorem. Utarto mu nosa i bardzo dobrze.
31 grudnia 2013
+28
-5
Ostatnio dodane komentarze
PL
901-f00
~ JA   TERAZ TYLKO PANA PÓŹNIAKA ZGODNIE Z SUMIENIEM POTRAKTOWAĆ W WYBORACH I ZOSTANIE TYLKO NIEMIŁE WSPOMNIENIE O TYM PSEUDO DZIAŁACZU.
GRATULACJE, RAZ JUŻ KOLEJNY ZA DECYZJĘ WOJEWODY.
CIEKAWE, KIEDY ŚWIATŁO DZIENNE UJRZY SPRAWA którą zajęła się prokuratura po doniesieniu rodziców a dotyczy ponad 100tys zł które znalazły się na koncie byłej pracownicy RCEZ jak donosiły media.
MOŻE NIECH PANOWIE FERENSOWIE ZAJMĄ SIĘ TĄ SPRAWĄ, jeżeli mają odwagę .... bo tupetu im nie brakuje
1 stycznia 2014
+5
-2
PL
7b0-dcb
~ życzliwi   Mirek nie przejmuj się wszyscy dobrze wiedzą kto i dlaczego pisze te wulgarne komentarze.
1 stycznia 2014
+6
-5
PE
898-86e
~ alert   Ferens kasuje komentarze o nim pisane a sam pisał na redaktorkę z drugiego portalu paszkwile i płakał w sądzie jak przepraszał. Teraz sprzedał się Tokarskiemu. Pracuje dla starostwa za 2,5 tysiąca na miesiąc.
31 grudnia 2013
+4
-1
BR
025-ef7
~ Katarzyna   Popatrzcie odkąd Tomasz Ferens redaktor com pl pracuje dla starostwa za 2500 zł na rękę miesięcznie to pełno tu na portalu artykułów o starostwie i wypowiedzi Tokarskiego. Jak dziennikarz może pracować dla starostwa? To tylko w Biłgoraju możliwe. Zakazuje tego kodeks dziennikarza. Jedyny obiektywny portal to niebieska biłgorajska.
31 grudnia 2013
+6
-0
PL
b83-4ee
~ Wreszcie   A zapytajcie kogo dyrektorka mdk wywaliła z pracy wreszcie. Zgadnijcie. Baba ma odwagę, a my radochę.
31 grudnia 2013
+2
-0
PL
7b0-dcb
~ tak uwarzam   Jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora jest R. Kochman, który był bardzo dobrym kierownikiem administracyjnym w RCEZ
31 grudnia 2013
+5
-5
PL
d1c-a1a
~ Y.   tez tak myślę pani(e) Z. :)
31 grudnia 2013
+3
-0
PL
f48-9b4
~ h   Jaką umowę o pracę ma Tokarski ja ciągle w godzinach pracy gdzieś kierowca go wozi jak hrabiego, co on prawa jazdy nie ma?A jego praca polega na przecinaniu wstęg i staniu pod pomnikami?
31 grudnia 2013
+6
-2
PL
976-1dc
~ he   Brawo dla sądu w Lublinie, kolejny pstryczek dla wiejskiego starosty tokarskiego... nie zgodne z prawem, od czego ten chłop ma radców prawnych? Jak znam życie to szykował komuś stołeczek, do kolejnej szkoły próbował kogoś znajomego wsadzić...
31 grudnia 2013
+19
-1
BR
3b3-b81
~ Nauczycielka   Nauczyciele mówią jedno jest cudownie bo najgorszy nauczyciel Późniak nie będzie dyrektorem a tyle się chwalił że będzie dyrektorem. Utarto mu nosa i bardzo dobrze.
31 grudnia 2013
+28
-5
MD
dec-774
~ Uczeń   Brawa dla pana dyrektora . Cała szkoła gratuluje i cieszy się .
31 grudnia 2013
+32
-8
RU
48f-423
~ Z.   To Późniak dostał strzała. Łysa pała w kącie będzie za rok po wyborach stała.
31 grudnia 2013
+34
-4
PL
6c8-a58
~ Uczeć RCEZ   Wg mnie lepszym dyrektorem byłby pan Lipiec.
31 grudnia 2013
+20
-20
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
20 czerwca 2020 Biłgoraj
Wielkie oberwanie chmury
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
20 czerwca 2020 Biłgoraj
VII Bieg Sitarski
100 zawodników wzięło udział w tegorocznej, siódmej edycji Biegu Sitarskiego, który zorganizowano w sobotnie popołudnie, 20 czerwca nad zalewem Bojary w Biłgoraju. W tym roku ze względu na stan epidemii bieg odbył się w dwóch formach: fizycznej i wirtualnej.
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
w środę, godzina 11:05 Biłgoraj
Przypadek zakażenia SARS-CoV-2 na terenie powiatu biłgorajskiego [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w sobotę, godzina 09:17 Biłgoraj
Dekarze z ZSBiO wyróżnieni
we wtorek, godzina 11:09 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarła kobieta zakażona koronawirusem [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w poniedziałek, godzina 11:06 Komodzianka
Motocyklista wiózł dziecko. Nie zapanował nad pojazdem
w sobotę, godzina 17:41 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
we wtorek, godzina 15:01 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w piątek, godzina 09:30 Tereszpol
Szczęśliwy finał poszukiwań
25 czerwca 2020 Biłgoraj
Wypadek podczas remontu budynku Urzędu Miasta [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:07 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
23 czerwca 2020 Biłgoraj
Strażacy rozkładają rękaw przeciwpowodziowy nad zalewem
w sobotę, godzina 07:03 Powiat
Ruszyły wypłaty "solidarnościowego" z ZUS
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl