Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.06.12 13:38 | aktualizacja: 2013.06.12 13:41

Łączy nas wspólna krew

Biłgorajskie biuro SLD włączyło się w akcję zbiórki darów dla Polaków mieszkających we Lwowie. Każdy może wziąć udział w zbiórce. Wystarczy przynieść płyty z polskimi utworami, czy filmami. - Pozwól naszym rodakom na obczyźnie przez moment poczuć się jak w Polsce - zachęca Federacja Młodych Socjaldemokratów.
Łączy nas wspólna krew
Łączy nas wspólna krew

Do udziału w akcji, zatytułowanej "Łączy nas wspólna krew" zachęca Justyna Solarz, wiceprzewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów. - Rady Wojewódzkie Federacja Młodych Socjaldemokratów województw: Świętokrzyskiego, Podkarpackiego i Lubelskiego ogłaszają zbiórkę dóbr kultury dla naszych kolegów ze stowarzyszenia Semper Polonia we Lwowie - informuje.

Każdy może włączyć się w zbiórkę przedmiotów, wystarczy podzielić się posiadanymi płytami z polską muzyką, filmem, czy książką. Każda taka rzecz będzie miała ogromną wartość.

W akcji mogą wziąć udział także mieszkańcy Biłgoraja. Z prośbą o wsparcie młodych Polaków ze Lwowa zwraca się Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Biłgoraju.

- Wiemy, że nie jest im łatwo kultywować tradycje i kulturę przodków. WESPRZYJMY POLAKÓW WE LWOWIE. Polskie ksiązki, płyty DVD,CD zbieramy przy ul. Kosciuszki 28 w Biłgoraju (siedziba SLD) od poniedziałku do czwartku, w godz. 10-14. do końca czerwca - mówi w rozmowie z bilgorajska.pl przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Biłgoraju Aleksander Bełżek.

W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się pod numerami telefonów: 84 686 24 21 lub 663 173 458. Więcej informacji można uzyskać dołączając do wydarzenia na https://www.facebook.com/events/578680822150434/?fref=ts

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Łączy nas wspólna krew, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5309
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
104-b99
~ jot'e   Dla wszystkich zawziętych krytykantów do przeczytania i stosowania : "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obrociwszy się, nie poszarpały was samych." (Mt, 7 3-6)
13 czerwca 2013
+3
-3
PL
268-d82
~ ZiutaPalikota   Wesprzyjmy ich książkami, płytami, filmami. Aleksander Bełżek cytat SLD Bełżka. Panie im potrzeba chleba, dobrobytu i uczciwej pracy a nie komuny co zniszczyła nasz kraj i ich po 45tym Wstyd panie Bełżek
13 czerwca 2013
+6
-3
PL
7c3-622
~ cdn.  do Drakkar   Nie jestem przekonany, czy to Polacy ze Lwowa mają wrócić do Polaski, czy Polska ma powrócić do nich... .
13 czerwca 2013
+2
-0
PL
c99-881
~ Goj  do ~ Aleksander Bełżek   Poszukałem informacji o tej fundacji, cytat:
- pobudzanie świadomości narodowej i minimalizacja procesów asymilacyjnych w środowisku młodych Polaków na Ukrainie;
- pogłębienie procesów integracyjnych i aktywizacja działalności młodzieży polskiego pochodzenia na Ukrainie oraz jej integracja z młodzieżą z Polski i innych krajów europejskich.
- pogłębienie wiedzy historycznej polskiej młodzieży ze Lwowa i przyległych miejscowości o Ojczystym kraju;
- kształtowanie grupy przyszłych liderów środowiska polskiego na Ukrainie.
Czyli te dobra to mają być wybitne dzieła Polskiej kultury i sztuki na konferencje czy pogadanki o Polskiej kulturze? Czy też bajki , film "Psy", muzyka folkowa lub książka Polskiego pisarza?
Inicjatywa godna uznania, tylko mnie zaciekawiło, czego najbardziej może potrzebować ta młodzież na wschodzie
13 czerwca 2013
+1
-1
PL
c99-881
~ Goj  do Drakkar   Racja, to chyba prezent bardziej symboliczny
13 czerwca 2013
+0
-2
Drakkar  do ~ Aleksander Bełżek   Oczywistym jest że organizatorzy tej akcji kierują się dobrymi intencjami chcąc wspomóc naszych rodaków ja jednak mam do Pana pytanie.Czy w XXI wieku gdzie właściwie na wyciągniecie reki jest dostępność internetu razem z muzyką,książkami,filmami i czym tylko dusza zapragnie taka zbiórka ma sens ?
12 czerwca 2013
+3
-1
PL
366-f6f
~ Aleksander Bełżek   Odpowiem Drakkerowi,Darkowi i innym cytując wspomnienia mojego Ojca, który po ślubie z moją Mamą Heleną z domu Czernik mieszkał w czasie wojny u jej rodziców w Jaryczowie Nowym pod Lwowem.Cytuję Jego wspomnienia, których skrót ukazał się niedawno w prasie: W 1943 r. zaczęły się nasilać akcje nacjonalistów ukrainskich przeciwko Polakom. Dochodziło do palenia wiosek polskich i mordowania Polaków. Żyliśmy w ciągłym strachu,że w każdej chwili banderowcy mogą zaatakować na naszą rodzinę. Wiele nieprzespanych nocy, często spędzonych poza domem w polu lub w lesie, utrudniało nasze życie. Niemcy nie reagowali na akcje Ukraińców przeciw Polakom, ponieważ było to im nas ręke, poza tym byli zajęci swymi niepowodzeniami na froncie wschodnim. Napady banderowców były coraz okrutniejsze. Pamiętam jak pewnej nocy napadli na wioskę polską Chałupki niedaleko od miasta Jaryczów gdzie mieszkaliśmy w miasteczku znajdowało się około 200 żołnierzy niemieckich, zarządzono alarm, lecz nie wyruszono na pomoc mieszkancom Chałupek. Dopiero na drugi dzień rano, gdy już banderowcy puścili wies, na miejsce zbrodni udało się wojsko i miejscowe władze.Ja równiez udałem tam sie bryczka z drogomostrzówki. Widok był okropny, wioska doszczętnie spalona,wśród dogorywających zabudowań leżały trupy,wiele osób było rannych i poparzonych, ci którzy ocaleli pogrążeni byli w płaczu i rozpaczy po pomordowanych. Pomagając im z wielkim bólem oglądałem pobojowisko zbrodni z myślą,że może i nas czekac taki sam los. Tragedis w Chałupkach przyczyniła się do przyśpieszonego wyjazdu naszej rodziny na zachód.Tu konczę cytat.Dodam jeszcze,że mój dziadek Jan Czernik walczył jako młody żołnierz z bolszewikami w 1920 r, za co otrzymał medal od Marszałka Piłsudskiego, oraz stracił cały majątek rodzinny , który pozostał w Jaryczowie i Lwowie.Za oddanie Lwowa niech Ci co mnie chcą uczyć patriotyzmu mają pretensje do naszych sojuszników -aliantnów, zato co ustalili w Jałcie. DLATEGO WARTO POMAGAĆ TYM NASZYM RODAKOM, KTÓRZY ZOSTALI NA WSCHODZIE.Wesprzyjmy ich książkami, płytami, filmami. Aleksander Bełżek
12 czerwca 2013
+6
-5
PL
eb5-c37
~ Dobra inicjatywa   ...tylko czy ten pan Bełżek wie, że polscy Lwowiacy są poza granicami Polski (poza macierzą) właśnie przez komunistów. Jego czerwonych braci którym po wojnie zechciało się koryta za wszelka cenę, nawet paktu z samym Stalinem. No chyba, że to taki swoisty akt żalu za grzechu, pokuty etc. Ale w tekście o tym cisza! Wiec jak?
12 czerwca 2013
+8
-2
Drakkar   Dobra inicjatywa sam chętnie pomogę.Jednak o wiele lepszym pomysłem byłoby sprowadzenie naszych rodaków ze wschodu do Polski.Niestety dziwnym trafem umyka to wszelkim obecnym przy korytku partyjkom i wolą pomagać obcym nam kulturowo Czeczenom,Afrykańczykom,Arabom,Cyganom,Wietnamczykom i wszystkim innym tylko nie Polakom.
http://wolnapolska.pl/index.php/Polska/2010123113024/rzd-nie-chce-polakow-wygnanych-z-ojczyzny-woli-imigrantow-z-afryki/menu-id-247.html
Obcokrajowcy dostają mieszkania i zasiłki ale do pracy raczej im nie jest śpieszno no może oprócz Wietnamczyków natomiast Polacy ze wschodu choć chcą wrócić do Ojczyzny to nasi urzędnicy i politycy im to uniemożliwiają. Gdzie tu jest logika ?Chyba najwyższy czas sie nad tym zastanowić bo jak pokazują liczby na wskutek polityki naszych rządów Polska zaczyna sie wyludniać i to najbardziej na ścianie wschodniej.
http://www.rp.pl/artykul/17,1017955-Polska-sie-wyludnia.html
12 czerwca 2013
+1
-1
PL
362-699
~ Darek   Czerwona krew Komunistów!!! Panie Bełżek to może pieśni komunistyczne zgrać i przesłać do Lwowa/ Może tam na waszą sitwę biłgorajską zagłosują/ Bo ludziom zbrzydliście/ Miał Pan bronić przedsiębiorców z SDH a wrobił ich prawnie/ Syn pogadał i zakręcił ludźmi/ Jaki z Pana pomocnik społeczeństwa jak pan trzyma z sitwą biłgorajską i oszukaliście SDHowców po cichaczu z SLD i PSL biłgorajskim/
12 czerwca 2013
+7
-4
PL
104-b99
~ jot'e   A czyż wiek jest najważniejszy? Niektórzy komentujący sądząc po treści komentarzy są mimo młodego wieku poglądami dużo bliżej "wapna" niż niejeden emeryt - np. ja.
12 czerwca 2013
+3
-8
PL
93c-01a
~ x   CZY ABY TO NA PEWNO NA ZDJĘCIU JEST MŁODY SOCJALDEMOKRATA ? BO JAKOŚ STARO WYGLĄDA .
12 czerwca 2013
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 07:35 Biłgoraj
Oświadczenie PGK ws. awarii w oczyszczalni
W środę, 5 sierpnia doszło do drobnej awarii w oczyszczalni ścieków w Biłgoraju. Usterka została już usunięta, a Zarząd PGK Sp. z o.o. w wystosowanym oświadczeniu wyjaśnia zaistniałą sytuację i podkreśla, że awaria nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia mieszkańców Biłgoraja.
dzisiaj, 11:08 Powiat
Potwierdzono COVID-19 u mężczyzny z powiatu
w niedzielę, godzina 19:50 Obsza
Koronawirus w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy
w niedzielę, godzina 14:30 Biłgoraj
Pierwsza garażówka w tym roku
W niedzielę w samo południe na miejskim targowisku "Mój Rynek" przy ulicy Jagiełły rozpoczęła się trzynasta edycja biłgorajskiej wyprzedaży garażowej. To pierwsza garażówka po przerwie zimowej, którą wydłużyła sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
w niedzielę, godzina 11:05 Powiat
Mieszkanka powiatu zakażona koronawirusem [DANE Z DNIA]
w sobotę, godzina 18:19 Biłgoraj
Trwa Jarmark Sitarski
we wtorek, godzina 08:05 Biłgoraj
Sekretny koncert w Biłgoraju
14 dni, 14 mieszkań, domów i ogrodów (no i jedna stodoła), ponad 2500 przejechanych kilometrów - tak Sekretną Trasę Koncertową podsumowują organizatorzy. Jednym z przystanków na trasie był Biłgoraj. Teraz, kiedy wydarzenie dobiegło końca możemy zdradzić kim był sekretny wykonawca.
dzisiaj, 08:00 Powiat
Lubelska Brygada OT uruchomiła Mobilny Zespół Rekrutacyjny
3 sierpnia 2020 Zagrody
Śmiertelny wypadek na DW 835 w Zagrodach [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 09:53 Kraj
Powrót obostrzeń w części kraju
Od dzisiaj, 8 sierpnia, w 19 powiatach obowiązują nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, siłowniach czy na imprezach.
29 lipca 2020 Biłgoraj
Pomóżmy sprowadzić ciało Patrycji do domu
29 lipca 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki przy ulicy Moniuszki [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 08:38 Biłgoraj
Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych apeluje do sprzedawców
Według badań ankietowych przeprowadzonych wśród młodzieży uczęszczającej do szkół na terenie Biłgoraja ponad 50% badanych zdarzyło się upić. Byli tacy, którym zdarzyło się to już wiele razy. W związku z tym Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystosowała apel do do osób sprzedających napoje alkoholowe.
dzisiaj, 07:17 Kraj
Bonów turystycznych nie wolno sprzedawać!
w czwartek, godzina 10:50 Powiat
Potwierdzono kolejne przypadki COVID-19 w powiecie [DANE Z DNIA]
we wtorek, godzina 12:06 Biłgoraj
Biłgorajscy pielgrzymi na szlaku
We wtorkowy poranek, 4 sierpnia w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny odprawiona została msza św., po której biłgorajska grupa pielgrzymów wyruszyła na szlak 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na stan epidemii nie ma możliwości noclegu na trasie, dlatego pielgrzymi dziś wieczorem wrócą do swoich domów, a jutro na szlak wyruszy grupa zamojska.
w środę, godzina 16:02 Powiat
Ognisko koronawirusa w powiecie biłgorajskim
w niedzielę, godzina 23:37 Biłgoraj
Finał Festiwalu Kultur
27 lipca 2020 Piłka nożna
Zarząd Łady o stanie klubu. Nie uda się skompletować drużyny?
Zarząd Łady 1945 Biłgoraj wyjaśnia aktualną sytuację w jakiej znalazł się klub. Być może nie uda się w bieżącym sezonie skompletować składu drużyny. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia, jakie wystosowano do biłgorajskich kibiców piłki nożnej.
3 sierpnia 2020 Biłgoraj
4 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 na Biłgorajszczyźnie
w środę, godzina 11:24 Płusy
Dwie kolizje w tym samym miejscu
w czwartek, godzina 12:07 Kraj
Po wakacjach uczniowie wracają do szkół
W środę, 5 sierpnia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przestawił działania ministerstwa podejmowane w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021. Wytyczne GIS i przepisy MEN pozwalające na elastyczne formy nauczania - to najważniejsze z działań, które pozwolą na bezpieczną naukę w szkołach.
w sobotę, godzina 18:48 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w piątek, godzina 16:19 Lubelszczyzna
Wzrastają statystyki zakażeń
1 sierpnia 2020 Biłgoraj
76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W całym kraju, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości rocznicowe miały symboliczny charakter. Hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę oddali również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.
3 sierpnia 2020 Biłgoraj
Pielgrzymkowa sztafeta dotarła do Biłgoraja
w piątek, godzina 23:20 Biłgoraj
Festiwal Kultur zainaugurowany
we wtorek, godzina 13:58 Biłgoraj
St. bryg. Mirosław Bury komendantem biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski powołał st. bryg. mgr inż. Mirosława Burego z dniem 3 sierpnia na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:09 Biłgoraj
Laptopy do zdalnego nauczania trafiły do czterech biłgorajskich podstawówek
w piątek, godzina 09:25 Biłgoraj
Z sądowym zakazem i na podwójnym gazie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl